R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Kandydaci na Burmistrza Wielunia
Autor Wiadomość
stefek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-14, 18:52   

Panie Derbis,
Jak czytam Pańskie farmazony to nie wiem czy sie mam śmiać czy płakać. Abstrahując od całego politycznego kontekstu całej sytuacji to zastanawia mnie kilka rzeczy:
-jaką funkcję pełnił Pan na przestrzeni ostatnich kilku lat w firmie "Derbis" Sp. z o.o.? Nie jest to żadną tajemnicą i można to sprawdzić w KRSie (pełny wypis kosztuje bodajże 60 zł i chyba zadam sobie troszke trudu i wydobęde go z KRSu w Sieradzu). Bo na razie to pisze Pan „wkoło naokoło” i zaraz się okaże że nie miał Pan nic wspólnego z tą firmą,
-jak to się stało że skoro tyle osób nie zapłaciło tej firmie za jej usługi to Sąd wydał niekorzystne dla firmy „Derbis” wyroki? A co z możliwością odwołania? Jakie wyroki zapadły w drugiej instancji? Poza tym skoro pięć spraw rozpatrywał stronniczy pańskim zdaniem sąd w wieluniu to stąd wniosek, że wartość przedmiotu sporu nie przekraczała w każdej sprawie kwoty 30 tys zł (w 2000 r. sprawy o prawa majątkowe o wartości przedmiotu sporu powyżej 30 tys zł należały chyba do właściwości sądu okręgowego – w naszym przypadku sądu w sieradzu). Więc jeśli przegrał pan pięć spraw w „stronniczym” wieluńskim sądzie, to łączna wartość poniesionych przez pana strat nie mogła przekroczyć 150 tys zł – a nie jak Pan pisze 300 tys zł. Myśli Pan że skoro na forum wypowiadają się ludzie młodzi to można wypisywać na nim głupoty? poza tym nie sadze aby temida była aż tak stronnicza, aby odrzucić wszystkie pana pozwy tylko dlatego, że akurat to Pan skierował te sprawy.

mareks napisał/a:
Panie Okrasa do roboty.Jeżeli chce pan wygrac niech pan przystąpi do pracy z elektoratem wiosek położonych na północ od Wielunia np.Masłowice


To nie bedzie łatwa sprawa...
Czy to prawda, że ksiądz na niedzielnej mszy w Masłowicach nawoływał do głosowania na obecnego burmistrza? Jeśli tak, to złamał ciszę wyborczą?
Czy to prawda, że obecny burmistrz stawiał piwka wzamian za głosowanie na swoja osobę w swoim lokalu na 18. stycznia w sobotę przed wyborami? Jeśli tak, to złamał ordynację...
Może ktos mi na to odpowie?

Pozdrawiam
detektyw stefek 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-14, 20:19   

Panie Stefek,jako detektyw powinien pan dostrzec że p.Derbis startował nie tylko na burmistrza ale i też na radnego.Jego protagonista napisał na tym wątku że Derbis nie stanowi dla niego konkurencji.Więc albo skłamał albo nie był doinformowany..A w przypadku j.w ten link mógł zmniejszyć liczbę głosów dla p.Derbisa.Dla mnie sprawa rozliczeń firmy nie jest istotna,wazna jes tylko sprawa użycia w stosunku do konkurencji czarnego PR bo przecież przed samymi wyborami nie może sie to inaczej nazywać. I nie ma dla mnie żadnego znaczenia jaką partię p.Derbis reprezentuje.Liczy sie dla mnie fakt o czy m świadczy też mój poprzedni wpis.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-14, 20:23   

stefek napisał/a:
i wydobęde go z KRSu w Sieradzu).


Już chyba w Łodzi na Pomorskiej. Proponuję przed wyjazem zadzwonić i poprosić ładnie o przygotowanie :D tel. (042) 630 52 00


stefek napisał/a:
jak to się stało że skoro tyle osób nie zapłaciło tej firmie za jej usługi to Sąd wydał niekorzystne dla firmy „Derbis” wyroki?


Także wydaje się mnie to nieprawdopodobne :D


stefek napisał/a:
poza tym nie sadze aby temida była aż tak stronnicza, aby odrzucić wszystkie pana pozwy tylko dlatego, że akurat to Pan skierował te sprawy.


Hmm. A z jakiego ugrupowania kandydował p. Derbis??? PIS? Partia węszycieli spisków wszelakich? :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-14, 20:24   

Przepraszam ,miało być antagonista.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-16, 17:00   

On tż kandydował
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Rara_Avis 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: Jedyne takie MIASTO
Wysłany: 2006-11-16, 22:14   

Niech mnie ktoś oświeci: co pan Majcher zrobil przez 4 lata swego urzędowania,by młodzi ludzie nie wyjeżdżali z miasta w poszukiwaniu pracy???
_________________
IMPERARE SIBI MAXIMUM IMPERIUM EST
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stefek 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 35
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-17, 19:26   

A wieść gminna znowu sie niesie :P
Dochodzą do mnie głosy że jeśli burmistrzem zostanie Pan Okrasa to skutecznie rozprawi się ze sprawcą zła wszelakiego, "kardynałem Richelieu wieluńskiego ratusza", naczelnikiem Pamułą :evil:
W takim stanie rzeczy to chyba zmobilizuję się do głosowania na Okrase bo Pana Pamułę już dawno powinno sie wysłać na zasłużoną emeryturę :D
I do tego ta Pani zastępca burmistrza :P
Pozdrawiam
detectivo stefano 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-17, 19:28   

stefek, nie siej plot, tu nie magiel ;)
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-18, 10:20   

Też jestem zdania że p.Pamuła musi odejść , tylko ja nic nie moge zrobić :wink:
Słyszałem o tych zamiarach p.OKrasy , bardzo dobre miało by to przełozenie jeśli chodzi o rozwój miasta gdyż p.Pamuła skutecznie blokuje sprzedaż działek pod inwestycje :evil:
Ciekawy jestem dla czego nie zrobił tego obecny burmistrz, a może konflikt interesów, pytam dla czego ?
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-18, 10:53   

MATRIX napisał/a:
Ciekawy jestem dla czego nie zrobił tego obecny burmistrz, a może konflikt interesów, pytam dla czego ?


Chyba konflikt interesów odpada. Obecny burmistrz boi się podejmować decyzje, zwłaszcza personalne. To jest typowe rządzenie i administrowanie, a nie zarządzanie.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MATRIX
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-18, 11:07   

baltazar napisał/a:
Chyba konflikt interesów odpada. Obecny burmistrz boi się podejmować decyzje, zwłaszcza personalne. To jest typowe rządzenie i administrowanie, a nie zarządzanie.


Skoro tak to czy możemy się spodziewać jakiś zmian za kolejnej kadencji p. Majchra ?

A może pan Majcher powinien odejść na emeryturkę lub na swoje poprzednie stanowisko jeśli ma choć odrobinę honoru i poczucia bezradności na pełnionym stanowisku ?
Słyszałem że tak naprawdę krecią robotę za burmistrza robią ludzie którzy go otaczają i to oni pchają p. Majchra dalej - w drugą kadencje !!!
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-18, 11:27   

MATRIX napisał/a:
Skoro tak to czy możemy się spodziewać jakiś zmian za kolejnej kadencji p. Majchra ?


No jak to czego? Kontynuacji :D


MATRIX napisał/a:
A może pan Majcher powinien odejść na emeryturkę lub na swoje poprzednie stanowisko jeśli ma choć odrobinę honoru i poczucia bezradności na pełnionym stanowisku ?


Pytanie retoryczne. Jak człowiek zasmakuje całej tej otoczki wokół sprawowanego urzędu, to trudno z pewnych rzeczy zrezygnować. W myśl zasady władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy! :D


MATRIX napisał/a:
Słyszałem że tak naprawdę krecią robotę za burmistrza robią ludzie którzy go otaczają i to oni pchają p. Majchra dalej - w drugą kadencje !!!


Być może tak jest, a być może nie. No ale nie to jest chyba najistotniejsze.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2006-11-18, 20:51   

Tak widzę że raptownie się zmniejszyła działalnośc niektórych na tym forum jak skończyła się się dla nich najważniejsza część wyborów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-19, 05:08   

mareks, jesteś w błędzie jeśli chodzi o Forum Samorządowe - trwa dogrywka, sztab wyborczy pracuje pełną parą, także zapewniam Cię, że jak gorączka wyborów minie, to oni znów się pojawią.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-19, 06:53   

mareks napisał/a:
Tak widzę że raptownie się zmniejszyła działalnośc niektórych na tym forum jak skończyła się się dla nich najważniejsza część wyborów.


Hmm albo wyciągasz pochopne wnioski albo informacje....
Jesteśmy cały czas na forum i z forum , troszkę brakuje nam czasu .
Na chwile obecną intensywnie pracujemy ze sztabem ludzi zaangażowanych w kampanie Pawła Okrasy , niestety musimy skupiać się też na plotach jakie ludzie Pana Majchra rozpuszczają ....!!! smutne ale prawdziwe
_________________

Ostatnio zmieniony przez mario's 2006-11-20, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW