R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-11-29, 20:50   

heh - ale "mandat" zaufania :) przyjmuję, ale jako kandydaturę... co prawda w większości przypadków, tak czy inaczej, na sesjach bywam i będę bywał (choćby z racji wykonywanego zawodu) i udzielam się na Forum, więc czemu nie... tym bardzie, że wątek już zapoczątkowaliśmy... ale zauważam, że większość powinna ustalić oficjalnego "korespondenta"... jeśli tak się stanie i nie będzie głosów sprzeciwu postaram się rolę wypełnić obiektywnie i rzetelnie... a jeśli nie... no cóż - i tak będę tutaj wpisywał "sprawozdania z sesji" :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-29, 20:52   

OK Gabryś. Zatem dołączam ankietę :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-29, 21:23   

Wieluniak - jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, to nie zabieraj głosu. Pierwsze słowne ostrzeżenie za nie stosowanie się do zaleceń administracji.
Wyraźnie prosiłem: jeśli nie pasuje Wam tONic, podajcie kogoś innego w poscie !!
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 10:40   

ja tam jestem całym sercem i ciałem za moim sąsiadem :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-11-30, 10:54   

daff - aż się zarumieniłem :oops: :grin:

[ Dodano: 2006-11-30, 11:27 ]
Zbliża się druga sesja Rady Miejskiej w Wieluniu.

Samorządowcy spotkają się 5 grudnia (wtorek), by wysłuchać informacji o stanie Gminy Wieluń oraz podjąć dwie pierwsze uchwały. Obie dotyczyć będą wygaśnięcia mandatów radnych Mieczysława Piotra Majchra i Roberta Grzegorza Kaji (oboje reprezentują Przyjazną Gminę).
Radni zrzekli się mandatów jeszcze przed pierwszą sesją. Powodem takiej decyzji jest wybór Mieczysława Majchra na stanowisko Burmistrza Wielunia. Na swoim dotychczasowym stanowisku (zastępca Burmistrza) pozostanie zatem także Robert Kaja.
Powstałe wakaty wypełnią ci spośród kandydatów do Rady Miejskiej z listy Przyjaznej Gminy, którzy w wyborach samorządowych otrzymali w danych okręgach kolejną, najwyższą liczbę głosów. Mieczysława Majchra (startował w okręgu nr 2) zastąpi zatem Stanisław Czarnuch, a Roberta Kaję (okręg nr 1) Radosław Wojtuniak.
Nowi radni ślubowanie złożą najprawdopodobniej na trzeciej sesji RM.
Na najbliższej sesji ślubować będzie natomiast Burmistrz Wielunia.

Sesja rozpocznie się o godz. 9-tej w sali 101 Urzędu Miejskiego w Wieluniu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pierr 
Słyszał o Wieluniu


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2006
Posty: 4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 11:04   

Czy osoba zatrudniona w lokalnych mediach i będąca na sesjach zawodowo, może brać czynny udział w obradach? Sądzę że pracodawca wysyła go w celu obiektywnego przekazania informacji społeczeństwu :lol: Co do obiektywnego przekazywania nie mam zastrzeżeń i zgadzam się z redem. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 15:27   

W 100% popieram kandydature tONica :) :)
Nie znam nikogo lepszego na to stanowisko...
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-12-01, 19:52   

Pierr napisał/a:
Czy osoba zatrudniona w lokalnych mediach i będąca na sesjach zawodowo, może brać czynny udział w obradach?

i tak, i nie..:) nie jest radnym... jest obserwatorem... nie może zabierać głosu, choć może zadawać pytania, ale są to sporadyczne przypadki i odnoszą się raczej do punktu "pytania i wolne wnioski" pod koniec każdej z sesji... ja przynajmniej tak do tego podchodzę - uważam, że jako dziennikarz mogę (jeśli mam jakieś pytania czy wątpliwości) rozstrzygać je przed lub po sesji z konkretnym radnym lub umówić się na rozmowę na antenie, w studio nagraniowym lub wziąć udział w konferencji prasowej jeśli takowa zostałaby zorganizowana... podobno burmistrz Mieczysław Majcher myśli o organizowaniu takowych przynajmniej raz w miesiącu - byłoby to z pewnością coś nowego i mam nadzieję, że dojdzie do skutku (z pożytkiem dla społeczeństwa)...

co do obiektywizmu - jak najbardziej... w swojej pracy zawsze staram się być obiektywnym...

ps. dziękuję za zaufanie :)
Ostatnio zmieniony przez tONic 2006-12-05, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 21:02   

Szczerze powiedziawszy nie znam osobiście Gabriela Wyględacza, jednak po jakości wypowiedzi i liczbie postów, wg mnie jest to odpowiednia osoba....
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 22:07   

Jestem za Gabrysiem W.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 22:39   

tONic napisał/a:
podobno burmistrz Mieczysław Majcher myśli o organizowaniu takowych przynajmniej raz w miesiącu - byłoby to z pewnością coś nowego i mam nadzieję, że dojdzie do skutku (z pożytkiem dla społeczeństwa)...


i wierzysz tONic, że dostaniesz zaproszenie ;-)

Poza tym uważam że kandydatura Gabrysia jest jak najbardziej na miejscu. Tym bardziej, że zapytanie padające z jego strony będzie traktowane "z urzędu" poważniej - bo nie wiadomo czy to tylko prywatnie, dla forum, czy może jednak do radia ;-)
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-12-02, 07:35   

czyli wszystko, albo prawie wszystko (tylko nie pisać, że prawie robi różnicę) wiadomo...
co do zaproszenia - jeśli będą spotkania z prasą, to redakcja z pewnością zaproszenie dostanie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-02, 19:46   

Mam małe pytanie.Co będzie ze Zdzisławem Bednarkiem, który mimo wyroku sądowego z tego co wiem złożył ślubowanie i i piastuje mandat radnego??
Moim zdaniem nie powinien przyjąć mandatu!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-12-05, 11:20   

Za niespełna tydzień po raz drugi spotkają się radni Rady Powiatu w Wieluniu. W poniedziałek 11 grudnia samorządowcy podejmą uchwały dotyczące zmian w Statucie Powiatu i wysokości diet. Zdecydują także o wysokości wynagrodzenia starosty wieluńskiego.

W przypadku statutu zmiany będą raczej kosmetyczne. Chodzi o ilość radnych zasiadających w Radzie Powiatu. Dotąd było ich 21. Teraz jest 19.
Samorządowcy zapiszą w statucie także zmiany dotyczące ilości stałych komisji Rady. Dotąd, oprócz obligatoryjnej Komisji Rewizyjnej, było pięć komisji. Teraz, ze względu na mniejszą ilość radnych proponuje się zmniejszenie ilości komisji stałych do trzech. Komisji Rewizyjnej oraz dwóch nowych, łączących ze sobą dotychczas istniejące. Mają to być: Komisja Finansów Publicznych, Zdrowia, Bezpieczeństwa, Rozwoju Gospodarczego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Komisja Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki, Promocji i Statutowo – Regulaminowa.

Zmienić mają się także wysokości diet radnych. Propozycja dotyczy obniżenia stawek o 7 do 40%. Najwyższe zmiany dotyczą diet radnych nie będących członkami żadnej Komisji. Dziś dieta ta wynosi 647,52 zł. Po zmianie jej wysokość ma wynieść 388,52 zł. 40% mniej otrzymywać ma także zwykły radny zasiadający w Komisji – z niespełna 1300 złotych wysokość diety ma być obniżona do 777,03 zł.
Pozostałe diety mają być obniżone o 7 do 8%. Przewodniczącego Rady i Członków Zarządu z 1813 zł 7 gr do 1683 zł 57 gr, natomiast Wiceprzewodniczących Rady i Przewodniczących Komisji z 1554,06 zł do 1424,56 zł. Dieta Zastępców Przewodniczących Komisji wynieść ma 1295,06 zł (teraz wynosi 1424,56 zł).
Nie proponuje się natomiast zmian wynagrodzenia starosty wieluńskiego. Jego uposażenie, po uwzględnieniu wynagrodzenia zasadniczego i wszystkich dodatków, ma nadal wynosić 9330 złotych.

Druga sesja Rady Powiatu w Wieluniu odbędzie się w poniedziałek 11 grudnia o godz. 9-tej.

RZW Gabriel Wyględacz


[ Dodano: 2006-12-05, 11:21 ]
glizda napisał/a:
Mam małe pytanie.Co będzie ze Zdzisławem Bednarkiem, który mimo wyroku sądowego z tego co wiem złożył ślubowanie i i piastuje mandat radnego??
Moim zdaniem nie powinien przyjąć mandatu!


O problemie pisał niedawno Dziennik Łódzki - Wiadomości Dnia... odsyłam więc do tego źródła...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-05, 11:32   

tONic napisał/a:
Dotąd, oprócz obligatoryjnej Komisji Rewizyjnej, było pięć komisji. Teraz, ze względu na mniejszą ilość radnych proponuje się zmniejszenie ilości komisji stałych do trzech.


To jest ciekawe... ilość komisji jest zależna od ilości radnych a nie od ilości pracy... ech... czy w tym kraju będzie kiedyś normalniej?

Co do dalszej części też nie rozumiem... dlaczego jednym obcinamy o 40% a innym o 7%? Taka różnica w wydajności? Jakoś mi się wierzyć nie chce.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW