R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:20
Chcą porządnych sygnalizatorów
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-04, 22:52   Skrzyżowanie Popiełuszki i 18 Stycznia - rondo czy sygnaliz.

Skrzyżowanie Popiełuszki i 18 Stycznia - rondo czy sygnalizacja akomodacyjna? - podpowiedzi dla Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi. GDDKiA doprowadziła do porządku administrowane przez siebie skrzyżowania - teraz pora na Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Obecne nienormatywne skrzyżowanie jest niewydolne (mało drożne). W celu poprawy warunków drogowych rozważyć można dwa realne rozwiązania:


1. Gruntowną przebudowę skrzyżowania wraz z wymianą sygnalizacji. Przebudowa musiała by objąć:

- poszerzenie ulicy Popiełuszki w rejonie skrzyżowania celem wydzielenia lewoskrętów o optymalnej długości.
- korektę niwelety
- korektę "promieni skrętnych"
- wymianę sygnalizacji świetlnej na akomodacyjną


2. budowa normatywnego (stosunkowo dużego) mini-ronda (jednopasmowego). Przebudowa musiała by objąć:
- korektę niwelety
- korektę "promieni skrętnych"
- możliwe że konieczne byłoby wyjście poza pas drogowy w narożniku południowo-wschodnim (rejon kiosku na rogu)

A może Gość ma jakieś propozycje ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-04, 23:06   

Stefan napisał/a:
A może Ferbik ma jakieś propozycje

Nie nabierzesz mnie :>

Faktem niestety jest, że większość skrzyżowań, bez wyznaczonych podwójnych pasów ruchu to w Wieluniu porażka - przykłady:
- 18-go Stycznia od strony SS - skrzyżowanie z Popiełuszki: dam radę się wcisnąć, żeby skręcić na zielonej strzałce w prawo w stronę Lidla?
- ul. Kopernika - dam radę się wcisnąć, żeby skręcić w Kaliską? Dam radę się wcisnąć, żeby skręcić z Wojska Polskiego w Kopernika, bo albo jakiś debil stanie przed światłami blokując pseudo-pas dla skręcających w prawo, albo jakiś inny matoł stanie na środku obydwóch pasów (na wprost-skrętu w lewo i dla skręcacjących w prawo), dam radę się wcisnąć, żeby skręcić z Sieradzkiej w Wojska Polskiego?
- ul. Krakowskie Przedmieście - skrzyżowanie z Barycz, Królewską, Targową: dam radę się wcisnąć, żeby skręcić w Targową, czy Barycz?
- Krakowskie Przedmieście-18-go Stycznia: dam radę się wcisnąć, żeby z Krakowskiego skręcić w Piłsudskiego?

O skrętach na zielonej strzałce można zapomnieć jadąc Śląską od strony cmentarza i skręcając w Piłsudskiego, Krakowskim od strony Częstochowy skręcając w 18-go Stycznia, Popiełuszki, skręcając w 18-go Stycznia w stronę Rudy. Się rozpisałem, aż klawiatura parzy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2009-12-04, 23:33   

Ferbik napisał/a:
- 18-go Stycznia od strony SS - skrzyżowanie z Popiełuszki: dam radę się wcisnąć, żeby skręcić na zielonej strzałce w prawo w stronę Lidla?
- ul. Kopernika - dam radę się wcisnąć, żeby skręcić w Kaliską? Dam radę się wcisnąć, żeby skręcić z Wojska Polskiego w Kopernika, bo albo jakiś debil stanie przed światłami blokując pseudo-pas dla skręcających w prawo, albo jakiś inny matoł stanie na środku obydwóch pasów (na wprost-skrętu w lewo i dla skręcacjących w prawo), dam radę się wcisnąć, żeby skręcić z Sieradzkiej w Wojska Polskiego?
(...)
- Krakowskie Przedmieście-18-go Stycznia: dam radę się wcisnąć, żeby z Krakowskiego skręcić w Piłsudskiego?


Właśnie to było przyczyną likwidacji strzałek warunkowych na tych skrzyżowaniach - brak wydzielonych prawo-skrętów :D (na tych wlotach w/w skrzyżowań, gdzie były wydzielone takie pasy, strzałek nie zlikwidowano) . Na skrzyżowaniu Kopernika z WP sytuacja wkrótce ulegnie poprawie. Specyfika skrzyżowania umożliwia tam budowę sygnalizacji bezkolizyjnej, bez ingerencji w geometrię układu (odpowiednia szerokość wlotów Sieradzkiej i Kopernika dla wydzielenia pasów lewoskrętu, oraz brak czwartego wlotu na skrzyżowanie komplikującego układ - jest jedynie wylot na Kaliską z uwagi na jeden kierunek na tej ulicy).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michaal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: __
Wysłany: 2010-02-27, 19:12   

Wczoraj i dzisiaj zauważyłem że na skrzyżowaniu 18 Stycznia - Popiełuszki brak jest zielonej strzałki, czyżby spalona żarówka a może na tym skrzyżowaniu ktoś specjalnie postanowił zdemontować strzałkę? Podobnie sprawa dzisiaj rano wyglądała na skrzyżowaniu Krakowskie Przedmieście - Targowa czyżby znowu wina żarówki czy może postanowili w Wieluniu polikwidować zielone strzałki?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-28, 20:09   

michaal napisał/a:
Wczoraj i dzisiaj zauważyłem że na skrzyżowaniu 18 Stycznia - Popiełuszki brak jest zielonej strzałki, czyżby spalona żarówka a może na tym skrzyżowaniu ktoś specjalnie postanowił zdemontować strzałkę? Podobnie sprawa dzisiaj rano wyglądała na skrzyżowaniu Krakowskie Przedmieście - Targowa czyżby znowu wina żarówki czy może postanowili w Wieluniu polikwidować zielone strzałki?


Obstawiam żarówkę. Sygnalizacja na skrzyżowaniu Popiełuszki/18 Stycznia rzadko kiedy jest w pełni sprawna - prawie zawsze trafi się jakaś przepalona żarówka. To samo (może nawet jeszcze częściej) na przejściu dla pieszych z Sadów do "dwójki". Obie sygnalizacje na 18-go Stycznia kwalifikują się do wymiany.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2010-02-28, 21:38   

Dlaczego jeszcze nie jest uruchomiona pozostała część sygnalizacji na skrzyżowaniu Kaliskiej, WP, Sieradzkiej i Kopernika? Nadal pogoda nieodpowiednia? Ehhh...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-04, 07:24   

Cytat:
Wieluń: Chcą porządnej sygnalizacji

2011-04-03
Daniel Sibiak

Radni powiatu zastanawiają się czy w Wieluniu wzorem sąsiednich większych miast, możliwe jest założenie sygnalizacji świetlnej odliczającej czas zapalania się świateł.

– To świetny pomysł. Będąc ostatnio we Wrocławiu, gdy dojeżdżałem do świateł, czasomierz pokazał mi, że za 5 sekund zapali się czerwone światło. Dzięki temu, kierowcy nie pędzą, jak szaleni, a to prowadzi do poprawy bezpieczeństwa. Czy u nas też możliwe jest wprowadzenie takiej sygnalizacji? – dociekał radny Józef Kowal, od którego wyszedł pomysł zamontowania nowoczesnej sygnalizacji.
Przedstawiciele wieluńskiej policji nie słyszeli nic o planach zamontowania takiej sygnalizacji świetlnej. Zaproponowali jednak radnym, by zwrócili się do policji z taką prośbą, a ta przekaże je dalej, bo sprawa ustawienia sygnalizacji nie leży w gestii wieluńskiej komendy.
źródło: http://wielun.naszemiasto...84f29388,1,3,60
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2011-04-04, 15:21   

Cytat:
Radni powiatu zastanawiają się czy w Wieluniu wzorem sąsiednich większych miast, możliwe jest założenie sygnalizacji świetlnej odliczającej czas zapalania się świateł.

Zbędny i kosztowny luksus.

Cytat:
– To świetny pomysł. Będąc ostatnio we Wrocławiu, gdy dojeżdżałem do świateł, czasomierz pokazał mi, że za 5 sekund zapali się czerwone światło. Dzięki temu, kierowcy nie pędzą, jak szaleni, a to prowadzi do poprawy bezpieczeństwa.

To się może i sprawdza, ale na typowych obwodnicach miast, gdzie z reguły ograniczenie szybkości jazdy jest większe niż 60km/h.
Na obwodnicy opolskiej, od strony Wielunia w kierunku Wrocławia i Nysy też stosuje się taką nowinkę ;) tyle tylko, że tam pokazywana jest proponowana prędkość z jaką trzeba by było się poruszać aby zdążyć przejechać na zielonym :razz:

Dla mnie osobiście, takie rozwiązania w Wieluniu to nic innego jak kosztowny gadżet :razz:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wln4life 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lut 2009
Posty: 363
Skąd: Welungen
Wysłany: 2011-04-04, 16:35   

miko 005 napisał/a:
Cytat:
Radni powiatu zastanawiają się czy w Wieluniu wzorem sąsiednich większych miast, możliwe jest założenie sygnalizacji świetlnej odliczającej czas zapalania się świateł.

Zbędny i kosztowny luksus.

Cytat:
– To świetny pomysł. Będąc ostatnio we Wrocławiu, gdy dojeżdżałem do świateł, czasomierz pokazał mi, że za 5 sekund zapali się czerwone światło. Dzięki temu, kierowcy nie pędzą, jak szaleni, a to prowadzi do poprawy bezpieczeństwa.

To się może i sprawdza, ale na typowych obwodnicach miast, gdzie z reguły ograniczenie szybkości jazdy jest większe niż 60km/h.
Na obwodnicy opolskiej, od strony Wielunia w kierunku Wrocławia i Nysy też stosuje się taką nowinkę ;) tyle tylko, że tam pokazywana jest proponowana prędkość z jaką trzeba by było się poruszać aby zdążyć przejechać na zielonym :razz:

Dla mnie osobiście, takie rozwiązania w Wieluniu to nic innego jak kosztowny gadżet :razz:


Tu chodzi o mały wyświetlacz, który wyświetla czas do zmiany światła, a nie dopuszczalną prędkość. System nie wydaje mi się żeby był kosztowny już o wiele więcej kosztuje monitoring na skrzyżowaniu niż ten system. Z tego co wiem, sprawdza się w Opolu.
_________________
Pesymista widzi ciemny tunel.
Optymista widzi światełko w tunelu.
Realista widzi światło pociągu.
A maszynista widzi trzech debili na torach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-04, 17:17   

A u Niemca (Studgardt - 30 lat temu) widziałem w czerwonym świetle cień wskazówki, który odliczał jak na zegarze ostatnią minutę do zmiany świateł - i o dziwo działało to przez 3 miesiące mojego pobytu (i później chyba też)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
michaal 
Słyszał o Wieluniu


Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: __
Wysłany: 2011-04-04, 20:05   

W Bełchatowie też można spotkać takie coś (jednak z tego co zauważyłem na drogach w centrum)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
K_O_Z_A 
Przejeżdżał przez Wieluń



Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 63
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-04, 20:47   

Co do wyświetlaczy odmierzających czas do zmiany świateł. Moim zdaniem to nie na Wieluń. I tak się stoi w korkach i tak. To faktycznie działa w większych miastach gdzie można jechać 70km/h, u nas to raczej nic nie da i nie poprawi.
Ostatnio zmieniony przez K_O_Z_A 2011-04-04, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-04, 22:02   

K_O_Z_A, chyba pomyliłeś adresy .....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-04, 22:06   

Stefan, myślę że nie pomylił... na górze tej strony jest twój post (sprzed 1,5 roku prawie) w którym użyłeś piekielnej funkcji [ you ] czy jak to tam się nazywa... i stąd ta odpowiedź :twisted:
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
K_O_Z_A 
Przejeżdżał przez Wieluń



Wiek: 38
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 63
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2011-04-04, 22:38   

Właśnie stąd ma wypowiedź. Ale też mój błąd, że nie zobaczyłem na datę dodania postu ;) Już poprawione więc po problemie ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW