R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Gimnazjaliści palą, piją i się prostytuują
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2006-12-11, 14:51   Gimnazjaliści palą, piją i się prostytuują

Cytat:
Nikt się nie spodziewał takich wyników. Ponad połowa gimnazjalistów pali papierosy, co trzeci pije alkohol, a 1 procent przyznaje się do prostytucji - tak ustalili kontrolerzy wysłani przez Ministerstwo Edukacji do szkół w Kujawsko-Pomorskiem.

Nastolatkowie ochoczo zwierzali się ze swoich doświadczeń. Skąd ta szczerość uczniów? Wizytatorzy zapewnili im anonimowość.

Najbardziej szokujące okazało się, że o tych wyczynach często wiedzą rodzice uczniów. "Mamy informacje, że część gimnazjalistów pije i pali razem ze swoimi rodzicami, którzy nie widzą w tym nic złego" - mówi "Nowościom" kujawsko-pomorska kurator oświaty Bożena Adamska.

Te pierwsze ustalenia policjantów, prokuratorów i wizytatorów nie szokują jednak dyrektorów kontrolowanych szkół. "W mojej pracy pedagogicznej bardziej lub mniej bezpośrednio zetknąłem się z każdą z tych patologii" - zdradza Adam Wnorowski, zastępca dyrektora toruńskiego gimnazjum nr 3.

Źródło: http://www.dziennik.pl




Szokujące, a jednocześnie zatrważające są te wiadomości...
A może macie na to zjawiasko jakies rady, które mogą temu przeciwdziałać :?:

Zapraszam do dyskusji.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-11, 15:18   

to kolejny dowód na to, że pomysł z gimnazjami nie sprawdził się, ale nikt ich nie zlikwiduje bo za duzo pieniędzy zostało w to włożone...
a poza tym przyznać sie do porażki? co to, to nie :evil:



Cytat:
A może macie na to zjawiasko jakies rady, które mogą temu przeciwdziałać

ja juz sie wypowiadałam kiedyś, że jestem za wprowadzeniem godziny policyjnej dla małoletnich i za zmiana systemu karania i nagradzania uczniów...

niech sie wypowiadają ci, co wymyślili bezstresowe wychowanie w szkole :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-11, 15:23   

daff napisał/a:
jestem za wprowadzeniem godziny policyjnej



To nic nie da, niby teraz też jest "godzina policyjna" po 22, ale kto tego przestrzega?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-11, 15:28   

Marta, no własnie, jeden człowiek nic nie zrobi...


a widzisz, zeby komus zależało? każdy tylko gada: no, zróbmy coś z młodzieża, tak dalej byc nie może... blelelndjfhsugfugfwics


i na tym sie kończy :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-11, 15:54   

Niestety daff masz racje!
Zawsze jest duzo gadania, a i tak nic z tego nie wynika :sad:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-12-11, 15:58   

Dzisiaj po rozmowie z pedagogiem jednej z wieluńskiego szkół pogimnazjalnych dowiedziałem się, że gimnazjaliści przynoszą dużo niedobrych nawyków takich właśnie jak palenie i picie oraz dużą agresję wobec innych uczniów :evil:

Dzisiaj sam zobaczyłem na własne oczy jak młody człowiek odniósł się do starszej osoby na korytarzu szkolnym, a ona nic 0 reakcji :evil: o zgrozo ... :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-11, 16:08   

Cytat:
Dzisiaj sam zobaczyłem na własne oczy jak młody człowiek odniósł się do starszej osoby na korytarzu szkolnym, a ona nic 0 reakcji Evil or Very Mad o zgrozo ... Evil or Very Mad

a co miał/a zrobić? zaprowadzić do dyrektora? chyba siłą bo wątpię, żeby dobrowolnie poszedł taki baranek :?


z jednej strony sie nie dziwię takiemu staremu nauczycielowi, po co reagować? żeby usłyszeć dodatkowe wyzwiska pod swoim adresem? czasem lepiej udawać, że sie nie usłyszało...


to mi przypomina historie pewnego Michałka, normalny wrzód na d...e! obiecalam ,że sie skontaktuję z jego rodzicami po kolejnym jego wybryku, a ten skubaniec w domu zdjął słuchawke z widełek i sie nie mogłam dodzwonić, bo zajete bylo :roll: (pomysłowa bestia)

ale probowałam tak długo, aż mi sie udalo, dodatkowo nagana u dyra i poprawa natychmiastowa :)


ale kolo miał 12 lat i wiedziałam , że mi nie walnie z łokcia 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
tokar1991 
Przejeżdżał przez Wieluń
VeB!



Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 13 Cze 2006
Posty: 65
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-11, 18:07   

Połowa pali papierosy? Nie chce mi się wierzyć... Jeżeli pali 10 - 15% uczniów to jest już maks. (przynajmniej tak wynika z moich obliczeń :P ). A i tak zdecydowanie więcej osób pije niż pali. Może nie jest to "nawalanie się" tak, że równowagi nie umieją utrzymać, ale piją.
A o prostytucji nie słyszałem, choć pewnie (tak jak w tej ankiecie) w małym stopniu istnieje...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Archdevil 
Administrator
pan piekła



Pomógł: 57 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 2613
Piwa: 15/45
Skąd: Strugi
Wysłany: 2006-12-11, 18:29   

Tokar, to nie tak. Pamiętaj, że wg szacunków co 5 człowiek na świecie to chińczyk, więc teoretycznie możemy znaleźć chińczyka wśród tych co odpowiedzieli w tym temacie ;-)
_________________
diablos un pasos amigos (D.U.P.A)
http://www.radiofonia.net

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2006-12-12, 22:22   

daff napisał/a:
z jednej strony sie nie dziwię takiemu staremu nauczycielowi


Fakt, że to nie był nauczyciel tylko pedagog szkolny, ktory powinnien reagować na takie zachowanie no ale cóż.. lepiej zrobic ankiete o AIDS niż resocjalizować zdemoralizowaną młodzież :!:

A jeżeli chodzi o picie i palenie to dzisiaj usłyszałem, że ta młodzież robi to w obecności swoich rodziców,a Ci nie widzą w tym nic złego ... :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-13, 00:16   

Lesiu napisał/a:
epiej zrobic ankiete o AIDS niż resocjalizować zdemoralizowaną młodzież n

zastanówmy sie najpierw kto lub co zdemoralizowało te młodzież?


dla mnie to jest ewidentnie wina systemu oswiaty :evil:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-13, 13:14   

daff napisał/a:
dla mnie to jest ewidentnie wina systemu oswiaty


A dla mnie ewidentnie wina rodziców. Oczywiście oświata pozostawia wiele do życzenia. Ale jeśli z młodego człowieka wyrasta narkoman. chuligan czy inny taki to jest to w głównej mierze wina rodziców.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2006-12-13, 15:51   

ourson napisał/a:
A dla mnie ewidentnie wina rodziców. Oczywiście oświata pozostawia wiele do życzenia. Ale jeśli z młodego człowieka wyrasta narkoman. chuligan czy inny taki to jest to w głównej mierze wina rodziców.


Można z patologicznej rodziny wyrosnąć na mądrego człowieka a można z tzw. "normalnej" rodziny zostać narkomanem. Rodzina tutaj nie ma nic do rzeczy! Każdy ma swój rozum i w pewnym wieku potrafi już z niego korzystać i odróżniać dobro od zła.

[ Dodano: 2006-12-13, 06:52 ]
Nie usprawiedliwiajmy narkomanów, chuliganów, alkoholików tym, że ich rodzice również tak postępowali. Każdy jest sprawcą własnego losu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2006-12-13, 16:07   

A ja dajac wyraz mojej delikatnej obojetności w tej sprawie napiszę tak:
Jaro napisał/a:
Ponad połowa gimnazjalistów pali papierosy, co trzeci pije alkohol, a 1 procent przyznaje się do prostytucji

Biblia napisał/a:
Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo

Budka Suflera napisał/a:
Wszyscy swięci balują w niebie

Cóż, grzech nie naśladowac :)
A teraz czekam na gromy na moją głowę od Was :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
andzia 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomogła: 1 raz
Wiek: 40
Dołączyła: 29 Lis 2006
Posty: 86
Skąd: okolice niedalekie
Wysłany: 2006-12-13, 20:13   

majk-el napisał/a:
Każdy ma swój rozum i w pewnym wieku potrafi już z niego korzystać i odróżniać dobro od zła.


tak, tylko od rodziców właśnie zależy co dla dzieciaka będzie dobrem, a co złem...

majk-el napisał/a:
Można z patologicznej rodziny wyrosnąć na mądrego człowieka a można z tzw. "normalnej" rodziny zostać narkomanem


masz rację, ale to nie o to chodzi, bo w patologicznej rodzinie, gdzie jedno z rodziców będzie, dajmy na to chlało, drugi rodzic może być cudownym człowiekiem i wychować dzieci na porządnych ludzi; właśnie o to chodzi jak się dzieci wychowuje...albo raczej jak się nie wychowuje...bo większość rodziców nie bardzo się do tego obowiązku przykłada, zostawiając sprawy samym sobie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW