R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: glizda
2014-11-30, 21:07
Wieści z sesji rad wieluńskich
Autor Wiadomość
Sylwester 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 845
Piwa: 16/5
Skąd: Wieluń/Wrocław
Wysłany: 2015-01-15, 20:56   

Szkoda, że poprzednia RM nie zdobyła się na ten iście pijarowski krok i nie obniżyli sobie diet.


Jak już to pisał red, nie ważne czy by obliżyli czy pogwyższyli to i tak przez miko 005 będzie to źle odebrane i będzie doszukiwał się jakiegoś dobrze przygotowanego fortelu. Myślałem, że jesteś daleko od spiskowych teorii o których nikt inny poza tobą nie pomyślał, a tu znowu takie rozczarowanie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-15, 21:08   

Sylwester, przecież ja nie potępiam tej obniżki diet. Ja tylko chcę pokazać, któryś raz z kolei, że polityka to jednak szambo, :shock:
Zaprzecz jeśli się mylę, ale kto na tym najbardziej stracił? Radni, którzy wyszli z tym pomysłem, chyba nie :razz: Zaprzecz też jeśli się mylę, ale jak to jest, że pomimo obniżenia diet, wnioskodawcy zyskują na nich kwotowo.
A w eter poszła wiadomość, że Radni Gminy Wieluń zrezygnowali z części swoich diet :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-15, 23:33   

miko 005, ty to naprawdę jesteś ciężki przypadek. Radni obecnej koalicji rządzącej obniżyli głównie swoje diety, bo przecież było wiadomo, że przy zmianie układu sił zmieni się tez obsada na górach komisji. Radni koalicji proburmistrzowskiej mogli z powodzeniem zostawić diety po staremu i nikt by nie miał pretensji. Ale zmniejszyli swoje własne diety, pokazując, że jednak można się zadowolić mniejszą kasą.

No ale przyzwyczaiłem się już do twojego pokrętnego toku rozumowania.
Jeszcze niedawno zapowiadałeś, że burmistrz nie zdobędzie większości w radzie. Zdobył ją bez problemu w dwa tygodnie.

Cytując klasyka: "psy szczekają a karawana jedzie dalej" :D
 Autor postu otrzymał 1 piw(a)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
dawid
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-01-16, 15:26   

red napisał/a:
miko 005, ty to naprawdę jesteś ciężki przypadek.

Może i jestem ciężkim przypadkiem, nie będę się upierał :razz: Ale za to Wy nie róbcie z siebie Świętych Krów, co to nie są w stanie przyjąć krzty uwag i własnych spostrzeżeń pod swoim adresem od innych. Bo nie wiadomo co gorsze ;)
Pewnie część mieszkańców miasta i gminy, będzie wdzięczna RM i ekipie rządzącej za oszczędności wniesione do budżetu gminy gdzieś ok. 0,05% tegoż budżetu. Fakt, od ziarnka do ziarnka ;) Nie mniej dla mnie jest to pijarowskie zagranie i choćbyście nie wiem jakimi epitetami mnie obrzucili, wiem swoje :)
Im bardziej bulwersuje Was, że ludzie mają swoje spostrzeżenia i się nimi dzielą, tym chętniej będę to czynił :twisted:

Co się zaś tyczy;
red napisał/a:
Jeszcze niedawno zapowiadałeś, że burmistrz nie zdobędzie większości w radzie. Zdobył ją bez problemu w dwa tygodnie.

No tutaj to chyba nawet Wy byliście zaskoczeni :D Po tym co PSL usłyszał przed wyborami od zwolenników burmistrza Okrasy. Po tylu pomyjach jakie przyjął na siebie, to nie wiem komu przyśniłby się taki scenariusz. Oczywiście oprócz PSL-u :twisted:
Tyle tylko, że PSL jaki jest wszyscy wiemy. I o ile sprawy miasta i gminy będą jechały po dobrym torze, to można liczyć na wsparcie PSL-u. Ale gdyby tak gdzieś na półmetku kadencji te sprawy zaczęły się komplikować, to koalicjant będzie się sprytnie odcinał od porażek, aby przy następnych wyborach zaczynać bez obciążeń ... "winny". Takie niestety jest PSL :roll:

red napisał/a:
Cytując klasyka: "psy szczekają a karawana jedzie dalej" :D

Oczywiście że tak, nie wyobrażam sobie inaczej :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nusia 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 57
Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 54
Piwa: 7/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-28, 17:43   

miko 005 napisał/a:
Po trzecie, tak naprawdę to na OBNIŻCE DIET I ZMIANACH W RADZIE MIASTA WYSZLIŚMY I TAK FINANSOWO DO PRZODU. Tylko dwóch radnych straciło po ok. 300 zł.(ale i tak zostało im po tysiącu), jeden 200 zł i jeden pozostał na niezmienionym poziomie. Reszta zarobiła na tej operacji od 100 do 500 zł.

Pod hasłem "ratujmy swoich" następna decyzja związana bardziej z finansami niż z logiką. Chociaż bardzo logiczne (koalicyjnie :razz: ) wydaje się być mianowanie radnego Zdzisława Czerniaka Forum Samorządowe Ziemi Wieluńskiej, na II w-ce przewodniczącego Rady Miasta. Jego ostatnia stawka diety z racji tylko jednego członkostwa w komisji budżetowo - gospodarczej, to kwota 596 zł. Teraz podwyżka prawie podwójna i kwota diety; 993 zł.
Radni gminy Wieluń obniżyli sobie diety :D :D :D Tak się właśnie uśmiałam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-01-29, 19:27   

Cytat:
Budżet Wielunia na 2015 rok przyjęty jednogłośnie

Rekordową kwotę prawie 100 mln zł ma w tym roku do wydania gmina Wieluń. Budżet przygotowany przez poprzedniego burmistrza został nieco przemeblowany. Na inwestycje zapisano niespełna 23 mln zł
Budżet gminy Wieluń na 2015 rok został przyjęty jednogłośnie i z entuzjazmem. Atmosfera podczas środowych obrad w niczym nie przypominała wcześniejszych sesji, kiedy radni toczyli soczyste polemiki. Zarówno radni, jak i burmistrz Paweł Okrasa zgodnie podkreślali, że w trakcie wspólnych rozmów udało się wypracować mądry kompromis. Z projektu przygotowanego jeszcze za burmistrza Janusza Antczaka wykreślono kilka zadań inwestycyjnych, odchudzono również wydatki imprezowo-promocyjne. Z budżetu wypadło m.in. Europejskie Święto Bursztynu. W zamian zwiększono fundusze na pilniejsze - jak przekonywano - zadania, m.in. budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

- Merytoryczna dyskusja na komisji utwierdziła mnie w przekonaniu, że po tych pierwszych sesjach, które traktuję jako wzajemne docieranie się, wszyscy płynnie weszli w tryby funkcjonowania samorządu. Z pożytkiem dla mieszkańców gminy - komentował burmistrz Okrasa.

Wartość planowanych w tym roku inwestycji wynosi 22,6 mln zł. Prawie jedną czwartą tej sumy pochłonie największe zadanie w budżecie, którym jest budowa infrastruktury na ulicy Bojarowskiej. Zabezpieczono na ten cel ponad 5 mln zł. Połowę kosztów pokryje dotacja z programu schetynówek, którą udało się pozyskać jeszcze w poprzedniej kadencji. Znaczące wydatki przewidziano na dokończenie kinoteatru (prawie 3 mln zł) oraz wielorodzinnego domu socjalnego przy ul. Granicznej (1,2 mln zł).

Więcej o budżecie o Wielunia na 2015 rok w piątkowym NASZYM TYGODNIKU, dodatku do DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO.

Źródło


54ca05fd4e5cd_gd.jpg
Plik ściągnięto 54 raz(y) 175,12 KB

54ca060e46825_gd.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 119,65 KB

54ca0609c3857_gd.jpg
Plik ściągnięto 61 raz(y) 118,52 KB

54ca060112ed5_gd.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 113,49 KB

54ca0606001a9_gd.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 121,19 KB

54ca061a1df17_gd.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 50,51 KB

54ca061d2bcd3_gd.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 66,33 KB

54ca062a64ae0_gd.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 47,87 KB

54ca062cd1172_gd.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 51,04 KB

54ca063c5200c_gd.jpg
Plik ściągnięto 62 raz(y) 52,48 KB

54ca0613dfc37_gd.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 52,8 KB

54ca0622f1005_gd.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 42,87 KB

54ca0625b4dde_gd.jpg
Plik ściągnięto 57 raz(y) 50,88 KB

54ca0630a7803_gd.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 50,4 KB

54ca06200b923_gd.jpg
Plik ściągnięto 58 raz(y) 58,55 KB

54ca0625b4dde_gd.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 50,88 KB

54ca063651b11_gd.jpg
Plik ściągnięto 63 raz(y) 44,36 KB

54ca0634213dc_gd.jpg
Plik ściągnięto 59 raz(y) 58,68 KB

54ca0639691fc_gd.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 44,88 KB

54ca062821758_gd.jpg
Plik ściągnięto 53 raz(y) 50,92 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-02-01, 12:10   

Jaro napisał/a:
Cytat:
Budżet Wielunia na 2015 rok przyjęty jednogłośnie


No fakt, budżet uchwalony a tutaj nawet jednego wersu odniesienia się do niego (oprócz samej informacji o budżecie :D ). A na innych stronach internetowych aż huczy od komentarzy.
A moim zdaniem ;) Budżet jak budżet, od poprzedniego tak zasadniczo różni się chyba tylko okrojonymi wydatkami na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego. W zamian za to zwiększono nakłady na gospodarkę mieszkaniową.
Pisząc o tej burzy na innych stronach miałem na myśli brak Święta Bursztynu w tym roku. Tam zdania są podzielone, jedni są za świętem inni przeciwni. Może faktycznie powinniśmy "odpocząć" od tego bursztynu raz i zobaczyć co w zamian za to możemy dostać od władz miasta. Zresztą i tak ostatnie dwa były bliźniaczo do siebie podobne, więc ... może przerwa dobrze zrobi ;)

Natomiast może zastanawiać niezmienność kwoty na administrację publiczną, niby kilka ruchów oszczędnościowych w tym kierunku poczyniono, a tutaj kwota bez zmian :?
I tzw wydatki "pozostałe", w stosunku do roku ubiegłego wzrosły prawie 50% z kwoty 4 939 tys zł, do 9 432 tys zł. Coś co się kryje pod nazwą pozostałe zawsze będzie budzić w ludziach dodatkowe pytania, nie wspomnę tutaj o teoriach spiskowych, które teraz tak bardzo drażnią, prawda? :D

PS. Na prośbę zainteresowanych ;)
hiszpan napisał/a:
Wrzuć link do "innych" stron internetowych proszę. Niech no i ja dobrze się im przyjrzę ;)

można tutaj; http://wielun.naszemiasto...al,t,id,tm.html
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Ostatnio zmieniony przez miko 005 2015-02-01, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2015-02-01, 12:32   

miko 005 napisał/a:
Jaro napisał/a:
Cytat:
Budżet Wielunia na 2015 rok przyjęty jednogłośnie


No fakt, budżet uchwalony a tutaj nawet jednego wersu odniesienia się do niego (oprócz samej informacji o budżecie :D ). A na innych stronach internetowych aż huczy od komentarzy.(...)


Wrzuć link do "innych" stron internetowych proszę. Niech no i ja dobrze się im przyjrzę ;)
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Sin 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 21
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-02-02, 07:56   

Cytat:
Może faktycznie powinniśmy "odpocząć" od tego bursztynu raz i zobaczyć co w zamian za to możemy dostać od władz miasta. Zresztą i tak ostatnie dwa były bliźniaczo do siebie podobne, więc ... może przerwa dobrze zrobi ;)
To masz swoje zdanie na ten temat, czy nie masz?
Cytat:
nie wspomnę tutaj o teoriach spiskowych, które teraz tak bardzo drażnią, prawda?
Ty to chyba się naprawdę nudzisz w tej swojej robocie. Większość twoich postów nieodmiennie publikowanych jest w godzinach pracy.
Cytat:
Natomiast może zastanawiać niezmienność kwoty na administrację publiczną, niby kilka ruchów oszczędnościowych w tym kierunku poczyniono, a tutaj kwota bez zmian
Z pewnością na twojej pensji byłyby znaczne oszczędności. Chyba, że etatowo zajmujesz się "biciem piany" na tym forum.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2015-03-18, 10:02   

Cytat:
Powiatowi radni już nie będą unikać pocztu sztandarowego

Udział w poczcie sztandarowym to zaszczyt czy przykry obowiązek? W Wieluniu będą pilnować, by każdy radny powiatowy brał udział w uroczystościach


- Radni powinni mieć poczucie, że stanie w poczcie sztandarowym to rodzaju zaszczytu - przekonuje Grażyna Ryczyńska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wieluńskiego. W odpowiedzi na jej apel w starostwie założony został zeszyt, w którym będzie skrupulatnie odnotowywane, którzy samorządowcy brali udział w uroczystościach. Żeby nie było tak, że jedni ciągle poświęcają czas w wolne dni, a inni sobie oglądają telewizję albo spotykają się ze znajomymi.

Do tej pory było tak, że przed każdą zbliżającą się uroczystością przewodniczący rady Krzysztof Owczarek kurtuazyjnie pytał na sesjach, kto jest chętny do pocztu sztandarowego. Wtedy za-zwyczaj w sali obrad zapadała głucha cisza. Na szczęście była grupa radnych, którzy nigdy nie odmawiali, gdy inni kręcili nosem. Jedną z osób, które pokornie znosiły rolę dyżurnych radnych od chorągwi, była właśnie Grażyna Ryczyńska. Jednak miarka się przebrała.

- Uważam, że to nie jest w porządku, że jedni radni są przy sztandarze praktycznie na każdej uroczystości, a inni w całej kadencji jeden raz albo w ogóle - mówi Ryczyńska. - Radni powinni się poczuwać do godnego reprezentowania powiatu. Przecież obecność sztandaru jest wyrazem szacunku dla organizatorów i wyrazem uznania np. dla postawy żołnierzy wyklętych, by podać przykład z ostatniego czasu.

Radna dodaje, że chodzi nie tylko o sam poczet sztandarowy, ale w ogóle o uczestnictwo np. w obchodach świąt państwowych czy nawet szkolnych uroczystościach: - Ktoś może mi zarzucić, że lubię się pokazywać, ale dla mnie jest to spełnienie moralnego obowiązku.

Zdaniem starosty Andrzeja Stępnia, rozwiązanie zaproponowane przez radną będzie sprawiedliwe: - Oczywiście, są różne sytuacje i czasami komuś może nie pasować. Ale właśnie chodzi o to, żeby to były wyjątki, a nie notoryczne przypadki.

Źródło
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2015-10-28, 10:09   

A cóż to za zmiany w budżecie gminnym? Właśnie czytam, że radni jednogłośnie przegłosowali zmiany i dołożyli 130 tys. zł na dotację dla Wieluńskiego Domu Kultury.
Można by było spytać, co się stało że WDK potrzebuje takiego zastrzyku gotówki. Odpowiedzi udzieliła sama pani dyrektor;
Cytat:
Chciałam odpowiedzieć najpierw na te pytania dotyczące Gali Disco Polo. Było zapisane 20 tys. zł, wydano 100 tys. zł, Dni Wielunia – było zapisane 100 tys. zł, wydano 200 tys. zł.

Chociaż tutaj pani dyrektor jest trochę nieścisła w tych kwotach, bo wcześniej mówiła o;
Cytat:
Suma 130 tys., zł o którą wnioskujemy wynika z tych wszystkich wydatków, które nastąpiły w pierwszym półroczu tego roku, o których państwa informowałam na sesjach. Pierwszy wydatek niezaplanowany to Gala Disco Polo. W budżecie było zaplanowane 20 tys, zł na Kolory Polski, te koncerty nie odbyły się, stąd odliczam te 20 tys. zł, Gala Disco Polo przekroczenie budżetu o 40 tys. zł. Następnie przekroczenie budżetu na Dni Wielunia o 50 tys. zł.


Cytat:
Radni jednogłośnie przegłosowali uchwałę o zmianach w budżecie.


Cytaty zaczerpnięte z artykułu ze strony RZW http://www.radiozw.com.pl...e=news&id=18603
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Łukasz 
Przyjeżdża na zakupy
Łukasz


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 13 Lip 2005
Posty: 379
Piwa: 1/2
Skąd: Wieluń/Wrocław
  Wysłany: 2019-07-12, 21:48   Rada miasta jednogłośnie przyjmuje deklarację Ordo Iuris

Czy w Radzie miasta nie ma już radnych, którzy w sprawach światopoglądowych są bardziej światli niż beton PiS?

Przyjęcie deklaracji to dla mieszkańców Wielunia czytelny sygnał: wyjedź albo ukryj się głęboko w szafie. Nie mów, że jesteś gejem lub lesbijką, bo możesz mieć kłopoty.

Rada bez zastanowienia, bez dyskusji i jednogłośnie przyjmuje deklarację organizacji, która dała się poznać jako pomysłodawca kontrowersyjnych projektów m.in. karania za aborcję.


http://wielun.naszemiasto...al,t,id,tm.html

http://wyborcza.pl/7,1626...u-nie-maja.html

https://www.tvn24.pl/wiad...-sa,730020.html
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW