R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:20
Chcą porządnych sygnalizatorów
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-19, 22:51   

RZW napisał/a:
Remont sygnalizacji świetlnej.
2008-10-17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi zleciła modernizację sygnalizacji świetlnej na trzech wieluńskich skrzyżowaniach.

Do 200 tysięcy złotych będzie kosztowała modernizacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 18-go stycznia i Krakowskie Przedmieście w Wieluniu. Wymienione zostaną sygnalizatory, maszty, oraz cała instalacja.

źródło http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3203

W tekście wszystko OK :)
ale w pliku dźwiękowym ktoś strzelił gafę .... :oops:
pani w prawdzie poprawnie wymienia skrzyżowanie 18-go Stycznia, Piłsudskiego z Krakowskim Przedmieściem ale za chwilę błędnie stwierdza że:
RZW napisał/a:
została zlecona modernizacja także dwóch innych skrzyżowań: Śląskiej z Głowackiego* i Kopernika, a także Sieradzkiej z Traugutta**

Powinno byc:
* z Piłsudskiego
** z Wojska Polskiego, Kopernika (i Kaliską)

Mam nadzieję że materiał audio poprawią :)

Tego posta przeniosłem z wątku : http://wielun.biz/viewtopic.php?t=5094

1710sygnalizacja.jpg
źródło RZW
Plik ściągnięto 6744 raz(y) 50,84 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-20, 07:20   Pytanko do drogowców

Jedno w działaniu drogowców mi się nie podoba ...
tzn wypowiedź pana Zalewskiego: "nie wiemy czy będzie możliwe zamontowanie pętli indukcyjnych" (czujników ruchu). Montaż tych detektorów było głównym założeniem modernizacji sygnalizacji, wydano kasę na projekt więc dlaczego nie realizować projektu kompleksowo (czujniki+wysięgniki itd)??
A może ktoś poda powód dla którego tych pętli "może nie zainstalują? Powodem jest podbudowa (bruk) lub planowana przebudowa nawierzchni w najbliższym czasie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-10-20, 21:00   

stefan_pol napisał/a:
Powinno byc:
* z Piłsudskiego
** z Wojska Polskiego, Kopernika (i Kaliską)
Mam nadzieję że materiał audio poprawią :)

Już poprawili :)

Dzisiaj zaczęto kopać na skrzyżowaniu Sieradzkiej z Wojska Polskiego i Kopernika.
Utrudnień w ruchu pojazdów na razie nie ma.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-03, 19:00   Co się stało ...

Od około dwunastu dni (tzn od 23 lub 24 października), nie widziałem ekipy która rozpoczęła przebudowę skrzyżowań. Jak zwykle, wszystko (lub prawie wszystko) na drogach robi się na raty. Nie dość że nie wiadomo czy uda się zainstalować pętle indukcyjne, to też nie wiadomo kiedy inwestycja się zakończy (mam nadzieję tylko że wysięgniki w końcu pojawią się na każdym z trzech modernizowanych skrzyżowań i że nastąpi to jeszcze w tym roku).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Nevermind 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 957
Piwa: 1/1
Skąd: NL
Wysłany: 2008-11-03, 23:10   

Z tego co wiem to w bloku jakas instalacje elektryczna wstawiaja i robia pod te swiatelka ;-)
_________________
Worldwide Trance Community..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-05, 19:24   

Na pytanie dlaczego wstrzymano prace na skrzyżowaniach, próbowało dzisiaj odpowiedzieć RZW:

RZW napisał/a:
Co dalej z sygnalizacją?
2008-11-05

Wracamy do tematu wymiany sygnalizacji świetlnej na trzech wieluńskich skrzyżowaniach.

Prace rozpoczęły się ponad dwa tygodnie temu i zostały wstrzymane. Dlaczego? Sprawdzała Katarzyna Jaśko:


Więcej w pliku audio pod linkiem: http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3324

0511 sygnalizacja.jpg
źródło: http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3324
Plik ściągnięto 155 raz(y) 124,61 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2008-11-05, 20:05   

Pogoda i wcześnie zapadający zmrok, to dwa dość istotne czynniki wstrzymujące te prace, według opinii Kierownika Rejonów Dróg Krajowych, pana Bogusława Orła.
Co do aury pogodowej, to jak na listopad mamy istne „eldorado”, a już od kilku ładnych dni jakoś nic z opadów atmosferycznych, które mogłyby przeszkadzać.
Zaś jeśli mówimy o krótkim dniu i szybkim zapadaniu zmroku, to nie wiem na jakim etapie rozwoju cywilizacyjnym zatrzymał się pan Orzeł, i Rejon Dróg Krajowych, bo jak na kaganku, to faktycznie, mrok jest argumentem do przyjęcia. Ale na Boga, mamy XXI wiek panie kierowniku, i takie stawianie sprawy powinno być odpowiednim impulsem dla osób, które nominują na to stanowisko ( kierownika Rejonów Dróg Krajowych).
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-10, 18:41   

Przejeżdżając dzisiaj ok godziny 17.15 przez skrzyżowanie Śląska/Piłsudskiego/Kopernika, zauważyłem intensywnie pracujące przy tej inwestycji ekipy. Mam nadzieję iż nie będzie już wstrzymywania prac i że modernizacja zostanie przeprowadzona porządnie, tzn pojawią się zarówno WYSIĘGNIKI (na każdym ze skrzyżowań) jak i CZUJNIKI. A nie tylko odtworzenie tego co było ("robota na pół gwizdka").
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-11-18, 22:41   

Trzeci materiał w RZW na ten temat (dołączono opinie mieszkańców):

RZW napisał/a:
Kiedy zakończy się wymiana sygnalizacji świetlnej?
2008-11-18

Wymiana sygnalizacji świetlnej na trzech wieluńskich skrzyżowaniach została wstrzymana tuż po tym jak się rozpoczęła.

Mieszkańcy Wielunia mają jednak nadzieje, że zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami prace rozpoczną się lada dzień. Czy tak będzie? Sprawdzała Katarzyna Jaśko: (na stronie źródłowej)
źródło: http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3418


Wprawdzie między poprzednim a tym materiałem pojawiła się na krótko firma prowadzące wymianę sygnalizacji (po jednym lub dwóch dniach niestety ponownie zaginęła).

1811 sygnalizacja.jpg
źródło: http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3418
Plik ściągnięto 150 raz(y) 101,48 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-01, 18:39   

Minęło niemal półtora miesiąca, od dnia w którym po raz pierwszy RZW poinformowało o przebudowie sygnalizacji. Od tego czasu firma prowadząca tą inwestycje na budowie spędziła może kilka dni .... Widocznie panowie nie potrafią pracowac przy tak sprzyjającej aurze i czekają na prawdziwą zimę - ekstremalni ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-16, 20:53   

Od jakiegoś czasu nie działa sygnalizacja na WP/Kopernika (około tygodnia). W godzinach szczytu z ulicy WP w ulicę Sieradzką lub Kaliską wyjeżdża się ciężko. Ostatnio ponownie pojawiły się ekipy na modernizowanych skrzyżowaniach - mam nadzieję nie będzie tradycyjnego zniknięcia robotników po kilku dniach. Z drugiej strony współczuję np układającym kostkę brukową w taką pogodę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-16, 22:25   

stefan_pol - faktycznie, kilka dni temu (chyba w sobotę) pojawiły się ekipy na skrzyżowaniach ul. Krakowskie Przedmieście i Piłsudskiego oraz Piłsudskiego i Śląskiej, ale pracowały tylko dzień lub dwa i więcej już ich nie widziałem...
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-19, 18:40   

Zanim powstaną nowe to jeszcze trochę wody w Pysznej upłynie ;) , póki co naprawili starą instalację na skrzyżowaniu WP/Kopernika. Kabel uszkodzono prawdopodobnie budując nową sygnalizację - jestem pełen podziwu dla tempa inwestycji.

RZW napisał/a:
Naprawa sygnalizacji
2008-12-18

Po tygodniu została naprawiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Kaliskiej , Kopernika, Sieradzkiej i Wojska Polskiego.

Awarię odczuli kierowcy, którzy przejeżdżali przez to jedno z ruchliwszych skrzyżowań w Wieluniu. Dwa dni temu doszło tam do wypadku, w którym ucierpiała 73-letnia rowerzystka. Kobieta przejeżdżała przez skrzyżowanie na którym nie działała sygnalizacja. Złamała przepisy i w konsekwencji uderzyła w bok jadącego drogą pierwszeństwa Forda Mondeo. Jak sprawdziliśmy przyczyną awarii było uszkodzenie kabla sterującego sygnalizacją.
Katarzyna Jaśko
źródło: http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3654


1812 swiatelka skrz.jpg
http://www.radiozw.com.pl/nius_inf.php?id=3654
Plik ściągnięto 196 raz(y) 92,54 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
d@vid 
Ma stragan na targu



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 659
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-21, 23:48   

No właśnie, nie dawno przechodziłem i nie było żadnych świateł... Chyba właśnie to był piątek. Ludzie stoją przed sygnalizacją i nie wiedzą co zrobić hehe. Po drugie z tą sygnalizacją nie pierwszy raz są problemy, często nie działają tu jakieś światła w szczególności dla pieszych, pamiętam nie jeden raz jak musiałem obejść sygnalizator aby sprawdzić jakie mają obecnie światło samochody.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2008-12-21, 23:51   

Już nie mówiąc o tym, że montaż nowych sygnalizatorów trwa już dobre 2 miesiące i przez ten czas wszystkie chodniki w pobliżu tych skrzyżowań są rozkopane (nawet nie zadali sobie trudu, żeby ponownie ułożyć tam kostkę), przez co gdy pada deszcz można nieźle się tam zabrudzić w błocie... Ech, to jest właśnie Wieluń. Kto to widział, żeby montaż nowych sygnalizatorów trwał tak długo? A ciekawe ile jeszcze potrwa...
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW