R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kandydaci na Burmistrza Wielunia
Autor Wiadomość
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 18:45   

Witam Panie majk-el
Proszę Pana niczego sobie nie roszcze i o niczyje względy nie dbam.Ja najzwyklej w swiecie sobie dzialam.Jezeli nawet pomoglem przez tyle lat jednemu czlowiekowi to warto bylo!
Zreszta nie Pan mnie bedzie ocenial!
Wie Pan są tacy jak minister ktory zgarnia caly poklask za dokonania a sa tez dyrektorzy gabinetu ministra ktorzy robia cala robote wraz z calym sztabem ludzi i o nich sie nie mowi.
Nie chodzi tu o mnie bo o mnie sie nie mowi a to dobrze bo mozna spokojnie dzialac
Glownym problemem jest to ze bardzo czesto trafia sie na takich tzw. od pluga oderwanych i nic nie mozna zrobic bo oni piastuja pewne czasami wysokie urzedy.Mowiac krotko glupimi sie rodza i takimi umieraja.
Najwazniejsze by spoleczenstwo wybralo tych ktorzy naprawde moga cos zrobic !
Pozdrawiam
XYZ
PS ja sobie tylko zycze by nie uslyszec juz nigdy ze takich mamy parlamentarzystow jakie
mamy spoleczenstwo w negatywnym oczywiscie sensie wtedy gdy jest zle.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-04, 19:58   

A ja tam się cieszę, że Pan XYZ troszke spuścił z tonu i zaczął rzeczową i rozsądną dyskusję na forum.
Nie wiem kim Pan jest, ale nawet jesli jest Pan naszym "politycznym" oponentem, to chylę czoła przed Panem.
Oby więcej takich osób w tym mieście i na tym forum.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-11-05, 12:12   

XYZ napisał/a:
Zreszta nie Pan mnie bedzie ocenial!


Nawet jeżeli bym chciał - po autocharakterystyce Pańskiej "działalności" brak najmniejszych podstaw do jakiejkolwiek oceny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-11-08, 21:00   UWAGA !!!

Chciałem poinformować szanownych forumowiczów, że dziś w sieradzkim sądzie odbyło się postępowanie w trybie wyborczym przeciwko mnie - Marcinowi Adamczykowi, którego pozwał kandydat na burmistrza Jan Derbis. Szczegóły i rozpatrzenie sprawy wraz z orzeczeniem sądu poniżej:

Dane z faksu, który otrzymałem z Sądu Okręgowego w Sieradzu:

Wnioskodawca:
Jan Derbis
Kandydat na Burmistrza Wielunia
zam. w Wieluniu
ul. 18 Stycznia 9

Uczestnik postępowania:
Marcin Adamczyk
kandydat (nie wiem czemu z małej litery, skoro kandydat na burmistrza z dużej - przyp. autora) na radnego z KWW Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej
ul. Kilińskiego 23
98-300 Wieluń

Wniosek o wydanie orzeczenia

W trybie art. 72 Ustawy z dnia 16 lipca 1998r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw wnioskuję o:

1. zakazanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o mojej osobie jako bym znajdował się na internetowej czarnej liście Jachnickiego (nigdzie nie podałem nazwiska pana Derbisa, tylko link do listy - przyp. autora).
2. nakazanie sprostowania na internetowej witrynie wielun.biz Wieluńskie Forum Dyskusyjne
3. nakazanie przeproszenia mnie w mediach lokalnych tj. Radio Ziemi Wieluńskiej, Telewizja Kablowa WSM oraz w Dzienniku Łódzkim, w dodatku "Nasz Tygodnik"
4. nakazanie panu Marcinowi Adamczykowi wpłacenia 2000,- zł na rzecz Społecznego Komitetu Ochrony Praw Człowieka w Wieluniu (którego pan Derbis jest przewodniczącym - przyp. autora).

Uzasadnienie

W dniu dzisiejszym otrzymałem informację, że na internetowej witrynie wielun.biz Wieluńskie Forum Dyskusyjne dotyczące tematu Kandydaci na Burmistrza Wielunia pan Marcin Adamczyk kandydujący na radnego z KWW Związku Gmin Ziemi Wieluńskiej pomówił mnie, że znajduję się na czarnej liście dłużników tzw. "Liście Jachnickiego".
Dowód: wydruk ze strony internetowej

Na liście tej widnieje firma "Derbis" Sp. z o.o., a nie Jan Derbis kandydat na Burmistrza Wielunia.
Dowód: wydruk listy Jachnickiego

W związku z tym, że M.Adamczyk kłamie (pierwsze pomówienie mojej osoby przez p. Derbisa), gdyż lista dotyczy spółki Derbis, a nie Jana Derbisa.

We wszystkich czterech punktach wniosku orzeczenie staje się zasadne, gdyż p. Adamczyk kandydat na radnego powinien rozróżniać podmiot gospodarczy od imienia i nazwiska (chciałym zapytać forumowiczów - potrafię rozróżniać spółki od osób prywatnych - kto był/jest prezesem ww. spółki - może ktoś ma taką wiedzę? - przyp. autora). Ponadto radny staje się osobą publiczną i powinien uwzględniać szczególną staranność przy wydawaniu swojej opinii (radnym jeszcze nie jestem - pomylił pan Derbis dwa pojęcia: radny i kandydat na radnego - osobą publiczną również nie jestem rozwijając tą myśl - przyp. autora). Radny podlega szczególnemu osądowi, gdyż stanowi prawo lokalne (znów wychodzi nieznajomość pojęć - nie jestem radnym i nie podlegam szczególnemu osądowi, ja tylko startuję na radnego - przyp. autora). Jakim radnym będzie pan Marcin Adamczyk, jeżeli w tak istotnej sprawie jak kampania wyborcza kłamie? (kolejne pomówienie mojej osoby ze strony pana Derbisa - panie Derbis: moim skromnym zdaniem zapewne nie będzie pan moim wyborcą, więc osąd jakim radnym będę niech pan zostawi osobom, które będą na mnie głosować - przyp. autora).

Ze względów czystości i przejrzystości osoby publicznej takie zachowanie jest naganne i powinno być przykładnie ukarane (po raz trzeci informuję pana, że osobą publiczną będę wtedy, gdy będę pełnił obowiązki publiczne - myli pan pojęcia - przyp. autora).

Załączniki wg rubryki dowód.
-----------------------------------------

Orzeczenie Sądu Okręgowego w Sieradzu:

Sąd Okręgowy ustalił i zauważył, co następuje:

Uczestnik postępowania Marcin Adamczyk - kandydat na radnego brał udział w Forum Dyskusyjnym w internecie, gdzie powiedział: "kliknijcie w łódzkie i zobaczcie kto jest na liście na 2 miejscu". Inne słowa, w szczególności stwierdzenie, iż Jan Derbis znajduje się na internetowej czarnej liście Jachnickiego nie padły. W internecie znajduje się czarna lista dłużników województwa łódzkiego (k.4), gdzie pod pozycją nr 2 wpisany jest DERBIS PW sp. z o.o. Wieluń ul. 18 stycznia 9. Nie wiadomo, kto jest autorem w/w listy i nie można tego ustalić, co stwierdził inż. inf. Sądu Okręgowego w Sieradzu - Krzysztof Michalski. Jan Derbis we wniosku przyznaje, że na wskazanej liście dłużników wpisana jest spółka DERBIS PW, a nie Jan Derbis. W związku z tym zarzut wnioskodawcy jakoby uczestnik postępowania Marcin Adamczyk rozpowszechniał nieprawdziwe informacje, zgodnie z którymi Jan Derbis jest wymieniony na internetowej liście dłużników - k.4, jest całkowicie bezzasadny.
Z tych względów wniosek jako niezasadny w myśl art. 72 ust. 1 ustawy z dnia 1 lipca 1998r. "Ordynacja wyborcza do rad gmin, powiatów i sejmików województw" (Dz. U. z 2003r., Nr 159 poz. 1547 ze zm.) podlega oddaleniu.

----------------------------------------

Jeszcze ode mnie:

Nie doszukuję się pomówień, ponieważ:
1. Nasze Forum jest witryną prywatną, nie jest medium internetowym w świetle prawa prasowego, ponieważ nie jest zarejestrowane jako tytuł prasowy, jest to forum prywatne, na którym każdy ma prawo wyrazić swoją opinię i podzielić się informacjami oraz spostrzeżeniami, ewentualnie zapytać o opinię zarejestrowanych tam użytkowników. Nie jest to wedle prawa medium opiniotwórcze, gdyż opiniotwórczym jest medium, na które powołują się inne media.
2. Pan Derbis myli dwa pojęcia, w sumie trzy: radny, kandydat na radnego i osoba publiczna
3. Pytanie jakim radnym będę jest bezcelowe i bez sensu z tego względu, iż mandatu radnego nie posiadam. To czy będę radnym zależy tylko i wyłącznie od moich wyborców, do których moim zdaniem na pewno nie zalicza się pan Derbis, więc ocenę mojej osoby zostawmy moim wyborcom.

Szkoda, że pan Derbis nie stawił się na rozprawę - to świadczy tylko o nim.

Za nazwanie mnie kłamcą powinienem skarżyć w trybie wyborczym pana Derbisa, lecz nie jestem pieniaczem. Myślę, żeby kogoś skarżyć trzeba mieć podstawy prawne i troszkę obchodzić się z prawem lub zasięgnąć opnii prawnika.

Z poważaniem
Marcin Adamczyk - KANDYDAT DO RADY MIEJSKIEJ W WIELUNIU Z KWW ZWIĄZKU GMIN ZIEMI WIELUŃSKIEJ

PS. Oczywiście jestem w posiadaniu dokumentów wyżej opisanej sprawy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-08, 21:11   

Ferbik, brawo!
Mam nadzieję, że za ten wpis nie zostanę pociągniety do odpowiedzialności...
A tak na serio, pieniactwo i jeszcze raz pieniactwo. Ale wpsiuje się to w ciąg odnowy moralnej państwa wg PIS - wanna Wassermana, bezdomny Hubert...
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-11-08, 21:15   

Pan Derbis pokazał na co go stać.....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-11-08, 21:18   

Jednak poszukiwania "dziadków z Wehrmachtu" idą pełną parą ;-)

Gratulacje Ferbik!!!
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Louis_pl 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 49
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-08, 22:33   

.. wybory ... i 4 lata luzu ... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Fides 
Przejeżdżał przez Wieluń
Ad Gloriam



Wiek: 47
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 68
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-08, 23:04   Tonący brzytwy się chwyta

Ferbik napisał:
Cytat:
W związku z tym zarzut wnioskodawcy jakoby uczestnik postępowania Marcin Adamczyk rozpowszechniał nieprawdziwe informacje, zgodnie z którymi Jan Derbis jest wymieniony na internetowej liście dłużników - k.4, jest całkowicie bezzasadny.
Z tych względów wniosek jako niezasadny w myśl art. 72 ust. 1 ustawy z dnia 1 lipca 1998r. "Ordynacja wyborcza do rad gmin, powiatów i sejmików województw" (Dz. U. z 2003r., Nr 159 poz. 1547 ze zm.) podlega oddaleniu.



Nie wiem dlaczego, ale na myśl przychodzi mi takie przysłowie: "Tonący brzytwy się chwyta"
To jest oblicze prawdziwe oblicze PiS-u. Jak wyjdzie "coś" na jaw (e.g. taśmy p. Begger...) to zaraz "odwracają kota ogonem" i "udają Greka"

Jest Prawo? - to gdzie jest odpowiedzialność cywilna, moralna, etc..
Jest i Sprawiedliwość?, tylko gdzie? napewno nie Tu....
Co do Pana Derbisa i całej tej sytucji: Kiedyś pracowałem u niego i poznałem wiele ciekawych (raczej mało pozytywnych) historii z jego działalności ...
Mając tą wiedzę.... już wolałbym poprzeć teorię P. Macieja Giertycha (jego teorię o ewolucji)... niż p. Derbisa jako Burmistrza mojego miasta!

Pozdrawiam
_________________
Absit dicto invidia. - Niechaj słowo wolne będzie od nienawiści
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-08, 23:21   

Gratulacje Marcin :!: :!:
A Pan Derbis może już pożegnac sie z fotelem burmistrza... jest skończony jako kandydat.
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 02:13   

Ferbik napisał/a:
Chciałem poinformować szanownych forumowiczów, że dziś w sieradzkim sądzie odbyło się postępowanie w trybie wyborczym przeciwko mnie - Marcinowi Adamczykowi, którego pozwał kandydat na burmistrza Jan Derbis.


I ja tam z Ferbikiem i marios'em byłem i razem z nimi kawke w knajpie piłem :wink:

A Pan Derbis wisi mi za 10 litrów gazu, zużyte okładziny klocków hamulcowych (do natychmiastowej wymiany po powrocie do Wielunia) i stracone przeze mnie cenne 4 godziny czasu (zwłaszcza pod koniec kampanii mają one szczególną wartość - miałem rano roznosić moje ulotki wyborcze).

Szkoda naszego czasu, czasu Wysokiego Sądu i pieniędzy podatników :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 08:44   

Moje gratulacje Ferbik...tak trzymaj :) Pokazałeś, że potrafisz zawalczyć o sprawiedliwość...wniosek nasuwa się sam: jako radny też będziesz to robił...i o to właśnie chodzi ;)
A tak na marginesie to życzę Wam powodzenia w wyborach "Forumowi Chłopcy"...trzymam za Was wszystkich kciuki :)
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-09, 14:43   

Ferbik troche sie z tobą nie zgadzam
To Ty użyłes czarnego PR w stosunku do Derbisa.Twój wpis nie odnosił się do spółki lecz osobiście do Derbisa przez wyraz KTO I DZIWIĘ SIĘ ŻE SĄD TEGO NIE ZAUWAŻYŁ
pozdrowienia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 14:50   

mareks, rozumiem, że podważasz zdanie sądu? W moim wpisie nie było ani imienia ani nazwiska p. Derbisa. Więc może od tego powinieneś wyjść jeśli się nie zgadzasz z werdyktem sądu. Wg art. 72 ordynacji wyborczej jest to przepis szczególny i jako taki nie może podlegać wykładni rozszerzającej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 15:04   

Witam Panie Marcinie
Moje gratulacje Panie Marcinie
Wiedza to sukces.Niech Pan sie nie martwi!
Jest Pan dociekliwy .To bardzo dobrze .Trzeba wiedzieć z kim sie tanczy.
Znalazl Pan czuly punkt.Nie oddam glosu na Pana Derbisa !!!!!!!!!!
Juz widze co by sie stalo z przeciwnikami Pana Derbisa ,gdyby zostal Burmistrzem.
Sądzę ,ze ów Pan zostanie radnym, wiec musi Pan zostac nim tez,czego Panu serdecznie zycze!
Pozdrawiam serdecznie

Łączę wyrazy szacunku

Z powazaniem

XYZ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW