R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kompleks basenów w Wieluniu
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-02-16, 21:43   Kompleks basenów w Wieluniu

Cytat:
Kompleks basenów i targowisko w Wieluniu. Rewitalizacja za 38 mln zł

Gmina Wieluń podjęła walkę o 30 mln zł unijnego dofinansowania na budowę kompleksu basenów i modernizację targowiska miejskiego wraz z ulicą Broniewskiego

Budowa kompleksu rekreacyjnego z basenem krytym, modernizacja targowiska miejskiego oraz przebudowa ul. Broniewskiego. To trzy zadania, na które gmina Wieluń chce zdobyć dofinansowanie unijne i to za jednym zamachem. Magistrat aplikuje do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi o środki z puli na rewitalizację. Wartość całego przedsięwzięcia opiewa na 37,8 mln zł. Maksymalne możliwe dofinansowanie to 30,7 mln zł. Są to kwoty brutto, wynikające z kosztorysów.

- Takiej szansy nie miał ani burmistrz Majcher, ani burmistrz Antczak. Zainwestowaliśmy już sporo czasu i pieniędzy, żeby w ogóle móc wystartować w tym konkursie - mówi burmistrz Paweł Okrasa.

Założenia projektu zaprezentowano na środowej sesji Rady Miejskiej. Żeby wniosek miał szanse powodzenia, radni musieli uchwalić gminny program rewitalizacji. Decyzja była jednogłośna, choć nie brakuje sceptycznych głosów. Są m.in. obawy, czy gmina jest w stanie podołać tak gigantycznemu zadaniu. Gdyby udało się zdobyć dotację, inwestycja ma być realizowana w latach 2018-2019.

Najwięcej, bo aż 22,6 mln zł, ma kosztować budowa basenu krytego od strony ulicy Broniewskiego. Urzędnicy ratusza podkreślają, że wniosek został skrojony pod ustawę o rewitalizacji, jak również wytyczne Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Źródło


































_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
jameswoo 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 155
Piwa: 13/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-02-23, 17:58   

Dla mnie ten projekt jest bardzo ładny, jednakże równie denny. Kasujecie duży, naprawdę przestronny basen odkryty w celu budowy basenu krytego. Basen odkryty w wakacje zawsze cieszył się wielkim powodzeniem i uznaniem więc jego zmniejszenie do poziomu niecki wodnej jest wg mnie chorym pomysłem. Rozumiem, ciasnotę na tej działce w przypadku budowy kompleksu budynków, jednak czy parkingu przy basenie nie można w jakiś sposób wykupić i zurbanizować pod ten cel? Ponadto obok targowiska są same nieużytki, które również można zaadoptować pod podobny kompleks budynkowo-basenowy. Czy te boiska do siatki warte takiego zmniejszenia powierzchni basenowej? Czy nie lepiej dodać na ich miejsce basenu sportowego?
Jeśli moje zdanie kogoś razi, przepraszam. Wychowałem się jednak z tym naszym, starym basenem, spędzając na nim każde niemal wakacje do osiągnięcia pełnoletności i razi mnie, gdy niegdyś prawdziwa duma Wielunia (moi przyjezdni znajomi z Wrocławia czy Łodzi zazdrościli nam tego obiektu) pomimo lat skrajnego zaniedbania i dewastacji, zmienia się w "TO". Rozumiem, że Wieluń potrzebuje prawdziwej krytej pływalni i nowego basenu odkrytego. Zastanówmy się jednak czy warto doszczętnie niszczyć posiadany skarb, czy lepiej go odbudować, zmodernizować i ulepszyć.
Może władze miejskie powinny zrobić miejskie referendum dotyczące tego przybytku, wszak to nasz skarb, a oni kino miejskie modernizują chyba już z 5 lat :twisted: , więc co będzie w przypadku takiej inwestycji.......? Czy nasze wnuki się doczekają nowego basenu, czy może lepiej wrócić świetność "Wojewódki"
Ależ się nastukałem :P
_________________
Są równi i równiejsi - Ludzie zróbmy z tym coś ;)
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
hiszpan
c0o 
Przejeżdżał przez Wieluń


Dołączył: 29 Wrz 2008
Posty: 98
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: w-ń
Wysłany: 2017-03-03, 07:35   

Czy poprzedni projekt nie był lepszy ?
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
jameswoo
mcdek 
Ma stragan na targu



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 600
Piwa: 48/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2017-03-05, 03:52   

Raczej nie. Wygląda na przerośnięty, a prawdopodobnie na dofinansowanie mają szansę tylko projekty dobrze zoptymalizowane kosztowo jak też dopasowane do potrzeb.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW