R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Paskudny podstęp policjantów
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-16, 20:17   Paskudny podstęp policjantów

Ludziska uważajcie na podwójne patrole wieluńskiej drogówki. Panowie policjanci zaczynają przechodzić samych siebie w pomysłowości jak zarobić na mandatach.

Już tłumaczę na czym polega podstęp.

Otóż, jadę sobie dzisiaj na wieś do rodziny, dojeżdżam do Gaszyna (trasa na Kadłub) i widzę że stoi radiowóz drogówki, a jaki widoczny, mówię Wam zdziwiłem się że hej. Nawet w myślach zacząłem chwalić „radarowców” że w końcu zaczynają postępować jak ludzie.
Oczywiście zwolniłem, bo tak trzeba, minąłem pana policjanta. Fakt że stał tak trochę niemrawo, wyostrzył moją uwagę, choć muszę przyznać że już za szkołą i na łuku drogi w kierunku Praszki przycisnąłem na gaz. Oni (policyjne hieny drogowe) lubią też stać czasami zamaskowani za przystankiem PKS-u. I właśnie tam spostrzegłem biały nie oznakowany samochód. Instynktownie przyhamowałem (było już ok.80km/h) i jadąc już przepisowo, mijam delikwenta. A tam pan Siódmak Jarosław siedzi sobie w aucie a przed autem mały przenośny fotoradar. Chłopisko zadowolone, nie powiem jak co… .

A ja sam już nie wiem zdążyłem w porę zahamować czy nie, okaże się za jakiś czas pewnie.
Ale to nie o to chodzi, bo złamałem przepis i jeśli mnie radar pstrykną to tylko moja wina.
Nie mniej doprowadza mnie do „szewskiej pasji” sposób w jaki drogowcy polują na swoje ofiary.
Radiowóz przynęta i fotoradar 500 metrów dalej.

Panowie policjanci z wydziału ruchu drogowego, pogratulować. Ciekawe czy Waszemu szefowi panu Małolepszemu przybędą dodatkowe „szlify” za taką błyskotliwość w działaniu.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-16, 20:22   

To nie tylko nasi takie rzeczy praktykują... w całej Polsce można spotkać takie zachowanie. Ale zapewniam, że jest to dużo bardziej potrzebne, niż piraci drogowi. Miałem kiedyś przypadek jadąc od Kępna. Stali bodajże na 211 i 213 na wysokości miejscowości Ochędzyn. Miałem CB, więc info otrzymałem. Ale znalazł się kretyn, który pierwszy patrol minął przepisowo, ale przez 2 km zdążył wyprzedzić parę aut z prędkością ponad 100km/h ale jak wyprzedzić! Z lewej strony wysepki na przejściu dla pieszych! Drugiego patrolu się nie spodziewał. Nie brakuje idiotów na drogach. Myślę, że podwójne patrole, ale w miejscach szczególnie zagrożonych i niebezpiecznych to konieczność. Nie mówię tutaj o prostej pięknej drodze z widocznością 3 km, tylko o miejscach, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków i zagrożeń.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-17, 10:20   

Za Ferbikiem.
Tez uważam że w miejscach szczególnie zagrożonych i niebezpiecznych kaskadowe patrole to dobre rozwiązanie.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-17, 10:30   

az dziw, ze policja takie rzeczy wymyslila....
sama...... :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-11-17, 10:34   

miko 005 napisał/a:
Siódmak Jarosław

wkradl sie maly blad -> Siudmak :wink: , wedlug mnie to dobry pomysl, to nie o to chodzi zeby ladnie jechac przy patrolu, to tez nie o to chodzi ze jak sie widzi patrol to nerwowo zapinamy pasy :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Tina 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 224
Skąd: K-ce\Wieluń
Wysłany: 2006-11-17, 14:03   

... wariat drogowy jest w każdym z nas... ;)
Ale policja wie jak ich poskromić :D
Fotoradar jest najskuteczniejszy w walce z nadmierną predkością...
____________
Pozdrawiem...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
AnnBlue 
Mieszka pod Wieluniem



Pomogła: 10 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 18 Wrz 2006
Posty: 918
Skąd: W-n/prawie Wieluń
Wysłany: 2006-11-17, 15:12   

Tina napisał/a:
Fotoradar jest najskuteczniejszy w walce z nadmierną predkością...
nie do końca się z toba zgadzam... na moment może i ściągamy nogę z gazu ale potem znowu przyspieszamy. Zapłacimy ten nieszczęsny mandat i zapominamy o tym...do następnego mandatu...Tak naprawdę to żaden fotoradar ani patrol policyjny nie zlikwiduje piratów drogowych. Wszyscy dobrze wiemy, że jazda przy 50 km/h na prostej drodze jest wk.... Mało kto jeździ z dopuszczalną prędkością...no chyba, że dostanie cynk o patrolu policyjnym ;)
_________________
Nic nie jest tak silne jak delikatność; nic tak delikatne jak prawdziwa siła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-11-17, 16:01   

Powiem jedno, ukrywać się na drodze w "krzakach z suszarką" i zatrzymać tych łamiących przepisy oraz pijanych rowerzystów to "oni" potrafią , ale jak jest potrzeba to ich nie ma ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-17, 16:37   

I dobrze, że tak robią. Niech temperują piratów.

Jeżeli miko jeździsz dosyć przepisowo, to Ciebie akurat to nie powinno bulwersować. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-11-17, 17:38   

ostatnio flesznął mi fotoradar jak cisnąłem do Wrocławia (chyba na obwodnicy Sycowa). Minęły dwa tygodnie i cisza....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-17, 17:40   

majk-el, poczekaj... znajomemu przyszło po 2 miesiącach :) "Najlepszy: patent jest taki, że muszą Ci wysłać w ciągu 30 dni, a jak nie zdążą to sprawa automatycznie kierowana jest do sądu grodzkiego. Idiotyczny przepis, bo nigdy nie zdążają... więc automatycznie masz sąd grodzki :) Właśnie mój kumpel przedwczoraj wracał od nich z taką informacją :) Pogratulować sprawności systemu ;)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-11-17, 17:41   

jeżdżę tak aby się nie wlec i nie być zawalidrogą. Jak warunki pozwalają to zasuwam, znam możliwości auta i swoje, nigdy nie wyprzedzam z filozofią "a może zdążę".
Szerokiej drogi!

[ Dodano: 2006-11-17, 08:44 ]
Ferbik toś mnie teraz nastraszył.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-17, 17:55   

Przepraszam że poruszyłem ten problem. Skoro wszystko jedno większości podatnikom w jaki sposób marnowane są ich pieniądze to trudno.

Jest takie powiedzenie; „ Dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf”

Ja też jestem za egzekwowaniem prawa, a drogowego w szczególności bo chodzi tu jeśli już nie o nasze bezpieczeństwo to o bezpieczeństwo innych ludzi.

Ale na Boga stać na straży prawa, a nie organizować z premedytacją łapanki na kierowców.
Ten drugi radiowóz z powodzeniem mógł kontrolować inny odcinek innej drogi. Wszędzie się mówi o potrzebie oszczędzania, a tu…. .

Tego lata jadąc do Trójmiasta miałem przyjemność kilkakrotnie mijać fotoradary na swojej drodze, tamte jednak stały w miejscach naprawdę newralgicznych, i co najistotniejsze były wcześniej znaki informujące o takowych urządzeniach.
Bo nie problem jest ukarać, problemem jest za to tak zorganizować wszystko żeby ruch pojazdów odbywał się nader sprawnie i bezpiecznie.
Ale widocznie nie w wieluńskim wydziale ruchu drogowego.

I żeby było jasne, nie protestuję tutaj bo dosięgną mnie fotoradar (chyba, nie jestem pewny, poinformuję Was o tym) i jeśli zajdzie taka potrzeba zapłacę bez mrugnięcia okiem, bo po prostu zawiniłem i tyle.

Jest jeszcze inne powiedzenie; „Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu”

A nasza „Drogówka” do takowych niewątpliwie się zalicza, szkoda tylko że nie umieją swej wiedzy spożytkować inaczej, tak żeby pomagać wszystkim a nie działać z korzyścią tylko dla siebie.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-11-17, 22:53   

miko 005 - jeżeli jesteś niezadowolony z pracy Policji to przynajmniej napisz do nich e-mail w tej sprawie. Napisz aby więcej nie przeprowadzali kaskadowych kontroli bo są one niczym innym jak marnowaniem pieniędzy podatników. I proszę - poinformuj forumowiczów jaką uzyskałeś odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-18, 12:12   

majk-el napisał/a:
miko 005 - jeżeli jesteś niezadowolony z pracy Policji to przynajmniej napisz do nich e-mail w tej sprawie. Napisz aby więcej nie przeprowadzali kaskadowych kontroli bo są one niczym innym jak marnowaniem pieniędzy podatników.




Dla jasności podaję e-mail - kpwielun@neostrada.pl

btw. Sam jestem ciekawy...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW