R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
chaos w szkołach .....
Autor Wiadomość
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-22, 20:56   chaos w szkołach .....

http://wiadomosci.onet.pl...1,kioskart.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-11-22, 23:11   

Dość dlui artykul, ale warty przeczytania. Zawiera synteze naszego szkolnictwa. Szczerze, to to co sie dzieje teraz w szkolach nie miesci mi sie w glowie. Przeciez nie tak dawno konczylam podstawowke, liceum... i nie dochodzilo do takich sytuacji, jakie mozna ostatnio uslyszec/zobaczyc w mediach. Nie dochodzilo? czy po prostu ich nie naglasniano?- mysle ze to tez jest dobre pytanie.
Jednak... rodzice mi opowiadaja, ze w ich czasach szkolnych nie mialo cos takiego miejsca, malo tego!- zaden z uczniow o czyms takim nawet nie pomyslal. Jakiekolwiek wybryki konczyly sie dostaniem razow po palcach linijka, a ow urwis nawet nie poskarzyl sie rodzicom, bo dostalby 3 razy mocniej.
A teraz?
Z zaduma pamietam czasy podstawowki, gdzie nauczyciele mieli autorytet, nie wszyscy, ale podam dobry przyklad- Pani Adamska od matematyki, mysle ze wielu pedagogow mogloby sie od niej wiele nauczyc.
Ludza rzecza jest bladzic, ale ...o zgrozo, gdzies musi byc kres wszystkiego, gdzie kazdy zastanawia sie nad swoimi decyzjami, postepowaniem... mysle ze podstawowe uwagi mozna skierowac do RZADU i mONdrali w lawach sejmu. Ja wiem, ze wygodniej steruje sie panstwem glupim, niewyksztalconym... osmiele sie ze taki jest cel naszych politykow.
Reszte pozostawiam pod rozwage rodzicom... (podobno tym odpowiedzialnym doroslym) :!:

[ Dodano: 2006-11-22, 23:20 ]
Kurcze! Nie przeczytalam pisanego przeze mnie tekstu i pozjadalam a to literki, a to wyrazy. Wierze w Wasze ewentualne umiejetnosci uwagi :wink:
z mojej strony to tylko zmeczenie :?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-23, 12:56   

zawsze powtarzałam, że gimnazjum to błąd matrixa :twisted:

generalnie prawie ze wszystkim sie zgodze, co napisano: dzieci sa przerzucane ze szkoły do szkoly zanim zdążą sie zaaklimatyzować, to w połączeniu z brakiem zainteresowania ze strony rodziców powoduje zachowania patologiczne w szkołach i nie tylko


ale:
[i]Podręczniki są piękne, kolorowe, zeszyty ćwiczeń jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej kolorowe. Ale w tym natłoku barw, schematów i gotowych wzorów brak miejsca na jakąkolwiek samodzielną pracę, na rozwijanie wyobraźni – jest jeden wielki szablon, i chyba o to chodzi.



Zapytajcie sie jakiegokolwiek dziecka, czy chętniej będzie sie uczyło z książki, która ma piękne ilustracje ,czy z czarno białego podręcznika?




Aby zakończyć proces edukacyjny w szkole podstawowej, dzieci piszą test kompetencyjny. Komu jest on potrzebny, dokładnie nie wiadomo, bo gimnazjum jest obowiązkowe.



to prawda, ze test niczego nie zmienia, ponieważ uczeń i tak dostaje sie do gimnazjum, ale moim zdaniem jest to dobry trening, trzeba dzieci przyzwyczajać do formy egzaminu w ogóle.



W gimnazjum kończy się zabawa, zaczynają się konkretne przedmioty. Ale znów odbywa się to "po łebkach", ponieważ materiał realizowany w podstawówce sprzed reformy w klasach od 4 do 8, teraz należy zrealizować w ciągu trzech lat, a w zasadzie w 2 i pół roku. Oznacza to wiele godzin w szkole (po 7-8 godzin lekcyjnych dziennie), a w domu, jeżeli ktoś chce osiągnąć jako takie wyniki, znowu kilka godzin pracy.
[/i]


true, to jest kicha :?



ale, co można zrobić?

założyć mundurek i iść do szkoły....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2006-11-23, 22:05   

ehhh 3/4 tej reformy doswiadczylam sama na sobie... na szczescie nie zdarzyli mnie skrzywdzic tzw "przyroda" i w moim systemie nauczania mialam jeszcze biologie, fizyke, geografie i historie...
Jesli chodzi o gimnazjum to jest to ewidentna porazka... przez 3 lata nie robi sie kompletnie nic... no moze nie tak calkiem bo dosc intensywnie uczymy się cwanictwa, lanserstwa i oszustw. Najgorzej jest jednak po przejsciu do liceum gdy okazuje sie ze trzeba usiasc przy ksiazce i sie zaczac uczyc... Przez pierwsze 2 miesiace pierwszej klasy w ogole nie wiedzialam czego ode mnie chce nauczyciel...
W liceum mamy taki zapie**ol z materialem ze naprawde trzeba sie sprezyc. W drugiej klasie liceum na profilu biologioczno-chemicznym mialam 3 godziny historii i realizowalismy program 3 lat w ciagu jednego roku. Na jednej godzinie lekcyjnej "omawiane" bylo to co w starym systemie podczas 8 jednostek lekcyjnych... po prostu smiech na sali! Tylko gdzie tu znalezc czas na nauke przedmiotow ktore zdaje na mature? Jeszcze ten caly smieszny giertych chce wprowadzic wszystkie lektury sienkiewicza i jakies wychowanie patriotyczne... Panie Giertych wez sie pan puknij w glowe... Spoleczenstwo robi sie coraz glupsze i z roku na rok jest coraz gorzej!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-24, 21:09   

Koleżanaka moja jest nauczycielką i mówi ze na lekcjach to zwroty do młodszych nauczycielek obcią... mi to na porządku dziennym a uczniowie to święte krowy ;) którym wydaje się ze wszystko można. Gdzież to było do pomyślenia w naszych starych czasach kiedy to za byle co dostawało się w łapę czekoladką (kawiałkiem listwy) podziękujmy bUZKOM za ich reformy....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kruk 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 224
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 00:24   

Wiesz to zależy, jakim kto jest nauczycielem. Rozumiem, że są jednostki, nad którymi trudno zapanować ale są na to sposoby. Na pewno dużym problemem polskiej oświaty oprócz systemu są ludzie. Bo to że nauczyciele dają sobie wejść na głowę to nie wina systemu... Po prostu do szkoły trafiają ludzie którzy się kompletnie do tego nie nadają. Wiem to również z opowiadań nauczycielki. Bo jak inaczej wyjaśnić że uczniowie na jednej lekcji siedzą spokojnie a na innej szaleją!? Tak więc reforma o ile się taka pojawi powinna dotknąć również tego problemu. Takie jest moje zdanie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-26, 12:21   

Kruk napisał/a:

Bo to że nauczyciele dają sobie wejść na głowę to nie wina systemu... Po prostu do szkoły trafiają ludzie którzy się kompletnie do tego nie nadają. Wiem to również z opowiadań nauczycielki. Bo jak inaczej wyjaśnić że uczniowie na jednej lekcji siedzą spokojnie a na innej szaleją!?


Coś w tym jest! Jak ja chodziłam do szkoły (dawno temu;-) ) to już wtedy można było to zauważyć.U niektórych nauczycieli siedzieliśmy cichutko jak mysz pod miotłą a u niektórych niestety nie, gdyż ich postawa pozwalała nam na swobode.Może nie na aż taką jaką mają teraz uczniowie, ale jednak.
Sama kiedyś myslalam aby iść na pedagogike, ale po namyśle stwierdziłam , że na nauczycielkę sie nie nadaje :-) więc zrezygnowałam!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-26, 12:56   

Duża część winy za takie zachowanie uczniów spoczywa na ich rodzicach. Kiedyś jak dostało się linijką od nauczyciela to się jeszcze martwiło czy jak sie w domu dowiedzą to czy nie poprawią. Teraz to rodzice podaliby nauczyciela do sądu że skarcił ich pociechę (oczko w głowie). Nauczyciel był szanowany przez rodziców a teraz...
Zaczyna się mścic bezstresowe wychowanie.
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-29, 16:51   

tylko nauczyciel w dawnych czasam mógł sobie na wiele pozwolić a dzisiaj ryknie na kogoś i moze zostac o niewiadomo co posądzony
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2006-11-29, 17:18   

hmmm chaos w szkolach jest... ale nienajlepszym sposobem jego zwalczenia jest sposob ktory obrał sobie nasz szanowy pan dYREKTOR... on chyba liczy na jakąś nagrode specjalną od pana ministra edukacji ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 22:25   bezstresowe wychowanie

http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=7879
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kami1227 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 99
Skąd: lututów
Wysłany: 2006-12-01, 08:59   

gregg napisał/a:
Teraz to rodzice podaliby nauczyciela do sądu że skarcił ich pociechę


Lepiej: syn mojego kolegi (8 lat) pyskował ojcu i kolega nie wytrzymał
- zaraz ci przyłożę, zobaczysz! - mówi do syna. A synek - chłopaczątko po szkole - mówi:
- tak? to ja zaraz na policję zadzwonię że mnie bijesz, bo nie wolno dzieci bić! Pani mi tak w szkole kazała, że jakby tata bił to mam dzwonić i numer też mam!

Kolegę mi kompletnie zatkało. Nie wiadomo - śmiać się, czy płakać...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 11:03   

Jedno jest pewnie, złość rodzi złość.
Trzeba zawsze tłumaczyć i tłumaczyć niejednokrotnie aż do znudzenia, stosując przy tym nawet kary, które pod żadnym pozorem nie należą do kar cielesnych.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 11:37   

Cytat:
Jedno jest pewnie, złość rodzi złość.
Trzeba zawsze tłumaczyć i tłumaczyć niejednokrotnie aż do znudzenia, stosując przy tym nawet kary, które pod żadnym pozorem nie należą do kar cielesnych.

Jaro, jak najbardziej zgadzam sie z Toba. da sie wychowac dziecko bez kar cielesnych ale trzeba pamietac o jednym: najważniejsza jest konsekwencja w działaniu :)

przetestowałam to juz na swoich dzieciach :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-12-01, 16:25   

Jak to, wychowanie dzieci bez lania pasem? :) A nie lepiej odpowiednio wcześnie zacząć z tej kary korzystać, zanim dziecko się dowie o tym, że może być bezkarne?
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW