R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Szturm na psychologię
Autor Wiadomość
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-03, 16:03   Szturm na psychologię

Prawie 1,9 tys. absolwentów szkół średnich po nowej i starej maturze zdawało wczoraj egzamin wstępny na psychologię, najpopularniejszy kierunek na Uniwersytecie Łódzkim. O jedno miejsce ubiega się ponad 20 osób.


Z powodu dużej liczby zdających, egzamin odbywał się w dziesięciu uniwersyteckich aulach. Kandydaci rozwiązywali test, który miał sprawdzić ich inteligencję, spostrzegawczość i zdolność kojarzenia faktów. Na odpowiedzi mieli 45 minut.


Na psychologię od lat trudno się dostać, toteż wiele osób próbuje po raz kolejny. Niektórzy nie ukrywają jednak, że - mimo dużej konkurencji - nie jest to ich wymarzony kierunek.


Barbara Solecka z Torunia nie dostała się na Akademię Sztuk Pięknych. - Wybrałam psychologię, aby przeczekać, a jednocześnie robić coś ciekawego. Poza tym chcę mieć zawód, jeśli moje plany związane z ASP nie spełnią się - mówi.


Joanna Gutowska ze Skierniewic zdaje na psychologię, ponieważ nie dostała się na prawo, a nie chce stracić roku.


O tym, kto się dostanie, zdecydują wyniki testu oraz oceny uzyskane na maturze z języków polskiego i obcego, wiedzy o społeczeństwie, biologii, historii lub matematyki. Listy przyjętych zostaną wywieszone najpóźniej 9 sierpnia.


Wielu kandydatów na psychologów chciałoby prowadzić własne gabinety psychoterapeutyczne lub pracować jako "łowcy głów" w firmach doradztwa personalnego, jednak o pracę po tym kierunku bardzo trudno. Wie o tym Ewa Walczak z Głowna, jedna ze zdających, której krewny jest wykładowcą na psychologii. - Odradził mi te studia - mówi.


Marta Pietrak, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy nr 2 w Łodzi, przyznaje, że nie ma żadnych propozycji dla psychologów.


źródło: dziennik.lodz.pl
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-05, 21:59   

No to ja mogę się pochwalić, że byłam jedną z kandydatek (właśnie w Łodzi m.in.) :wink: Wiedziałam mniej więcej czego się spodziewać. Testy był "typowy". Oprócz testów jest jeszcze konkurs świadectw. Wyniki mam 8.08..... zobaczymy 8) , jak w tym roku nie wyjdzie, to za rok będę znowu probować. :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-05, 23:10   

Widzę, że nie odpuszcza z psychologią jeśli chodzi o studia dzienne? A dlaczego tak uparcie na te dzienne chcesz iść jeśli można zapytać?
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-05, 23:27   

PSYCHOLOGIA to moje marzenie. Jendnak by spełnić marzenia, czasami trzeba poczekać, popracować, pomóc szczęsciu. A , że nie chce przez ten czas biernie czekać na spełenie marzeń, więc studiuję pokrewny kierunek PEDAGOGIKA. Na pedagogice jest również wiele elementów psychologii np.: psychologia społeczna, psychologia ogólna, psychologia rozwoju człowieka... Dlaczego dzienne... ?wiele argumetów:
-w miare systematyczna nauka, (a do takiej byłam przyzwyczajona)[zaliczasz materiał sukcesywnie, a nie kobyły z całych semestrów)
- język (na zaocznych nie miałam zadnego obcego jezyka)
-kontakt z ludźmi
-wypełniony czas (przez pół roku byłam na stazu- nie narzekałam na brak zajęc, ale później...zwariować można :| )
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2005-08-06, 09:21   

Fajnie, będzie mnie kto miał leczyć na starość jak jakimś cudem nie zwariuje za młodu. A mam ku temu duże szanse. 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-06, 12:10   

Nawet bardzo dobry psycholog moze okazac sie pedofilem... tak jak bylo w przypadku Andrzeja O. bodajze
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-06, 13:09   

Ferbik, a czy to ma jakieś głębsze powiązanie z tym tematem?
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-06, 13:10   

ywis, pewnie ze ma... jakbys sie zaglebil myslowo, to doszedlbys do wniosku, ze dobry psycholog musi byc troche psychiczny, zeby byl dobry... dlatego tak szturmuja na ten kierunek. Coraz wiecej swirow w naszym kraju :mrgreen:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-06, 13:12   

Świrów nie świrów, nie znam się jak to jest, bo nigdy nie czułem się wystarczająco zdolny do tego, aby iść na psychologię ;) Może to dlatego, że nie czuje się "świrem"? :D

Fakt faktem, taki psycholog musi mieć niezłą wyobraźnie jak i zarazem fantazję. No i musi potrafić dobrze bajerować pacjentów :twisted:
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-06, 17:12   

hmm dziwne porównanie "świr". pedofilem może okazać się ksiadz, policjant, czy też wspomniany psycholog. Nie można generalizować. Jedno jest pewne, taki człowiek nie powinien mieć bliższych kontaktów z dziećmi, z ludźmi, którzy oczekują pomocy.
Czy któryś z Was był kiedyś u psychologa? Zawód jak każdy inny. Do każdego trzeba czuć powołanie. To nie jest kwestia bajerowania. Powiedziałabym, że umijęjętne słuchanie, czasami wystarczy tylko uświadomić problem.
Ostatnio zmieniony przez Dominika 2005-08-07, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-06, 22:34   

No okej, ale pytanie moje teraz jest takie. Po co nam tylu psychologów w polsce? W tym roku na psychologie zdawało koło 2 tysięcy absolwnetów.
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-07, 12:21   

To tak jak kiedyś wszyscy ruszyli na "marketing". A psychologia..., są tak głupie czasy, że każdy pracownik bedzie potrzebował pomocy. Warto zaznaczyć, że jest wiele specjalizacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-07, 14:25   

No nie wiem, czy tak każdy pracownik będzie potrzebował pomocy. To nie USA, tam faktycznie każdy obywatel ma swojego psychologa, bo od razu jak ma jakiś problem, to idzie z tym do niego. A warto podkreślić że USA, to nie Polska ;)
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-07, 14:43   

Nawet nie wyobrazasz sobie ile młodych ludzi moze mieć problemy. Trafiłam na forum "psychologiczne". To co ludzie tam wypisuja to masakra. Są to dzieciaki głównie z wiekszych miast. Jakies leki uspakające przed maturą. Wymieniaja sie nazwami tych leków, sposobami jak je dostać. Także coraz gorzej jest. To, że USA to nie Polska to kwestia czasu. (moze w naszej małej miescinie tego nie widać, ale...w wiekszych miastach na pewno).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-07, 19:28   

Kwestia czasu?! Hm. Zgodze się tutaj z Tobą, ale też jaki to okres czasu będzie, bo napewno nie tak szybki jak wielki szturm na psychologię w tym roku.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW