R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Co dalej z wieluńskim forum dyskusyjnym?
Autor Wiadomość
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2017-01-09, 22:23   :-)

Jestem na forum od początku (2005-07-13). Odwiedzam czasami, to jedyne źródło informacji o lokalnej polityce, wydarzeniach. Poszukuję niezależnych informacji bo coś mi się wydaje, ze media i prasa w takim małym mieście jak Wieluń zawsze są od kogoś zależne.

Wiec jeśli ktoś poszukuje swego rodzaju "wolnych mediów" zagląda na forum. Może warto to tak promować?

Facebook działa zdecydowanie inaczej niż forum. Dyskusja na FM jest wielowątkowa. Łatwo można zgubić wątek. Szczególnie jeśli kogoś interesuje konkretna dyskusja i zagląda co kilka dni. Na forum zawsze ma ją w jednym miejscu, na fejsie musi przeszukiwać historię.
Multimedialność FB rozprasza i przeszkadza w spokojnym czytaniu.
FB ma też różne swoje polityki co do treści postów i może je zawsze zmienić. Potem nagle może się okazać, że jakiś niewygodny dla kogoś wątek znika itp.

Jeśli napiszę coś co może kogoś zainteresować za miesiąc czy pół roku to lepsze ku temu będzie forum bo na FB nigdy tego nie odszuka.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jaro
Gość 556677 
Dojeżdża PKSem



Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 118
Piwa: 6/5
Skąd: prawie wieluniak
Wysłany: 2017-01-09, 23:10   

Chyba trzeba będzie w końcu się przełamać....założyć "se" i to konto na "fejsiku" i zacząć korzystać ze współczesnego telefonu z mobilnym internetem :oops:

Prawdopodobnie sporo mnie omija..... skoro widzę, że tylu ludzi wokół praktycznie w każdej wolnej chwili patrzy się w te telefony i jeździ paluszkiem po ekranie jak zaczarowani, nawet jak idą zrobić kupę :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-01-11, 21:02   

Kochani, serdecznie przepraszam za tak długą nieobecność. Powodów nie będę wyliczał, bo jest ich zbyt wiele.
Najważniejsze, że jestem zdrowy, nadal czynny zawodowo, od sierpnia powiększyła mi się rodzina o trzeciego wnuka, czyli teraz mogę się starzeć spokojnie.
Wprawdzie z NR składa się różne przyrzeczenia i choć w ich realizację wątpię, przyrzekam zaglądać tu od czasu do czasu. Tylko ze mną jest tak, gdy przechodziłem na emeryturę sądziłem, że będę miał więcej czasu. Okazało się, że mam go mniej, jak dawniej. Nawet nie mam czasu wpaść do Wielunia. Za to często wracam do wspomnień.
To tyle nowych wieści.
A teraz, choć spóźnione, ale szczere życzenia, aby ten Nowy Rok był przynajmniej taki, jak miniony, ale nie gorszy.
Życzę dużo, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Do życzeń dołączam pozdrowienia z Kaszub. W przeciwieństwie do reszty kraju, mam tu świeże powietrze, blisko do jezior, lasów i nad morze. Górki też są.
A więc, do następnego razu.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jaro
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-11, 21:22   

Dzięki cogito, miło Ciebie znowu słyszeć i od razu gratuluję powiększenia się rodziny! :)
Zaglądaj częściej, bo jak widzisz każdy z niegdyś stałych bywalców miewa z tym problem, przyznaję się, że i ja też czasami, ale obiecuję, że z nowym rokiem się poprawię. :grin:

Łukasz, Ciebie też miło słyszeć, zaglądaj częściej.

Pozdrowienia dla Was! :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
indianer 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2011
Posty: 55
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: wies
Wysłany: 2017-01-12, 07:52   

Ferbik napisał/a:
Freak, jakbyś coś mądrego napisał, to mógłbym dyskusję z Tobą pociągnąć. Ale wyzywanie ludzi prowadzących to forum non profit, którzy skończyli wyższe uczelnie od yntelyentów po zawodówkach świadczy tylko tobie. Pracowniku Patrolu, który musi sobie kupować narzędzia do pracy i żali się tym na forum. Przykre. Każda następna twoja głupota i obrażanie innych będzie skutkowało wyrzuceniem cię z tego towarzystwa wzajemnej adoracji. Jeszcze nie wiem, którym wcieleniem zbanowanego przeze mnie trola jesteś, ale którymś jesteś na pewno ;) IP się pokrywają :)


No tutaj to się popisałeś :) Chyba nie zrozumiałeś Freaka :)
Jeśli Ci ciąży administrowanie tego forum, to zrezygnuj. Przecież przymusu nie ma.

A tak do rzeczy, na to forum zaglądam by dowiedzieć się co dzieje się na "starych śmieciach". Ostatnio coraz rzadziej, bo "akcja jak w polskim filmie". Interesują mnie nastroje i problemy z jakimi ludzie borykają się na co dzień, a nie że radny, etc. inny funkcjonariusz wszedł w zatarg z jeszcze innym "wybranym".
Szata graficzna mi nie przeszkadza, ale wiem że ergonomia w korzystaniu z forum poprzez telefon, poprawiłaby rankingi wejść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ludak 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 21 Kwi 2015
Posty: 9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-12, 22:16   

albo się wyrzuca, albo się zaprasza, nikt nie lubi pisać postów które będą usuwane, czy moderowane
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2017-01-13, 07:52   

Z FB wcale tak lekko nie jest. Chyba, że ludzie używają go tylko do kontaktów ze znajomymi.
Ale jeśli ktoś szuka czegoś więcej np. grup tematycznych, no to tutaj zaczynają się schody. Permanentna inwigilacja. Blokowane zdjęcia, usuwane posty, ostrzeżenia w końcu czasowe lub stałe usuwanie kont. Kiedyś tego nie było. Ludzie zaczęli szukać miejsc dla siebie, gdzie w końcu nie muszą uważać na każde słowo, czy na to że zdjęcie w swojej nazwie zawiera "sex" może to być nawet zdjęcie żółwia a i tak będzie usunięte.
Prowadzę grupę dla kobietek (ale nie tylko) dotyczącą babskiej literatury. Rozmawiamy właśnie o niej ale też muzyce, filmach itp. Średnio raz w tygodniu ktoś traci konto za zdjęcia okładek książek, które dla władz FB są niegrzeczne bo się np. para się przytula.
Co chcę powiedzieć, to to, że wszelkie zakazy/nakazy działają na ludzi jak płachta na byka, chcą mieć swobodę wypowiedzi, bez narażania się na bany czy kpiny. FB już takim miejscem nie jest od dawna, więc poszukiwane są fora. I działają świetnie.
Więc o ile dacie ludziom trochę więcej swobody, forum może wrócić do życia.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
 Autor postu otrzymał 3 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Jaro, cogito, Łukasz
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-01-13, 21:50   

Ostatni raz w Wieluniu byłem w czerwcu 2015 roku. Wpadłem na kilka dni. Tyle, aby odwiedzić rodzinę i uczestniczyć w spotkaniu maturzystów. Nie liczę epizodu, gdy wpadłem na 1,5 dnia, na pogrzeb w rodzinie. Nie wiem, czy w tym roku uda mi się przyjechać, bo - jak poprzednio wspomniałem - babcia i dziadek chcą częściej oglądać wnuka, więc czekają mnie częstsze wyjazdy do Gdańska. Dla równowagi będę musiał odwiedzić również te mieszkające za granicą.
Zwyczajna poruszyła bardzo ciekawy temat. Pamiętam czasy, jak Nasza Klasa stała się swoistym komunikatorem łączącym szkolną brać. Każdy chciał się wykazać jak największą liczbą znajomych i kolegów. Przeniosło się to na FB, ale zupełnie w innym znaczeniu i wymiarze. Uważam, że te wirtualne znajomości nie dorównują tym lokalnym. Choćby pod względem tematyki, która jest bliższa ciału. Można również tą drogą szukać wsparcia, pomocy, udzielać rad i dyskutować o problemach środowiska. Jeżeli niekiedy narzekamy, że jest źle, że nic nie da się z tym zrobić, to wina leży po naszej stronie, bo nie potrafimy stworzyć społeczeństwa obywatelskiego.
Może właśnie dlatego, zniknąłem na długo, bo - o rany, jak ten czas leci - przeszło 50 lat temu wyjechałem w świat i ostatecznie na stałe osiadłem na Kaszubach, a do Wielunia, mojego rodzinnego miasta, wpadam okazjonalnie. Ponieważ jeszcze pracuję zawodowo, każdy mój dzień wypełniony jest spotkaniami z ludźmi, z którymi rozmawiam o sprawach związanych z tutejszym środowiskiem. W przeszłości trochę tu "narozrabiałem" , a i obecnie daję się we znaki lokalnej władzy.
Ponadto od wielu lat udzielam się na forach osób niepełnosprawnych, gdzie trafiłem na zaproszenie osoby, która wróciła do żywych po kilkumiesięcznej śpiączce po ciężkim wypadku. To długa historia i może kiedyś ją opiszę. Od tamtego czasu poznanych tam osób nie mogę pozostawić.
Dzięki przypomnieniu postaram się i Was nie pozostawić, choć nie nadążam za zmianami, jakie dzieją się w Wieluniu i nie będę mógł sprostać dyskusji na niektóre tematy.
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Jaro
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-13, 23:44   

Dobrze napisane cogito, witaj ponownie na Wieluń Biz :)
 
   
leszczyna 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 21 Kwi 2015
Posty: 8
Skąd: Wiruszów
Wysłany: 2017-01-14, 11:07   

zapraszają to wracamy, tylko na jak długo ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-14, 19:41   

Wracamy, wracamy, bo w Wieluniu i w Polsce naprawdę wiele się dzieje, aby pozostawić to milczeniu. :grin:
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-01-15, 18:11   

Wiele się dzieje, ale wszystko, co się dzieje, nie dziej się bez naszego przyzwolenia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2017-01-21, 10:49   

Od czasu, gdy na maila otrzymałem informację, że wieluńskie forum traci uczestników, powróciłem i częściej tu zaglądam.

Jak wcześniej napisałem, z przyczyn oczywistych trudno mi zabrać głos w dyskusjach dotyczących spraw lokalnych. Interesują mnie natomiast wszelkie zmiany (na lepsze) oraz tematy ogólne. Np. zabrałem głos w wątku dotyczącym zwrotów nadpłat za kartę pojazdu, gdyż jest to ogólnopolski problem, a właściwie afera. Okazało się, że nasze organy administracji samorządowej permanentnie naruszając prawo weszły w posiadania milionowych kwot bez podstawy prawnej, a jednocześnie zmuszały/zmuszają kierowców do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Pomimo setek, a nawet tysięcy procesów sądowych żaden organ nadrzędny nie wyciągnął sankcji w stosunku do starostów naruszających prawo w sposób tak jawny, jak również nie rozliczył z kosztów sądowych przegranych procesów. Polecam przeczytać co na ten temat napisałem w/w wątku.

Ale nie dlatego tu piszę, bo za każdy razem, gdy się loguję, w lewy dolnym rogu sprawdzam z kim się spotykam. Zauważyłem, że przeważnie jestem sam lub jeszcze druga zalogowana osoba, a oprócz tego jest kilkudziesięciu gości. To oznacza, że jednak jest jakieś zainteresowanie forum, tylko woli zabrania głosu brak. Nie można nikogo zmusić do czynnego udziału, ale może warto w jakich sposób zachęcić do dyskusji. Jeżeli "wchodzą" na forum, to widocznie mają w tym jakiś cel.
I to poddaję pod rozwagę zarówno Administratorowi jak i czynnym Uczestnikom. Zachęćmy gości. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-21, 11:21   

cogito napisał/a:
Zauważyłem, że przeważnie jestem sam lub jeszcze druga zalogowana osoba, a oprócz tego jest kilkudziesięciu gości. To oznacza, że jednak jest jakieś zainteresowanie forum, tylko woli zabrania głosu brak.


może też oznaczać że 90% z tych kilkudziesięciu gości to boty - czyli maszyny a nie ludzie ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-01-21, 21:08   

Nie wyklucza to tego, co napisał cogito, prawda?
cogito, pomału się zbieramy do tego, aby ponownie rozkręcić to forum, ale sądzę, że zajmie nam to więcej czasu niż myślałem...
Ale broni nie składam. :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW