R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc drugiej osobie
Autor Wiadomość
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-06-23, 19:57   

Ryfka napisał/a:
np z dziećmi siedza pod delikatesami rzucam, bo myślę że im szybciej zbiora kasę, tym prędzej zabiorą te dzieciaki do domu..


Często przesiadywanie pod sklepami czy kościołami dla tych dzieci to jedyne sensowne zajęcie. Powrót do pijackiego domu nie należy pewnie do przyjemności.
Faktem jest, że tworzy się zaklęte koło. Te dzieci raczej mają niewielkie szanse na lepsze życie.

[ Dodano: 2006-06-23, 21:02 ]
Ryfka napisał/a:
No dobra, ale na sto takich przypadków jak opisałeś, może jeden uratuje kogoś od głodu to te 99 razy naciągactwa warto przeboleć. Tak uważam, może naiwnie


Jeżeli już ktoś decyduje się na pomoc (np. kupując "krzyżówki"), to powinien poprosić wolontariusza (hehe) o okazanie stosownych zaświadczeń, numeru telefonu do fundacji/stowarzyszenia, etc. Łatwo w sumie to sprawdzić. A reakcja takiego delikwenta też pewnie wiele powie.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Basia 
Wieluniaczek
Dwa oblicza ]:-)



Pomogła: 16 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Wrz 2005
Posty: 1719
Piwa: 9/1
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-24, 17:43   

ja też daje pieniązki sporadycznie, tak jak baltazar, powiedział to zależy od chwili... krzyżówek itp nie kupuje bo też wątpie czy ta kasa trafi faktycznie do chorych. raz do domu przyszedł Pan ktory zbierał na osrodek dla głucho-niemych i nie dosłyszących(sam był chyba przygłuchy bo z 5 minut trzymał dzwonił,pomimo ze dzwiek słychac głosno nazewnątrz :twisted: ), sprzedawał jakies szkatułki, powiedzialam ze dam mu pieniądza, ale nie chce nic kupować, to powiedział ze tak nie weżmie pieniędzy i wyciągnoł z torby jakąs figurke czarownicy(skarbonke) i mi dał

ale tez mialam taki przypadek na Katowickim dworcu :twisted: pewien pan zaczepił nas ze nic nie jad tydzien itp. i prosił o pieniądze, moja mama dałą mu kanapke, koleś po chwili wyrzucił ją do kosza, wstydzili by sie tacy ludze :(
_________________
www.pajacyk.pl
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-06-24, 20:16   

Za Krzyżowki zawsze dziekuje. Katowicki (w sumie chyba jak kazdy)dworzec jest straszny, i okoliczne ulice- np słynna Stawowa. Nieraz mialam taka sytuacje, że dawałam kanapki. Czasami przyjmowali, czasami odrzucali (jak to w życiu). Pamietam jak dziecko zapytało sie mnie kiedys z czym mam bułke, która chce mu dać. To chyba był zółty ser- wiec podziekowało. :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-06-24, 20:53   

Dominika napisał/a:
Katowicki (w sumie chyba jak kazdy)dworzec jest straszny


Bywają gorsze. Dworzec Łódź Fabryczna dla przykładu. Ale faktem jest, że katowicki słynie z wielu nieprzyjemnych rzeczy.

[ Dodano: 2006-06-24, 21:56 ]
Dominika napisał/a:
i okoliczne ulice- np słynna Stawowa


Ze Stawową mam akurat same przyjemne wspomnienia (np. sympatyczna impreza z kibicami angielskim po meczu w ubiegłym roku :D ). A tak demonizują angielskich kibiców...
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Dominika 
WIELUNIAK


Pomogła: 24 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2005
Posty: 3430
Piwa: 3/4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2006-06-25, 09:17   

baltazar napisał/a:
Dworzec Łódź Fabryczna


a znam znam ;-) , tez sie naogladałam przez ten rok troszke ludzi tam egzsytujacych. :roll:

baltazar napisał/a:
Ze Stawową mam akurat same przyjemne wspomnienia

No ja również mam same przyjemne wspomnienia ;-) , tam troszke przesiadywalam ze znajomymi. Ale nieraz zdarzyła sie prosba o kanapke czy pieniadze .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2006-06-25, 10:31   

Na Dworcu w Katowicach często bywam też mi się zdarzają sytuacje, że ktoś mnie prosi o pieniądzę, z regułu nie daję bo nie mam ponieważ do domu jeżdżę w ostateczności kiedy pieniążka już braknie :P
A kloszardzi wymówki do wyłudzania mają przeróżne, chociaż jeden mnie zabił szczerością: "Siema stary nie masz dwóch złotych dać bo z kolegami na wino zbieramy" :P Jakbym miał to bym mu dał tak mnie zaskoczył :)
Raz też pamiętam jakiś synek młody do mnie podbił przy kolejce w piekarni pod dworcem, żeby mu pieniądze na jedzenie dać. Młodzian miał takie stężenie butaprenu, rozpuszczalnika i innychświństw w wydechu, że gdyby się otwarte żródło ognia w pobliżu znalazło to nas nie ma :P Ale się zlitowałem i zamiast dać mu pieniądze kupiełem cztery bułki słodkie :) Na początku po minie chłopaka było widać, że gdyby dostał pieniądze napewno na jedzenie by ich nie przeznaczył, ale mimo to ładnie podziękował uśmiechnął się i poszedł :)
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
baltazar 
Przyjeżdża na zakupy



Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 412
Skąd: Parafia Wieluń
Wysłany: 2006-06-25, 10:54   

Dominika napisał/a:
Ale nieraz zdarzyła sie prosba o kanapke czy pieniadze .


To akurat może zdarzyć się wszędzie. Ja miałem takie sytuacje na Piotrkowskiej w Łodzi.
_________________
Człowiek, który ma zlikwidować Stalina - inżynier Vladimir Krizek - słyszy najdziwniejsze zdanie w swoim życiu : - Macie zburzyć pomnik, ale z godnością.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ryfka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-25, 19:18   

LARRY napisał/a:
Ale się zlitowałem i zamiast dać mu pieniądze kupiełem cztery bułki słodkie

może właśnie tak należy postępować, bo dawanie kasy jest trochę wygodnickie z naszej strony...
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW