R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kandydaci na Burmistrza Wielunia
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 15:51   

mareks napisał/a:
To Ty użyłes czarnego PR w stosunku do Derbisa.Twój wpis nie odnosił się do spółki lecz osobiście do Derbisa przez wyraz KTO I DZIWIĘ SIĘ ŻE SĄD TEGO NIE ZAUWAŻYŁ



Zakładając, jeśliby nawet zostało użyte imię i nazwisko Pana Derbisa przez Ferbika, to pokaż mi gdzie tkwi tu nieprawda... :?:
Ordaynacja wyboracza stanowi jasno :
Cytat:

"Art. 72. 1. Jeżeli rozpowszechniane, w tym również w prasie, w rozumieniu prawa prasowego, materiały wyborcze, a w szczególności plakaty, ulotki, hasła i wypowiedzi lub inne formy prowadzonej w okresie kampanii wyborczej agitacji zawierają informacje nieprawdziwe, kandydat na radnego lub pełnomocnik wyborczy zainteresowanego komitetu wyborczego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek o wydanie orzeczenia..."
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-09, 15:56   

A gdzie ja podważyłem wyrok sądu?W dalszym ciągu uważam że jako kandydat nie powinieneś Ferbik podać takiego linku.Jest to przynajmniej nie fair.A jeżeli myślisz że p.DERBIS to moja bajka to tylko się możesz mylić.Lubię czystą grę i dlatego nie chcę sie bawić w politykę/nawiasem mówiąc miałem prawie [ropozycję od pana T WIĘC MOGLIŚMY BYĆ NAWET NA JEDNEJ LIŚCIE/

[ Dodano: 2006-11-09, 16:05 ]
Acha ,jeszcze coś .W moim przekonaniu najlepszym burmistrze na dzisiejsze czasy byłby Adamski.Umiałby załatwić pieniądze unijne jak nikt z tych którzy kandydują.Trochę za wcześnie się urodził.A na wszelki wypadek odpowiadam moim adwersarzom:konkrety a nie wieści z magla.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 16:12   

mareks napisał/a:
Acha ,jeszcze coś .W moim przekonaniu najlepszym burmistrze na dzisiejsze czasy byłby Adamski.Umiałby załatwić pieniądze unijne jak nikt z tych którzy kandydują


Skąd ta pewność? Czy możesz mnie przekonać, że akurat Adamski mógłby pozyskać fundusze unijne?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 16:25   

mareks napisał/a:
A gdzie ja podważyłem wyrok sądu?W dalszym ciągu uważam że jako kandydat nie powinieneś Ferbik podać takiego linku.

Wrzuciłem go jako ciekawostkę. Więcej informacji o liście Jachnickiego można uzyskać pod adresem: www.jachnicki.pl :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 16:54   

Chciałbym zapytać się przeciwników czarnych list czego tak naprawdę bronią. Uważacie że te firmy znalazły się tam przez przypadek? Autor wyraźnie napisał "W zgłoszeniach tych prosimy o przekazanie dokumentów, które potwierdzają istnienie wierzytelności"

Uświadomcie sobie, że tego typu listy to jedyny sposób zaspokojenia chociaż moralnych szkód jakie ponieśli pokrzywdzeni. Może nie wszyscy sobie zdają sprawę ale osobowość prawna, jaką większość z tych firm posiadała (m. innymi Sp. z o.o. , S.A), zwalnia z odpowiedzialności materialnej udziałowców/właścicieli (poza wkładem). Pozatym w większości przypadków członkowie zarządu takich społek nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób zarządzania. Bo jak im udowodnić że doprowadzili spółki do upadłości celowo? Ile z tych firm na liście już w założeniu były po prostu jednym wielkim kantem? Wg mnie bardzo dużo.


Wyobrażacie sobie ilu drobnych kontrahentów (dostawców surowców, cześci, materiałów, usługodawców itd) takich firm upada? A oni ponieważ nie mają osobowości prawnej będą spłacać długi nawet do końca życia (właściciel spółki cywilnej odpowiada pełnym swoim majątkiem za długi firmy)

Takich przypadków nawet w Wieluniu jest kilka. Firmy które chcciały się pozbyć długów tworzą bliźniacze spółki (przedmiotem działalności jest ta sama branża, nazwy są analogiczne, pracownicy pozostają ci sami) i pozbywają się długów w ciągu jednej nocy. Stare spółki zostały jedynie ze zobowiązaniami...

Po sądach nie chce mi się latać więc nie bedę sypał nazwami spółek. Ach ci wielcy biznesmeni wieluńscy... :mrgreen:

Kto za to płaci? Urzędu jeszcze będą miały z czego ściągnąć podatki bo mają pierwszeństwo. A dostawcy mają wybór - albo zapomnieć o niezapłaconym towarze i nadal dostarczać go "nowej" spółce (licząc że tym razem nikt ich nie przekręci) albo zamknąć interes i spłacać swoje zobowiązania bo przecież to co dostarczyli tym spółką nie wzieło się znikąd..

Czy w tym kraju oszuści zawsze będą mieli większe prawa od poszkodowanych?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-09, 17:25   

Ja nic nie mam przeciwko czarnym listom.Sam doznałem wiele bółu od nieuczciwych kontrahentów.Chodzi mi tylko o użycie tej listy przez przeciwnika politycznego w kampanii wyborczej.Gdyby to zrobił jakiś inny forumowicz byłaby inna sytuacja.
A propos tej konkretnej listy to jak sobie przypominam jej założyciele mieli jakieś kłopoty z prawem bo wykorzystywali ja do jakichś nielegalnych operacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 17:30   

mareks napisał/a:
A propos tej konkretnej listy to jak sobie przypominam jej założyciele mieli jakieś kłopoty z prawem bo wykorzystywali ja do jakichś nielegalnych operacji

Odsyłam jeszcze raz do strony www.jachnicki.pl - tam jest napisane, dlaczego strona wisi na amerykańskim serwerze.
mareks napisał/a:
Chodzi mi tylko o użycie tej listy przez przeciwnika politycznego w kampanii wyborczej.Gdyby to zrobił jakiś inny forumowicz byłaby inna sytuacja.

Myślę, że każdy wyborca chce wiedzieć jak najwięcej o kandydatach.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-09, 17:46   

Idąc tokiem Twojego myślenia-to każdy wyborca chciał wiedzieć że Tusk miał dziadka w Wermachcie.
Ajeżeli chodzi o Adamskiego to uważam że tak konkretnego burmistrza i z taka inicjatywą chyba nie będziemy już mieli.Dałby Bóg abym sie pomylił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 18:56   

mareks napisał/a:
Idąc tokiem Twojego myślenia-to każdy wyborca chciał wiedzieć że Tusk miał dziadka w Wermachcie.



To czy dziadek jakiegoś kandydata był SS-manem, a to że inny kandydat był/jest nieuczciwy, to jak dla mnie dwie różniące się do siebie rzeczy - to ostatnie świadczące o stanie obecnym...
Ponadto uważam, że wyborcy powinni wiedzieć na kogo oddają swój głos, a najważniejszym w tym wszystkim jest fakt, czy taki człowiek jest uczciwy, bo to będzie mieć zasadnicze znaczenie dla późniejszej jego pracy i opinii publicznej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 19:10   

mareks napisał/a:
Idąc tokiem Twojego myślenia-to każdy wyborca chciał wiedzieć że Tusk miał dziadka w Wermachcie.

To nie mój tok myślenia, tylko Twój :) Ja myślę dokładnie tak jak napisał Jaro.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 19:20   

mareks napisał/a:
Ajeżeli chodzi o Adamskiego to uważam że tak konkretnego burmistrza i z taka inicjatywą chyba nie będziemy już mieli.Dałby Bóg abym sie pomylił.


No ale to nie wyjaśnia dlaczego byłby gwarantem pozyskania funduszy. Ponawiam prośbę. Jeżeli nie chcesz bądź nie potrafisz odpowiedzieć to po prostu daj znać :D

Tak poza tym, pan kandydat Jan Derbis miał i ma nadal możliwość debaty na tymże forum. Nie skorzystał póki co z tego przywileju, a zdecydował się na fajerwerki w postaci sądu. Można odnieść wrażenie, że rzutem na taśmę próbował zmienić swoją niekorzystną sytuację sondażową, no ale jak mówi stara mądrość ludowa, kij ma dwa końce.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-09, 19:28   

Wdalszym ciągu uważam że posługiwanie się czarnym PR przeciwko kontrkandydatowi jest nie fair.
A przechodząc do meritum tej konkretnej sprawy jeżeli się oskarża spólke to nie konkretnego człowieka bo przecież się nie wie czy długu nie zrobił ktoś inny.Ferbik napisał dokładnie:KTO jest na poz.2 na tej liście .
Cenie za upór ale nierozgrzeszam za nieprzyznanie się do ewidentnego błędu.
Dlatego chyba będe głosowal na kobietę./broń Boże sld/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 19:30   

Brawo Ferbik! :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 19:33   

mareks napisał/a:
A przechodząc do meritum tej konkretnej sprawy jeżeli się oskarża spólke to nie konkretnego człowieka bo przecież się nie wie czy długu nie zrobił ktoś inny


Mareks, przecież pan Derbis może się wytłumaczyć sam.
Może mapisać kto wtedy formalnie reprezentował spółkę, etc.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-09, 20:30   

Cytat:
Mareks, przecież pan Derbis może się wytłumaczyć sam.
Może mapisać kto wtedy formalnie reprezentował spółkę, etc.



Dokładnie tak.
Swoją drogą, odbiegliśmy od tematu za bardzo...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW