R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc drugiej osobie
Autor Wiadomość
cogito 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 15 Lis 2005
Posty: 883
Piwa: 12/4
Skąd: Planeta Ziemia
Wysłany: 2006-04-09, 15:12   

A czy pomoc drugiej osobie nie wynika z samego faktu, że jesteśmy w prawie 100% narodem chrześcijańskim?
To oczywiście teoria, gdyż praktyka obnaża nasze wielkie zakłamanie.
Stąd przysłowie: "Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą".

Ostatnie kilkanaście lat pracowałem w usługach. Oprócz należnego zarobku miałem satysfakcję, że mogłem pomóc drugiemu człowiekowi.
I zmowu przysłowie:"Dobry zwyczaj, nie pożyczaj".
Zgodnie z tą mądrością, trafiali do mnie klienci, którzy coś pożyczyli i to się zepsuło. Byli bardzo zakłopotani i niejako zmuszeni do naprawy. Niejednokrotnie bardzo drogiej.
I tu był problem.
W takich sytuacjach wielkim sukcesem dla mnie było, gdy minimalizowałem koszty naprawy lub - po zbadaniu urządzenia - stwierdzałem winę własciciela, co prowadziło do rozłożenia kosztów na obu użytkowników. Oczywiście po uprzedniej negocjacji w tej sprawie.
To też pomoc drugiemu człowiekowi, gdzie pieniądz zastąpiony został czymś o wiele cenniejszym - wdzięcznością oraz satysfakcją. Tego nie można kupić za żadne pieniądze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
daff 
Wieluniaczek



Pomogła: 12 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 1648
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-04-09, 18:52   

Cytat:
To też pomoc drugiemu człowiekowi, gdzie pieniądz zastąpiony został czymś o wiele cenniejszym - wdzięcznością oraz satysfakcją. Tego nie można kupić za żadne pieniądze.



to bardzo fajnie jak ktos docenia twoja pomoc.

ja czesto pomagam znajomym, znajomym znajomych itd, ale rzadko sie zdarza, ze ktos naprawde podziekuje.
ciagle ktos czego chce, a ja nie potrafie odmowic :? kosztem tego nie mam czasu zrobic tego co powinnam, np do pracy

i co z tego mam?
na szczescie moja babcia ciagle mi powtarza ze nalezy zbierac dobre uczynki do miseczki :wink: i tylko dlatego to robie :grin:

love babcia Kazia :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2006-04-09, 19:53   

daff napisał/a:
love babcia Kazia

I jak się zrobiło miło :D też pozdrawiam swoją kochaną babcię która powtarza to samo ale innymi słowami :D Brwo daff że znajdujesz czas dla innych .... dużo osób nie potrafi tego :(
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Seniorita 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lut 2006
Posty: 119
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-05-29, 23:06   

Dzis też zadarzyło mi się wyciągniąć pewną niewiastę z opresji ale raczej sympatyczna staruszka to nie była.... tylo moja przyjaciółka :) Obie zostałysmy zaatakowane perzez krwiorzerczego psa - sarenkę :P Mały wredny psiak rzucił się do nogi mojej kumpeli a ja odważnie wybawiłam ją z opresji wrzeszcząc na to niepozorne ale jakże niebespieczne stworzenie :razz: Po ostatecznej rozgrywce nie ucierpiał żaden pies ani człowiek ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-06-05, 09:56   

Dziś po raz klejny miałam okazje pomoc. Tym razem zostałam poproszona o pomoc w dzwiganiu ciezkiej torby. Przy okazji wysłuchalam, co pania nurtowało. Odprowadziłam ja pod same drzwi. :) Od razu mi się humor polepszył.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2006-06-05, 11:06   

Zawsze wszystkim staraliśmy się pomóc i zawsze potem w podziękowaniu dostawaliśmy tzw kopa.Być może trafiamy na takie osoby .Zawsze po takim kopie powtarzam sobie ,, nigdy nikomu juz nie pomogę '' a i tak nawet niewiem kiedy znów łamię swoje postanowienie.Tacy już jestesmy dwie dobre dusze które czasem niektórzy ranią. Ale warto pomagać bo być może my kiedyś........
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 19:34   

A ja dzis dałam 2 zł.pewnej staruszce, chociaż przypuszczam że raczej przepije, niz kupi sobie coś do jedzenia. To oczywiście żaden wyczyn z mojej strony , ale ciekawa jestem co myslicie o tym, dawać kasę żebrającym czy raczej nie?
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-23, 19:41   

Mnie ostatnio rozbroił koleś (uśmiałem się do łez). Podchodzi, mówi: "daj pan ze 2zł na bułkę... nie na alkohol!" i rozchyla pazuchę od kurtki pokazując zawartość i krzycząc: "winko już mam!"

Dałem :DDD
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 19:44   

też lubię uczciwych :grin:
a tym pod kościołem, co niby na chore dzieci zbierają, albo tym co sprzedawają krzyżówki wcelu uzyskania kasy na leczenie tez dajesz?
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-06-23, 19:46   

Każdy przypadek jest indywidualny. Raz daję, innym razem nie. Zależy to od chwili, od tego jak z oczu proszącego patrzy :D
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-23, 19:48   

baltazar, dokładnie jak mówisz. Tylko, że często zdarzają się przekręciaki bazujący na naiwności innych. Na pewno nie kupię nigdy żadnych krzyżówek, z których dochód niby wspomaga chore na raka dziecko a tak naprawdę to chwyt z drukarni, która próbuje nadrobić zaległości :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 19:51   

Ja tych od krzyżówek, kartek itp unikam, ale tym co np z dziećmi siedza pod delikatesami rzucam, bo myślę że im szybciej zbiora kasę, tym prędzej zabiorą te dzieciaki do domu..
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-23, 19:52   

Ryfka, nie bądź naiwna - zwłaszcza na ludzi romskiego pochodzenia. Byłem świadkiem jak zbierali na jedzenie. Babka kupiła im słodkie bułki to wyrzuciły bo chciały kasę a drugi przypadek, jak uzbierały i poszły do Mac Donalda na coca-colę... brak słów...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-06-23, 19:53   

Ferbik napisał/a:
Na pewno nie kupię nigdy żadnych krzyżówek, z których dochód niby wspomaga chore na raka dziecko a tak naprawdę to chwyt z drukarni, która próbuje nadrobić zaległości


Racja. Jakiś czas temu rozpisywała się na ten temat GW. Zatrważające jest jednak to, że całe kolonie naiwniaków w to wierzą.

[ Dodano: 2006-06-23, 20:54 ]
Ferbik napisał/a:
zwłaszcza na ludzi romskiego pochodzenia


To akurat nie ma chyba większego znaczenia. Rom, Polak czy Ukrainiec.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 19:56   

No dobra, ale na sto takich przypadków jak opisałeś, może jeden uratuje kogoś od głodu to te 99 razy naciągactwa warto przeboleć. Tak uważam, może naiwnie
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW