R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-19, 12:20   

Hmm ale coś z tego nie wyszło... Radnym obniżono, a burmistrzowi nieee.
W końcu uzyskal on pewnego rodzaju avans(cytuje burzliwą wypowiedź pewnej pani)

[ Dodano: 2006-12-19, 12:23 ]
Oglądałem to na TVK i po prostu po tych wypowiedziach, aby nie obniżać burmistrzowi pensji to wybuchłęm śmiechem.
Ludzi nie wiedzą czego chcą... Szukają oszczędności a jak przychodzi co do czego to nikt nie ma ochoty, aby zabierać mu część pensji... Najlepiej wziąć kredycik, a do spłaty tego kredyciku następny kredycik i następny... ;)
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-19, 15:57   

Mateusz napisał/a:
Hmm ale coś z tego nie wyszło... Radnym obniżono, a burmistrzowi nieee.
W końcu uzyskal on pewnego rodzaju avans(cytuje burzliwą wypowiedź pewnej pani)

Ja jestem trochę w niezręcznej sytuacji, gdyż konkurowałem z Panem Majcherem o fotel Burmistrza i każde moje działanie jest odbierane jako zemsta,odwet itp... TO jest powód dla którego nie naciskałem na radnych by przyjeli zaproponowany projekt uchwały.

Pozdrawiam
Paweł OKRASA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-19, 19:11   

Pablo napisał/a:

Obniżka diet jest to KONKRET ! Poprzednia Rada na pierwszych sesjach - diety podniosła. My obniżyliśmy.


Przyznaję Ci rację.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-20, 09:51   

Trudna sytuacja, sam widzialem panska mine jak zostal pan zaatakowany przez czesc radnych. Ale uwazny obserwator i tak bedzie wiedziale ze chcial Pan dobrze dla gminy. Bo dla reszty spoleczenstwa lub radnych mozna to uznac za atak/wyzywanie sie za przegrana w wyborach.
I jak by nie zrobic, to zawsze komus bedzie zle...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-20, 12:47   

Mateusz napisał/a:
Ale uwazny obserwator i tak bedzie wiedziale ze chcial Pan dobrze dla gminy.

Pytanie zasadnicze: Ilu jest tych "uważnych obserwatorów"?
Mateusz napisał/a:
jak by nie zrobic, to zawsze komus bedzie zle...

Kwestia wynagrodzenia BUrmistrza to właściwie jedyny element , który może być traktowany jako zemsta, bo dotyczy bezpośrednio osoby. Są natomiast pozycje w projekcie budżetu na rok 2007, które będę chciał zmienić. Jest kilka poprawek, które zaproponuję RAdzie Miejskiej. W tej chwili nie chciałbym o tym pisać , gdyż obyczaj jest taki, by w pierwszej kolejności poinformować o tym radnych (mam na myśli radnych Forum Samorządowego i pozostałych radnych, którzy w podobny sposób postrzegają te kwestie).
Mogę powiedzieć tylko tyle, że w projekcie budżetu przewidziane jest zaciągnięcie kredytu komercyjnego na spłatę wcześniejszych pożyczek. Poza tym nie ma w budżecie zaplanowanego złożenia projektu o dofinansowanie ze środków unijnych.
Gdyby ktoś był zainteresowany projektem budżetu na przyszły rok i chciałby o tym porozmawiać - to bardzo chętnie się spotkam .
Proszę kontaktować się telefonicznie 603-380-212

Pozdrawiam
Paweł OKRASA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-26, 22:05   

Cytat:
Mogę powiedzieć tylko tyle, że w projekcie budżetu przewidziane jest zaciągnięcie kredytu komercyjnego na spłatę wcześniejszych pożyczek.


Jeżeli mogę spytać?
Co to da?
Kredyt, żeby spłacic kredyt zaciągnięty na spłatę kredytu?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-26, 22:17   

Kamrat napisał/a:
Jeżeli mogę spytać?
Co to da?
Kredyt, żeby spłacic kredyt zaciągnięty na spłatę kredytu?

Być może to się opłaci? Może jakieś niższe oprocentowanie da się wynegocjować.
A może poprzednicy nie powinni byli zaciągać tych kredytów o których spłatę trzeba się teraz martwić ... :?
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-31, 01:13   

Mam serdeczne zapytanie do obserwatorów naszej lokalnej sceny politycznej?
Czy jest rzeczą naturalną, że drugie co do wielkości ugrupowanie, nie ma swojego reprezentanta w prezydium?
Kto w tej sytuacji jest odpowiedzialny, za prawidłową współpracę między władzą uchwałodawczą i wykonawczą?
Czy obecna Rada, nie mogła wziąć przykładu z Rady poprzedniej kadencji i w całkowitej zgodzie, szanując parytety doprowadzić do "obdzielenia" obowiązkami w odpowiednim stopniu wszystkich radnych.
Wydaje się, że Pan Przewodniczący skonstruował "bombę", która z pewnością nie służy mieszkańcom naszej Gminy!
Pozdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-31, 21:57   

Cytat:
Wydaje się, że Pan Przewodniczący skonstruował "bombę", która z pewnością nie służy mieszkańcom naszej Gminy!


Dobra bomba wybucha. Kiedy ta wybuchnie?
A jeżeli to niewypał?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 00:46   

Nie jestem zwolennikiem "wykańczania" się nawzajem. Nie służy to wyborcom!
W polityce moim zdaniem należy szanować wybór mandatariuszy i pracować podczas kadencji dla dobra wspólnego. "Ansy" zostawmy na kolejne wybory!
Tak tylko dojdzie do wzajemnego wypominania sobie, dokładania sobie i okładania się nawzajem, a "para pójdzie w gwizdek" i możemy obudzić się za cztery lata "z ręką w nocniku". Jeżeli są nieprawidłowości trzeba je eliminować na drodze współpracy.
Polityka "PO" ciągłego obrzucania błotem przeciwnika, może coś się przylepi... wybitnie mi nie odpowiadała NIGDY. I nigdy odpowiadać nie będzie!
Bardziej już rozumiem strategię: "Ja polityką się nie zajmuję, finansuję w równym stopniu wszystkie partie...".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 10:20   

Zygmunt Stary napisał/a:
W polityce moim zdaniem należy szanować wybór mandatariuszy


Albo źle zrozumiałem sens tego zdania, albo chodziło o wyborców, bo:

(wg słownika jęz. polskiego PWN):

mandatariusz
1. «osoba mająca mandat do pełnienia jakiegoś urzędu»
2. «państwo lub organizacja mające mandat do administrowania jakimś terytorium»

A co do zapytania - to jest demokracja. Rządzi większość. I skoro drugie największe ugrupowanie w koalicji w Radzie nie jest to Prezydium wygląda tak jak wygląda. Skoro wyborcy postanowili obdarzyć zaufaniem Pana Majchra a jednocześnie do Rady głosowali inaczej to cóż można na to poradzić? Uważam że Rada może dobrze działać i równie dobrze może działać p. Majcher. Jeśli tylko będize dobra wola z obu stron to wszystko powinno funkcjonować sprawnie. Nie zakładałbym na razie czarnego scenariusza.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 11:59   

Szanowny oursonie!
Tak chodziło mi o wyborców.
Jednocześnie jednak odczuwałem, że jako wyborca uczestniczący w wyborach posiadam mandat do wypowiadania się o kształcie władzy. Wyborcy nie uczestniczący w wyborach moim zdaniem takiego mandatu nie posiadają. Bo jeżeli nie odpowiada im uczestnictwo czynne (nie mają na kogo głosować), zawsze mogą pozwolić wybierać siebie.
A co do drugiej Twojej tezy, to pozwolę sobie mieć odmienne zdanie.
PO, PSL, SLD nie uczestniczą w rządzącej, czy większościowej koalicji, a mimo to mają swoich przedstawicieli w Prezydium Sejmu RP.
Zawłaszczenie przez tzw. koalicję wszystkich stanowisk w Prezydium Rady jest oczywistym DOWODEM braku DOBREJ WOLI ze strony FORUM,SLD,PO,WPO które faktycznie przejęły władzę w RM. Udział PiS, a tym bardziej LPR w tym UKŁADZIE odczuwam jako "kwiatek do kożucha", nonsensowny i całkowicie dla wyborców niezrozumiały. Raczej jako PRYWATĘ lub NAIWNOŚĆ radnych reprezentujących te ugrupowania, niż jako możliwość realizacji celów pod jakimi te ugrupowania szły do wyborów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 12:39   

Zygmunt Stary napisał/a:
Zawłaszczenie przez tzw. koalicję wszystkich stanowisk w Prezydium Rady jest oczywistym DOWODEM braku DOBREJ WOLI ze strony FORUM,SLD,PO,WPO które faktycznie przejęły władzę w RM. Udział PiS, a tym bardziej LPR w tym UKŁADZIE odczuwam jako "kwiatek do kożucha", nonsensowny i całkowicie dla wyborców niezrozumiały. Raczej jako PRYWATĘ lub NAIWNOŚĆ radnych reprezentujących te ugrupowania, niż jako możliwość realizacji celów pod jakimi te ugrupowania szły do wyborów.

Wolne żarty ! Jakie zawłaszczanie stanowisk ? Do Prezydium Rady zaliczam Przewodniczącego Rady , 2 Zastępców Przewodniczącego Rady i Przewodniczacych Komiosji Stałych Rady. Prawda jest taka , że zaproponowałem Radnemu Kępinskiemu Przewodniczenie Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia I Sportu. Odmówił ! CHcieliśmy zaproponować również radnemu Wojtuniakowi Przewodniczenie Komisji Bezpieczenstwa . Nie wyraził nawet zgody pracy w tej Komisji ! TO o co chodzi ?
I jeszcze jedno. Przed II turą wyborów jeden z radnych Forum rozmawiał z Panem Kają o możliwościach współpracy w nowej Radzie. Pan Kaja powiedział, że jest zbyt wcześnie by to ustalać ! Inne ugrupowania podjęły z nami rozmowy i udało nam się porozumieć !
Nie możemy też "obdzielić" wszystkich radnych stanowiskami w Radzie, bo to absurd !
I jeszcze jedno . Tu nikt się na nikogo nie obraża. Jesteśmy po to aby rozwiązywać problemy tej gminy, bez wzajemnych "ansów" (z mojej strony na pewno !) i uprzedzeń. CO nie oznacza, że we wszystkich kwestiach merytorycznych będziemy się zgadzać. Jeżeli np. uważam , że przygotowany projekt budżetu na 2007 jest "rozdrobniony" i "nieszczelny" - będę to wyraźnie artykułował i proponował inny przepływ środków. Czy mi się uda przekonać pozostałych radnych ? Nie wiem !
CO zaś idzie o współpracę pomiędzy władzą uchwałodawcza i wykonawczą, to kwestie te uregulowane sa w Statucie Gminy Wieluń i potrzeba tylko przestrzegać jego zapisów. Przez obie strony. Ja - zapewniam - będę tych zapisów przestrzegał !
Pozdrawiam
Paweł OKRASA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-01-02, 14:00   

Szanowny Panie Zygmuncie Stary!
Uważam, że PiS, a tym bardziej LPR już wystarczająco zepsuły i poróżniły Polskę, więc niech się trzymają chociaż z dala od naszej małej społeczności wieluńskiej, a będzie na pewno już tylko lepiej!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 19:19   

Szanowny Panie/Pani Collina uważam, że PO(ROAD,UD,UW,KLD), a tym bardziej SLD już wystarczająco zepsuły i poróżniły Polskę, więc niech się trzymają chociaż z dala od naszej małej społeczności wieluńskiej, a będzie na pewno już tylko lepiej!
PS.
Szkoda, że poza wyrażeniem "ogólnym" naszych poglądów nic więcej dla nikogo z tego nie wynika, dlatego darujmy sobie tego typu nic nie wnoszące sądy...
Pozdr.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW