R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie daj sie pogryźć psu!!!
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-30, 12:42   Nie daj sie pogryźć psu!!!

W czwartek zostałam pogryziona przez psa (o tej suni pisalam wdziale "Zwierzaki" )
Udałam sie niezwłocznie do lekarza gdzie podali mi zastrzyk przeciw tężcowi.
I tu sie zaczęły schody!
Zostalam skierowana do poradni chorób zakaźnych, gdzie usłyszalam, po długim wywodzie lekarza, ze ja musze tą suke złapać, gdyż musi być pod obserwacją,w innym wypadku czeka mnie szczepienie :-(
Jest problem zezlapaniem tego psa.Bylam odsyłana od jednego do drugiego. Dowiedziałam sie w końcu, ze lapaniem bezpańskich psów zajmuje sie urząd miasta i gminy.Weterynarze nie łapią już psów.
Gdy tam zadzwoniłam I przedstawilam całą sprawe. To nie dosć że nie uzyskałam pomcy, to jeszcze zostalam reprymende: dlaczego do nich dzwonie jeżeli schronisko wie o całej sprawie!
Do schroniska pojechałam i mają ją złapać, w innym razie sanepid da mi skierowanie na szczepienie,czego wolalabym uniknąć.

Wniosek jest taki tej sprawy (streścilam to wszystko, gdyż za duzo pisania by było), że jak ci sie coś stanie, to niestety znikąd pomocy.Trzeba sie samemu tym zająć!
A jeszcze sie dowiedzialam, ze gdybym zaraz po ugryzieniu przez psa nie poszła do lekarza,skądposzedł wniosek do sanepidu, musiałabym za złapanie psa i obserwacje sama zapłacic :-(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-30, 12:59   

glizda, widzisz taki jest ten nasz piękny kraj. Ludzie o dobrym sercu dostawają po (słowo wymoderowano) niestety...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-30, 13:03   

Właśnie widze Ferbik :sad: Teraz czeka mnie życie w niepewności dopóki nie złapią tego psa :sad:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-30, 16:02   

glizda, lepiej tego nie lekceważ. Anatoksyna przeciwtężcowa nie wystarczy. Musisz jeszcze wziąść serie zastrzyków przeciwko wściekliźnie (4-5 zastrzyków w odstępach tygodniowych). Co prawda robią to bezpłatnie w szpitalu, ale np w wakacje lekarz który się tym zajmuje miał wolne i na zastrzyki trzeba było jeżdzić do ... Łodzi :D
No chyba że złapia psa...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2006-12-30, 16:27   

a zastrzyki przeciwko wściekliźnie są bolesne ... niestety ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-30, 17:25   

red napisał/a:
glizda, lepiej tego nie lekceważ


Nie lakcewaze tego. Po prostu musze czekać aż złapią psa, jeśli go nie złapią to wtedy sanepid skieruje mnie na szczepienie :sad:

MAR-COM napisał/a:
a zastrzyki przeciwko wściekliźnie są bolesne ... niestety ...


Wiem o tym :sad: i chciałabym tego uniknąć, mam nadzieje ze mi sie uda
Mam 12 dni, po tym czasie będzie decyzja co dalej
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-30, 18:25   

glizda napisał/a:
A jeszcze sie dowiedzialam, ze gdybym zaraz po ugryzieniu przez psa nie poszła do lekarza,skądposzedł wniosek do sanepidu, musiałabym za złapanie psa i obserwacje sama zapłacic



To wszystko jest po prostu niedorzeczne jak i cała nasza polityka z rządem na czele...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-30, 18:29   

Jaro napisał/a:
To wszystko jest po prostu niedorzeczne jak i cała nasza polityka z rządem na czele...


Masz racje Jaro jest niedorzeczne!
Ja od czwartku jestem wnerwach cała!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-31, 00:21   

glizda, nie możesz czekać na złapanie psa. Powinnaś mieć podane szczepienie od razu. Ewentualnie jeśli pies zostanie złapany i poddany obserwacji seria szczepień może zostać przerwana po 1-2 zastrzykach. Obserwacja jest w każdym przypadku bezpłatna. Wścieklizna jest chorobą zwalczaną z urzędu - jest to choroba nieuleczalna i niepodanie szczepionki może mieć fatalne skutki. Lekarze "od ludzi" często lekceważą zagrożenie tą chorobą. Ale każdy lekarz weterynarii powie ci to samo. Powinnaś zostać zaszczepiona p/wściekliźnie NATYCHMIAST.

[ Dodano: 2006-12-31, 00:24 ]
A tak na przyszłość - ranę po pogryzieniu przez psa co do którego mamy wątpliwości czy ma szczepienie (a wątpliwości należy mieć zawsze kiedy nie mamy przedstawionego natychmiast zaświadczenia o zaszczepienie psa) trzeba bardzo dokładnie przemyć wodą z mydłem. Ranę oczyszczoną należy w miarę możliwości pozostawić otwartą tak aby krwawiła. Po czym natychmiast zgłosić się do lekarza na szczepienie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-31, 02:50   

A tak BTW: jak nie ma kto złapać tego psa, to ja sam z paroma osobami poskromimy bestię. Daj znać.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-31, 17:42   

ourson wszędzie mi powiedzieli, ze mam poczekać na złapanie psa, nawet lekarz
w poradni chrób zakaźnych powiedział mi , ze w moim interesie jest aby zlapali psa!
Wszędzie mówia jak sie psa złapie! Ale jakoś tego psa nie można złapac! We wtorek mam nadzieje, przyjadą ze schroniska i maja go złapac.
Pani z sanepidu powiedziala, że mam 12 dni, tyle trwa obserwacja psa!
Rana została od razu przemyta! Cale szczęście mocno mnie nie ugryzł, ale niestety na twarzy :-(
Dzięki Ferbik! Bede pamiętac.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-31, 18:20   

glizda, obserwacja trwa 15 dni, może być przedłużona do 21 tak jest w ustawie a pani z sanepidu i lekarze powinni zostać wysłani na dodatkowe szkolenie!!! Do zaszczepienia pogryzionego człowieka pies nie jest potrzebny. Poniżej fragment strony WSSE Kraków:

POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU POKĄSANIA PRZEZ ZWIERZĘTA:
• w momencie pokąsania należy ustalić właściciela zwierzęcia (imię, nazwisko i adres zamieszkania), w celu zgłoszenia go do obserwacji weterynaryjnej,
• zwierzęta domowe które pokąsały człowieka należy poddać badaniu i obserwacji przez lekarza weterynarii przez okres 15 dni, co pozwala często wykluczyć wściekliznę i skrócić szczepienie do 1-2 iniekcji lub nie rozpoczynać szczepień p/wściekliźnie u narażonego,
• rana po pokąsaniu powinna być dokładnie umyta wodą z mydłem i opatrzona,
• natychmiast należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu lub najbliższego Oddziału Ratunkowego celem zaopatrzenia chirurgicznego i ewentualnego skierowania do Punktu szczepień p/wściekliźnie,
• zwierzęta domowe padłe lub zabite należy przekazać do badania weterynaryjnym laboratoriom diagnostycznym.


Wścieklizna jest objęta wykazem chorób których zwalczanie normują ustawy:
• Ustawa o chorobach zakaźnych i zakażeniach z dnia 6.09.2001 r. (Dz. U. Nr 126,poz.1384 z 2001 r.)
• Instrukcja Ministrów Zdrowia oraz Rolnictwa w sprawie zapobiegania wściekliźnie u ludzi (Dz. Urz. MZiOS z dnia 15 grudnia 1967 r.).

Jeśli złapiesz psa i zostanie poddany obserwacji to jeśli będzie zdrowy to przerwą szczepienia. Szczepienie nie jest bolesne, ani szkodliwe.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-12-31, 18:34   

ourson a mnie lekarz postraszyl, ze lepiej abym uniknęła szczepienia, gdyż zdarzają sie powikłania poszczepienne!
Po pogryzieniu byłam u lekarza i miałam przemyta rane i podaną anatoksyne przeciwtężcową.
Ale, wszędzie mi powiedzieli, ze muszą złapać psa wtedy zadycydują o zaszczepieniu mnie. Dopiero w przypadku nie zlapania psa, dostane skierowanie z sanepidu na szczepienie!
Mnie po prostu ręce opadają z tego wszystkiego!!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-01, 13:38   

glizda, poddaj sie szczepieniu i nie czekaj aż złapią tego psa ,bo to może wogóle nie nastąpić.a potem sie okaże że jest za póżno na szczepienia.a jeżeli chodzi o powikłania,to obowiązkiem każdego lekarza jest poinformować o takowych.
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-01, 16:23   

glizda, powikłania mogą być zawsze - po każdej szczepionce, po zażyciu aspiryny też. O jakich powikłaniach mówił lekarz? A może on nie wie że obecne szczepionki p/wściekliźnie są już znacznie lepsze niż kiedyś?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW