R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Dziwne łamanie ciszy wyborczej
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 19:14   Dziwne łamanie ciszy wyborczej

Cytat:
Niemal wszystkie plakaty wyborcze Mieczysława Majchra (no to jak w końcu Majchra czy Majchera? :P - przyp. mój), umieszczone na słupach ogłoszeniowych zostały zaklejone reklamami restauracji-klubu (chodzi oczywiście o klub TestaRossa :) - przyp. mój). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że właściciel klubu i jego DJ startowali do Rady Miejskiej z listy kontrkandydata Majchra - Pawła Okrasy. Plakaty tego ostatniego zostały nietknięte.
W piątek na wszystkich 20 słupach ogłoszeniowych w Wieluniu można było oglądać wyłącznie podobizny Pawła Okrasy. Plakaty naklejono konsekwentnie od góry do dołu nie pozostawiając wolnego miejsca.
- W piątkową noc, na 15 minut przed rozpoczęciem ciszy wyborczej nasi ludzie nakleili plakaty wyborcze Mieczysława Majchra. Baliśmy się, że wcześniej umiesczone, mogą być zniszczone. Nie zaklejaliśmy jednak wszystkich plakatów pana Okrasy - wyjaśnia Robert Kaja, pełnomocnik KWW Przejrzysta Gmina, z którego kandyduje obecny burmistrz.
- Uznaliśmy, że każdy z kandydatów ma prawo reklamować się w tym miejscu. Dlatego na każdym słupie umieściliśmy po 6 ogłoszeń wyborczych, zostawiając o wiele więcej plakatów pana Okrasy.
W sobotni ranek część plakatów była zaklejona pomarańczowymi ulotkami reklamującymi znany wieluński klub. Sztab wyborczy Majchra zdecydował o zgłoszeniu zajścia na policję. Funkcjonariusze sfotografowali słupy.
Niektórzy starsi wielunianie odklejali własnoręcznie ulotki klubu z plakatu Mieczysława Majchra:
- To niepoważne. Każdy kandydat powinien móc się reklamować. Nie podoba mi się to, co zrobiono z plakatami pana Majchra. Przecież nie zasłaniały wszystkich ulotek pana Okrasy. Słup jest duży i miejsca starczyłoby dla obu - mówi anonimowo jedna z wielunianek.
- W niedzielny ranek resztę ogłoszeń wyborczych Mieczysława Majchra pokryły kolejne ulotki, tym razem koloru seledynowego. Widać, że plakatującym zabrakło wydruków z reklamą klubu, bo w niektórych miejscach zaklejali plakaty czystymi seledynowymi kartkami - mówi Robert Kaja. - To wyraźnie wskazuje na celowość zaklejenia plakatów naszego kandydata. Dlatego ponownie zgłosiłem sprawę policji, a dodatkowo Miejskiej Komisji Wyborczej.
Pomocne przy ustaleniu sprawców dziwnego plakatowania mogą się okazać zapisy z kamer monitoringu wizyjnego miasta.
Paweł Okrasa odcina się od tego wybryku: - Dla mnie nie było tu łamania ciszy wyborczej. Co innego gdyby plakaty pana Majchra zaklejono moimi ulotkami. Zresztą na tym etapie kampanii wyborczej plakat nie ma już wielkiego znaczenia.
- To dlaczego pan wszystkie słupy od góry do dołu obwiesił swoimi plakatami?
- Bo mi dużo ich zostało.

źródło: Dziennik Łódzki

Od kiedy to klejenie słupów podczas kampanii czy ciszy wyborczej innymi plakatami niż wyborcze jest przestępstwem?
Od kiedy słupy ogłoszeniowe są czyjąś własnością?
Kamery monitorujące miasto nie potrafiły wychwycić paru zajść w sensie bójek, ale w tym wypadku na pewno się świetnie sprawdzą.
Dlaczego Paweł Okrasa oklejał całe słupy od góry do dołu a Mieczysław Majcher tylko po 6 na słupie? Widać to po wielkości kampanii jednego jak i drugiego kandydata, pytanie zresztą jak dla mnie idiotyczne.
Ludzie zdzierali ulotki klubu? To jest właśnie pogwałcenie prawa. Zrywać nie wolno, ale zaklejać można.
Poza tym, właściciel owego klubu nie ma nic wspólnego z polityką :) No chyba, że był głosować :P

Co sądzicie? Dla mnie to po prostu bezpodstawne atakowanie, tak jak w momencie przegranych przez PiS w Warszawie wyborów, gdzie notabene Kwaśniewski popierał PO, nagle PiS znalazł za szafą w kancelarii prezydenta zdjęcia Kwacha z Dochnalem :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 19:21   

I to były KONKRETY kampanii wyborczej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 19:24   

Kamrat, ale się wypowiedziałeś...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-11-27, 19:34   

Zatkał mnie ten cytat ....
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 19:36   

A co tu mówić nikt nie jest idiotą.

Nikt nas nie zmusi by przyznać, że czarne jest czarne a białe jest białe.
:704: :704: :704: :704: :704: :704: :704: :704: :704:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-27, 19:41   

Ferbik napisał/a:
Kamrat, ale się wypowiedziałeś...

Powiedział co wiedział ... :twisted:

Jeżeli chodzi o te plakaty to każda kampania się tym objawia. Jedne są zrywane inne zaklejane.
Widzieliście zgłoszenia o łmaniu zakazów naklejania plakatów na przystankach... ktoś się tym przejął???
Ale tu chodzi o jedyną słuszną władzę więc miejcie się na baczności podli przestępcy zrywający i zaklejający jedynie słuszne plakaty Jaśnie Panującego nam ... ;) Kamery was zarejestrowały i macie dożywocie jak w banku...
 
   
Pierr 
Słyszał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 20:44   

hmm, nie jestem prawnikiem jednak na temat plakatowania powiem tak: jeśli nikt nikogo nie złapał za rękę to może powiesić plakat nawet na "ratuszu" zgodnie z moją wiedzą winę należy udowodnić
gregg napisał/a:
Widzieliście zgłoszenia o łmaniu zakazów naklejania plakatów na przystankach... ktoś się tym przejął???
, pozostają jedynie kamery alle...
Ferbik napisał/a:
Kamery monitorujące miasto nie potrafiły wychwycić paru zajść w sensie bójek, ale w tym wypadku na pewno się świetnie sprawdzą.

;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 20:48   

Pierr, nie zgodzę się z Tobą ponieważ piszesz, że:
Pierr napisał/a:
jeśli nikt nikogo nie złapał za rękę to może powiesić plakat nawet na "ratuszu" zgodnie z moją wiedzą winę należy udowodnić

słupy ogłoszeniowe służą właśnie do tego celu i nie trzeba nikogo złapać za rękę, bo trzeba mieć pojęcie o przepisach prawnych skarżąc kogoś. Akurat tutaj prawo nie zostało złamane, bo niby była cisza wyborcza, ale akurat plakaty TestaRossy nie są plakatami wyborczymi... więc zgłaszanie tego typu sprawy organom ścigania to nic innego jak zabieranie im czasu i naszych pieniędzy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 20:53   

Moim zdaniem to farsa 8)

Swoją drogą nie ma podstaw prawnych do tego, aby móc ukarać tu kogokolwiek, nawet jeśli osoba, która to nakleiła by się przyznała do tego czynu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2006-11-27, 21:27   

czytam to i sie smieje... to ze w cale zajscie ingerowala policja wydaje mi sie rzecza co najmniej absurdalną... mogli by sie w koncu zajac moją drogą przed domem, bo wiosną mam błoto jak w brzezince, a nie oskarażac ludzi o jakies zenujące glupoty...

btw
Ferbik napisał/a:
Niektórzy starsi wielunianie odklejali własnoręcznie ulotki klubu z plakatu Mieczysława Majchra


to pewnie starzy bywalcy mniej popularnego w wieluniu pubu "u majchra" :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-11-27, 21:58   

Pierr napisał/a:
hmm, nie jestem prawnikiem


To juz jest wiadome :!:


Pierr napisał/a:
jeśli nikt nikogo nie złapał za rękę to może powiesić plakat nawet na "ratuszu"


A ratusz to nie słup ogłoszeniowy na którym mozna wieszać ogłoszenia :!:

Ferbik napisał/a:
słupy ogłoszeniowe służą właśnie do tego celu i nie trzeba nikogo złapać za rękę, bo trzeba mieć pojęcie o przepisach prawnych skarżąc kogoś


No i Pierr nie mam więcej nic do powiedzenia :!:
Nie masz racji, nie znasz sie , a próbujesz przekonac o swojej racji . Pytam sie jakiej :?:

Ferbik napisał/a:
akurat plakaty TestaRossy nie są plakatami wyborczymi...


Wiec nie mam nic do dodania :!:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Justynaaa 
Słyszał o Wieluniu



Wiek: 36
Dołączyła: 27 Lis 2006
Posty: 3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 22:03   

widze, że wieluńska policja naprawde nie ma co robić.. żenada...


hasta napisał/a:
mogli by sie w koncu zajac moją drogą przed domem

popieram :D
_________________
o panie łaski łaski łaski
to są ragga ragga rytmy rytmy rytmy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-27, 22:20   

UWAGA UWAGA !!
Wieluńskie Forum Dyskusyjne jako pierwsze ujawnia kulisy największej afery politycznej IV RP znanej już w mediach jako "afera plakatowa", tzw. "plakatgate".
Tylko u nas wyznania skruszonego przestępcy Radosława U. który śmiał naklejać niewyborcze plakaty na słupach ogłoszeniowych w trakcie ciszy wyborczej !! Tego nie ujawni program "Teraz my" ani "Uwaga". Nawet "Sprawa dla reportera" jest daleko w tyle...
To tyle ironii z mojej strony. Teraz bardziej poważnie choć o sprawach niepoważnych nie lubie mówić na poważnie.
Nakleiłem plakaty TR na słupach ogłoszeniowych i to nie jest zakazane o ile mi wiadomo. Takie postępowanie Majchra i ekipy przypomina atak derbisa przeciwko Ferbikowi i jest dla mnie żenujące. Żadne przepisy nie zakazują tego co zrobiłem ale oczywiście ktoś uważa inaczej. Na marginesie - w piątek wieczorem tuz przed 24 poinformowałem o tym viceburmistrza Kaje - powiedziałem mu wprost że zamierzam kleić plakaty lokalu w nocy z piątku na sobotę (Kaja kleił plakaty Majchra naprzeciwko TR).
Wszelkie moje dane ma wieluńska policja - spisywali mnie w nocy z piątku na sobotę w czasie klejenia plakatów TR. Pewnie nawet ich samych śmieszą te zarzuty...
A tak gwoli ścisłości - właścicielem Testa Rossy jest mój brat a nie ja więc możnaby nawet domagać się przeprosin od gazety. Ja jestem tylko jego pracownikiem :D

Kamrat napisał/a:
I to były KONKRETY kampanii wyborczej.

Kamrat - żadnych konkretów jak na razie to nie usłyszałem od ciebie. Kiedyś pytałem cie jako obrońcy Majchra na co wykorzystano pieniadze z zadłużenia miasta i jakos nie byłeś taki mądry. Ale wpisujesz się w typową politykę obecnego burmistrza - konkretów ZERO !!

[ Dodano: 2006-11-27, 22:21 ]
Aha - jeszcze jedno. O ile mi wiadomo to właśnie niszczenie moicch plakatów przez zwolenników Majchra jest łamaniem prawa. Ale jeszcze to sprawdze
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2006-11-28, 14:33   

Panie Kaja, zajmij się pan tym co zepsuliście przez ostatnie 4 lata, a nie czepiacie się jedynego cywilizowanego lokalu w tym mieście!
nikt Wam przecież nie zabronił nakleić plakatów mordowni pana Majchra na plakatach wyborczych Okrasy.
Tyle tylko, żeby coś takiego wymyślić i nie złamać prawa, trzeba mieć iloraz inteligencji, a Wam czasem poprostu tego brakuje.
Ciekaw jestem jaka by była reakcja parki belfrów M&K, gdyby np. zamiast plakatów TR były plakaty "Campari" lub innego Night Clubu!
Moherowe berety by popadały na zawał chyba. Takie plakaty na wielebnym M......
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 15:17   

Cytat:
Tyle tylko, żeby coś takiego wymyślić i nie złamać prawa, trzeba mieć iloraz inteligencji,

iloraz inteligencji większy bądź mniejszy to każdy ma :P
(sorry, nie mogłam się powstrzymać)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW