R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jaro
2011-10-08, 08:33
Kononowicz - wygrany czy ofiara manipulatorów?
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-14, 12:41   Kononowicz - wygrany czy ofiara manipulatorów?

Stał się osobliwą "gwiazdą" ostatnich wyborów samorządowych. Kandydat na prezydenta Białegostoku Krzysztof Kononowicz wyskoczył jak królik z kapelusza, a raczej z YouTube’a, i zdobył całkiem pokaźną liczbę głosówKim jest Kononowicz? Kto wpadł na pomysł, by wylansować go w świecie polityki?

Niemal wszyscy komentatorzy podkreślali, że ostatnie wybory samorządowe były wyjątkowo bezbarwne i przewidywalne. Wygrał ten, kto miał wygrać, z kampanii wyborczej wiało nudą. Był tylko jeden wyjątek – Krzysztof Kononowicz, kandydat na prezydenta miasta Białegostoku z komitetu „Podlasie 21 wieku”. Choć był jednym z wielu lokalnych kandydatów, to właśnie o nim usłyszała cała Polska. Skromny bezrobotny, osiągnął gigantyczny sukces medialny. Dzięki Internetowi poznały go miliony ludzi na całym świecie. I choć początkowo nikt nie dawał mu żadnych szans, zdobył aż 1676 głosów. Nad jego fenomenem do dziś zastanawiają się socjolodzy. Czy Krzysztof Kononowicz rzeczywiście osiągnął osobisty sukces? A może stał się ofiarą wyrachowanych manipulatorów?

źródło: onet.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-14, 13:12   

Odpowiadając na pytanie postawione w temacie tego wątku;

- Dla mnie to z człowieka zrobili kozła ofiarnego, żeby nie powiedzieć idioty.
Choć szczerze mówiąc to nie bardzo wiem co przez to chciał osiągnąć „odkrywca” Kononowicza.
Jak dla mnie to mam dwa warianty;

1. Chciał pokazać, jaką farsą są wybory samorządowe
2. Być może frakcja „ Podlasie 21 wieku” w ten sposób chciała skutecznie zaistnieć na lokalnym politycznym rynku. A za cztery lata.... .

A jak odnieść się do owych 1676 głosów oddanych na tego kandydata?

Po prostu, ludzie zareagowali proporcjonalnie do propozycji „Podlasia 21 wieku”, czyli głupio.


Sam Kononowicz, no cóż biedny człowiek pewnie myśli że po przez ten incydent jest w Białymstoku „wielki”. Mnie to nie przeszkadza absolutnie w niczym, niech sobie tak myśli. ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-01-14, 13:58   

Niewiem co kto chciał osiągnąć , ale mnie niesamowicie rozbawił.Jest to mieszanka kilku polityków w większości z LPR i SAMOOBRONY :D .Pokazał ze tacy ludzie faktycznie nami rządzą moze tylko odrobinkę ładniej mówią i odrobinkę ładniej wyglądają ale rozum mają taki sam...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-14, 14:55   

A dla mnie wystawienie tego kandydata to farsa, kpina i jednocześnie, a raczej najważniejsze - ośmieszenie za pośrednictwem tego człowieka wyborów samorządowych, który jak widać w pełni zdrowy psychicznie i emocjonalnie nie jest.
Jak widać wielu Polakom przypadł do gustu, aczkokolwiek głosy oddane na niego stały się raczej swoistym okazem frustracji politycznej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-15, 23:05   

Mi jest jego żal... :roll:
Taki bardzo prosty facet, który może nie do końca zdaje sobie sprawę co sie wokół niego dzieje i że inni ludzie tak perfidnie nim manipuluja.... :roll:
Z drugiej strony dobrze że jest taki ktoś .. jest to ośmieszenie polskiej polityki i tego wszystkiego co sie dzieje w naszym kraju ... :roll:
Nawet piosenka o nim powstała... :P
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-15, 23:34   

Wg mnie, Kononowicz był i jest nadal jawną kpiną z demokracji. Polityka i politycy są dokładnie tacy sami jak i całe społeczeństwo. Przecież ci ludzie nie pojawiają się tam z księżyca. Ktoś ich wybiera. A ktoś nie idzie do wyborów. Nieważne. Nie wierzę w to , że do wyborów nie idą akurat Ci którzy wybraliby lepiej. Pytając o Kononowicza można zapytać równie dobrze o kandydatów na prezydenta RP z roku 2000 - startowało wówczas 12 kandydatów z których 4 nie zdobyło w wyborach 100000 głosów (aby zarejestrować się jako kandydat trzeba zebrać tyle właśnie podpisów).

Obecny system jest chory. Ludzie głosują przypadkowo, na kogo popadnie, nie zastanawiają się nad swoim wyborem. Więc mamy takich polityków jakich sobie wybieramy.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-15, 23:37   

ourson napisał/a:
Obecny system jest chory. Ludzie głosują przypadkowo

To jest prawda .. albo w ogóle nie idą... (jak większość polaków) Bez sensu jest głosowanie na kogo popadnie nawet nie znając kandydata... :roll: I dlatego Kononowicz miał tyle głosów :)
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW