R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: red
2008-02-01, 03:14
Nasze Biblioteki
Autor Wiadomość
tijo 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: WiElUń
Wysłany: 2006-11-12, 13:25   Nasze Biblioteki

Witam, chcialbym zapytać jak widzicie nasze wieluńskie biblioteki? Czy spelniaja Wasze wyobrazenia? Czy ich oferta jest atrakcyjna? Czy macie jakies zastrzezenia co do ich funkcjonowania? Czy w dobie ogolnego dostepu do internetu sa tak naprawde potrzebne? Która z wieluńskich bibliotek, uwazacie za najbardziej sprawna? najbardziej "frontem do klienta"? Co nalezalo by zmienic?

Prosze o szczere wypowiedzi, zadaje te pytania w zwiazku z proba rozpisania ankiety-ktora mialaby na celu polepszenie, tak wizerunku naszych bibliotek jak i poprawy obslugi czytelnikow. Jesli mielibyscie Szanowni Forumowicze jakies pytania- zapraszam do dyskusji na Tym forum.
pozdrawiam
tijo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-12, 13:42   

tijo napisał/a:
Witam, chcialbym zapytać jak widzicie nasze wieluńskie biblioteki? Czy spelniaja Wasze wyobrazenia? Czy ich oferta jest atrakcyjna? Czy macie jakies zastrzezenia co do ich funkcjonowania? Czy w dobie ogolnego dostepu do internetu sa tak naprawde potrzebne? Która z wieluńskich bibliotek, uwazacie za najbardziej sprawna? najbardziej "frontem do klienta"? Co nalezalo by zmienic?


Biblioteki wieluńskie (zwłaszcza miejską) nawiedzam regularnie, ale bardzo rzadko coś wypożyczam. To co stanowi kanon klasyki albo przeczytałem, albo mam w domu i czeka na lepsze czasy.
Biblioteka dla mnie ma sens wtedy, gdy jest z głową zaopatrywana w nowości literackie. A z tym u nas jest tragicznie.
Sposób funcjonowania jest jaki jest. Zazwyczaj znudzone panie mechanicznie odtwarzające konkretne czynności. Brak entuzjazmu, zaproponowania klientowi konkretnych książek, etc.
W dobie internetu chyba wszystko ma sens :D A tak na poważnie, dla mnie dotykanie książek ma wartość nadrzędną i żadne e-booki tego nie zastąpią. To tak jak cyberseks :) , który raczej nie wyeliminuje doznań realnych :D
Z wieluńskich najlepiej funkcjonującą jest chyba biblioteka powiatowa, zwłaszcza za sprawą pani Madzi.

Co należałoby zmienić? Przede wszystkim potrzebne jest regularne zaopatrywanie w nowości, ale nie z pogranicza Grocholi i różowych serii. Personel też powinien wiedzieć co znajduje się w bibliotece i mieć chociaż minimum wiedzy o literaturze, także współczesnej.


tijo napisał/a:
Prosze o szczere wypowiedzi, zadaje te pytania w zwiazku z proba rozpisania ankiety-ktora mialaby na celu polepszenie, tak wizerunku naszych bibliotek jak i poprawy obslugi czytelnikow. Jesli mielibyscie Szanowni Forumowicze jakies pytania- zapraszam do dyskusji na Tym forum.
pozdrawiam
tijo


Inicjatywa cenna i należy jej przyklasnąć.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 17:44   

tijo, co konkretnie zrobisz z tą ankietą ?

[ Dodano: 2006-11-12, 16:52 ]
jak na małe miasto sporo jest w Wieluniu bibliotek i chyba każdy znajdzie coś dla siebie odpowiedniego i gospodynie domowe i studenci (w pedagogicznej)i bardziej wymagający czytelnik także. Cieszę się, że biblioteka powiatowa prężnie się rozwija i powiększa księgozbiór o naprawdę ciekawe pozycje.

[ Dodano: 2006-11-12, 16:58 ]
sprostowanie: wcale nie uważam że gospodynie domowe czytują tylko Harlequiny :wink: chyba źle to sformułowałam :?

[ Dodano: 2006-11-12, 17:09 ]
rozłożyć się wygodnie z książką i kubkiem kawy, to najmilsza nagroda po ciężkim dniu
 
   
tijo 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: WiElUń
Wysłany: 2006-11-12, 18:59   

Od kiedy pamietam , w żadnej z Naszych bibliotek nie byly przeprowadzane żadne ankiety, badania, kwestionariusze majace chocby na celu zbadanie satysfakcji czytelnika z obslugi, z zawartosci ksiegozbioru, z dostepem do informacji w danej placowce bibliotecznej. Chcialbym opracowac dokladna ankiete, ktora wlasnie miala by na celu zbadanie tak pracy jaki i postrzegalnego wizerunku danej/danych Bibliotek. Chce wiedziec o co dokladnie pytac w ankiecie by odpowiedzi nie byly sugerowane, by ankieta nie znudzila uzytkownika biblioteki. Co badz, to kazda z bibliotek ma zupelnie inny profil gromadzenia zbiorow, dostepnosci i rodzaju swiadczonych uslug. Jesli Szacowni Forumowicze mogli by podszepnac co i jak, wyrazajac o tym swa opinie - bede wdzieczny.

Późniejsze wyniki chcialbym przedstawic wszystkim kierownikom bibliotek w Naszym miescie-by zasugerowac zmiany w ich pracy/polityce (a fe... jakie to brzydkie slowo :-) ). Sam jestem zdania ze jest wiele do zrobienia w tej materii.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-11-12, 23:15   

Ja od kilku lat uczeszczam do biblioteki przy Palestranckiej. Mila obsluga, ze nie zawsze trafie na literaturam ktora mnie interesuje i potrzebuje... hmmm no licze sie z tym, ze jest to tylko filia.
Jesli chodzi o biblioteke miejska- teraz jestem tam gosciem.
Dobra biblioteka jest tez na Slaskiej, niestety ksiazki mozna wypozyczac tylko na weekend.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-13, 18:11   

tijo napisał/a:
Późniejsze wyniki chcialbym przedstawic wszystkim kierownikom bibliotek w Naszym miescie-by zasugerowac zmiany w ich pracy/polityce (a fe... jakie to brzydkie slowo ). Sam jestem zdania ze jest wiele do zrobienia w tej materii.


Twoja inicjatywa to wyraz samoświadomości czy działasz na rzecz jakiegoś urzędu, organizaji, etc.?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-11-13, 19:46   

zadaj w ankiecie kilka prostych pytań np.:
1. Co Ci się nie podoba w funkcjonowaniu biblioteki?
2. Co moglibysmy zmienić abys był bardziej zadowolony z funkcjonowania biblioteki?
3. Jakiego typu pozycji wg. Ciebie najbardziej brakuje w księgozbiorze?
4. Czy godziny otwarcia, personel, proces/szybkość obsługi odpowiadają Twym oczekiwaniom? Jeżeli nie to dlaczego?

Pytania otwarte nastręczają dużo problemów przy analizie ale sądzę, że w przypadku funkcjonowania biblioteki są najlepszym żródłem informacji. Dobrze aby ankieta była w widocznym miejscu w bibliotece, można również rozprowadzić ją do szkół, klubów seniora (kurcze nawet nie wiem czy takowe w Wieluniu są), tak aby dotrzeć do zróżnicowanego wiekowo odbiorcy.

Daj znać o wynikach!
Powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-14, 15:36   

majk-el napisał/a:
Pytania otwarte nastręczają dużo problemów przy analizie



pytania otwarte sa o tyle trudne, że rzadko komu chce sie na nie udzielac odpowiedzi. lepiej zadac pytanie z kilkoma wariantami odpowiedzi, a pytania otwarte sprowadzić do minimum
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-15, 16:26   

A czy ktoś może zna jakieś statystyki dotyczące naszych bibliotek? Tzn księgozbiór, ilość czytelników ogółem (tj. ilość kart) Ilość czytelników którzy w ciągu ostaniego roku wypożyczyli 1 książkę oraz ilość aktywnych czytelników którzy powiedzmy wypożyczyli 2 i więcej książek? Liczba książek wypożyczonych ogółem w roku ubiegłym? Liczba osób korzystających z czytelni?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2007-03-31, 23:02   

Nie wiem czy jeszcze tego potrzebujesz, ale wiem, że przy Palestranckiej prowadzą statystyki.
Pozdrawiam :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tokar1991 
Przejeżdżał przez Wieluń
VeB!



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 65
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-04-01, 01:19   

Jeżeli chodzi o obsługę w miejskiej bibliotece to naprawdę nie ma na co narzekać. Co potrzebowałem to znalazłem, a pani bibliotekarka wciąż dawała nowe materiały. :) Czasami jednak faktycznie brak jest nowości, lub ilość jakiejś książki jest niewystarczalna na ilość wypożyczających. To takie uwagi ode mnie, ale ogólnie jest ok. 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Leveile Soleile 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 02 Lip 2007
Posty: 1077
Piwa: 12/27
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 19:26   

Ja najczęściej korzystam z Biblioteki Pedagogicznej na Palestranckiej. Miła obsługa i taki przyjemny klimat. :smile:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-07-02, 19:35   

Ja polecam bibliotekę Powiatową zanjduje się obok Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej na ul. Śląskiej. Sympatyczna obsługa :) Księgozbiór też dość interesujący (liczny wybor książek podręczników akademickich ).
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-07-02, 22:38   

Ja zawsze chodze do miejskiej, gdy potrzebuje lektore albo materialy do szkoly.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-07-03, 00:06   

a ja wszędzie :D od pedagogicznej przez miejską i w powiatowej też już zawitałam. Ale i tak najbardziej sobie cenię bibliotekę gminną w Czarnożyłach- chyba mam sentyment :P miło sympatycznie i często coś nowego kupują.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW