R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nieuczciwe praktyki u mojego pracodawcy - Wieluń i okolica
Autor Wiadomość
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-10-20, 10:36   Nieuczciwe praktyki u mojego pracodawcy - Wieluń i okolica

Zapraszam do dyskusji - myślę że temat będzie pomocny zarówno dla ludzi poszukujących pracy jak i dla pracodawców, którzy bardzo często nie zdają sobie do końca sprawy co dzieje się w ich firmie.

GWARANTOWANA ANONIMOWOŚĆ!
W TYM TEMACIE MOZESZ PISAĆ NIE BEDĄĆ ZALOGOWANYM.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
1
Gość
Wysłany: 2006-10-24, 13:38   

Galaxia - ogólnie warunki całkiem niezłe ale jest kilka rzeczy na które należy zwrócić uwagę.

W przypadku trudności finansowych pracownicy nie otrzymują wypłat w terminie - opóźnienia sięgają nawet kilku miesięcy (1-3)

Z tych samych powodów pracownicy bywają przymusowo wysyłani na urlopy bezpłatne - czasem kilkumiesięczne.
 
   
nieznajomy
Gość
Wysłany: 2006-10-26, 19:45   

WIELTON


wiec jest tak jesli chodzi o płatności to w terminie czasem z poślizgiem 2,3 dni ,jeśli
chodzio kase no to juz jest uzależnione niewiem od kogo kierownika czy prezesa.Nie mozna nic planować pracujac w tym zakładzie, w jeden miesiac dostaniesz 2,5 tys a w drugi przy lepszej i dłuzszej o kilkadziesiat godzin pracy , ale gorszym humorku kogoś z góry 1,500.Mieć 1000 a nie mieć i jeszcze sie nawet nie spodziewać mniej....



WYREBAK

o to firma od której wszystkim radze trzymać sie z daleka,wiekszego oszusta i kombinatora w zyciu nie spotkałem .nigdy pieniedzy na czas ,płacił co 3 miesiac po 200 zł i to po wielkich awanturach.Robi sie na zepsutych maszynach bez zabiezpieczeń..szkoda gadac



no i firma hmmm niepamiętam nazwy ale właściciel Piotr Pieprzyk i sklepik z krzesłami itd
kłamca kombinator i oszust mało tego złodziej,pewnie sie w nim zagotuje jak to przeczyta ale niestety taka jest prawda,przykre ale prawdziwe


I jeszcze jeśli moge coś doradzić omijać wszystkie firmy prowadzone przez wasze rodziny,mi juz sie sprawdziło że z rodzina to najlepiej na zdjeciu sie wychodzi ...
 
   
kami1227 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 99
Skąd: lututów
Wysłany: 2006-11-24, 13:13   

Gość napisał/a:
omijać wszystkie firmy prowadzone przez wasze rodziny


Dokładnie! Popieram w 100% Mogę tylko dodać - niestety... Tylko na zdjęciu i to w środku, żeby nie odcieli wklejając do albumu. Rodzinna Firma - katastrofa :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-11-27, 16:04   

Co do firmy Wyrębak....omijać szerokim łukiem.Facet juz nawet nie ścina drzew ani w Wieluniu ani w okilicach tylko w drugim końcu Polski.Pracowaliśmy tam na zepsutych maszynach bez zabezpieczeń,nieraz o mały krok od śmierci...odszedłem bo mam rodzinę , wielu pracowało bez papierów.To czego dowiedziałem sie wczoraj ....kolega z którym pracowałem w tej firmie zginął ...a Pan Wyrębak Policji powiedział ze był przypadkowym przechodniem, który akurat tam przechodził.Jaj mógł !!!! ten człowiek pracował u niego przynajmniej 5 lat!!! Wcześniej chłopak oberwał piłą, prawie odcieła mu reke , nawet nie zawiózł go na pogotowie tylko zwiał ,chłopaki sami zawieżli go własnym samochodem, też nie przyznał sie ze to jego pracownik, a teraz to, coś strasznego............ :( :( :( UWAGA!!!!! FIRMA FHU.WYRĘBAK DARIUSZ.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-27, 19:05   

edzia i odziu napisał/a:
To czego dowiedziałem sie wczoraj ....kolega z którym pracowałem w tej firmie zginął ...a Pan Wyrębak Policji powiedział ze był przypadkowym przechodniem, który akurat tam przechodził.Jaj mógł !!!! ten człowiek pracował u niego przynajmniej 5 lat!!! Wcześniej chłopak oberwał piłą, prawie odcieła mu reke , nawet nie zawiózł go na pogotowie tylko zwiał ,chłopaki sami zawieżli go własnym samochodem, też nie przyznał sie ze to jego pracownik, a teraz to, coś strasznego............

Piwinieneś to zgłosić na policji :shock:
 
   
Fides 
Przejeżdżał przez Wieluń
Ad Gloriam



Wiek: 47
Dołączył: 28 Sie 2006
Posty: 68
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 17:29   Wyrebak

FIRMA FHU.WYRĘBAK

Niestety znam tego człowieka i miałem tą nie - przyjemność naprawiać mu komputer....

Niestety nie zapłacił, baaaaa w umówionym dniu schował się w domu i udawał, że go nie ma

Resztę pozostawiam czytającym tego posta. Sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy warto? ...

Pozdrawiam
_________________
Absit dicto invidia. - Niechaj słowo wolne będzie od nienawiści
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-11-30, 18:11   

Fides napisał/a:
Niestety nie zapłacił, baaaaa w umówionym dniu schował się w domu i udawał, że go nie ma








He,he znam to , po kilku miesiącach odbierałem od niego wypłate z kolegami :D pieniącze poddawał mi przez uchylone drzwi z założonym łańcuchem.Każda wypłata baaa zaliczki tej wypłaty były odbierane z hukiem .To że sie chowa widzieliśmy nie raz ....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pajo
Gość
  Wysłany: 2006-12-10, 20:37   co się dzieje w pks

każdy znas narzeka na swoje zakłady pracy a więc ja też musze powiedzieć coś co ostatnio słyszałem na mieście że w pks wieluń źle się dzieje ludzie są zastraszani nie można się nic odezwać bo zaraz ten człowiek jest przenoszony na inne miejsce i że rządzi tam mafia Mierzycowska na czele z panem Prezesem a w jaki sposób odbywają się tam zebrania udziałowców to powiem tylko że mój kolega musiał dać pełnomocnictwo podkreślam musiał dać bo go straszyli a czym to wiadomo każdy się tam boi a wiec nie tylko w koronie jest obóz pracy bo w pks z tego co mi opowiedział kolega też
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-10, 20:50   

Gość napisał/a:
a wiec nie tylko w koronie jest obóz pracy

Znasz to z autopsji czy znowu powiedział ci to kolega?
Ktoś juz uzył takich słów i teraz ma wytoczoną sprawę... więc na Twoim miejscu bym uważał.
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-12-17, 13:29   

Cieszę się że nie mam problemów z pracodawcą ... sam jestem dla siebie pracodawcą i pracownikiem :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Izabela 
Przyjeżdża na zakupy
Izabela



Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 08 Gru 2005
Posty: 403
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-18, 14:00   

Tez sie przyłącze do refleksji na temat nieuczciwych pracodawców moim zdaniem są to właściciele restauracji Amfiteatr nie wypłacają oni zaległych należności dla byłych pracowników oraz nie terminowo wydaja świadectwa pracy jest jeszcze wiele innych czynników,które można by w tym temacie podnieść ale myśle,że znajdą sie osoby,które tez wyraża w tym temacie swoje zdanie
_________________
"Być gwiazdą,gwiazdą ludzi fantazją.."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-12-27, 00:13   Nieuczciwy Amfiteatr !

Potwierdzam to co Iza napisała, jako były pracownik restauracji Amfiteatr też musiałem się nachodzić za swoimi pieniędzmi, których nie chciano mi wypłacić w takiej kwocie jakie zarobiłem.
Świadectwo pracy otrzymałem dopiero po miesiącu, co jest nie dopuszczalne w świetle obowiązującego prawa pracy.
Każdy z pracujących tam do tej pory osób, odchodził w burzliwej atmosferze, czego przyczyną były zawsze niemoralne zachowania właściceli tejże restauracji...

Z otrzymanych przeze mnie ostatnio informacji wynika, iż przeprowadzona tam kontrola sanepidowska wykazała wiele nieprawidłowości, które zostały odpowiednio wykazane i ukarane (najprawdopodobniej jest to kwota - 12 tyś. zł.).
Podobno to nie koniec, za Amfiteatr zabrała się też Państwowa Inspekcja Pracy, która to ma dalej wykazać, czy nie zostało tam złamane obowiązujące prawo pracy w stosunku do byłych pracowników.

Wiem też od jednej byłej pracownicy amfiteatru, że prawdopodobnie przez okres przynajmniej pół roku nie odprowadzano jej podatku zdrowotnego, co jeśli jest prawdą to jest karygodne :!:
W moim przypadku jeszcze nie wiem jak było z tym podatkiem, lecz na dniach udam się do ZUS-u i to sprawdzę o czym poinformuję.

W tej chwili natomiast z całą stanowczością mogę zaliczyć pracodawaców amfiteatru do NIEUCZCIWYCH :!:


Dodano 29.12.2006r.

Sprawdziałem w ZUS-sie i muszę nadmienić, że w moim przypadku właściciele odprowadzali wszelkie składki wynikające z tytułu 1/2 etatu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-12-27, 09:37   

coś niesamowitago ,a prawie kilka osób oczy by wydrapało w obronie amfiteatru swego czasu,no ale ludzie sie zmieniają....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-13, 09:12   

Dorzucę coś z innego wątku LATAKIA
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW