R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyniki Wyborów 13.11.2006
Autor Wiadomość
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-11-20, 11:31   

A ja bym jednak chciala zrozumiec...
Nie wiem na kogo glosowales..., ale jesli wychodziles z zalozenia, ze "ten mniej ukradnie", to w tym momencie obrazasz te osoby przy ktorych nazwisku postawiles krzyzyk. Bo chyba glosujemy na te osoby, ktorych program wyborczy do nas trafil, w jakis sposob przekonal... w ktore z nadzieja wierzymy, ze moga cos zrobic.
Takie jest moje myslenie dotyczace wyborow, naiwne?
Swoimi postami chcialam podkreslic, ze nie ma reguly, czy to nowa, mloda osoba czy tzw "wyjadacz" jesli chodzi o profity, ktore zapewnia piastowanie stanowiska urzednika/radnego.
Rowniez zycze milego dnia i prosze nie lekcewayc mlodszych osob. Jesli mozesz wytlumacz mi swoje stanowisko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-20, 11:32   

Moja propozycja jest taka aby przyjrzeć się dokładniej ludziom wybranym do samorządu czym się zajmują , jakie funkcje pełnią , co mają wspólnego z urzędem :?:
Po przeanalizowaniu tematu będziemy mieć ciekawy obraz :!: :evil:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-20, 13:24   

miko 005 napisał/a:
-„ Ci starzy już się nakradli, więc ich pazerność może być mniejsza od tych młodych”


Miko, na litość boską, skończ z tymi farmazonami! I uważasz, że to był główny powód sukcesu "starych"?


miko 005 napisał/a:
A póki co, to zamiast liczyć na łatwy ( i to nie mały grosz ) trzeba się zabrać do uczciwej…… .


A co, bycie radnym to nieuczciwa praca dostępna tylko dla typów spod ciemnej gwiazdy?


miko 005 napisał/a:
Dominika, średnia wieku 49 lat. Powtarzające się nazwiska ze starej „ekipy”. Te fakty jakby potwierdzały tą tezę, co?

Ja tego sam nie wymyśliłem, trzeba słuchać co mówi ulica.


Miko, co mówi ulica? A swoją drogą, skoro są tacy beeee, to dlaczego zdobyli mandaty?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-20, 17:09   

miko 005 napisał/a:
A póki co, to zamiast liczyć na łatwy ( i to nie mały grosz ) trzeba się zabrać do uczciwej……

W tym momencie mnie obrażasz. Pracuję i pracowałem zawsze uczciwie, nikogo nie okradłem, a do Rady Miejskiej nie startowałem dla profitów... No ale Ty żyjesz w jakimś swoim świecie, pełnym złodziei i przekrętów... tylko na drugi raz nie narzekaj i nie oskarżaj innych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-11-20, 17:48   

Wygrały stare ramole i dalej będą wcielać przestarzałe pomysły w życie i szaleć.Troszkę nas nie było ale jestem w niemałym szoku widząc takie wyniki wyborów .Ludzie opamiętajcie się bo niedługo Polska to będzie kraj pełen starych ludzi nie mających sił by stąd uciec a młodzi poszukają szczęścia poza Polską .Tak jak my , może nie dla siebie ale dla dzieci napewno.......szkoda słó :shock: :( :( :( w...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
stanmarc 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 960
Piwa: 6/3
Skąd: Oklahoma Village
Wysłany: 2006-11-20, 22:19   

miko 005 napisał/a:
A ogólne przeświadczenie wyborców jest raczej takie;

-„ Ci starzy już się nakradli, więc ich pazerność może być mniejsza od tych młodych”


stereotypowe myślenie na poziomie "przekupek"


Cytat:
A póki co, to zamiast liczyć na łatwy ( i to nie mały grosz ) trzeba się zabrać do uczciwej…… . n



hmmm, no cóż, każdy mierzy ludzi swoją miarą ...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
1qaz2wsx 
Przyjeżdża na zakupy
.


Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 257
Piwa: 1/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-20, 22:49   

Widze,ze ludzie piszacy na tym forum wiedzac o jest grane w Naszym miescie i za razem wiedza na kogo nalezy glosowac...Jak to wczesniej napisalem ,niech wygra mlodszy i tak bede glosowal...Pawel Okrasa niech wezmie ster w swoje rece,gdyz ja juz za duzo zlych rzeczy dowiedzialem sei o obecnym burmistrzu i nie chce zeby ktos taki zarzadzal Wieluniem...Pozdrawiam:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-21, 01:47   

miko 005 napisał/a:
red, nie ma się co tak dziwić. Wasze (młode polityczne pokolenie), miało identyczne „obiecanki cacanki” jak te stare wygi


miko 005 napisał/a:
Pretensje możecie mieć tylko do siebie, nie błysnęliście niczym nowym.


To nie tak. To powiedz mi czym błysnęły osoby wybrane do rady? Ja kiedy prowadziłem swoja kampanie i rozmawiałem z ludźmi to niczego nie obiecywałem bo mam pojęcie jak funkcjonuje samorząd i wiem, że pojedyńczy radny może niewiele. Dlatego nie umiałbym spojrzeć za 4 lata w twarz ludziom, którym dzis obiecałbym chodzniki, kanalizacje i inne "cuda na kiju"...
Prowadziłem swoja kampanie w sposób uczciwy i nie mam sobie nic do zarzucenia. Nic nie obiecywałem, nikogo tez nie podkupywałem jak pewne osoby (oczywiście nikt nic nie widział i nie słyszał, ale pewnie gdybym za pieniądze przeznaczone na kampanie kupił po flaszce "Złotego kłosa" na głowę to pewnie bym się dostał... ale o tym być może powiem szerzej po wyborach).

miko 005 napisał/a:
A ogólne przeświadczenie wyborców jest raczej takie;

-„ Ci starzy już się nakradli, więc ich pazerność może być mniejsza od tych młodych”

Jeśli tak myslisz to współczuje. A złodziej zawsze pozostaje złodziejem. Poza tym obrażasz w ten sposób wszystkich kandydatów do Rady.
Kwestie finansowe skwituje cytując mojego kolege który kandydował do Rady Miejskiej: "zarabiam 4 tys miesięcznie, mam służbowe auto, mieszkanie i komórke, więc jeśli ktos mówi mi że kandyduje dla 900 zł diety to jest to dla mnie śmieszne"...

miko 005 napisał/a:
A póki co, to zamiast liczyć na łatwy ( i to nie mały grosz ) trzeba się zabrać do uczciwej…… .

Całe zycie uczciwie pracuje i to co osiągnąłem zawdzięczam tylko i wyłacznie sobie, podobnie jak większość młodych osób kandydujących do Rady. Więc stwierdzenie raczej nie na miejscu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-21, 08:56   

Widać z wyników że KWW Forum Samorządowe wypadło najlepiej, nawet bardziej niż przejzysta gmina...
A duda sie nie dostał i b. dobrze...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-21, 10:58   

No dobrze, będzie to ostatni mój post dotyczący wyborów samorządowych, bo to już historia i nie ma co do niej wracać, co niektórzy muszą się pogodzić z takimi wynikami. I nie ma co tu urządzać „ gorzkich żali”.

Po pierwsze, ja osobiście nie brałem udziału w tej szopce. Tak jak już wcześniej gdzieś na tych łamach napisałem, "nie będę nikomu własnoręcznie otwierał furtek biznesowo-finansowych".I wbrew pozorom nie ja to wymyśliłem, taki stan rzeczy zarzucił kandydatowi Wolskiemu inny kandydat, na tym forum o nicku mario`s. Wygląda na to że doskonale się orientował o co tu tak naprawdę w tych wyborach chodzi, prawda?

Po drugie, jeśli chodzi o owe przekonania odnośnie wygranej „starego pokolenia” albo „ten się nakradł, będzie kradł mniej”, to proszę Was nie wciskajcie mi tych stwierdzeń w moje usta, bo nie ja je wymyśliłem. Przed samymi wyborami, ludzie dzielili się swymi refleksjami na temat samych wyborów i kandydatów. Co podsłuchałem osobiście, tym się dzielę z Wami tu na tym forum.

Po trzecie, problem łatwego szmalu i uczciwej pracy. Deklarujecie tu panowie że każdy z Was uczciwie wykonuje swoją dotychczasową pracę. I chwała Wam za to i niech tak pozostanie. Przepraszam wszystkich, którzy opatrznie zrozumieli moją myśl przewodnią. Właśnie o to mi chodziło, żeby dalej pracować solidnie i uczciwie a nie babrać się w politycznym g…. .

No i po czwarte, dziwi mnie tu jedna rzecz. Tylu młodych ludzi wypowiada się pozytywnie o „narybku politycznego zaplecza” i o potrzebie zastąpienia starej gwardii, i wcale nie twierdzę że to głupi pomysł. Tylko na litość Boską, to dlaczego tak się nie stało?
Czy nie jest przypadkiem tak jak stwierdził Ferbik, zacytuję;

-„Ja zdobyłem 8 głosów. Magiczna liczba 8 - przynajmniej wiem ilu fałszywych ludzi jest wkoło nas.”

Do tego stwierdzenia odniosłem się już w tym temacie, nie będę się więc powtarzał, dodam tylko że ludzka zawiść jest wszędzie nawet w tych młodych szeregach, jeśli nie teraz to przekonacie się o tym kiedyś tam.

I to by było na tyle, odnośnie tegorocznych wyborów samorządowych.

PS. Nikogo nie lekceważę i niczyim wrogiem nie jestem. Pozdrawiam.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-21, 17:42   

miko 005 napisał/a:
Po pierwsze, ja osobiście nie brałem udziału w tej szopce. Tak jak już wcześniej gdzieś na tych łamach napisałem, "nie będę nikomu własnoręcznie otwierał furtek biznesowo-finansowych".I wbrew pozorom nie ja to wymyśliłem, taki stan rzeczy zarzucił kandydatowi Wolskiemu inny kandydat, na tym forum o nicku mario`s. Wygląda na to że doskonale się orientował o co tu tak naprawdę w tych wyborach chodzi, prawda?


Miko, a ja po raz ostatnio odpisuję Tobie w dziale polityka.
Nie głosowałeś z własnej woli, więc będziesz się ośmieszać za każdym razem gdy tylko skrytykujesz takie czy inne działania rady czy burmistrza. Jeden czy drugi radny nie podoba się Tobie i to ma kłaść cień na cały samorząd?
Wybacz, ale taka postawa jak Twoja ma nawet ładną nazwę. Homo Sovieticus. Poczytaj Tischnera to będziesz wiedział o co chodzi.


miko 005 napisał/a:
Po drugie, jeśli chodzi o owe przekonania odnośnie wygranej „starego pokolenia” albo „ten się nakradł, będzie kradł mniej”, to proszę Was nie wciskajcie mi tych stwierdzeń w moje usta, bo nie ja je wymyśliłem. Przed samymi wyborami, ludzie dzielili się swymi refleksjami na temat samych wyborów i kandydatów. Co podsłuchałem osobiście, tym się dzielę z Wami tu na tym forum.


Miko, ale idealnie wpisujesz się w nurt tej chorej idei. A tak na marginesie, gdzie Ty się obracasz, że słyszysz tylko takie refleksje??? :D To był żart, jakby co :D


miko 005 napisał/a:
Właśnie o to mi chodziło, żeby dalej pracować solidnie i uczciwie a nie babrać się w politycznym g…. .


Litości po raz kolejny. To jest właśnie tragedia narodowa, że nie ukształtowało się od Tatr do Bałtyku społeczeństwo obywatelskie, gdzie ludzie są aktywni i chcą współdecydować o sobie i miejscu, w którym przyszło im żyć i pracować. To co, mają mieć w głębokim poważaniu wszystko dookoła tak jak Ty, czy raczej starać się zmieniać to co złe, patologiczne, etc.?
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 21:32   

miko 005 - Masz 40 lat a takie dziwne wypowiedzi, że nie będziesz chodzić na wybory bo coś tam... Państwo dało ci okazję wypowidzieć się/oddać swój głos a ty narzekasz...
Nie będe mówił dlaczego chodzenie na wybory jest takei ważne(mimo że jeszcze tego nie doswiadczyłem) jednak gdyby większość ludzi tak myslała jak ty, to przy władzy byłby LPR i SLD...(nie musze pisac dlaczego własnie te partie)
Niestety mało kto sprawdza to co dane partie/ludzie zrobili tak naprawdę dla swojego miasta. gminy itd. Jednakże są ludzie(inteligencja??) którzy piętnuja i nagłasniaja sprawy niewygodne dla polityków, rządzacych... I to cieszy w specyficznym kraju jakim jest Polską...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 21:33   

W ogóle Ci, którzy nie chodzą na wybory, nie powinni się w ogóle na ich temat wypowiadać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
blaza 
Czytał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 45
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-24, 18:19   

człowiek, który nie głosuje w wyborach nie może później narzekać. według mnie to jest chore, żeby wypowiadać się (szczególnie w negatywny sposób) w sprawach politycznych, skoro nie zabrało się głosu w wyborach. istna paranoja... na dodatek u człowieka w tak zaawansowanym wieku.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 22:20   

red napisał/a:
Nic nie obiecywałem


I dlatego nie wygrałeś. W następnych wyborach obiecuj wszystko i wszystkim. Napewno wygrasz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW