R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Niepoważni ważni
Autor Wiadomość
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-02-04, 22:46   

Ferbik napisał/a:
hiszpan napisał/a:
Co do pABLO, to KONKRETNIE jest oszustem.

To są pomówienia, za które możesz tutaj dostać ostrzeżenie a ze strony Pawła pozew, więc myślę żebyś liczył się ze słowami.


OK. Ferbik spokojnie. Widzę, że nie rozumiesz. Już tłumaczę.

Chodzi mi o sprawę z niejasnościami terminów złożenia oświadczeń przez trzech panów radnych, Marka Perka, Romana Burchacińskiego oraz Jana Derbisa. Sprawa jest prosta i oczywista. Pablo już po ustawowym terminie, skontaktował się z ww radnymi i powiedział im, że nie złożyli jeszcze swoich oświadczeń majątkowych, choć wcześniej potwierdził wojewodzie, iż zrobili to wszyscy radni.

"Przypomnijmy, że przewodniczący Rady Miasta Wielunia Paweł Okrasa wysłał do wojewody pismo, w którym stwierdził, iż wszyscy wieluńscy radni złożyli dokumenty w terminie. Tymczasem 3 stycznia, a więc tydzień po jego upływie, brakowało oświadczeń trzech radnych, co sami zainteresowani potwierdzili w rozmowie z reporterem "Dziennika Łódzkiego". Pawłowi Okrasie również grozi utrata mandatu - znalazł się na sporządzonej przez wojewodę liście samorządowców, którzy złożyli oświadczenia majątkowe po terminie. Okrasa odmówił nam wczoraj komentarza w tej sprawie. " - DZIENNIK ŁÓDZKI.

Powtarzam jeszcze raz. Sugeruję się wiadomościami zawartymi w Dzienniku Łódzkim. Reporterzy tej gazety powinni złożyć pozew do sądu w związku z wyżej opisaną przez nich sprawą. Jeśli tego jeszcze nie zrobili, sami powinni być ukarani :!: Albo ktoś wie o czym pisze, albo nie. Oni wiedzą i powinni się swoją wiedzą podzielić z prokuraturą.

To tyle Ferbik mojego udzielania się w tym temacie. Przepraszam, że napsułem "wszystkim" tak dużo nerwów. Właściwie to byłem zdziwiony, iż tak długo nikt "nie gasi" osoby, która się tak niepochlebnie wypowiada o swoim byłym "potencjalnym burmistrzu".
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 22:49   

hiszpan, jescze jedna prośba: nie powołuj się na stronnicze źródła. Bo DŁ jest cholernie stronniczą gazetą jeśli chodzi o Wieluń.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-05, 00:42   

hubert18:
Cytat:
Druga ważna informacja jest taka, że obecna kadencja jest ostatnia w wykoaniu Majchera ...

Ciekawe skąd masz tak pewne informacje, jakkolwiek nie znaczy, że możesz nie mieć racji...
http://www.platforma.org/...tID,896529&L=pl
Do tej pory nie sprzeciwiałem się działaniom PiS, ale tej inicjatywie jestem przeciwny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-05, 02:59   

Co do bezstronności dziennikarki DŁ można miec wiele do zyczenia.
Zygmunt Stary napisał/a:
Nie miałem nigdy sympatii dla pani AMI, ale też nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, aby jakiekolwiek jej materiały były niewiarygodne

Ja miałem osobiście taki przypadek - kiedy zwietrzyła sensacje i napisała artykuł na pól strony o "dziwnym łamaniu ciszy wyborczej" przeze mnie (chodziło o naklejanie plakatów mojego lokalu na plakatach wyborczych tuz przed druga tura wyborów na burmistrza). Nawet się jej nie chcialo przeczytac Ordynacji wyborczej żeby dowiedziec się czym jest łamanie ciszy wyborczej. Albo przeczytała i nie potrafi czytac że zrozumienim - taka przypadłość ma czasem miejsce :D Dla mnie cała sprawa była oczywiscie inspirowana przez "ratusz" i zwatpiłem w bezstronnośc tej Pani. Tym bardziej, że Policja postawiła mi zarzuty nie z Ordynacji, a z kodeksu wykroczeń Przepis jest zupełnie nie zwiazany z wyborami, dla mnie osobiście całkowicie bezzasadny, co mam nadzieje niebawem sie okaże.

I to tyle z mojej strony jesli chodzi o ten watek. Uważam, że należy zaczekac na rozstrzygnięcia kompetentnych organów. Ja swoje zdanie przedstawiłem.
Pozdrawiam :wink:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-05, 10:07   

Może w tym temacie to co piszę jest lekko OT ale popatrzcie pod ten link http://www.lodzkie.pl/lod...i-20070129.html
Myślę, że pora zakończyć wojenki i zapędzić urzędasów (w tym i burmistrza i vice) do pracy. Wstyd, żadnego wniosku z Wielunia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-05, 10:52   

alef napisał/a:
http://www.lodzkie.pl/lodzkie/fundusze/programowanie/rop/ipi-20070129.html


No właśnie i tu mamy wszystko jak na dłoni !
Widać jak nasza władza skutecznie działa :evil: :evil: :evil:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-05, 21:52   

Hiszpan Fałszowanie pieczatek nie dotyczy naszej gminy Wielun...
Ale niestety nie moge nic wiecej mówic w tej sprawie - Nie chce robic jakiegos szumu z byle czego.
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2007-02-06, 10:37   

hubert18 napisał/a:
Nie jest też tajemnicą, że Pani Mikulska jest w bardzo bliskich kontaktach z Kają (chodzili zdaję się do tej samej szkoły).

Do tej samej klasy :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-06, 18:07   

alef napisał/a:

Myślę, że pora zakończyć wojenki i zapędzić urzędasów (w tym i burmistrza i vice) do pracy. Wstyd, żadnego wniosku z Wielunia.



U nas kasy jak u ruskich rakiet.
Wychodzi na to, że albo ktoś nie chce, albo nie umie pozyskać środków z zewnątrz albo jedno i drugie razem. Zauważyc należy, że mamy dwóch radnych w Sejmiku Województwa z terenu powiatu.
Zresztą z podanego zestawienia wynika, że Starostwo Powiatowe też się nie wysiliło.
Szkoda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
wieluniaczek 
Przyjeżdża na zakupy
czujny obserwator



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 336
Piwa: 1/1
Skąd: z miasta
Wysłany: 2007-02-15, 22:45   

W marcu samorządowcy dowiedzą się, czy stracą mandat

13 marca. Wtedy Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy samorządowcy, którzy spóźnili się z złożeniem oświadczenia majątkowego, stracą mandat. Sprawa dotyczy ponad 760 osób.


Sędziowie sprawdzą, czy ustawa o samorządzie terytorialnym jest zgodna z konstytucją. Jeśli okaże się, że nie narusza najważniejszego prawa, to samorządowcy stracą mandaty. I będzie trzeba szykować kolejne wybory.

Co jeśli ustawa będzie niezgodna z konstytucją? Wtedy państwo oszczędzi wiele milionów złotych, bo zostaną ci, którzy byli wybrani w normalnym terminie. Nawet jeśli spóźnili się z oświadczeniami majątkowymi.

Według MSWiA, w całym kraju 765 samorządowców straciło mandaty w związku ze spóźnieniem oświadczeń majątkowych albo niezłożeniem tych dokumentów.
źródło: www.dziennik.pl
_________________
Witaj Gość cieszę się że jesteś i pozdrawiam Cię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-18, 18:58   

W piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego pojawił sie artykuł o naszych spóźnialskich radnych i o tym,że radny Radosław Wojtuniak złożył do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu zawiadomienie o poświadczeniu nieprawdy przez Pawła Okrasę.
Więcej:

http://egazeta.dziennik.l...?idStrona=56935
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hiszpan 
Wieluniaczek
KiKo



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1504
Piwa: 17/150
Skąd: z północy
Wysłany: 2007-02-18, 20:01   

glizda napisał/a:
W piątkowym wydaniu Dziennika Łódzkiego pojawił sie artykuł o naszych spóźnialskich radnych i o tym,że radny Radosław Wojtuniak złożył do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu zawiadomienie o poświadczeniu nieprawdy przez Pawła Okrasę.
Więcej:

http://egazeta.dziennik.l...?idStrona=56935


A w sobotnim wydaniu DŁ "jaja", jakie robi Okrasa :grin: Warto przeczytać.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-18, 20:08   

Hiszpan mógłbys podać chociaż tytul artykułu, ewentualnie strone

[ Dodano: 2007-02-18, 20:15 ]
Znalazłam ten artykuł.
Gdyby ktos chciał przeczytać to:

http://egazeta.dziennik.l...en=17&mutacja=3
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
alef 
Ma stragan na targu


Pomógł: 15 razy
Wiek: 71
Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 626
Otrzymał 10 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-18, 20:30   

Artykuł jak to artykuł podaje prawdy takie jakie wygodne są piszącemu lub zlecającemu. Jak pojawi się budżet w necie trzeba się przyjrzeć tematowi od strony nakładów. Pomijam zbiornik w Kurowie bo to jest temat na wiele lat (szkoda że nie realizuje się go za pieniądze unijne) , pozostałe tematy są raczej małowartościowe tyle, że jest ich dużo. Myślę, że Kurów nie jest największym beneficjentem środków gminnych. Więcej z uwagi na wielkość zadania dostanie Kadłub (kanalizacja - szkoda że nie pozyskano pieniędzy z zewnątrz), i prawdopodobnie Gaszyn. Ale to sprawdzę później. Pozostałe tematy to zwykły szum medialny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-18, 21:01   

Rada Miejska powinna podjąć uchwałę o treści:

"Rada Miejska miasta .......... postanawia co następuje:
1. Likwiduje się Miasto.............. a dla wygody..................................tworzy się miasto Ku....w
2. Ku....w jest stolicą Miasta i Gminy a w przyszłości województwa a następnie Po......
3...................................................
4. Dożywotnim burmistrzem, przewodniczącym Rady i wszystkimi radnymi jednocześnie jest .....................................................a następnie wojewodą, marszałkiem, premierem, prezydentem i wreszcie królem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW