R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
oszczędność kierowców na kierunkwstazach czy co?
Autor Wiadomość
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
  Wysłany: 2006-10-10, 18:29   oszczędność kierowców na kierunkwstazach czy co?

Pewnie spotkaliście się z taką sytuacją .... stojąc na skrzyżowaniu swoim samochodzikiem za kimś, w momencie zapalenia zielonego światła osoba przed wami włącza lewy kierunkowskaz. Osobiście mnie to bardzo wkurza, bo bardzo często zdaża się że następna osoba zablokowała mozliwość ominięcia "pacjenta" z prawej strony.
Nie wiem czy to jest ludzka głupota czy chęć oszczędzania na tak bardzo drogich częściach samochodowych jakimi są żarówki.
Najgorsze jednak jest to że nie ma na ro reguły, robią to wszyscy ludzie niezależnie od wieku i płci.
Może ktoś z was zna wytłumaczenie tej "przypadłości" :?:
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-10-10, 20:01   

dlaczego zajmujesz lewy pas za "pacjentem" skoro prawy jest wolny i jedziesz na wprost? W dodatku będąc na lewym pasie blokujesz go dla Tych, którzy chcą skręcić w lewo!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-10-10, 21:38   

Cytat:
dlaczego zajmujesz lewy pas za "pacjentem" skoro prawy jest wolny i jedziesz na wprost? W dodatku będąc na lewym pasie blokujesz go dla Tych, którzy chcą skręcić w lewo!

hehe mały syntax error w rozumowaniu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-10, 22:00   

majk-el napisał/a:
dlaczego zajmujesz lewy pas za "pacjentem" skoro prawy jest wolny i jedziesz na wprost? W dodatku będąc na lewym pasie blokujesz go dla Tych, którzy chcą skręcić w lewo!

jeśli pasy są nieoznaczone, to mamy do wyboru całą szerokość jezdni jadąc na wprost... jak choćby na ul. Królewskiej od strony Krakowskiego Przedmieścia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
macek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 23:23   

majk-el napisał/a:
W dodatku będąc na lewym pasie blokujesz go dla Tych, którzy chcą skręcić w lewo!

w jaki sposob mozna blokowac pas jadąc na wprost? nie kumam, to ty sobie zablokowales droge, bo stanalas za skrecajacym w lewo...

Ferbik napisał/a:
jeśli pasy są nieoznaczone, to mamy do wyboru całą szerokość jezdni jadąc na wprost

to chyba nie jest prawda..... ;]

a co do skrzyżowania, (pomijajac sprawe jazdy na wprost)......skrecajac w lewo jestes zobowiazany zblizyc sie do srodka jezdni, no ew, lewej krawedzi jak wyjezdzasz z jednkierunkowej, skrecajac wprawo, analogicznie prawa krawedz....
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-10, 23:25   

macek napisał/a:
to chyba nie jest prawda..... ;]

chyba. A gdzie jest napisane w przepisach, że nie mogę stanąć na drodze jednokierunkowej przy lewej bądź prawej krawędzi jezdni jadąc na wprost?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
macek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 23:32   

Ferbik napisał/a:
A gdzie jest napisane w przepisach, że nie mogę stanąć na drodze jednokierunkowej przy lewej bądź prawej krawędzi jezdni jadąc na wprost?


To nie jest napisane, ale napisane jest ze masz jechac przy prawej krąwedzi jezdni
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-10, 23:34   

macek napisał/a:
napisane jest ze masz jechac przy prawej krąwedzi jezdni

skręcając w lewo czy jadąc na wprost? dobre :) Jeśli jadę na wprost, mogę, nie muszę ustawić się przy prawej krawędzi, ale z grzeczności dla innych kierowców skręcających na tzw "zielonej strzałce" zostawiam im tą możliwość. Rozumiem, że wg Ciebie łamię przepisy :>
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
macek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-10, 23:37   

jadąc na wprost nie zmieniasz kierunku ruchu
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-10, 23:46   

Nic nowego nie odkryłeś. Zjeżdżając na lewo nie muszę sygnalizować tej zmiany jeśli nie ma wyznaczonych pasów ruchu a podjeżdżam do świateł.
Na tym zakończę tą dyskusję, bo widzę że znowu masz rację... :P
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
macek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-11, 00:02   

To że jadac na wprost nie zmieniasz kierunku jazdy, nie napisalem bez powodu......

Ferbik napisał/a:
Zjeżdżając na lewo nie muszę sygnalizować tej zmiany jeśli nie ma wyznaczonych pasów ruchu a podjeżdżam do świateł.


a to apropo czego ? aaaaaa wrociles klika postow wyzej

No a co do pasów ruchu, to one nie muszą byc oznaczone, i gwoli scisłosci, TAK, powinienes sygnalizowac zmiane pasa ruchu ;]
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-11, 04:21   

A mnie łacina jak jadę sobie i chcę skręcić w prawo na zilonej strzałce a taki niedzielny kierowca blokuje prawy pas, no bo on będzie jechał prosto a ten na lewym dał kierunkowskaz że skręca w lewo. Więc po co stanąć za nim jak można sobie zająć prawy i blokować zieloną strzałkę samemu mając czerwone dla swojego kierunku.
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-10-11, 09:52   

W zasadzie nikt z wypowiadających się w/w temacie nie popełnia wykroczenia. Przynajmniej jak na wieluńskie warunki, z prostej przyczyny bo brak jest u nas jezdni wielopasmowych.

Nie mniej kłania się tu najzwyklejsza ludzka wyrozumiałość i logiczne podejście do zagadnienia.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-10-11, 09:58   

Mnie denerwuja kierowcy nie wlaczajacy "migaczy" na rondach. Jesli chodzi drogi "wielopasmowe" w Wieluniu... koniecznym i jedynym weyjsciem jest wyrozumialosc kierowcow dla siebie na wzajem. nalezy pamietac o tym, ze nie kazdy na drodze jest Kubica :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-11, 09:59   

Dominika napisał/a:
Mnie denerwuja kierowcy nie wlaczajacy "migaczy" na rondach. Jesli chodzi drogi "wielopasmowe" w Wieluniu...

A mnie wkurzają Ci co chcą być nadgorliwi i włączają lewy kierunkowskaz na rondzie, łamiąc przepisy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW