R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kandydaci na Burmistrza Wielunia
Autor Wiadomość
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-19, 10:01   

Życzę powodzenia i pozdrawiam :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-19, 12:10   

Użytkownik został dodany do twojej listy ignorowanych. Kliknij Tutaj żeby zobaczyć jego post.
Kliknij Tutaj żeby przejść do swojej listy ignorowanych

Admin "odetkaj" mareksa. Nawet jeśli nie jest on "jedynie słuszny" niech ma prawo publikacji swoich postów. W końcu na tym polega demokracja.

alef: PW - Ferbik
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-19, 13:10   

Cytat z Wałęsy: miała być demokracja a tu każdy mówi co chce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-20, 01:06   

mareks napisał/a:
Tak widzę że raptownie się zmniejszyła działalnośc niektórych na tym forum jak skończyła się się dla nich najważniejsza część wyborów.

To nie tak. Chwile trwało zanim się otrząsneliśmy po wyborach a raczej po 1. turze. Jak pisałem - jestem troche rozczarowany postawą wyborców i może dlatego troche ucichłem. Ale nie składamy broni i póki co agitujemy na rzecz naszego kandydata na fotel burmistrza - PAWŁA OKRASY.

[ Dodano: 2006-11-21, 01:53 ]
Dzisiaj byłem na spotkaniu burmistrza Majchra w Dabrowie. To miało byc spotkanie w ramach konsultacji budżetu czy jakos tak... Troche to dziwne tak tydzień przed wyborami ale może to tylko zbieg okoliczności ;)
A spotkanie ciekawe... Nic sie w sumie nie dowiedziałem ale można było zobaczyć Pana który w porywie złości chciał rzucać w burmistrza i jego ekipe kamieniami :!:
Polecam te spotkania. Jutro o ile mi wiadomo cos sie szykuje w Rudzie. Mocne wrażenia gwarantowane ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stefek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-21, 16:54   

Tak sobie patrze co sie dzieje na miescie i troszke mnie to przeraża.
Niezbyt to miłe jak obecnie urzędujący burmistrz wykorzystuje swoje stanowisko do walki wyborczej przed drugą turą ale przeciez w polskich warunkach jest to norma.
Zachowanie Pana Majchra jest dla mnie nie do przyjęcia.
Plotki z miasta są takie:
Najpierw usunięcie banera reklamowego Okrasy z ulicy Sadowej pod byle zarzutem (dziwne że przez 3 lata nikomu to nie przeszkadzało).
Klejenie swoich plakatów w miejscach zabronionych (przystanki na wioskach).
Agitacja wyborcza księdza w Masłowicach.
Czyszczenie słupów z plakatów na kilka dni przed drugą turą wyborów.

red napisał/a:
Dzisiaj byłem na spotkaniu burmistrza Majchra w Dabrowie. To miało byc spotkanie w ramach konsultacji budżetu czy jakos tak... Troche to dziwne tak tydzień przed wyborami ale może to tylko zbieg okoliczności

Taaa... Psipadek?? :D Zasiegnąłem dzis języka u znajomej w Urzędzie Miasta i co sie dowiedziałem? Te spotkania niby mają mieć za zadanie konsultowanie budżetu z mieszkańcami wsi. Tyle że sęk w ty, iż budżet na rok przyszły został zamkniety ponad miesiąc temu :P Więc chyba ktoś tu coś kręci :roll:
Chetnie wybrałbym się na takie spotkanie ale z uwagi na bardzo napięty plan dnia nie mam na to czasu. Ale z tego co pisze red to mogą to byc bardzo ciekawe doznania :D

Aha - jeszcze jedno:

PAMUŁA MUSI ODEJŚĆ !!!!

Pozdrawiam
stefanek 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-21, 17:29   

stefek napisał/a:
Taaa... Psipadek?? Zasiegnąłem dzis języka u znajomej w Urzędzie Miasta i co sie dowiedziałem? Te spotkania niby mają mieć za zadanie konsultowanie budżetu z mieszkańcami wsi. Tyle że sęk w ty, iż budżet na rok przyszły został zamkniety ponad miesiąc temu Więc chyba ktoś tu coś kręci


No to jest po prostu żenujące.
Polecam lekturę listopadowego numeru "Biuletynu Informacyjnego Gminy Wieluń", który przypomina rasową agitówkę z najbardziej siermiężnych lat PRL-u. Pierwsza strona to manifest urzędującego burmistrza, na kolejnych bardzo "obiektywne" informacje okraszone facjatą Jaśnie Panującego. Patrzę w stopkę redakcyjną, a raczej na coś co nią być winno. No i co? Wydawca : Urząd Miejski w Wieluniu. Klasyczny przykład urządzania kampanii wyborczej za publiczne pieniądze.
Ale najbardziej osobliwe jest stwierdzenie z cytowanego powyżej manifestu : "Uzyskaliśmy też kilkaset tysięcy złotych ze środków unijnych...". Zatem pytam :
1. Na co?
2. Ile dokładnie?
3. Jaki jest udział w tej inwestycji UM i kto formalnie sporządzał wniosek?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stefek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 12:48   

Przeglądalem forum jeszcze godzine temu i widziaem post mariosa na temat jakieś historii z drzewami w Rudzie. Ogólnie chodzilo o to, że w Rudzie na wniosek Majchra wycięto jakies topole, mimo wyrażnego sprzeciwu wyrażonego przez mieszkańców. Malo tego - nie dość że te drzewa wycięto to jeszcze gdzieś zniknęły... I nikt nic nie wie (a drewno troche kosztuje...). Pan burmistrz oraz Pan Pamuła :evil: milczą jak skaly na ten temat.
Podobnie jak te drzewa zniknął też post mariosa na ten temat. Cenzura?
Gdzie są drzewa z Rudy??
Gdzie jest post mariosa??
Gdzie jest Nemo?? 8)

Czekam na odpowiedzi...

Pozdro
stefek

PS

PAMUŁA MUSI ODEJŚĆ !!!! :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 12:54   

stefek napisał/a:
Podobnie jak te drzewa zniknął też post mariosa na ten temat. Cenzura?

Już tłumaczę: mario's wrzucił 3 razy tego samego posta. Usunąłem 2 zdublowane posty, gdzie w międzyczasie mario's zadzwonił do mnie i prosił o usunięcie tego posta.


A co do drzew w Rudzie to faktycznie ciekawy lecz śliski IMO temat.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 13:14   

stefek napisał/a:
Podobnie jak te drzewa zniknął też post mariosa na ten temat. Cenzura?
Gdzie są drzewa z Rudy??
Gdzie jest post mariosa??




Moj post został usunięty przez admina na wyraźną moją prośbę ...
Przemyślałem kilka kwestii ,miedzy innymi taka że może nie potrzebnie ten temat został ruszony teraz, ludzie swoje wiedzą i wyboru dokonają w niedziele .
Nie chciał bym żeby zostało to odebrane w sposób negatywny, że przed wyborami atakujemy obecnego Burmistrza.
Staramy się prowadzić kampanie Pawła Okrasy w sposób czysty i merytoryczny, kampanie Konkretów nie obietnic !
Do tematu wrócimy na pewno po wyborach .
Pozdrawiam
Mariusz
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2006-11-22, 20:19   

W niedzielę wybory.
I mam pytanie: Moje przekonania, co do osoby na którą będę głosował przedstawiają się w proporcjach 80/20.
Czy jest tu któś na tyle konkretny i obiektywny, żeby mnie uświadomić i przekonać na kogo mam głosować.
Chcę, żebym potem nie żałował oddanego głosu.
I nie chce czytać, że ten kandydat to zrobił to źle lub tamto, że tu wisi jego plakat a nie powinien itd.
Chcę poznać konkretny program, plan działania oraz co dany kandydat może zaoferować Wieluniowi, żeby było lepiej lub jeszcze lepiej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 20:27   

Collina napisał/a:
W niedzielę wybory.


Dzięki za przypomnienie, uffff :D


Collina napisał/a:
I mam pytanie: Moje przekonania, co do osoby na którą będę głosował przedstawiają się w proporcjach 80/20.
Czy jest tu któś na tyle konkretny i obiektywny, żeby mnie uświadomić i przekonać na kogo mam głosować.
Chcę, żebym potem nie żałował oddanego głosu.
I nie chce czytać, że ten kandydat to zrobił to źle lub tamto, że tu wisi jego plakat a nie powinien itd.
Chcę poznać konkretny program, plan działania oraz co dany kandydat może zaoferować Wieluniowi, żeby było lepiej lub jeszcze lepiej.


No oki, do rzeczy. Ja oddam głos na Pawła Okrasę z dwóch co najmniej powodów. Po pierwsze jako przeciwwagę dla nieudolnych rządów obecnego burmistrza. Widzimy zastój. Zero inwestorów, zero środków zewnętrznych na inwestycje, etc.
Po drugie, Paweł Okrasa jest przedsiębiorcą, który do tego co ma doszedł siłą własnych rąk. A ja na fotelu widziałbym osobę, która zarządza a nie rządzi i administruje, bo to można robić w szkole będąc nauczycielem...
Co do konkretnego programu - jest on dostępny na stronie www.pawelokrasa.pl.
Co do programu obecnego burmistrza - nie wiem gdzie jest dostępny... Bo jeżeli programem ma być kontynuacja stanu obecnego, to ja mówię STOP.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2006-11-22, 21:24   

Jest odzew! Jest argumentacja. Wszedłem na stronę Pawła Okrasy. Ładnie zrobiona :smile:
kliknąłem na program. uuu Obfity! Kilka różnych dziedzin. Robi wrażenie.
no ale tak trochę niedosyt czuje. Same hasła!
A gdzie konkrety? Ja też mogę napisać: np.: dążenie do zmniejszenia bezrobocia! polepszenie warunków życia! wsadzić wszystkich przestępców do więzienia!
ALE JAK?? Jaki są na to pomysły? W jaki sposób wprowadzić to w życie?
W jednym się zgodzę: Okrasa musi być dobrym przedsiębiorcą, bo rzeczywiście dorobił się dobrej opini i dobrze prosperującej firmy. Co się nieczęsto zdarza w tym kraju, doszedł do tego wszystkiego uczciwie - jakby tak nie było, na pewno przy okazji wyborów grzeszki by mu wyciągnięto. A tu cisza i spokój, czyli uczciwy!
Ale w tym wszystkim brakuje mi jednego: KONKRETÓW!
Choć ja osobiście w rządach duetu Majcher - Kaja nie mogę znaleźć za dużo pozytywów.
W pierwszej turze nie głosowałem, ani na Majchra, ani na Okrasę. Glosowałem za to i powiem to z dumą na Radka Budę :D do Rady Miasta.
Ale dalej mam ból głowy co mam zrobić w niedzielę....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 21:55   

Collina napisał/a:
Ale dalej mam ból głowy co mam zrobić w niedzielę....


Zagłosuj zgodnie z własnym sumieniem, czyli na Pawła Okrasę :D

Żartuję. Mam nadzieję, że zagłosujesz świadomie, a nie na zasadzie wyboru mniejszego zła. Czego Tobie oczywiście życzę.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-22, 22:33   

A ja zaglosuje na P. Majchra. Pomimo plotek jakie co niektorzy rozsiewaja, ja widze, ze wcale w naszym miescie nie jest wcale tak zle. Wiem, ze to co pisze w tym momencie, na tym forum nie spotka sie ze zrozumieniem, przynajmniej czesci forumowiczow, ale jak byc szczerym to byc. Aczkolwiek mam rowniez nadzieje, ze moj wybor zostanie uszanowany, tak jak nakazuje demokracja. Nie twierdze ze P. Okrasa bylby zlym burm. ale w tych wyborach jeszcze mnie do swojej kandydat. nie przekonal. Czesc z Was zarzuca drugiej stronie, szerzenie plotek na temat P. Okrasy, niszczenie plakatow itp. a gdy tak dokladnie sie wczytac w to co nie ktorzy tutaj pisza, to czytamy nic inego jak: "Plotka na miescie mówi" , "ludzie mówia", "plotka niesie", "a ja slyszalem" - co to jest jak nie powtarzanie i szerzenie plotek?
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 23:46   

Blink napisał/a:
A ja zaglosuje na P. Majchra. Pomimo plotek jakie co niektorzy rozsiewaja, ja widze, ze wcale w naszym miescie nie jest wcale tak zle.


I to jest właśnie kwintesencja... Nie jest wcale tak źle... A że mogłoby być dużo lepiej? Ale po co... Przecież nie jest źle. W końcu jeszcze gmina nie zbankrutowała... To że koszty administracji wzrosły? Że zadłużenie wzrosło? Że gmina nie pozyskała sama żadnych pieniędzy z UE (to o czym mówi pan Majcher to środki pochodzące z wniosku przygotowanego przez starowstwo - gmina Wieluń i kilka innych po prostu "podpięło się pod ten wniosek"). Zgadzam się - stagnacja i administrowanie majątkiem to w rzeczy samej "nie jest wcale tak źle". Mogłoby być znacznie gorzej. Ale dlaczego tak ma być?

Burmistrz Majcher nie ma ochoty być burmistrzem. Świadczy o tym treść i styl jego wypowiedzi z okresu kampanii wyborczej i ostatnich kilku miesięcy. Jeśli zostanie to będzie administrował i kontynuował politykę nic nie robienia jak to mam miejsce w chwili obecnej.

To miasto potrzebuje aktywnego, pełnego energii i chęci do działania burmistrza. I takim właśnie kandydatem jest Paweł Okrasa.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW