R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Stłuczki kursantów - obawy ośrodków szkolenia
Autor Wiadomość
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-08, 16:49   Stłuczki kursantów - obawy ośrodków szkolenia

Przyszli kierowcy mają uczyć się parkowania nie na plastikowych pachołkach, ale pomiędzy prawdziwymi samochodami. Ośrodki szkolenia kierowców obawiają się, że słono zapłacą za ewentualne stłuczki z udziałem kursantów.

Tomasz Piętka z Ministerstwa Infrastruktury uspokaja, że przyszli kierowcy nie będą od razu wypuszczani na prawdziwe parkingi.

Piętka wyjaśnia, że ośrodki szkolenia będą mogły do ćwiczeń ustawić własne auta. Dodaje, że "nie ma takiego nakazu, żeby manewry parkowania wykonywać na przykład pod apteką".

Tomasz Piętka mówi jednak, że docelowo po wstępnym szkoleniu w ośrodkach przyszli kierowcy będą ćwiczyć parkowanie na normalnych miejscach parkingowych.

Nowe przepisy dotyczące szkolenia kierowców wejdą w życie od 4 października.


źórdło: onet.pl


Pffff, Ja i parkowanie podczas nauki pomiędzy samochodami zamiasta pachołków, już to widzę ;) Każdy samochód skasowany :P
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-08, 22:16   

Z zapowiadanej na jesień rewolucji w kształceniu kierowców niewiele wyjdzie. Instruktorzy i egzaminatorzy boją się, że kandydaci na kierowców w czasie nauki jazdy będą niszczyć samochody.


Od 4 października w życie wchodzą nowe przepisy nauki i egzaminowania osób ubiegających się o prawo jazdy.

Jedną z zasadniczych zmian jest ograniczenie liczby manewrów na placu, między gumowymi pachołkami. W to miejsce ma być wprowadzone więcej zajęć praktycznych, czyli jazdy po ulicach.

Także na ulicach kandydaci na kierowców mają uczyć się parkowania - pisze Życie Warszawy. A wiadomo, że początkującym kierowcom właśnie parkowanie stwarza najwięcej problemów. Nie ma jazdy treningowej bez kilkakrotnie przewróconych pachołków - ocenia Jarosław Poznański, szef warszawskiej szkoły nauki jazdy Autokurs.

Jak mówi Poznański, jeśli kursant wjedzie w pachołek, to nic się nie stanie. Ale jeśli źle wykona manewr na zatłoczonym parkingu, to zrobi się problem. - Stłuczka albo w najlepszym razie otarcie o samochód zaparkowany obok gotowe. Wszyscy będą mieli przez to problemy: kursant, szkoła jazdy i właściciel potrąconego auta.

źródło : interia.pl

Rotfl, wiedziałam że tak zrobią! Za dużo by stracili na odszkodowaniach pokrzywdzonych kierowców! 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-08, 22:41   

Jedno jest pewne. Dla osób które zaczynają naukę od kursu, i wcześniej nigdy nie jeździły, kurs to za mało, żeby nauczyć się jeździć. Co gorsza znam oosby, które zdają egzamin a nie wsiadają za kierownicę. Ja należałam do tych laików, teraz już jest lepiej, ale to tylko dlatego, że jadąc gdziekolwiek z rodzicami pchałam sie do kierownicy. Teraz nie ma problemu. :mrgreen:
A jesli chodzi o "prawdziwe" pachołki.... hehe wszystko trzeba wyćwiczyć, z reszta sa kierowcy którzy zajmują podwójnie miejsca parkingowe :) Raz, drugi się kogoś przytrze to sie nauczy. :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-08, 22:52   

Ja nie jezdzilem praktycznie przed kursem, a jezdze w miare dobrze juz 8 lat bez zadnej stluczki z mojej winy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-09, 09:13   

No to pogratulować. Ja od przeszło 3 lat, niestety z 1 kraksą, a właściwie to chyba z 2 , ale ta druga nie jest udowodniona :lol:
Wracając do kursów. Ja nie jeździłam przed wcale. Byłam zielona :mrgreen: , pierwsze słowa kolesia były takie :"tu jest kierownica, sprzęgło, gaz, biegi, no to jedziemy do tyłu" :wink: Ja mu odpowiedzialam, że do przodu jeszcze nie jeździłam :lol: Także niektórym przychodzi coś łatwiej jak Ferbikowi. Ja musiałam wszystko od początku. Robiłam prawko w zimie. Czy wjechanie na pachołkach w zaspę zalicza sie do "kraksy" :?: :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 09:55   

Dominika napisał/a:
Czy wjechanie na pachołkach w zaspę zalicza sie do "kraksy"

Rotfl, raczej nie no bo przcież tam nie był pachołek tylko zaspa, a to jest co innego :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-09, 09:56   

MaRtUsIcAaA napisał/a:
raczej nie no bo przcież tam nie był pachołek tylko zaspa, a to jest co innego


No tak, ale jak by na to nie spojrzeć, to w coś wjechała, nie? Czy to była kraksa to nie wiem, trzeba by było kogoś z kwalifikacjami zapytać o to :)
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 10:08   

No w coś wjechała ale jakby była na drodze i wjechała w zaspę a nie AUTO to chyba nie byłaby kraksa... Chyba że przez wjazd w tą zaspę byłoby rozwalone całe auto... :twisted: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2005-08-09, 10:11   

Tak naprawde o tej mojej "wpadce" wiem tylko ja, tamta Micra, i jakiś obcy szkoleniowiec, bo mój w tym czasie grzał (się) w swojej kanciapie. :wink: Muszę pochwalić Micre za wytrzymałość (nic nie było widać 8) ). Teraz przypomniała mi się inna "wpadka" na skrzyzowaniu Sieradzkiej, Kaliskiej i Wojska Polskiego skręcalam w przeciwnym kierunku niż włączyłam migacz. :mrgreen: Powstało małe zamieszanie :) skończyło się trąbieniem innych uczestinków ruchu. To tyle z moich "wpadek". Więcej sobie nie przypominam. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-09, 10:12   

MaRtUsIcAaA napisał/a:
Chyba że przez wjazd w tą zaspę byłoby rozwalone całe auto...


Pewnie całe by nie byłó rozwalone, ale reflektory napewno. Zależy też od tego z jaką prędkością by jechała.
Wiesz, są takie osoby dla których uderzenie lekkie jak mówisz w zaspe jest kraksą, więc nie można tego wykluczyć do końca.
Brakuje nam eksperta...

Dominika napisał/a:
"wpadka" na skrzyzowaniu Sieradzkiej, Kaliskiej i Wojska Polskiego skręcalam w przeciwnym kierunku niż włączyłam migacz.


Każdemu początkującemu się może zdarzyć :)
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 10:21   

Dominika napisał/a:
Więcej sobie nie przypominam.

... I serdecznie za nie żałuję :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dero
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-09, 11:10   

Zawsze cos musza kombinowac z tymi przepisami... :( teraz jest znowu bum na prawko jezdzimy na 2 auta i niewyrabiamy..jedno jest juz troszke poobijane przez kursantowa(i nietylko :lol: ) co dopiero jak wejda w zycie nowe przepisy :shock: chyba bede musial auta oblozyc poduszkami bo znajac umiejetnosci niektorych..niemowie tylko o kobietach ale rowniez zdazaja sie wyjatki wsrod facetow ktorzy zdaja za 10 razem i jeszcze mowia ze oni chca robic na ciezarowe :lol: :D
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 11:17   

Dero napisał/a:
zdazaja sie wyjatki wsrod facetow ktorzy zdaja za 10 razem i jeszcze mowia ze oni chca robic na ciezarowe



Pewnie, że tak, a później jedzie taki Volvem z naczepą i ma w d... auta osobowe, nie wspominając już o podstawach przepisów o ruchu drogowym... 8)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 11:29   

Najbardziej rozbrajaja mnie baby za kolkiem, ktore wykonujac manewr parkowania wlaczaja kierunkowskaz przeciwny do skretu kierownicy, albo kreca kierownica nie w ta strone, w ktora chca wyjechac :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-09, 11:33   

Rotfl, Ferbik czy to jakaś aluzja do Dominiki?? :P
A tak w ogóle, nie tylko baby za kółkiem robią takie manewry, widziałam wielu facetów, którzy robili podobnie. :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW