R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Wieluńskie Schronisko
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-12-09, 15:29   

Niewiem jak jest teraz z tym usypianiem ale jeszcze nie tak dawno za czasów panowania nad schroniskiem pewnego starszego pana.....ów pan usypiał na życzenie...nawet do domu przyjeżdzał zeby skrócić życie psiaczkowi...i wtedy nie było pytań dlaczego , po co?
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Administrator 
Administrator


Pomógł: 59 razy
Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 3155
Otrzymał 7 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-13, 18:38   

Małgośka podjeła decyzję o rezygnacji z uczestnictwa na naszego forum. Dlaczego? Każdy sam powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Pozwolę sobie zamieścić fragmenty maila który dostałem od Małgośki. Fragmenty dotyczą stawianych jej zarzutów.



---------------------------------------------


... Każdy ma prawo zadać takie pytanie - choć Ferbik (sam zarzucając innym brak umiejętności czytania ze zrozumieniem) po moim opisie:
ze stronki schroniska napisał/a:
Agresja Majeczki okazała się przez te miesiące być na tyle olbrzymim problemem, że psina stanowiła zagrożenie dla innych. Decyzją weta została uśpiona

podsumował to jednym zdaniem:
Ferbik napisał/a:
Rozumiem, że w taki sposób wolontariusze pomagają psom...


Wet=wolontariusz? :o
Ma się więc tu wrażenie "doczepiania" dla samej sztuki :roll:


Tak jak napisałeś - uśpienie psa to nie pstryknięcie palcami. Do tego ostateczną decyzję podejmuje lekarz weterynarii.

Pomijam fakt, że każdą taką decyzję, uzasadnioną i rozsądną - przypłacam ogromnymi wyrzutami sumienia i załamaniem, bo może jednak? Może?...
Przez trzy lata prowadzenia schroniska, przy setkach psów, które przeszły przez schroniskowe mury - takich przypadków mieliśmy tylko kilka...
Zdarzyło się parę zagryzień, parę psów musieliśmy uśpić :( więcej odeszło pomimo naszej o nie walki - przy ataku parwowirozy czy nosówki.
Przeprowadzamy sterylizacje aborcyjne, usypiamy ślepe mioty :( Temat długi, bolesny, pełen wątpliwości - więc jak najbardziej godny rozważania i "wałkowania" go na różne sposoby w poszukiwaniu innych rozwiązań...



... Udało się Ferbikowi ponownie zasiać ziarno nieufności wobec moich
(skoro zajmuję się schroniskiem - to właśnie wobec moich) poczynań
i decyzji związanych z psim życiem bezdomnym.

Tak jak pisałam w topiku poświęconym artykułowi w Kulisach - jest
wiele spraw, które wymagają poprawie/naprawie - ale to problem
ogólnokrajowy i samo "chcenie" nic tu nie zmieni...
Dlaczego nagle wszyscy mają coś do powiedzenia na ten temat - a NIKT
do mnie się nie zgłosi z propozycją pomocy? Czemu stale pozostaję
praktycznie osamotniona w swych działaniach? Czemu tak naprawdę poza
paroma osobami z tego terenu - mogę liczyć na pomoc całej Polski, poza
Wieluniem właśnie? Czemu gdy prosiłam, przecież wielokrotnie, o pomoc
- choćby wirtualną, gdy chciałam kogoś tą sprawa zainteresować, gdy
tłumaczyłam wszystko o co zostałam zapytana i o co pytana nie byłam
(zarówno na obecnym forum, jak i poprzednio istniejącym) - czemu wtedy
nie pojawił się nikt kto choć trochę by nas/mnie odciążył?
Przepraszam - bo jestem niesprawiedliwa - próbę podjęła Dominika, ale
jednak ją to przerosło po pierwszych spojrzeniach w psie oczy... (ale
i tak będę jej za tę chęć podjęcia działań dozgonnie wdzięczna)

Jeśli nawet w tej chwili ktoś czytający forum pomyślał o jakiejś
pomocy skierowanej ku zwierzakom - po tym co zapewne teraz jak lawina
ruszy - zrezygnuje... i wcale nie będę się temu dziwić :(

Jeden jedyny raz wieluniacy forumowi zareagowali razem - co teraz Ferbik
dzierży jak broń... :(

Przez trzy lata swych działań pomogły nam już tysiące osób -
znających realia naszego schroniska (i to z autopsji, nie z domysłów i
wyciągania niezrozumiałych dla mnie wniosków) - i nigdy nie zostały
ku nam postawione takie zarzuty... Raczej pojawiały się momentalne próby
zaradzenia sytuacji...



... Gdy czytam:
Ferbik napisał/a:
No i koszty się zmniejszają

nie mam już sił się tłumaczyć...

Wobec tych, którzy kibicowali i kibicują nam jako schronisku, którzy tyle razu podnosili mnie na duchu, to nie w porządku - wiem. Ale nie podejmę się dyskusji, gdy padają takie słowa :(

I to akurat w momencie gdy z opisu działu "Zwierzaki" zniknął pro-schroniskowy opis, a admini (poza Tobą) toczą jakąś prywatną bitwę z Blinkiem (zbanowanym nota bene od dłuższego czasu) - jednocześnie "wsadzając palce w oko" osobom z Blinkiem związanym poprzez chwilowe bany, kasowanie ich postów :(

Znam regulamin i godzę się z tym, że na własnym podwórku admin ma zawsze rację.
Ale ja na tym podwórku nie muszę się pojawiać :(
Na wdaniu się w taką "przepychankę słowną" ucierpią tylko moi podopieczni. Nie pozwolę na to, za dużo włożyłam w to wysiłku, pracy i emocji...

O - widze, że teraz F. dodał tekst o sponsorowaniu....

Nie pamiętam teraz kto i ile wpłacił - i oczywiście zawsze bedę wdzięczna za każdą złotówkę, choć sprawa była sprzed roku, a kwota od forumowiczów stanowiła część wtedy potzrebną - ale to dla mnie cios poniżej pasa.

O tym jakie mamy problemy w schronisku pisałam tutaj: http://www.wielun.biz/viewtopic.php?t=2037 (przy okazji - sprawa wniesiona przez naszą byłą pracownicę została oddalona z braku jakichkolwiek podstaw do jej roszczeń) - tam Ferbik dzielnie mi sekundował... A teraz coś się zmieniło? Opis Majki pojawił się na stronce w sierpniu :roll:

Przepraszam więc Cię strasznie, ale nie podejmę "rękawicy" i chyba ostatecznie pożegnam z forum, które przecież przez tyle lat czytywałam i ceniłam :( Przy zmianach jakie jednak teraz się tu poczyniają - forum straciło swój urok. Oczywiście to moja prywatna, subiektywna zapewne, opinia.


Chciałam Cię również prosić o skasowanie mojego użytkownika na forum tak by nikt nie napisał przypadkiem do mnie pw i nie miał pretensji o brak odpowiedzi.
Jesli komuś faktycznie będzie zależało na poznaniu prawdy zajrzy na forum schroniskowe, napisze do mnie maila, postara się o spotkanie w realu, zadzwoni. Sposobów jest wiele - ale ze względu na moją nieumiejętność reagowania na takie ciosy - nie chcę już być forumowiczką wielun.biz :(

--------------------------------------------------

Zgodnie z wolą Małgośki , Blinka i pozostałych uczestników sporu usuwam ich konta.

Zamykam też temat - nie ma sensu dyskusja skoro nie ma kto odpowiadać na zarzuty.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW