R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Rozliczanie władz z obietnic wyborczych.
Autor Wiadomość
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 18:30   Rozliczanie władz z obietnic wyborczych.

Mając na względzie fakt, iż igrzyska pod nazwą wybory samorządowe już na nami, proponuję inicjatywę społeczną mającą na celu rozliczanie władz naszego miasta/powiatu z obietnic wyborczych. Proponuję podzielić temat na 3 części :

1. Burmistrz Miasta i Gminy Wieluń
2. Radni miejscy
3. Radni powiatowi

Widzę to tak : użytkownicy forum wpisują imię i nazwisko konkretnego radnego (ewentualnie burmistrza) oraz obietnicę, którą złożył (w postaci ulotki, na stronie www, na spotkaniu w ramach kampanii wyborczej, etc.). Następnie po zebraniu tychże obietnic kontaktujemy się z radnymi (burmistrzem) i prosimy o ustosunkowanie się do tego, do czego się publicznie zobowiązali (jak zamierzają wdrożyć swoje pomysły, etc.). Następnie na bieżąco monitorujemy czy realizuje swoje pomysły (wiadomym jest, że nie wszystko może się udać, no ale liczy się też sam fakt zaangażowania oraz to czy dane obietnice nie były tymi z gatunku bez pokrycia).
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Albert 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 92
Skąd: Z LASU
Wysłany: 2006-12-01, 18:58   

Proszę bardzo:

Burmistrz Miasta i Gminy Wieluń - projekty unijne.

Nie chciałbym wyjść na natręta. Wątek rozwijam tutaj:
http://wielun.biz/viewtopic.php?t=2402

W porządku, zatem dodaję :

Burmistrz Mieczysław Majcher - projekty unijne :
1. rewitalizacja centrum Wielunia
2. modernizacja biblioteki i kinoteatru
3. utworzenie hotelu
4. utworzenie Centrum Integracji Europejskiej
5. budowa zbiornika retencyjnego w Kurowie

Należałoby sprawdzić na jakim etapie są tworzone wnioski (merytorycznym i formalnym), kiedy jest tychże rozpatrzenie przez instytucje zarządzające oraz przesledzić czy gminy o podobnym potencjale ubiegają się o środki w podobnych rodzajowo inwestycjach (żeby później nie było argumentacji, że gmina za bogata...).

baltazar
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 21:48   

Obietnice wyborcze kandydatów nie sa zobowiązaniem.
Może każdy Radny i Burmistrz/Starosta zamieszczą na forum swoje obietnice i będą one w depozycie do następnych wyborów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-01, 22:31   

Kamrat napisał/a:
Obietnice wyborcze kandydatów nie sa zobowiązaniem.


A czym są? Obietnice wyborcze są częścią programu wyborczego, którego realizacji należałoby oczekiwać. I o ile w przypadku radnych problem z rozliczeniem jest większy, o tyle w przypadku burmistrza jest to już znacznie łatwiejsze.

[ Dodano: 2006-12-01, 22:32 ]
baltazar napisał/a:
żeby później nie było argumentacji, że gmina za bogata...).


XYZ już argumetnował przecież że to nie burmistrz pozyskuje środki, tylko Rada ;-) więc o co chodzi :-D
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
XYZ 
Czytał o Wieluniu


Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 46
Skąd: wieluń
Wysłany: 2006-12-06, 22:06   

Witam
odnoscie tych srodkow unijnych w ktore ja osobiscie nie wierze,chyba ze beda juz w naszej kieszonce to tak(mam na mysli gmine.Proces pozyskiwania zaczyna sie w sejmiku wojewodzkim i pozniej dalej czyli nizej do nas!
Pozdrawiam
XYZ
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-09, 15:19   

Witam !
Jak wszyscy uważni obserwatorzy kampani wyborczej wiedzą, że zobowiązałem się przed notariuszem - w przypadku wygrania wyborów Burmistrza - do obniżenia swojego wynagrodzenia. Wyborów Burmistrza nie wygrałem, ale zobowiązanie traktuję jako ważne, dlatego podczas najbliżej sesji Rady Miejskiej przedłożę Wysokiej Radzie projekt uchwały obniżającej diety Radnych i diety sołtysów. Łącznie podjęcie tych uchwał, ale także wcześniejsze przyjęcie mojej propozycji zmniejszającej ilość komisji stałych RAdy Miejskiej, spowoduję oszczędności rzędu 80-90tys rocznie na wydatkach Rady Miejskiej (tj około 25%). W wyniku rozmów, które przeprowadziłem z radnymi, uchwały te powinny być zaakceptowane (13 radnych w osobistej rozmowie zobowiązało się poprzeć w/w projekty).
Uchwałami tymi pragnę złamać niechlubną tradycję, gdy na początku kadencji radni podnoszą swoje uposażenia. Tym razem jest odwrotnie !
TO na dobry początek. Pozostałe działania zostana podjęte w związku z projektem budżetu na rok 2007. Ze wstępnej analizy budżet ten jest "mało szczelny" . Gros środków wydawanych jest na bieżące utrzymanie administracji i jednostek para-administracyjnych. W styczniu odbędzie się duża debata w tej sprawie i liczę na Wasze uwagi w tej sprawie.

POzdrawiam
Paweł Okrasa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-09, 20:51   

Pablo napisał/a:
spowoduję oszczędności rzędu 80-90tys rocznie na wydatkach Rady Miejskiej (tj około 25%

Wydatki rady Miejskiej wynoszą 360 tys. złotych? /Jeżeli 25%= 90 tys. to 100% = 360 tys/
W budżecie Miasta nie ma pozycji "Wydatki Rady Miejskiej"
Przecież miała być obniżka diet Radnych.
Czy stosowna uchwała została podjęta? O ile spadna koszty utrzymania Rady Miejskiej?

[ Dodano: 2006-12-09, 20:54 ]
Pablo napisał/a:
Gros środków wydawanych jest na bieżące utrzymanie administracji i jednostek para-administracyjnych.

Czyli że na administrację wydajemy /gros?/ więcej niż 50% budżetu Miasta?
To, ile to jest? 10-20 mln zł?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2006-12-09, 20:57   

Pablo napisał/a:
projekt uchwały obniżającej diety Radnych


Właśnie tak powinna zawsze zaczynać rada Brawo po roku lub więcej jeżeli będą efekty pracy i wykonane część zobowiązań można zawsze podnieś diety ale nowa rada powinna zaczynać od niskiego pułapu i tak trzymać tak trzymać.
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-10, 18:45   

W temacie "Wieści z sesji rad miejskich" jest program sesji w dniu 15 grudnia 2006 i nic tam nie ma o obniżeniu diet radnych tylko o "ustaleniu wysokości diet".
Czyli, że w czasie sesji może się okazać, że to obniżenie może byc podwyzszeniem.

wieluniaczek napisał/a:

nowa rada powinna zaczynać od niskiego pułapu i

a skończyc na wysokim.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2006-12-10, 23:13   

Niekoniecznie ,to zależy od jej pracy bo jak rada będzie efektywna i my mieszkańcy to będziemy widzieć to mnie osobiście wysoki pułap na koniec by nie przeszkadzał oby tylko następna rada zaczynała znów od małego pułapu
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-31, 22:02   

Pablo napisał/a:
, dlatego podczas najbliżej sesji Rady Miejskiej przedłożę Wysokiej Radzie projekt uchwały obniżającej diety Radnych i diety sołtysów.

POzdrawiam
Paweł Okrasa


Niczego nie doczytałem się na temat diet sołtysów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pablo 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 4 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 264
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 12:42   

Kamrat napisał/a:
Niczego nie doczytałem się na temat diet sołtysów.

Diety sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych zostały zdjęte z porządku obrad. BYł to mój wniosek.

Paweł OKRASA
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-02, 22:14   

Pablo napisał/a:
Kamrat napisał/a:
Niczego nie doczytałem się na temat diet sołtysów.

Diety sołtysów i przewodniczących rad osiedlowych zostały zdjęte z porządku obrad. BYł to mój wniosek.

Paweł OKRASA


Chyba głupi jestem.
Najpierw głosisz, że zgłosisz wniosek a potem zgłaszasz wniosek, że nie zgłaszasz wniosku.
To po ............ te zabiegi? Żeby szum był? Czyli tzw. młócenie plew.

:granat: :granat: :granat: :granat: :granat: :granat:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Collina 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 407
Skąd: z każdego miejsca
Wysłany: 2007-01-02, 22:41   

no to ja też powoli zaczynam się gubić.
dlatego bardziej pociągają mnie tematy dotyczącej polityki krajowej, a nie lokalnej, bo ta jest dużo bardziej skomplikowana.
zgłąszam wnosek, wycofuje wniosek, topo co w ogóle ten wniosek skoro powstał,żeby go wycofać?
niech ktoś mnie naprowadzi....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-03, 17:31   

Collina napisał/a:
zgłąszam wnosek, wycofuje wniosek, topo co w ogóle ten wniosek skoro powstał,żeby go wycofać?
niech ktoś mnie naprowadzi


Widocznie to tak skomplikowane, że nawet wnioskodawca i wnioskocofacz /dwa w jednym/ sie zagubił.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW