R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 13:20   Wieści z sesji rad wieluńskich

W tym temacie będziemy zawierać wieści odnośnie posiedzeń rad miasta i powiatu.
Przewodniczącym tego tematu jest tOniC.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-11-28, 14:42   

no to pierwsze wieści z pierwszych sesji - miejskiej i powiatowej...

Mieczysław Majcher burmistrzem Wielunia, jego niedawny oponent, Paweł Okrasa, Przewodniczącym Rady Miejskiej. Bez niespodzianek w powiecie. Dotychczasowi Przewodniczący Rady i starosta zachowali pełnione funkcje.

Mieczysław Majcher burmistrzem Wielunia, jego niedawny oponent, Paweł Okrasa, Przewodniczącym Rady Miejskiej.
Paweł Okrasa (Forum Samorządowe Ziemi Wieluńskiej) był jedynym kandydatem na to stanowisko zgłoszonym przez samorządowców. Za powierzeniem mu kierownictwa w radzie opowiedziało się 14 spośród 19 obecnych na sesji samorządowców.
Przed wyborem przewodniczącego radni miejscy V kadencji złożyli ślubowanie. Pierwszą część sesji poprowadził najstarszy wiekiem radny obecny na posiedzeniu, Jan Kępiński.
Chciałbym pogratulować Panu Burmistrzowi wczorajszego zwycięstwa - powiedział po przejęciu funkcji nowy Przewodniczący Rady - Jeszcze wczoraj byliśmy kandydatami, dziś Pan jest już Burmistrzem, czego gratuluję i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie tylko dla dobra mieszkańców Gminy Wieluń.
Obecny na sesji burmistrz Mieczysław Majcher (Przejrzysta Gmina) nie pozostał dłużny. Również pogratulował wyboru na stanowisko oraz wyraził nadzieję na rzetelną, konstruktywną i merytoryczną współpracę na rzecz mieszkańców Gminy.
Radni miejscy piątej kadencji dokonali także wyboru wiceprzewodniczących rady. Zgłoszono czterech kandydatów: Jana Derbisa (PiS), Jana Kępińskiego (Przejrzysta Gmina), Zbigniewa Kucharczyka (PO) i Wojciecha Panka (PSL).
Nowymi wiceprzewodniczącymi zostali Jan Derbis i Zbigniew Kucharczyk. Obaj otrzymali po 13 głosów. Pozostałym kandydatom brakło głosów by wypełnić wakat trzeciego wiceprzewodniczącego. Nie wykluczone jednak, że na kolejnej sesji radni zmienią statut i Rada Miejska w Wieluniu będzie liczyć tylko dwóch zastępców. Wniosek za takim rozwiązaniem zgłosił jeszcze przed wyborem wiceprzewodniczących radny Jan Derbis.
Na sesji obecnych było 19 z 21 radnych. Stało się tak w wyniku zrzeknięcia się mandatów przez burmistrza i wiceburmistrza Wielunia. Mieczysława Majchra w RM zastąpi Stanisław Czarnuch, natomiast Roberta Kaję Radosław Wojtuniak.

Bez niespodzianek i większych zmian w Radzie Powiatu i Zarządzie Powiatu Wieluńskiego.
Podobnie jak w przypadku Rady Miasta do czasu wyboru nowego Przewodniczącego sesję poprowadził radny senior - Zygmunt Adamski.
Po złożeniu ślubowania dziewiętnastu radnych wybrało Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Zostali nimi kolejno: Krzysztof Owczarek (Forum Samorządowe Ziemi Wieluńskiej), Józef Kowal (PSL) i Adam Spodymek (Prawicowy Ruch Samorządowy).
W wyborach starosty początkowo zgłoszono dwie kandydatury. Dotychczasowego starostę Andrzeja Stępnia i wicestarostę Janusza Antczaka. Ten drugi podziękował jednak za kandydaturę i zrezygnował z ubiegania się o urząd. Radni w tajnym głosowaniu opowiadali się więc jedynie za powierzeniem Andrzejowi Stępniowi (PSL) funkcji starosty po raz kolejny. Za było 12 radnych.
W ostatnim głosowaniu dokonano wyboru Zarządu Powiatu. Obok dotychczasowego wicestarosty Janusza Antczaka (nadal będzie pełnił tą funkcję) i Waldemara kluski (oboje z Forum Samorządowego Ziemi Wieluńskiej) w Zarządzie znaleźli się Krystyna Miśkiewicz (FSZW) i Jan Kopeć (PSL).
Ostatnio zmieniony przez tONic 2006-11-30, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 14:47   

Gratulujemy powierzonych funkcji i czekamy na dalszy rozwój wydarzeń w naszym mieście, które mam głęboką nadzieję - przyczynią się do rozwoju naszego regionu.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2006-11-28, 15:59   

Też się dołączm do gratulacji i mam nadzieję że ta dobra atmosfera pootrwa jak najdłużej bo służy to miastu-Mojemu Miastu
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 18:21   

Bardzo dziękuję wszystkim za głosy w wyborach Burmistrza Wielunia !!! Jestem dumny, że mogłem brać udział w tych wyborach i cieszę się , że prawie 4tys ludzi widziało mnie na fotelu Burmistrza. Nie udało się (tym razem), ale życie toczy się dalej.
Zamierzam jako Przewodniczący Rady Miejskiej realizować program, który głosiłem jako kandydat na Burmistrza. Będę dbał o oszczędne wydawanie publicznych pieniędzy. Zostana wprowadzone oszczędności w Radzie Miejskiej. Pierwsze posunięcia to zmniejszenie liczby zastepców Przewodniczącego RAdy (z trzech do dwóch) i zmniejszenie liczby komisji stałych Rady (z siedmiu do pięciu). Następnym krokiem będzie obniżenie diet radnych. CHciałbym zaoszczędzić w ten sposób około 50tys rocznie, a te pieniądze przeznaczyć - choćby - na rozwój sportu, czy kultury. Położę nacisk na przygotowanie - przez Burmistrza - projektów pod kątem pozyskiwania środków zewnętrznych. Doprowadzimy do powstania planów zagospodarowania przesterznnego.
Mam wielkie poczucie odpowiedzialności jakie na mnie spoczywa w tym momencie. Chciałbym także , aby Ci którzy na mnie głosowali w tych wyborach, za cztery lata mogli powiedzieć, że to była dobra decyzja.
Tak jak obiecałem, będę nadal użytkowniem tego forum (chyba , że mnie Ferbik wywali?) i w miare możliwości czynnie zabierał głos w dyskusjach. Wielu osobom z tego forum jestem winny podziękowania, ale przyjdzie czas na spotkanie podsumowujące kampanię; wtedy imiennie podziękuję. Teraz dziękuje za wszystkie przejawy sympatii, których doświadczyłem i nadal doświadczam od bardzo wielu ludzi. Wiem też, że wielu z Was spontanicznie angażowało się w moją kampanię. Dziękuje za to !
Zawsze jestem do Waszej dyspozycji jako Paweł OKRASA, a potem jako Przewodniczący RAdy Miejskiej.
Na koniec liczę na Wasz głos doradczy i zaangażowanie w sprawach miasta. Głos ten nie będzie mi obojętny.
W każdy poniedziałek w godzinach 8.30-12.00 będę miał dyżury Ratuszu. Zainteresowanych zapraszam.

Pozdrawiam wszystkich
PAweł OKRASA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 18:47   

Pablo napisał/a:
Tak jak obiecałem, będę nadal użytkowniem tego forum (chyba , że mnie Ferbik wywali?)

Zaraz Cię wywalę :P

Jeśli chodzi z kolei o nasze forum, to wystawimy odpowiednią osobę (mam osobiście jednego człowieka na oku), która będzie nas reprezentować na sesjach rad i będzie zabierać głos w dyskusjach, co później zostanie przełożone na forum.
Ja od siebie Pawle życzę Ci dalszej wytrwałości w dążeniu do postawionych przez Ciebie celów, będziemy również jako forum zabierać głos i podpowiadać w sprawach, które nurtują mieszkańców Wielunia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 20:23   

Pablo napisał/a:
Następnym krokiem będzie obniżenie diet radnych. CHciałbym zaoszczędzić w ten sposób około 50tys rocznie,


50.000 zł : 21 radnych = 2.380 zł : 12 m-cy = 198,42 zł miesięcznie.
Będzie chyba trudno. Życzę powodzenia.
Po osiągnięciu celu prosze o inf.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2006-11-28, 21:28   

Cytat:
Jeśli chodzi z kolei o nasze forum, to wystawimy odpowiednią osobę (mam osobiście jednego człowieka na oku), która będzie nas reprezentować na sesjach rad i będzie zabierać głos w dyskusjach, co później zostanie przełożone na forum (...)
będziemy również jako forum zabierać głos i podpowiadać w sprawach, które nurtują mieszkańców Wielunia.


Ferbik, uważam, że to doskonały pomysł. Mam nadzieję, że zostanie zrealizowany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 21:36   

Popieram, pomysł rewelacyjny. Moja mała sugestia - musi to być ktoś, kto ma pojęcie czy jest i jak fukcjonuje samorząd. Wtedy łatwiej wyłapie pewne niuanse.
Poza tym osoba taka mogłaby raz w miesiącu pofatygować się do urzędu i poprosić o informacje na temat każdej wydanej złotówki. W końcu mamy przejrzystą gminę.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-28, 22:18   

tONic napisał/a:
Nie wykluczone jednak, że na kolejnej sesji radni zmienią statut i Rada Miejska w Wieluniu będzie liczyć tylko dwóch zastępców. Wniosek za takim rozwiązaniem zgłosił jeszcze przed wyborem wiceprzewodniczących radny Jan Derbis.


Pablo napisał/a:
Będę dbał o oszczędne wydawanie publicznych pieniędzy. Zostana wprowadzone oszczędności w Radzie Miejskiej. Pierwsze posunięcia to zmniejszenie liczby zastepców Przewodniczącego RAdy (z trzech do dwóch)


Sukces ma wielu ojców???????????????????????????????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-11-29, 10:34   

Kamrat - tu nic nie powinno dziwić... Oficjalna propozycja zmniejszenia liczny radnych padła z ust radnego Jana Derbisa, co nie oznacza, że dokona tego sam... potrzebne jest bowiem przegłosowanie tej kwestii i wcześniejsze przygotowanie uchwały zmieniającej obecny statut Gminy Wieluń (bo w statucie zapisano, że Rada Miejska w Wieluniu wybiera trzech wiceprzewodniczących - radni nie mogą więc od tak sobie wybrać tylko dwóch i nie wybierać trzeciego, bo złamali by obowiązujące prawo lokalne)... wniosek złożył Jan Derbis, ale nie oznacza to, że tylko on jest takiego zdania... Słów Przewodniczącego Okrasy nie należy odbierać jako autorski pomysł, ale fakt, że również dostrzega taką potrzebę i będzie (jako Przewodniczący Rady i radny Rady Miejskiej) dążył do realizacji tej propozycji...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-29, 19:53   

tONic, świetna robota. Myśle że doskonale byś się sprawdził jako korespondent w sejmie. I mówie to poważnie !! Potrzeba nam więcej takich wyważonych i rozsądnych osób jak Ty, które nie dają się wciągnąć w słowne utarczki.

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-29, 19:55   

Dlatego jeszcze nie zwracałem się do tONica oficjalnie, ale pisząc w innym poście, że my jako forum chcemy wystawić naszego przedstawiciela na posiedzeniach rad, miałem oczywiście na myśli Gabrysia.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2006-11-29, 20:10   

Tak, pomysł kogoś obiektywnego, kto by relacjonował posiedzenia rady miasta jest super. Na wieluńskie media liczyć nie można by przekazywały obiektywne informacje z sesji.
Ferbik, wybierz najlepszego człowieka na to stanowisko i patrzmy na ręce naszym władzom, które "gwarantowały jawnośc i uczciwość".
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-29, 20:11   

Bez dwóch zdań: Gabriel tONic Wyględacz.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW