R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieuczciwe praktyki u mojego pracodawcy - Wieluń i okolica
Autor Wiadomość
darkness 
Przejeżdżał przez Wieluń
WIELUNIANIN



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 75
Piwa: 3/1
Skąd: Stąd
Wysłany: 2012-07-15, 00:05   

Przez te upały, w tamtym tygodniu,moje szare komórki nie funkcjonowały tak jak trzeba :idea:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Anty-PLANDAX 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 1
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-04-02, 11:39   Anty-Plandax-- przestroga

Truck-Planadx
Wieluń ul. Jagiełły



uwaga!! złodzieje i wyzyskiwacze!!
nie polecam, robota to kompletna fuszerka a praca tam to jakis obóz pracy, minimalna krajowa i to trzeba sie o nią jeszcze prosić!!
odradzam wszystkim którzy chcą skorzystać z ich usług albo podjąć tam pracę!!
Pisze to tylko po to zeby odradzić chętnych do skorzystania z ich oferty pracy, bo znów widzę ze pojawiła sie takowa na stronie Urzędu Pracy w Wieluniu.
dostaniecie umowe o dzieło, za minimalną krajową, a o pieniądze będziecie sie musieli prosić o ile w ogóle dostaniecie. zapomnijcie o jakichkolwiek ubranich roboczych, czy dodatkowych przerwach za pracę w szkodliwych warunkach. tylko nawdychacie sie dymu palonej gumy.
pierwszego dnia ludzie tam pracujących ostrzegli mnie o warunkach pracy, nie wiedziałem ze mówią az tak poważnie.
Ludzie z daleka od tego zakładu.
Taką opinie o tym zakładzie słyszałem niejednokrotnie, nie wierzycie popytajcie znajomych.

wynagrodzenie (1200zł) za styczeń czekałem do 4marca!! bez komentarza, dostałem je tylko dlatego ze musiałem wydzwaniać do "managera" co dwa dni i prosić sie, denerwować, straszyć...


Scalone do właściwego tematu.
Jaro
Ostatnio zmieniony przez Jaro 2013-04-02, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-02, 12:30   

Mam znajomego, który u nich pracował. Skierował go tam UP. Pierwsze dwa tygodnie miał pracować bez umowy, na czarno w ramach tzw. próby. Pracował po kilkanaście godzin dziennie, czasami od 7 do 23 czy nawet do 1 w nocy. Okazało się, że umowy nie dostanie i wlepili mu tam za to co przepracował 180 zł. I odbyło się to z wielkim żalem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-02, 13:12   

Oferta tego "Plandexu" to oferta dyżurna PUP od kilku lat. Prawie zawsze mają do zaoferowania pracę, a często jest to jedyna oferta w PUP. Widać lubią przyjmować ubiegających się o pracę i mają niezły ubaw czytając CV naiwnych. Nie wiem jakie "profity" mają "stwarzając" miejsce pracy, ale PUP wywieszając tę ofertę jest po prostu śmieszny i któryś z urzędników powinien poważnie porozmawiać z kierownikiem tego plandekowego bałaganu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mafik 
Przyjeżdża na zakupy


Wiek: 43
Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 371
Piwa: 9/7
Skąd: EWI
Wysłany: 2013-04-02, 15:00   

Pat44 napisał/a:
któryś z urzędników powinien poważnie porozmawiać z kierownikiem tego plandekowego bałaganu.

Taaa, bo urzędnicy urzędu pracy mają czas i ochotę na takie rozmowy... Oni "są" od kierowania do pracy, a jakie warunki tam panują, to już ich nie obchodzi;/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-02, 19:13   

mafik, Napisałem, że nie wiem jakie profity ma "plandex" z tego, że "stwarza" miejsce pracy, ale pewnie jakieś ma. W końcu ta oferta pracy cały czas wisi na tablicy. Nie znam się na tym, ale podejrzewam, że to jak zatrudnianie stażystów, za których dostaje się pieniążki i których można zwolnić po upływie stażu (lub przed...). To musi być szwindel. Co do tych kilkudziesięciu urzędników w PUP, to masz rację. Nie mają bidulki czasu na takie ceregiele, bo taki natłok ofert pracy... Zresztą od tego jest pięć innych instytucji, więc po co coś robić. Lepiej się ośmieszać, trzymając z uporem maniaka ofertę plandax-u na tablicy. Zresztą jakby urząd wyglądał, gdyby brak było jakichkolwiek ofert?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-02, 20:14   

Pat44 napisał/a:
Napisałem, że nie wiem jakie profity ma "plandex" z tego, że "stwarza" miejsce pracy, ale pewnie jakieś ma.
No to wiesz czy nie wiesz?
Jak nie wiesz to ci powiem - nie ma żadnych. Chyba, że utworzy miejsce pracy w porozumieniu z PUPem, to może otrzymać dofinansowanie na doposażenie stanowiska pracy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Pat44 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 471
Piwa: 42/24
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 00:14   

No to pewnie otrzymał...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 00:26   

red napisał/a:

Jak nie wiesz to ci powiem - nie ma żadnych. Chyba, że utworzy miejsce pracy w porozumieniu z PUPem, to może otrzymać dofinansowanie na doposażenie stanowiska pracy.


Mój szef otrzymał wsparcie do zakupu systemu monitoringu ponieważ zatrudnił pracownika z UP. Warunki do otrzymania tego rodzaju dofinansowania były takie, że owy pracownik musiał otrzymać umowę o pracę na pełen etat, o minimalnym dwuletnim okresie trwania. Ten pracownik dodatkowo był/jest w wieku 50+. Podejrzewam, że i profity są z uwagi na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej, i nie chodzi tylko o samo comiesięczne dofinansowanie z PFRON.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 00:34   

Pat44, to sprawdź czy otrzymał, lista jest jawna...
michal_saper, a jakie są te dodatkowe profity?

obawiam się że jedynym profitem jest darmowe ogłoszenie :-) kiedyś chyba nawet oferty w RZW czytali- jeśli tak jest nadal to zawsze to jakiś zysk jest :)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 11:50   

michal_saper napisał/a:
Mam znajomego, który u nich pracował. Skierował go tam UP. Pierwsze dwa tygodnie miał pracować bez umowy, na czarno w ramach tzw. próby.

No właśnie, tak długo ta firma będzie robić przekręty, jak długo ludzie będą na to pozwalać. Nawet jedna godzina pracy, legalnej pracy, powinna być odpowiednio odnotowana. Czy to przez umowę o pracę, czy o dzieło, bądź cokolwiek innego. Zaczynając pracę bez podpisania najpierw jakiegokolwiek "dokumentu", to wybaczcie ... idiotyzm zaczynającego takową pracę.
Ów znajomy już po pierwszym dniu pracy powinien zgłosić się do UP i o takim fakcie zameldować. Po usłyszeniu odpowiedzi, jeśli by go nie satysfakcjonowała powinien powiadomić Inspekcję Pracy.
Wiem że nie ma pracy, więc trzeba brać w ciemno wszystko co wpadnie, ale bez przesady. Trzeba też mieć trochę własnej ambicji i nie być Kunta Kinte XXI wieku :shock:

Reasumując, pracownicy w większości przypadków są winni tego jak zachowują się pracodawcy. Niestety, osławiony już cytat; - na twoje miejsce czeka za bramą dziesięciu chętnych, robi swoje.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 13:29   

miko 005 napisał/a:
Nawet jedna godzina pracy, legalnej pracy, powinna być odpowiednio odnotowana. Czy to przez umowę o pracę, czy o dzieło, bądź cokolwiek innego. Zaczynając pracę bez podpisania najpierw jakiegokolwiek "dokumentu", to wybaczcie ... idiotyzm zaczynającego takową pracę.
Oczywiście masz rację w świetle przepisów prawa. Ale...
Osobiście miałem taki przypadek - osoba skierowana do pracy z PUPu, legitymująca się papierami do pracy w danym zawodzie, z małym ale zawsze jakimś doświadczeniem. Zjawiła się w firmie, radziła sobie średnio ale mówie - kilka dni i się odnajdzie. Zgodnie z prawem podpisano umowę, wykonano szkolenia, badania lekarskie (oczywiście na koszt pracodawcy), uruchomiono cała machinę biurokratyczną (zgłoszenie do PUP i do ZUSu). Po dwóch tygodniach okazało się, że pracownik sobie nie radzi i sam zrezygnował z pracy. A pracodawca musiał zgłaszać w ZUS wyrejestrowanie i oczywiście poniósł koszty szkoleń i badań (często niemałe).
Tak wygląda druga strona.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 14:33   

red uważam iż pracodawca musi taką opcję przewidywać. Jeżeli przychodzi kandydat na dane stanowisko, to obowiązkiem pracodawcy jest odpowiednio się zorientować, czy dana osoba się odnajdzie na tym stanowisku czy też nie. To pracodawca rozmawia bezpośrednio z tym człowiekiem, widzi jego kwalifikacje, wykształcenie. Ja swego czasu spotkałem się nawet z czymś takim, że starając się o pracę u J. Zasady, byłem zaprowadzony na halę, gdzie przez godzinę czasu zadane miałem różne czynności. Tam akurat wyszła lipa, bo stanowiska pracy, i cała linia produkcyjna była obmyślana pod osoby praworęczne. Z tego powodu niezręcznie mi było przesuwać się w prawo do sąsiada, by wkrętarką dokręcić śrubę znajdującą się po mojej prawej stronie.

Z resztą ja osobiście tak wolę, by pracodawca dał mnie na kilka godzin do tej pracy przy której mam robić. Wtedy widzę z czym mam mieć do czynienia, i sam pracodawca widzi czy dam radę.
Poruszyłeś kwestię ZUS, kosztów szkoleń itp. Zgodzę się z Tobą do pewnego stopnia. Bo te aspekty, o ile wymagają jakiejś reformy, to nie są podstawą by stosować takie czy inne praktyki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 14:46   

michal_saper napisał/a:
Ja swego czasu spotkałem się nawet z czymś takim, że starając się o pracę u J. Zasady, byłem zaprowadzony na halę, gdzie przez godzinę czasu zadane miałem różne czynności. Tam akurat wyszła lipa, bo stanowiska pracy, i cała linia produkcyjna była obmyślana pod osoby praworęczne. Z tego powodu niezręcznie mi było przesuwać się w prawo do sąsiada, by wkrętarką dokręcić śrubę znajdującą się po mojej prawej stronie.


i przepisy zostały złamane w dokładnie ten sam sposób tyle że przez krótszy okres czasu... ;)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michal_saper 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 360
Piwa: 12/25
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2013-04-03, 14:53   

ourson napisał/a:


i przepisy zostały złamane w dokładnie ten sam sposób tyle że przez krótszy okres czasu... ;)


Nie do końca. Ode mnie wówczas nikt niczego nie oczekiwał, nikt niczego też nie obiecywał. To był mój czas kiedy mogłem się czymś wykazać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW