R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Do szkoły w mundurkach?
Autor Wiadomość
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2006-11-30, 10:49   Do szkoły w mundurkach?

Uczniowie I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu będą nosić ujednolicone stroje szkolne. Taką wolę wyrazili rodzice uczniów.

Rodzice uczniów I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu są za wprowadzeniem ujednoliconych strojów szkolnych. Takie deklaracje złożyli podczas niedawnego spotkania z nauczycielami i dyrekcją placówki.
Większość rodziców przychyla się do takiego rozwiązania. Tak przynajmniej wynika z informacji jakie posiadam na chwilę obecną - mówi Zbigniew Wiśniewski, dyrektor szkoły.
Mundurek nie jest co prawda koniecznością - podkreśla - jednakże szkoła należy do Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, z których większość wprowadziła już obowiązkowy strój szkolny. Są to oryginalne stroje przypisane konkretnie danej szkole.

Jak miałby wyglądać strój ucznia wieluńskiego liceum z Nadodrzańskiej?
Takiej decyzji jeszcze nie podjęto. Jak zaznacza dyrektor Wiśniewski wiele zależy tu od samych uczniów. Młodzież powinna się określić w czym dobrze by się czuła i jakie „mundurki” najchętniej by zakładała.
Ujednolicone stroje w wieluńskim I LO będą obowiązywać najprawdopodobniej od 1 września 2007 roku. Póki co uczniów obowiązuje, jak to określił dyrektor Wiśniewski, „godny strój szkolny”.

Źródło: RZW
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 11:07   Re: Do szkoły w „mundurkach”?

Popieram ten pomysł, za moich czasów też nosiliśmy mundurki i bylo dobrze :)


tONic napisał/a:
i]

Póki co uczniów obowiązuje, jak to określił dyrektor Wiśniewski, „godny strój szkolny”.

Źródło: RZW



A jak wygląda ten "godny strój"?? Z tego co zauważyłam to czasami dosyc ciekawie :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 11:58   

Według mnie to nie jest dobry pomysł, owszem eliminuje on pokaz mody w szkole i rywalizację wsród uczniów jak ich rodziców o lepsza marke spodni lub bardziej modną bluzkę, ale jest on ewidentnym naruszeniem prawa do wyrażania własnej osobowości!!!
Na szczescie juz dawno skonczyłam szkole i problem ten mnie nie dotyczy, ale czasy liceum wspominam za najpiekniesze w swoim zyciu i nie jestem sobie w stanie wyobrazic jak bysmy wszyscy wygladali w jednolitych mundurkach!!!
W moim liceum wprowadzono obuwie, ktore miało miec biała podeszwe...na nasze nieszczescie wszelkiego typu adidasy miały czarna, tylko tzw.halówki sie nadawały!!! Ostatecznie na wiekszosc adidasow nauczyciele przymykali oko, jednak w szkole sa rozne imprezy na ktorych obowiazuje stroj wyjsciowy łacznie z butami!!! Czy jestescie sobie w stanie wyobrazic, ze samorzad szkoly prowadzi gale w spodniczkach, ładnych bluzkach, rajstopkach ( tudzież ponczochach ;) ) i w ADIDASACH???? Coż, skonczylo sie na tym, ze po gali na ktorej wystapiłam w szpilkach, siedzialam na boso na lekcji historii ;)
Nie jestem moze typem buntownika, ale dziewczyny w wieku licealnym maja prawo do stanowienia o swoim wygladzie, nie mowie o wyzywajacych ubraniach rodem spod latarni, ale o ciuchcach, w ktorych czujemy sie dobrze, wygodnie i ładnie!!! Opanowanie zasad dobrego wygladu owocuje pozniej w pracy i na codzien, chyba, ze do wiekszosci firm rowniez wprowadzi sie mundurki :P
I na koniec...ehhh...smutna bedzie ta szkoła, w ktorej wyrózniac beda sie tylko nauczyciele, bo reszta to jednolity tłum!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 12:38   

Po trosze sie z Tobą aga zgadzam, ale tylko po trosze.Przecież mundurki tylko w szkole by obowiazywały, a po szkole niech dziewczyny decydują o swoim wyglądzie.
Gdyby do szkoły chodzily normalnie ubrane, a nie z brzuchem na wierzchu to by mi to nie przeszkadzalo. Sama ubierałam sie w krótkie spódniczki i krótkie bluzeczki ale po szkole.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 12:42   

glizda napisał/a:
Przecież mundurki tylko w szkole by obowiazywały, a po szkole niech dziewczyny decydują o swoim wyglądzie.

Tylko, ze w szkole spedza sie bardzo duzo czasu...rowniez trzeba do niej dotrzec i wrocic...ja do szkoly mialam 40 min na piechotke, przez cale miasto w mundurku?! :twisted: A zazwyczaj po szkole nie wracało sie prosto do domu, na bilard w mundurku?! :twisted:


glizda napisał/a:
Gdyby do szkoły chodzily normalnie ubrane, a nie z brzuchem na wierzchu to by mi to nie przeszkadzalo

Zgadzam sie glizda, tutaj masz 100% racje, podkreslałam zreszta to w moim poprzednim poscie, ale zeby od razu wszyscy w mundurkach?!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 12:49   

aga napisał/a:

Tylko, ze w szkole spedza sie bardzo duzo czasu...rowniez trzeba do niej dotrzec i wrocic...ja do szkoly mialam 40 min na piechotke, przez cale miasto w mundurku?! :twisted: A zazwyczaj po szkole nie wracało sie prosto do domu, na bilard w mundurku?! :twisted:


To też zależy jakie byłyby te mundurki.My chodziliśmy w fartuszkach, które mozna było zdjąć po szkole ;) już nie mówiac o tarczy którą sie agrafką przypinało aby mozna było ją zdjąć łatwo :D :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 12:55   

glizda napisał/a:
już nie mówiac o tarczy którą sie agrafką przypinało aby mozna było ją zdjąć łatwo

heheh...pamietam te tarcze, moja siostra taka miała, akurat taka manifestacja przynaleznosci do szkoły by mi nie przeszkadzała, ja byłam dumna z mojej szkoły i zreszta jestem nadal!!!! :) Jakos jednak nie moge sie przekonać glizda, do tych mundurków :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 13:03   

A ja mimo wszystko jestem za mundurkami :) moze dlatego ze szkołe mam juz za sobą :D :D :D mnie te fartuszki nie przeszkadzaly :)

wydaje mi sie, ze wprowadzenie mundurków zapobiegłoby pojawianiem sie intruzów na terenie szkoły
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
andzia 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 40
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 86
Skąd: okolice niedalekie
Wysłany: 2006-11-30, 13:59   

Ja również uważam, że to jest dobry pomysł. Nie będzie pokazów mody i problemu: "w co by się tu dzisiaj ubrać", a sowją indywidualność zawsze da się jakoś przemycić, butami, ozdóbkami, torbą, fryzurą...
Pomyślcie, jak to rozwinie kreatywność u młodych ludzi!! :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 14:01   

glizda napisał/a:
wprowadzenie mundurków zapobiegłoby pojawianiem sie intruzów na terenie szkoły


I to byłby jeden, ważny punkt za wprowadzeniem jednolitych mundurków do szkół.

A kwestia podporządkowania się uczniów co do takich praktyk, jest nader prosta. Godząc się na udział w jakimkolwiek przedsięwzięciu, ( w tym przypadku wybór konkretnej szkoły ) wyrażamy zgodę na przestrzeganie regulaminu, który obowiązuje w danym momencie i w danej instytucji.
Tu nikt nikogo, do niczego nie zmusza. Jeśli nie pasuje komuś edukacja w mundurku w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, zawsze można wybrać szkołę, gdzie być może nie wymagane są takie rzeczy.

Takie są dobrodziejstwa demokracji mości młodzieży. ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 14:06   

miko 005 napisał/a:
Godząc się na udział w jakimkolwiek przedsięwzięciu, ( w tym przypadku wybór konkretnej szkoły ) wyrażamy zgodę na przestrzeganie regulaminu, który obowiązuje w danym momencie i w danej instytucji.
Tu nikt nikogo, do niczego nie zmusza. Jeśli nie pasuje komuś edukacja w mundurku w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, zawsze można wybrać szkołę, gdzie być może nie wymagane są takie rzeczy.


a co z uczniami, którzy sa w trakcie nauki i sa niejako zmuszeni do przestrzegania regulaminu, który był inny jak rozpoczynali edukację??? Tylko mi nie pisz, ze moga sie przeniesc do innej szkoły, bo jak ja wybierałam szkołe, to kierowałam sie jej poziomem, konkretnym kierunkiem, który mnie interesował, składem nauczycielskim, a nie jej regulaminem!!!


andzia napisał/a:
Pomyślcie, jak to rozwinie kreatywność u młodych ludzi!!

az boje sie pomyślec!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
kami1227 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 99
Skąd: lututów
Wysłany: 2006-11-30, 14:12   

Fajnie że tak się tutaj wszyscy świetnie zgadzamy...
Mundurki przeżyłam w podstawówce. Nie wiem czy w liceum to tak wszystkich zachwyci, ponieważ jak wspominam siebie z "dawnych lat" to.... Uffff :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 14:31   

aga napisał/a:
a co z uczniami, którzy sa w trakcie nauki i sa niejako zmuszeni do przestrzegania regulaminu, który był inny jak rozpoczynali edukację??? Tylko mi nie pisz, ze moga sie przeniesc do innej szkoły, bo jak ja wybierałam szkołe, to kierowałam sie jej poziomem, konkretnym kierunkiem, który mnie interesował, składem nauczycielskim, a nie jej regulaminem!!!


Odpowiem Ci na to w bardzo żartobliwej formie, i mam nadzieję że nikt nie poczuje się urażony. ;)

aga, jak logowałaś się na to forum to też brałaś pod uwagę kilka rzeczy, a mianowicie talent i błyskotliwość adminów i moderatorów :twisted: , liczyłaś na fajne i logiczne dyskusje z innymi użytkownikami :P , no i wyraziłaś zgodę na przestrzeganie regulaminu ;) , prawda?

Trochę czasu minęło, paru ludzi się zmieniło w międzyczasie, i wprowadzono też kilka korekt do wcześniejszej wersji regulaminu. No i niestety chcąc dalej uczestniczyć w tych dyskusjach musisz zaakceptować owe zmiany. Bo jeśli nie to albo sama robisz pa pa, albo za nieprzestrzeganie praw tu panujących admin wyeliminuje Cię z gry.

I tak samo jest we wszystkich innych sprawach, coś się zmienia a Tobie daje się wybór, jesteś za i zostajesz albo przeciw i odchodzisz.

Takie jest życie, niestety. :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 14:36   

miko 005 napisał/a:
aga, jak logowałaś się na to forum to też brałaś pod uwagę kilka rzeczy, a mianowicie talent i błyskotliwość adminów i moderatorów , liczyłaś na fajne i logiczne dyskusje z innymi użytkownikami , no i wyraziłaś zgodę na przestrzeganie regulaminu , prawda?

Trochę czasu minęło, paru ludzi się zmieniło w międzyczasie, i wprowadzono też kilka korekt do wcześniejszej wersji regulaminu. No i niestety chcąc dalej uczestniczyć w tych dyskusjach musisz zaakceptować owe zmiany. Bo jeśli nie to albo sama robisz pa pa, albo za nieprzestrzeganie praw tu panujących admin wyeliminuje Cię z gry.


Miko, mam nadzieję, że nie poczujesz się urażony. To co napisałeś jest żenujące hahahahhaha :D
To był na serio żart. Po prostu ewoluuję i w międzyczasie się zmieniłem :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
aga 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączyła: 20 Paź 2005
Posty: 132
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-11-30, 14:36   

Oczywscie miko 005, jest dużo racji w tym co piszesz!!!
Uwazam, że decyzje o mundurkach nie powinni podejmowac tylko rodzice, ale powinno dac sie prawo wyboru także młodzieży, w koncu to oni na codzien beda sie prezentowac w fartuszkach a nie rodzice czy nauczyciele!!! Czy demokracja to nie prawo do wyboru???!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW