R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńskie Forum Samorządowe
Autor Wiadomość
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 21:30   

A może wystarczy dobry pomysł ?? I ktoś kto poprawnie wypełni wniosek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 21:35   

basteks napisał/a:
A może wystarczy dobry pomysł ?? I ktoś kto poprawnie wypełni wniosek.


Basteks, nie wystarczy.
Temat na pewno na dłuższą dyskusję i niekoniecznie do poruszania na forum. Jakimkolwiek forum :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 21:36   

basteks napisał/a:
Czy wypada kandydatowi na burmistrza pisac takie rzeczy ?? Obiecujecie po prostu kupić urzędnika wyższego szczebla, żeby "dopomógł" w uzyskaniu środków unijnych ??

Od kiedy to zaproponowanie pracy osobie kompetentnej jest formą przekupstwa ? Uważam , że lepiej zatrudnić człowieka sprawdzonego na intersującym nas obszarze kompetencji miasta, niż ogłaszanie castingu na którym pojawią się przypadkowe osoby. TO po pierwsze. Po drugie , człowiek ten nie będzie łączył pracy w Urzędzie Miejskim, z obecnie wykonywaną. Po prostu ożenił się, ma dziecko i nie uśmiecha mu się ciągłe wyjeżdżanie do Warszawy. Myślę , ze warto z tego skorzystać. Skąd więc Panu przyszło do głowy przekupstwo - nie wiem.

basteks napisał/a:
Powrócę do wątku z redukcjakosztów administracji. Oczywiście, pomysł jest szlachetny, ale ta kwota. Nie wszyscy może wiedzą, że koszt utrzymania "tzw. ratusza" (czyli burmistrz, urzędnicy i radni) to ponad 4 miliony złotych rocznie. Obietnica obcięcia kosztów o 100 000 zł w skali roku jest marginalna. To przecież niecałe 3 % wydatków.

Myli się Pan. Wydatki miasta na administrację samorządową przedstawiają sie następująco:
Rada Miejska - 340.000,00zł
Urząd Miejski - 3.297.000,00zł
Promocja jednostek samorządu terytorialnego - 56.500,00zł
Pozostała działalność - 64.500,00zł
W sumie 3.758.000,00zł
Stare rosyjskie przysłowie mówi tak "po kopiejkę to i car się schyli" . Te sto tysięcy to jest pierwszy krok i zaznaczenie kierunku w którym chcemy iść.
basteks napisał/a:
Mam nadzieję, że szczegóły programu interesują nie tylko mnie, więc jesli mogę to pozostanę przy publicznej formie omawiania problemu. Jednocześnie powtarzam nie jestem kandydatem żadnej innej opcji politycznej. Próbuję jednak zgłębić szczegóły programów wyborczych poszczególnych opcji. Na pierwszy rzut oka wszystkie są takie same:

poprawa bezpieczeństwa, walka z bezrobociem, pieniądze unijne i jawność działania.

Szkoda , że nie chcę się Pan spotkać, bo to może budzić podejrzenia o Pańską bezstronność .
Ja Panu odpowiem tak: Uważam , że program jest bardzo ważny, ale ważniejsza jest osoba, która ten program będzie umiała zrealizować. Ja chcę zaprezentować swoją osobę i listy całego Forum, jako ludzi którzy potrafili czegoś dokonać w swoim otoczeniu , w swojej dotychczasowej działalności , wszak jak mówi Pismo Święte "po wocach ich poznacie". I tak to wygląda.
Na pytania dotyczące Powiatu odpowiem jutro.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 21:36   

basteks, nie chodzi tylko o poprawne wypełnienie wniosku... dokładnie jak pisze baltazar.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 21:43   

Pablo napisał/a:
Krótko mówiąc zna ludzi , którzy te wnioski akceptują. I to jemu zaproponuje pracę mieście do koordynacji unijnych projektów.


Pablo chodziło raczej o ten fragment Twojej wypowiedzi.
No ale jak już pisałem, po prostu inaczej się nie da :D
Powiedzmy, że stosuję domniemanie Twojej w tym zakresie skuteczności i masz mój głos.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 23:04   

Nie oglądacie Ligi Mistrzów ??

Ale do rzeczy:

Cytat:
Jestem po rozmowach z człowiekiem , ktory jest zatrudniony w instytucji , ktora kontroluję wydawanie środków unijnych . Krótko mówiąc zna ludzi , którzy te wnioski akceptują. I to jemu zaproponuje pracę mieście do koordynacji unijnych projektów.


Nie ja to napisałem. Prosze wybaczyć, ale może to "semantyczne przejęzyczenie jest "

Cytat:
Po drugie , człowiek ten nie będzie łączył pracy w Urzędzie Miejskim, z obecnie wykonywaną. Po prostu ożenił się, ma dziecko i nie uśmiecha mu się ciągłe wyjeżdżanie do Warszawy.


to juz troche wyjasnia, ale w pierwszej wypowiedzi nie było wytłumaczone.

Cytat:
Uważam , że lepiej zatrudnić człowieka sprawdzonego na intersującym nas obszarze kompetencji miasta, niż ogłaszanie castingu na którym pojawią się przypadkowe osoby.


tutaj, jesli sie orientuje, to przepisy nakazuja, jak pan to nazwał "castingi" i chyba nie bedzie wolno zatrudniać kogo sie chce (a jak to ma sie do tej przejrzystości urzędu). W żaden sposób nie neguję umiejetności, wiedzy i doświadczenia wspomnianej osoby, ale przyzna Pan, że publiczne kwestionowanie konkursów na stanowiska publiczne jest troszkę chybione. Jaka gwarancja, że nieomylnie wskaże Pan idealnego kandydata ?? Car ??

Cytat:
Myli się Pan. Wydatki miasta na administrację samorządową przedstawiają sie następująco: Rada Miejska - 340.000,00zł
Urząd Miejski - 3.297.000,00zł
Promocja jednostek samorządu terytorialnego - 56.500,00zł
Pozostała działalność - 64.500,00zł
W sumie 3.758.000,00zł


Plus wydatki na zadania urzedów wojewódzkich 251 264 co daje razem w budzecie miasta pod pozycją Administracja publiczna

4 009 264 zł. (dane ze strony UM Wieluń), 100 000 /3 758 000 = 2,6 %, ale zostawmy to są szczegóły. Powiedziałem, że kierunek dobry tylko skuteczniej można to zrobić.

Cytat:
Szkoda , że nie chcę się Pan spotkać, bo to może budzić podejrzenia o Pańską bezstronność .


Nie wiem jak na to odpowiedzieć. Czy jakiekolwiek krytyczne podejście do Państwa programu jest dowodem na brak beztronności ?? Co Pan sugeruje ??

Powtarzam raz jeszcze. Ani ja, ani nikt z mojej najbliższej rodziny nie kandyduje w zbliżających sie wyborach. Nie jestem członkiem żadnego ugrupowania politycznego (partii, stowarzyszenia, forum czy jak to zwał).


Troszke za mocno na "cara" się Pan zapatrzył. Kandydując na takie stanowisko, trzeba być gotowym na trudne pytania, a nie od razu zarzucać bezstronność. Co to będzie jak Pan wygra ??

Więcej luzu. Dajcie mi link do programu innych ugrupowań, zadam pytania pozostałym kandydatom.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-10-18, 23:10   

basteks napisał/a:
Nie oglądacie Ligi Mistrzów ??


Oglądamy, oglądamy :D
A już w piątek łódzki Widzew OLE! :lol:
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 00:03   

basteks napisał/a:
to juz troche wyjasnia, ale w pierwszej wypowiedzi nie było wytłumaczone.

Dlatego wolę rozmowy bezpośrednie, bo wszystko jest jasne w ciągu kilku minut.
basteks napisał/a:
tutaj, jesli sie orientuje, to przepisy nakazuja, jak pan to nazwał "castingi" i chyba nie bedzie wolno zatrudniać kogo sie chce (a jak to ma sie do tej przejrzystości urzędu). W żaden sposób nie neguję umiejetności, wiedzy i doświadczenia wspomnianej osoby, ale przyzna Pan, że publiczne kwestionowanie konkursów na stanowiska publiczne jest troszkę chybione. Jaka gwarancja, że nieomylnie wskaże Pan idealnego kandydata ?? Car ??

Oczywiście , że będzie konkurs na takie stanowisko i wszystko się odbędzie zgodnie z prawem . Zapewniam Pana.
Z tym carem to Pan sobie dworuje, ale ma Pan takie prawo i szanuję Pański punkt widzenia.

basteks napisał/a:
Plus wydatki na zadania urzedów wojewódzkich 251 264 co daje razem w budzecie miasta pod pozycją Administracja publiczna

Wydatki na urzędy wojewódzkie to zadania zlecone i nie obarczają dochodów miasta . Pan jako znawca programów powienien o tych subtelnościach wiedzieć.
basteks napisał/a:
Powiedziałem, że kierunek dobry tylko skuteczniej można to zrobić.

Jestem otwarty na Pańskie propozycje w tym zakresie. Mało tego uruchamiam specjalny program skierowany do obywateli. System polegający na honorowaniu obywateli, którzy zaproponują ulepszenie w funkcjonowaniu miasta np. usprawnienie komunikacyjne, nowe miejsca parkingowe, ścieżki rowerowe, usprawnienia administracyjne itp. Pomysłodawca będzie uhonorowany specjalną tabliczką umieszczoną w miejscu zastosowania swojego pomysłu. Podobny system wprowadził Ronald Reagan gdy został Gubernatorem Stanu Kalifornia. Tam to wypaliło. Zachęcam Pana do składania takich propozycji, bo widać , że zależy Panu na tym mieście i warto jest dla niego zrobić coś konstruktywanego. Widzi Pan jest kolejny temat i okazja do spotkania.
basteks napisał/a:
Nie wiem jak na to odpowiedzieć. Czy jakiekolwiek krytyczne podejście do Państwa programu jest dowodem na brak beztronności ?? Co Pan sugeruje ??
Myli się Pan, przyjmuję wszystkie krytyczne uwagi dotyczące programu, tylko krytyka powinna być moim zdaniem konstruktywna . Jeżeli Pan się z czymś nie zgadza to bardzo proszę podac swój punkt widzenia i podeprzeć to argumentami. Wysłucham Pana z uwagą . Po raz kolejny proponuję spotkanie.
basteks napisał/a:
Troszke za mocno na "cara" się Pan zapatrzył. Kandydując na takie stanowisko, trzeba być gotowym na trudne pytania, a nie od razu zarzucać bezstronność. Co to będzie jak Pan wygra ??

Nie zna Pan mnie Drogi Panie i nie chce Pan mnie poznać , a stawia Pan tezę , że zapatrzyłem sie w cara. Proszę Pana dawniej było tak, że anonimowe listy wyrzucane były do kosza. Pan ukrywa się pod nickiem, ciągle zapewnia, ze nie startuje, nie jest w partii etc i twierdzi, że jest bezstronny. Trudno doprawdy w to uwierzyć.
basteks napisał/a:
ięcej luzu. Dajcie mi link do programu innych ugrupowań, zadam pytania pozostałym kandydatom.

Luzu mi nie brakuję. A jednak jest coś pozytywnego w Pańskiej wypowiedzi. Zdaje się, że póki co tylko mój program jest ogólno dostępny. Czyżby inni kandydaci nie mieli programu wyborczego. Czekam na programy pozostałych kandydatów i Pańską ich ocenę.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Zapraszam Pana na spotkanie . MOże być to spotkanie w szerszym gronie. Prosze o informację w tej sprawie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 08:41   

Cytat:
Pan jako znawca programów powienien o tych subtelnościach wiedzieć.


Nie jestem znawcą programów. Staram sie je tylko zrozumieć. Dlatego pytam.


Cytat:
Pomysłodawca będzie uhonorowany specjalną tabliczką umieszczoną w miejscu zastosowania swojego pomysłu


Wybaczy Pan, ale... . Jak uhonoruje Pan obywatela, który zaproponuje zmniejszenie etatów w urzędzie ?? Postawi Pan tabliczki w miejscach dotychczasowej pracy zwolnionych urzędników ?? A jak wyrózniony zostania pomysłodawca np. nowych miejskich toalet ??
Wątpliwe to czasami będą wyróznienia.


Cytat:
Myli się Pan, przyjmuję wszystkie krytyczne uwagi dotyczące programu, tylko krytyka powinna być moim zdaniem konstruktywna . Jeżeli Pan się z czymś nie zgadza to bardzo proszę podac swój punkt widzenia i podeprzeć to argumentami.


Pytam. Tylko pytam. Zadałem 3 pytania o program "powiatowy" (brak odpowiedzi) i 3 pytania o program "miejski". Dopiero powyżej skrytykowałem "program tabliczek", a raczej podałem przykłady kiedy to nie wypali.

Zastanawia mnie jedna rzecz, na samym forum jest zarejestrowanych kilku kandydatów z waszego ugrupowania i nikt z wyjątkiem szefa nie odważył sie udzielić odpowiedzi. Ze statystyk wynika, że wchodzą, czytają i nic. Czy to dyscyplina partyjna czy brak pojęcia o programie. Prosze wybaczyć cynizm, ale śledząc ten wątek takie nasuwa się spostrzeżenie.

Czuję sie zaszczycony, że na pytania skierowane do kilkudziesięciu kandydatów na radnych odpowiada sam Przewodniczący.

Podsumowując, to ja czekam na odpowiedzi i argumenty uwiarygadniające program.

Cytat:
Proszę Pana dawniej było tak, że anonimowe listy wyrzucane były do kosza. Pan ukrywa się pod nickiem, ciągle zapewnia, ze nie startuje, nie jest w partii etc i twierdzi, że jest bezstronny. Trudno doprawdy w to uwierzyć.


Jaki anonim ?? Prosze przeczytać regulamin forum (dyskusyjnego). To nie jest żaden donos, więc proszę nie używać takich porównań. Chciałem zauważyć, że wszyscy używają tutaj nicków. Jedynie kandydaci na radnych zaczęli w pewnym momencie podpisywać swoje wypowiedzi (nie wszyscy i nie od początku). Nie jest to dziwne, bo jak wyborca ma na liście wyborczej odszukać Pabla, Red'a, Mario'sa, a prowadzicie tutaj przecież swoją kampanię. Byłem na tym forum kilka miesięcy przed Panem i nie myśli Pan chyba, że zrobiłem to w celu "atakowania" (jak Pan sugeruje) waszego programu. Prosze zwrócić uwagę, że toczymy dyskusję o program, nie o kandydatów. Nie rzucam oszczerstw, ani pomówień.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bartek170 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 09:40   Zapytanie

Witam na tym Forum

Ja mam pytanie do Pana Pawła. Ile lat jest Pan radnym ?? I co Pan zdołał dokonać, oprócz akcji Bon jak radny??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 10:22   

basteks napisał/a:
Wybaczy Pan, ale... . Jak uhonoruje Pan obywatela, który zaproponuje zmniejszenie etatów w urzędzie ?? Postawi Pan tabliczki w miejscach dotychczasowej pracy zwolnionych urzędników ?? A jak wyrózniony zostania pomysłodawca np. nowych miejskich toalet ??
Wątpliwe to czasami będą wyróznienia.


Proszę Pana !
Czepia się Pan ! Ja nie uważam się za najmądrzejszego człowieka w tym mieście. Mam w sobie pokorę i chciałbym słuchać tego co mówią ludzie. Pisałem , że podobny pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę w Kaliforni za rządów Reagana (polecam książkę Moja WIzja Ameryki). Dlaczego nie spróbować tego w Wieluniu. Tymbardziej, że koszty takiej akcji praktycznie żadne. Panu się ten pomysł nie podoba. Pańskie prawo, ale wielu innym mieszkańcom tego miasta projekt się podoba. Zobaczymy których będzie więcej... Wie Pan, najprościej jest uprawiać krytykę, bo to nic nie kosztuję, ale na tym polega samorząd, że można opracować własny program i wystartować w wyborach.
basteks napisał/a:
Zastanawia mnie jedna rzecz, na samym forum jest zarejestrowanych kilku kandydatów z waszego ugrupowania i nikt z wyjątkiem szefa nie odważył sie udzielić odpowiedzi. Ze statystyk wynika, że wchodzą, czytają i nic. Czy to dyscyplina partyjna czy brak pojęcia o programie. Prosze wybaczyć cynizm, ale śledząc ten wątek takie nasuwa się spostrzeżenie.

Akurat tak się składa, że pierwszy podjąłem z Panem temat programu miejskiego i tak już zostało. Pozostali kandydaci do Rady spokojnie podjęliby z Panem dialog równie merytorycznie, tylko taktownie nie chcą przerywać rozmowy dwóch "fachowców". W FORUM nie ma żadnej dyscypliny partyjnej . Każdy radny, członek czy kandydat reprezentuję przed wszystkim siebie, a w drugiej kolejności stowarzyszenie.
basteks napisał/a:
Czuję sie zaszczycony, że na pytania skierowane do kilkudziesięciu kandydatów na radnych odpowiada sam Przewodniczący.

Nie ma problemu. Widzę tylko, że jest Pan nastawiony negatywnie i żadne argumenty do Pana nietrafiają.
basteks napisał/a:
Jaki anonim ?? Prosze przeczytać regulamin forum (dyskusyjnego).

Sam Pan zauważył, że kandydaci podpisują się z imienia i nazwiska. A skąd ja wiem , czy Pan nie jest np. kandydatem konkurencyjnej listy, lub innym kandydatem na Burmistrza ? Co prawda Pan zapewnia, że nie kandyduje, ale ujawnić się nie chcę. Spotkac także. Nie wykazuję Pan odrobiny dobrej woli w tym zakresie.
Wszystkiego dobrego
Pozdrawiam
Paweł Okrasa

[ Dodano: 2006-10-19, 10:38 ]
Bartek170 napisał/a:
Ja mam pytanie do Pana Pawła. Ile lat jest Pan radnym ?? I co Pan zdołał dokonać, oprócz akcji Bon jak radny??

Proszę Pana . Akcja "BON dla Wieluniaka" jest inicjatywą nie dotyczącą samorządu. Jest to coś dodatkowego .
Radnym jestem dwie kadencję. O tym czego dokonałem może Pan poczytać na mojej stronie www.pawelokrasa.pl Będą tam zamieszczone wyciągi z protokołów z sesji RAdy Powiatu, czy wycinki z gazet. Wszyscy którzy oglądają telewizję kablową mogli śledzić moje wystąpienia podczas sesji w różnych sprawach. Ja nie chciałbym o sobie pisać . Wolę jak to robią inni.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 10:44   

basteks napisał/a:
Zastanawia mnie jedna rzecz, na samym forum jest zarejestrowanych kilku kandydatów z waszego ugrupowania i nikt z wyjątkiem szefa nie odważył sie udzielić odpowiedzi. Ze statystyk wynika, że wchodzą, czytają i nic. Czy to dyscyplina partyjna czy brak pojęcia o programie. Prosze wybaczyć cynizm, ale śledząc ten wątek takie nasuwa się spostrzeżenie

Zostałem wywołany a zatem odpowiadam: na pytania dotyczące programu jako pierwszy zaczął odpowiadać Paweł Okrasa i było dokładnie tak jak on pisze - nikt nie chciał się wtrącać w Waszą rozmowe na forum.
A tak na marginesie - zapewne programy większości ugrupowań będą podobne (ściąganie inwestorów, zabieganie o środki unijne, itp...) jednak istotne jest kto ten program bedzie pózniej realizował.

basteks napisał/a:
Chciałem zauważyć, że wszyscy używają tutaj nicków. Jedynie kandydaci na radnych zaczęli w pewnym momencie podpisywać swoje wypowiedzi (nie wszyscy i nie od początku). Nie jest to dziwne, bo jak wyborca ma na liście wyborczej odszukać Pabla, Red'a, Mario'sa, a prowadzicie tutaj przecież swoją kampanię.

Moja osoba pojawiła się na forum rok temu. Od momentu kiedy okazało się że jestem kandydatem na radnego to zacząłem podpisywać moje posty - głównie po to, żeby nikt nie zarzucił mi że chowam się za nickiem i nie chcę ujawnić kim jestem. A poza tym to większość uzytkowników wie doskonale kim są osoby ukrywające się pod nickami na forum. Od samego początku nie robiłem żadnej tajemnicy z tego, że red to Radek Urbaniak, tak samo jak i zapewne większość wiedziała, że mario's to Mariusz Wysocki.

basteks napisał/a:
Byłem na tym forum kilka miesięcy przed Panem

Gwoli ścisłości - jeden miesiąc to nie kilka :D

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 11:01   

Cytat:
Proszę Pana !
Czepia się Pan ! Wie Pan, najprościej jest uprawiać krytykę, bo to nic nie kosztuję, ale na tym polega samorząd, że można opracować własny program i wystartować w wyborach.


Skrytykowałem, a w zasadzie pokazałem, że jeden z pomysłów może sie nie udać w niektórych przypadkach. Pan nie odpowiada na pytania a zarzuca mi tylko krytykowanie. Ja pytam o Wasz program i tyle. Kolejny dzień nie mogę doczekać sie odpowiedzi na pytania do radnych powiatowych.

Ciekawe jak Pan będzie reagował na pytania bedąc juz burmistrzem.

Cytat:
Widzę tylko, że jest Pan nastawiony negatywnie i żadne argumenty do Pana nietrafiają.


Ja czekam na te argumenty właśnie. Jak mogą trafic skoro nie ma tak naprawdę merytorycznych odpowiedzi. Nie jestem nastawiony negatywnie. Daliscie link do Waszej strony, pokazaliście program i zadaje pytania. Z programu (nie tylko waszego, innych ugrupowań tez) wynika, że w zasadzie zajmiecie sie wszystkim i wszystkimi. Nie pozostawiacie w zasadzie żadnej ważnej sprawy. I moje pytanie podstawowe brzmi jak i za co spełnicie te wszystkie obietnice. Od trzech dni wiekszość tych pytań pozostaje bez odpowiedzi.

W zasadzie pojawia się dodatkowe pytanie. Dlaczego te programy nie zostały wdrożone wcześniej?? Współrządzicie przecież w powiecie od dwóch kadencji, na listach kandydatów macie kilkanaście nazwisk byłych lub obecnych radnych zarówno miejskich jak i powiatowych, gdzie zatem realizacja tych postulatów ?


Cytat:
A skąd ja wiem , czy Pan nie jest np. kandydatem konkurencyjnej listy, lub innym kandydatem na Burmistrza ? Co prawda Pan zapewnia, że nie kandyduje, ale ujawnić się nie chcę. Spotkac także. Nie wykazuję Pan odrobiny dobrej woli w tym zakresie.



Powtarzam raz jeszcze. Nie jestem ani nie byłem w przeszłości członkiem żadnego ugrupowania politycznego, stowarzyszenia itp. Nie kandydowałem, ani nie kandyduję w żadnych wyborach. Nikt z mojej najbliższej rodziny również nie kandyduje. Jako potencjalny wyborca zapytałem jedynie o szczegóły programu (przypominam to do znudzenia).




Cytat:
Zostałem wywołany a zatem odpowiadam: na pytania dotyczące programu jako pierwszy zaczął odpowiadać Paweł Okrasa i było dokładnie tak jak on pisze - nikt nie chciał się wtrącać w Waszą rozmowe na forum.
A tak na marginesie - zapewne programy większości ugrupowań będą podobne (ściąganie inwestorów, zabieganie o środki unijne, itp...) jednak istotne jest kto ten program bedzie pózniej realizował.




Może wreszcie ktoś odpowie ?? Własnie pytam jak ??
Ostatnio zmieniony przez basteks 2006-10-31, 20:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 11:27   

basteks napisał/a:
1. "Kierunki kształcenia dostosowane do rynku pracy, rozwój bazy dydaktycznej"

O co tak naprawdę chodzi ?? Nowe szkoły ?? Rozwój bazy tzn. co ??


2. "Programy zmniejszania bezrobocia, sprzyjanie inwestorom"

Program to chyba juz macie ?? W jaki konkretny sposób chcecie to zrobic ??


3. "Rozwój pozarolniczej działalności na terenach wiejskich"

Tym raczej radni nie powinni sie zajmować, ale może źle interpretuję pomysł ??

1) Należy zwiększyć kształcenie zawodowe. Są w Wieluniu zakłady pracy , ktore potrzebują spawaczy czy szwaczek. I pod te potrzeby należy dostosować model kształcenia. Rozwój bazy trwa cały czas. Chodzi o modernizację obiektów szkolnych. W ubiegłym roku odbyła się modernizacja Zespołu Szkół nr 1 (ul. WOjska Polskiego). Trzeba pozyskać środki na rozbudowę bazy sportowej w tej szkole.
2) Inwestorom należy przede wszytskim nie przeszkadzać administracyjnymi utrudnieniami (np. pozwolenia na budowe, sprawy geodezyjne itp).
3) Chodzi o rozwój agroturystyki. Powiat wspiera to organizując pikniki agroturystyczne i targi, a także współfinansując foldery promujące takie gospodarstwa. Dosyć prężnie rozwija się ten dział na terenie naszego Powiatu.

Pozdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
lukaszz 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-10-19, 11:34   

Z tego co się orientuję Zespołu Szkół nr 1 (ul. Wojska Polskiego) podlega pod Starostwo. Macie zamiar kształcić osoby w kierunkach poszukiwanych na rynku pracy, a w jaki sposób będziecie się starać zatrzymać te osoby w kraju?
Ostatnio zmieniony przez lukaszz 2006-10-19, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW