R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Będzie wiało!
Autor Wiadomość
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-01-19, 12:08   

Wczoraj nad południową częścią Łodzi, o godz.22`30 przeszła burza z wyładowaniami i ulewnym deszczem. W nocy wiało z predkością 133 km/godz.

Horror !!!!!
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-01-19, 14:59   Wiało 110km/h - to prawie huragan

toNic zrobił rekonesans, oceniając tym samych efekt wieluńskiej wichury, zresztą przeczytajcie sami.



Cytat:
Powalone drzewa, połamane gałęzie, zerwane dachy i linie energetyczne. To efekt wichury jaka przeszła minionej nocy nad całym krajem. Na ziemi wieluńskiej strażacy z Wielunia, Olesna, Wieruszowa, Pajęczna i Sieradza interweniowali łącznie w około 200 zdarzeniach.

Na szczęście obyło się bez ofiar i rannych – tak na pytanie jak minęła noc odpowiadali strażacy z Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej z naszego regionu. Najwięcej zdarzeń, bo około 60 zanotowano w Wieluniu. Prawie 50 w Oleśnie. Nieco mniej (40) w Wieruszowie. Przy tych liczbach 20 zgłoszeń w Pajęcznie to „prawie spokojna” noc. Ale tylko „prawie”, bo każde z tych zdarzeń nie należało do błahostek.

Strażacy wyjeżdżali głównie do usuwania z dróg powalonych drzew. Praktycznie w każdej gminie notowano takie przypadki. Wszędzie napotkać można jeszcze połamane konary i mniejsze gałęzie. W wielu miejscach zerwały one linie energetyczne. Bez prądu przez całą noc i sporą część dnia pozostawało kilka miejscowości w powiatach wieluńskim, wieruszowskim i oleskim. Bez prądu nadal pozostaje znaczna część Olesna.

Wiatr zrywał także dachy. Kilka takich przypadków zanotowano w powiecie wieruszowskim i wieluńskim, znacznie więcej w oleskim. Nie obyło się także bez częściowych uszkodzeń budynków – pojawiły się pęknięcia ścian, w Dębinie (gm. Osjaków) zawaliła się drewniana stodoła, w Skrzynnie (gm. Ostrówek) zniszczeniu uległ murowany garaż i dwa samochody, które znajdowały się wewnątrz. Wiatr powalił także stodołę w Uszycach, pow. oleski. Zniszczone bądź częściowo uszkodzone zostały maszyny przechowywane w budynku. W Praszce drzewo przewróciło się na dach hali sportowej.

Wszystkie zdarzenia to efekt gwałtownych podmuchów wiatru. Wieluńska stacja meteo zanotowała prędkość 110 km/h. To na pograniczu wichury i huraganu – mówi Włodzimierz Mateusiak. Jak dodaje, lokalnie mogło wiać znacznie mocniej.
W ostatnich latach w Wieluniu mocniej wiało tylko w czerwcu 1995 roku.
Nad miastem przeszła wówczas trąba powietrzna, a prędkość wiatru dochodziła do ponad 150 km/h.

Gabriel Wyględacz





Źródło: http://www.radiozw.com.pl


wialo_01.jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 84,34 KB

wialo_02.jpg
Plik ściągnięto 99 raz(y) 154,65 KB

wialo_03.jpg
Plik ściągnięto 101 raz(y) 162,36 KB

wialo_04.jpg
Plik ściągnięto 104 raz(y) 148,34 KB

_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-01-19, 15:23   

Maru napisał/a:
Wczoraj nad południową częścią Łodzi, o godz.22`30 przeszła burza z wyładowaniami i ulewnym deszczem. W nocy wiało z predkością 133 km/godz.

Horror !!!!!


BRRR

Mi w nocy sie wydawało że coś sie non stop odrywa od mojego bloku... i czułam jak wiatr wyrywa mi okno !!!

Straszne .. potem mi sie koszmary w nocy śniły.... :roll:
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-01-19, 15:51   

Wczoraj, a właściwie to dzisiaj to spałem jakieś 4 godzinki. Przez plastikowe okna woda mi sie lała.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-19, 16:14   

A u mnie przed blokiem wyrwało drzewo z korzeniami i złamało inne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-19, 21:20   

Dziś pytałem znajomych mieszkających na terenie naszego powiatu, generalnie nie było tragicznie i całe szczęście.

I jeszcze coś z okolic, czyli Olesno po.... .

Olesno-3.jpg
Plik ściągnięto 94 raz(y) 34,62 KB

Olesno-2.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 36,24 KB

Olesno-1.jpg
Plik ściągnięto 106 raz(y) 36,14 KB

Olesno.jpg
Plik ściągnięto 95 raz(y) 29,35 KB

_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
marckan 
Czytał o Wieluniu


Wiek: 39
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 48
Skąd: WLN
Wysłany: 2007-01-20, 01:52   

U nas nie było tak strasznie :D

Nawet internet działał z TVK, bo nieraz jest niestety zależny od warunków atm.

Z tego co wiem w Dąbrowie trochę się działo....
_________________
PROCOMP Usługi Informatyczne
Sprzedaż sprzętu komputerowego / laptopów

www.procomp.wielun.biz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
tONic 
Ma stragan na targu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 594
Skąd: Kowale
Wysłany: 2007-01-20, 11:42   

W Oleśnie wiało trochę mocniej niż u nas... w rozmowie z p. Mateusiakiem dowiedziałem się, że Wieluń i najbliższe okolice w zasadzie mogą mówić o szczęściu, że nie było gorzej... byliśmy na skraju załamania frontu - cały impet wichury przechodzącej w huragan skupił się na rejonach Wielkopolski i Śląska, a więc byliśmy w czymś w rodzaju klina... to najgorsze nas po prostu ominęło... na szczęście...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-20, 12:17   

Jeszcze wczoraj po południu, można było podziwiać siłę wiatru w okolicach dworca PKS-u przy ul Warszawskiej. Wyrwany bilbord z ziemi i to odsłownie z fundamentem, powalony w połowie na chodnik. Całe szczęście że nikt tamtędy nie przechodził w owym czasie.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-20, 17:22   

miko 005 napisał/a:
Wyrwany bilbord z ziemi i to odsłownie z fundamentem, powalony w połowie na chodnik.




Przyznaje, widzieliśmy z Ferbikiem ten widok.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-01-20, 18:51   

Reklame briko- i intermarche na 18-stycznia też ruszyło
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW