R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Internet w tzg
Autor Wiadomość
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-06, 13:02   

Ferbik, Oni nie mają tyle pieniędzy, żeby przeznaczyć na samą stronę www i może dlatego, Ja tam się w sumie nie dziwię, chociaż są już firmą w miare dobrze rozpowszechnioną na rynku. Cały Urząd jak i ZUGIL są zaopatrzeni właśnie przez TZG.
 
   
przemek_el
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:20   

A powiedzcie mi bo byłem tzn moja dziewczyna i powiedzieli ze nie ma tam zasiegu nadajnika... a co jest najciekawsze jej sąsiad który mieszka dom obok praktycznie ma internet w tzg i jakoś do niego sygnał dociera... jak to jest możliwe??? Bo mi sięwydaje ze oni sobie w kulki lecą :/
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:24   

Hm. Tylko pytanie przez co ma połączenie z internet sąsiad, czy radiowe, czy idzie przez kabelki?
 
   
przemek_el
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:26   

No dobra nawet jak ma przez kabel to dlaczego ona nie moze mieć? ale najprawdopodobniej radiowo ma...
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:30   

Hm. No to sprawa wygląda tak. Jeśli jest to połączenie radiowe, a mieszka w Wieluniu i powiecie Wieluńskim, to żaden problem, aby Twoj dziewczyna, koleżanka także miała internet założony drogą radiową.
Natomiast żeby podłączyć się przez kable, to trzeba spełniac jakieś tam normy, a jakie to tego nie jeste w stanie Ci powiedzieć, ale napewno trzeba mieć przydzielony od nich nr tylko i wyłącznie pod modem.
 
   
COMBIT 
Dojeżdża PKSem
combit


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 108
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-08, 14:33   

Hmmm jaki powiat - to wszystko zalezy od odleglosci od nadajnika + zabudowy jak sa jakies drzewa na drodze to zapomnijcie ze zadziala .... poprostu musza podjechac i sprawdzic to wszystko ... Mimo wszystko kabelki sa najlepsze ale nie wszystkie centrale jezcze maja mozliwosc zakladania neostrady czy tez sdi ... pozatym liczy sie jakosc polaczenia ... czy jest to linia napowietrzna czy ziemna - jak napowietrzna to tez kicha.
_________________
http://www.kulig.eu ; http://www.it.wielun.pl.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
przemek_el
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:33   

JA to uwaazam ze po prostu Ci z telekomunikacji olewaja wszystko, a dlaczego nie powiedzieli o mozliwosci podłaczenia przez kabel jesli taka jest? A powiedzieli tylko ze w przyszłosci nadajnik zaloza i bedize mogła miec... Znajac ich to ta przyszłosc to moze byćpare dobrych lat :/
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:35   

Jak to jaki powiat? Idź do nich i zapytaj się w jakim obszarze zakładają internet, to Ci krótko odpowiedzą "cały powiat Wieluński", fakt faktem, jeśli sa jakieś drzewa itp. to można pomarzyć, ale myślę, że z radiowym namniejszy problem, ponieważ TZG daje na dużym ramieniu talerz (wiem, bo zakładali u znajomego radiówkę) i jakoś wszystko śmiga, żadne drzewa nie przeszkadzają.
 
   
przemek_el
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:35   

No dobra ale dlaczego sasiad moze miec i ma a ona nie? mieszkaja ze soba przez ulice... A nadajnik nie jest tak zrobiony zeby tak dokładnie był wyliczony... A tak wogole to jeśli chodzi o przewodowe połaczenie to chba skoro on moze to ona tez powinna - w koncu telefon chyba z jedenj skrzynki idzie...
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:37   

przemek_el napisał/a:
a dlaczego nie powiedzieli o mozliwosci podłaczenia przez kabel jesli taka jest?


Odpowiem Ci krótko, z nimi trzeba mocno i do ściany, bo tak nic nie zrobisz.
Dwa, jak już idziesz rozmawiać, to pytaj o prezesa. Z obsługą i ludźmi co to zakładają nie ma sensu wdawać się w konwersacje, bo to nie ma sensu, wiem to po sobie.

[ Dodano: 2005-08-08, 14:40 ]
przemek_el napisał/a:
w koncu telefon chyba z jedenj skrzynki idzie...


To że masz telefon nie znaczy, że Cię podobną, bo jeśli chodzi o kabelki, to muszą pociągnąć oddzielną linię, bo nie wejdą Ci na ten nr który masz już podłączony. Wiem, bo to samo było u mnie, ciągneli mi z centralki nową linie.
 
   
przemek_el
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:45   

Wiem ale ja nie mam możliwości z nimi rozmawiać ;( W koncu ja nie mieszkam w powiacie Wielunskim nawet :P a domyślam się jak wygladała rozmowa dziewczyny z nimi... Pewnie coś typu:
Ona: "czy można założyć internet, mieszkam ...."
TZG: "przepraszamy ale na razie nie mozna bo nadajnika nie ma"
Ona: "aha to dziekuje"

Jak bym to ja rozmawial to mysle ze bym doszedl do tego ze jednak się da... ale ja bym nie wyszedl za szybko, jak coś to prezesa bym napewno poprosił :D :D
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:48   

Dziewuchami w takich sprawach lepiej się nie wysugiwać. Wiem tylko tyle, bo jeszcze ostatnio kolejny znajomy był w TZG i chciał sobie założyć internet, pytał o cennik i zasięg, to powiedzieli, że nie ma problemu, założą bez problemu. Także inna rozmowa była by pewnie z facetem niż babką.
 
   
przemek_el
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 14:54   

To tez zalezy od babki :P Bo niektóre to jak się uprą to beda się kłucić do czasu az ich nie wyniesie ktos albo nie zrobi tego co chcą :D A moze by tak do nich zadzwonić... ale to ja już bym zrobił - myślicie ze dało by sięz nimi chociaz cześćiowo dojść do czegoś przez telefon?
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 15:06   

Hm. Przez telefon może i z nimi dojdziesz do jakiegoś porozumienia, powiedzą że tak zrobią, że coś jest, ale na wykonanie czegoś będziesz czekał wieki. Radze iść osobiście, chyba że masz znajomości jakieś, to wtedy żaden problem z wykonaniem ;)
 
   
przemek_el
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 15:08   

Ja znajomośći? Nie byłem jeszcze w zyciu w Wieluniu :P Ale mi chodzi o zaczecie rozmowy przez telefon a już reszte to by dziewczyna na miejscu załatwiła...
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW