R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kandydaci na Burmistrza Wielunia
Autor Wiadomość
Blink
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-22, 23:51   

ourson: Szanuje Twoje zdanie, mam nadzieje ze uszanujesz moje. W moim mniemaniu nie jest tak jak Ty to przedstawiasz. Ale jednakze ja szanuje Twoje zdanie i opinie na temat sytuacji w miescie, chociaz nie musze sie z nimi zgadac,
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 10:22   

Miałem się już nie wypowiadać na temat p. Majchra przed wyborami ale po prostu nie mogę.
Byliśmy wczoraj z Redem i jeszcze jednym kolegą na spotkaniu z Burmistrzem w Rychłowicach .Było to moje pierwsze i pewnie ostatnie spotkanie na które pojechałem ...
Spotkanie zaczęło się od ble ble ble kawka , herbatka , co tam u sąsiada, co tam u sąsiadki...
Jak na byłego dyrektora szkoły do bardzo niski poziom .
Najciekawsze było pod koniec w sprawach różnych jak kolega chciał dać dobrą rade, podsunąć pomysł panu Burmistrzowi w kwestii pozyskania środków Unijnych. Zaczęło się , pierwszy raz widziałem w takiej akcji p. Majchra zaczął wykrzykiwać na sali że nikt kolegi nie zaprosił, że nie będzie słuchał jakiś rad , że co my w ogóle robimy na tym spotkaniu itp;
Pan Burmistrz pokazał jak bardzo potrafi słuchać ludzi i jak liczy się z ich zdaniem…
Notabene co ciekawe kolega który z nami był pozyskał więcej pieniędzy z Unii na swoje gospodarstwa niż cała Gmina Wieluń ...
I kolego Blink to nie jest zasłyszana historia to są Fakty !
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 12:00   

Ja juz tez miałem zamilknąć ale to co wczoraj pokazł burmistrz wręcz mnie zaszokowało.
Zostaliśmy potraktowani jak jacyś szpiedzy albo co. Nasz kolega który ma olbrzymie doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy unijnych został wręcz zakrzyczany przez burmistrza i sołtysa Rychłowic (wiadomo... sołtys wielki rolnik.... pracuje na koleji i nawet nie pochodzi z tej wsi tylko się tu wżenił :roll: ).
Oskarżono nas, że nikt nas tu nie zapraszal, że to spotkanie wiejskie, że się nie przedstawiliśmy (nikt sie nie przedstawiał), że nie podpisalismy listy obecności (nikt nam jej nie podal - po prostu nas pominięto).
Na marginesie Panie burmistrzu (wiem że Pan czyta to - jak Pan napisał w odpowiedziach na nasz pytania - "prezentujące często żenujący poziom forum") - mam we wsi Rychłowice dwa hektary ziemi i stamtąd pochodzi mój ojciec więc mialem pelne prawo tam być, ale to dla Pana nie ma pewnie żadnego znaczenia.
Najlepsze jest to, że nasz kolega chcial tylko podsunąć naprawdę dobrą rade a nie krytykować, no ale przecież to sie nie liczy.

[ Dodano: 2006-11-23, 12:03 ]
baltazar napisał/a:
Ale najbardziej osobliwe jest stwierdzenie z cytowanego powyżej manifestu : "Uzyskaliśmy też kilkaset tysięcy złotych ze środków unijnych...". Zatem pytam :
1. Na co?
2. Ile dokładnie?
3. Jaki jest udział w tej inwestycji UM i kto formalnie sporządzał wniosek?


O ile mi wiadomo to:
1 - na projekt platformy cyfrowej
2 - to szumne kilkaset tysięcy to jest bodajże 140 tys zł :wink:
3 - udział jest taki, że to był projekt powiatu a nie gminy, więc gmina dostala je tylko dlatego, że wchodzi w skład powiatu. czyli udział żaden...

Jesli się myle to proszę sprostować...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Łukasz22 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 39
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 19
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-23, 13:12   

niewiem dlaczego pan majcher ma tylu zwolennikow!!przeciez ponad 40%na niego glosowalo.widac ze wielu u nas w miescie nie ma pojecia co ten pan robi(raczej czego nie robi) to co napisaliscie red i marios jest dobrym przykladem dlaczego nauczyciele powinni zostac w szkole a nie brac sie do polityki!!!pan majchher mysli dalej ze jest w szkole i jest nauczycielem i rzadzi a kazdy musi sie mu podparzadkowac!!ze on jest najwazniejszy!!dlatego na niego nie zaglosuje i bede przekonywal innych zeby tez tego nie robili :) pozdro ps.wiceburmistrz obecny tez nie lepszy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
stefek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 21:39   

No i sami państwo widzicie. Pan burmistrz ma was wszystkich głęboko w d... Z łaską odpisał na nasze pytania a teraz to już nie jest zainteresowany. Reda i mariosa zganił jak swoich uczniów w mechaniku.
Pytania o środki z unii pozostały bez odpowiedzi.
Pytanie co się stało z bezprawnie wyciętymi drzewami w Rudzie pozostalo bez odpowiedzi.
Ktoś pytał wcześniej o to na co został przeznaczony dług miasta - bez odpowiedzi.
To troche takie rzucanie grochem o ściane.

Ja takiemu sposobowi sprawowania władzy mówie stanowcze NIE i namawiam wszystkich do głosowania na Okrase. Nie znam gościa ale widze że chce coś zmienić w mieście. Moim zdaniem trzeba dać mu szanse. Nie jest to - jak mówia niektórzy - czlowiek znikąd, "drugi Mielczarek". Działał skutecznie dwie kadencje w radzie powiatu, jest przewodniczącym Forum Samorządowego które działa w wieluńskim samorządzie od jego samego początku. Takie nazwiska jak Burchaciński, Perek, Radowski, Pastusiakowa, Antczak, Owczarek - to są starzy wieluńscu samorządowcy. Oni nie mogliby wybrać na swego przewodniczącego człowieka znikąd.

Jak widać ekipa obecnie sprawująca władzę mocno trzyma sie swojego stołka. I chyba bardziej na reelekcji zalezy wice-burmistrzowi Kaji niż samemu Majchrowi - Majcher ma juz swoje lata. Piećdziesiątka na karku więc emerytura blisko. A kaja - cóż. Wróci do szkoły uczyć WFu. To chyba marna perspektywa po 4 latach zarządzania miastem z tylnego siedzenia za kilka tysięcy zł miesięcznie.

To tyle mojej opinii. Wszystko rozstrzygną wyborcy. Na koniec mała "laurka" dla obecnego burmistrza. Nieładnie zaklejać plakatami własne obwieszczenia Panie burmistrzu.

[ Dodano: 2006-11-23, 21:40 ]
Teraz z innej perspektywy

[ Dodano: 2006-11-23, 21:41 ]
PS

PAMUŁA MUSI ODEJŚĆ !!!!

CIMG0198.JPG
plakat majchra cz. 2
Plik ściągnięto 95 raz(y) 80,63 KB

CIMG0197.JPG
plakat majchra zakleja obwieszczenia
Plik ściągnięto 94 raz(y) 58,74 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2006-11-23, 21:56   

Kilka dni temu poruszyłę problem na kogo głosować?
No i muszę przyznać, że popierający Okrasę wzięli się ostro do roboty i od razu, że tak to nazwę, zaczęli agitowć. I to w sposób bardzo przekonujący.
Ze strony Majchra padła tylko jedna odpowiedź i to w stylu "Głosyję na Majchra, bo nie jest źle".
Trochę to słabe argumenty.
Więc ja chyba coraz bardziej przekonuje się do Okrasy, choć został jeszcze jeden dzień kampanii.
Mam tylko nadzieję, że przyszły burmistrz uzdrowi wieluński sport, po tym jak zdemolował go Majcher i spółka. Przed rządami duetu M & K w Wieluniu było conajmniej IV liga a nawet III. Juniorzy skutecznie walczyli o mistrzostwo województwa...
A teraz w WKSie nie ma nawet pieniędzy na wodę mineralną dla zawodników..
Panie Okrasa: zaufam panu, ale żebym się nie przejechał!

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 22:18   

Collina, w imieniu członków Forum Samorządowego dziękuję za popracie dla Pawła Okrasy. Mam nadzieję, że w razie jego wygranej nie zawiedziesz się.
Przy okazji - Twój radny Radek Buda jest radnym z ramienia Forum Samorządowego - to właśnie Paweł Okras go "odkrył". Przy okazji - gratulacje dla Radka od Radka :D

stefek, troche ostro pojechałeś, ale w tym co napisałeś jest wiele gorzkiej prawdy.

Niech wygra lepszy :!:

[ Dodano: 2006-11-24, 22:44 ]
I w ten oto sposób zakończylismy kampanię samorządową. Od północy cisza... Mam nadziejże że dział "polityka" zostanie zablokowany od północy do godz. 20ej w niedziele - tak jak dwa tygodnie temu.
A póki co dziekuje wszystkim za ten wspólnie spędzony czas. Zwolennikom Pawła Okrasy dziękuję za współpracę. Zwolennikom Mieczysława Majchra dziekuję za kulturalnie prowadzoną kampanie. Wszystkich którzy mogli poczuć się w jakikolwiek sposób urażeni moimi wypowiedziami - przepraszam.
A tak czy inaczej wszystkich zapraszam w niedzielę do urn wyborczych. Pamiętajcie, że nieobecni nie mają głosu!! Zagłosujcie zgodnie z własnym sumieniem. Ja wiem na kogo oddam swój głos, ale agitowal już nie będe.

Niech wygra lepszy !!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2006-11-25, 00:12   

Troszkę w ostatnich dniach rozczarował mnie święty i cudowny Paweł Okrasa.
Cała jego kampania wyborcza polega na podważaniu kompetencji i osiągnięć poprzedniego burmistrza.
Nawet kiedy pokazał się w VTK, żeby zakomunikować, że kończy medialną kampanię wyborczą ze względu na wypadek na Śląsku, około 30 sekund później zaczął opowiadać o swojej ulotce wyborczej w której oczywiście nie było żadnego programu, tylko to co nie udało się Majchrowi. Paranoja!
A czy przypadkiem przy udanych inwestycjach, nie będzie jakieś anulacji długu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
reecop 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 141
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-25, 06:15   

PAWEL OKRASA PAWEL OKRASA PAWEL OKRASA. Mimo, ze cisza wyborcza trwa mnie jako zwyklemu smiertelmikowi (pospolitemu szarakowi) nikt nie jest w stanie zarzucic czegos co mogloby wplynac na wynik wyborow. Okreslilem sie na samym poczatku (w pelni odpowiadam za siebie)!!!. Nikogo nie namawiam.!!!
Co mozna powiedziec o Wieluniu??
Hmm miasto historyczneee... Tu zaczela sie II wojna swiatowa...
a co pozatym.....
......................................
......................................
Wojtek Siudmak
Mariusz Wlazly
...????
...i co dalejjjjjjjjj..................................................
????????????????????????????????????????????????
a moze..... W K S ...???
wychowajmy reprezentantow
najlepszy przyklad Marisz Wlazly (byc moze mistrz swiata 25.11.2006 r.)
A ja kocham Sport i Kocham Ludzi ktorzy kochaja sport
Dajmy im szanse i glosujmy na PAWLA OKRASE (oniegdaj pilkarz WKS WIELUŃ), haha chyba on jako jedyny ma mozliwosc uzdrowic nasza regionalna pilke (jak i caly sport) i zatrzymac UTALENTOWANYCH chlopakow porzed ucieczka z UKOCHANEGO klubu W K S WIELUŃ w ktorym jest szansa na promocje !!!! Poki co jeszcze raczkujemy, ale wierze, ze pewnego pieknego dnia krzykne W K S WIELUN,, a moj syn za mna powtorzy "W moim miescie we Wieluniu, gdzie Wierzyczka w Hrerbie jesT..."
Pozdrawiam DJ POKER!!!! Pawel nie zawiedz mnie ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-11-25, 08:00   

My skrzykamy rodzinkę i oczywiście Paweł Okrasa.Dość już mamy d..... z syndromem nauczyciela , najwyższy czas na świerzy powiew młodości i mądrych decyzji.Powodzenia :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2006-11-25, 09:43   

Collina napisał/a:
Troszkę w ostatnich dniach rozczarował mnie święty i cudowny Paweł Okrasa.
Cała jego kampania wyborcza polega na podważaniu kompetencji i osiągnięć poprzedniego burmistrza.
Nawet kiedy pokazał się w VTK, żeby zakomunikować, że kończy medialną kampanię wyborczą ze względu na wypadek na Śląsku, około 30 sekund później zaczął opowiadać o swojej ulotce wyborczej w której oczywiście nie było żadnego programu, tylko to co nie udało się Majchrowi. Paranoja!
A czy przypadkiem przy udanych inwestycjach, nie będzie jakieś anulacji długu?

właśnie przeglądam tę ulotkę która znalazła się w mojej skrzynce pocztowej i skłaniam się do tego co napisałeś a już myślałem że kampania będzie czysta ale nic agitować nie będę bo cisza w każdym bądź razie oddam swój głos w jutrzejszych wyborach
pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stefek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-25, 11:55   

Collina napisał/a:
Cała jego kampania wyborcza polega na podważaniu kompetencji i osiągnięć poprzedniego burmistrza.
Nawet kiedy pokazał się w VTK, żeby zakomunikować, że kończy medialną kampanię wyborczą ze względu na wypadek na Śląsku, około 30 sekund później zaczął opowiadać o swojej ulotce wyborczej w której oczywiście nie było żadnego programu, tylko to co nie udało się Majchrowi. Paranoja!

Chyba jednak nie masz racji. Też dostałem tę ulotke. Wydaje mi sie ze to co napisal okrasa jest jednak prawda. chyba nie wzial tych liczb z kosmosu. jego program byl bodajze na poprzedniej ulotce. za to programu majchra nie widzialem nigdzie.

Collina napisał/a:
A czy przypadkiem przy udanych inwestycjach, nie będzie jakieś anulacji długu?

nawet sie nie dowiedzielismy od zwolenników majchra na co zostal przeznaczony ten dlug. moze w wiekszosci na utrzymanie urzedu miasta?

wieluniaczek napisał/a:
agitować nie będę bo cisza w każdym bądź razie oddam swój głos w jutrzejszych wyborach

to tak jak ja - mam nadzieje ze moj post nie zostanie odebrany jako agitacja. jesli tak, to niech administracja go usunie.

z moje strony to juz zapewne koniec. jutro wybory. zapraszam do glosowania.

Pozdrawiam
stefek 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-11-25, 11:59   

Odłóżmy komentarze do jutra,

Zapraszam do głosowania !!!
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 14:01   

Wracając do sprawy złożenia wniosku przez pana Derbisa o ukaranie mnie, który to wniosek Sąd Okręgowy w Sieradzu umorzył - pan Derbis po pierwszej turze nie dał za wygraną i odwołał się do Sądu Apelacyjnego w Łodzi. Jednakże również ten sąd uchylił zaskarżone postanowienie i umorzył postępowanie w sprawie.

W uzasadnieniu Sąd Apelacyjny napisał, że celem szczególnego trybu postępowania określonego w art. 72 ustawy z dnia 16.07.1998r jest usunięcie skutków naruszeń prawa wyborczego w materiałach wyborczych w okresie kampanii wyborczej co może mieć wpływ na wynik wyborów.
Konsekrwencją tego celu jest zasada szybkości postępowania. Po zakończeniu wyborów ów cel upada, a wydanie orzeczenia w trybie wyborczym jest zbędne.
Strony zaś mogą dochodzić ochrony swych praw na zasadach ogólnych. Z informacji przekazanej przez skarżącego w toku postępowania zażaleniowego wynika, że wynik wyborów w stosunku do niego został rozstrzygnięty w pierwszej turze.

No więc po raz kolejny nieznajomość prawa przez składającego wniosek powoduje, że płacimy za to my - podatnicy, marnując czas sądów. Mam tylko nadzieję, że pan Derbis będzie się wykazywał większą wiedzą w posiedzeniach rad jako radny oraz vice przewodniczący i spożytkuje ją na dobro naszego regionu i obywateli, aniżeli tą którą wykorzystał przeciwko mojej osobie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 14:08   

Ferbik napisał/a:
No więc po raz kolejny nieznajomość prawa przez składającego wniosek powoduje, że płacimy za to my - podatnicy, marnując czas sądów. Mam tylko nadzieję, że pan Derbis będzie się wykazywał większą wiedzą w posiedzeniach rad jako radny oraz vice przewodniczący i spożytkuje ją na dobro naszego regionu i obywateli, aniżeli tą którą wykorzystał przeciwko mojej osobie.


Mnie się wydaje, że powien genotyp jest jednak niereformowalny. I nieważne czy zostanie szefem (czy wice) rady, burmistrzem czy posłem na sejm. Jak to mówi stare powiedzenie chłop ze wsi wyjdzie... :D
I nie mam tutaj akurat na myśli szacownego pana D. :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW