R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Lofty w starym młynie
Autor Wiadomość
Stefan 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 2117
Piwa: 18/9
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-19, 12:12   Lofty w starym młynie

Lofty w starym młynie

…spółka Ziarno we współpracy z pracownią architektoniczną Artech postanowiła zagospodarować ogromny młyn z początku XX wieku. W tym niezwykłym budynku powstać ma kilkanaście apartamentów, z których każdy ma mieć odmienny i niepowtarzalny charakter.

http://dom.gazeta.pl/nier...850758.html?i=2


Rzecz tyczy się Krakowa.


Oddzieliłem ten post od tematu "Pożar w Amerykance" i wkleiłem go tu jako nowy wątek. Proszę na przyszłość zachowywać odpowiednią merytoryke odnosząca się do tematyki wątku.
Jaro


z3850720X.jpg
po remoncie
Plik ściągnięto 114 raz(y) 58,32 KB

z3850721X.jpg
przed remontem
Plik ściągnięto 110 raz(y) 60,76 KB

z3850154X.jpg
przed remontem
Plik ściągnięto 117 raz(y) 50,64 KB

z3850121X.jpg
po remoncie
Plik ściągnięto 115 raz(y) 65,32 KB

_________________
Wieluń - SkyscraperCity / najpopularniejsze globalne forum infrastrukturalne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
gebbers 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 158
Skąd: WLN Krotoszyn Milicz
Wysłany: 2007-01-31, 16:15   

cos takiego mogloby powstac w naszej Amerykance
_________________
To właśnie lęk przed porażką nie pozwolił mi podjąć wielkiego działania.
Dopiero dzisiaj stawiłem pierwsze kroki tam, gdzie powinienem je postawić przed 10 laty.
Ale jestem szczęśliwy, że nie czekałem kolejnych 20
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-31, 16:18   

świetny pomysł... :!:

gebbers napisał/a:
cos takiego mogloby powstac w naszej Amerykance

nie wiem czy apartamentowiec by sie sprawdził, ale możnaby zrobić pasaż handlowy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 17:14   

hasta napisał/a:
nie wiem czy apartamentowiec by sie sprawdził, ale możnaby zrobić pasaż handlowy

Właśnie, właśnie. :) Z pewnością mała galeria nie zaszkodziłaby nikomu. :P Tym bardziej, że teraz jest moda na takiego typu lokale w ciekawych i dość nietypowych miejscach. W sumie po co budować coś nowego skoro można zagospodarować w dużej mierze nieużyteczny obiekt.
Ale to tylko chyba marzenia... Bo żeby czegos takiego dokonać musiałby się za to wziąść ktoś potrafiacy sobie nieźle radzić w zyciu i mający chęci do takiego przedsięwzięcia przede wszystkim. 8)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
gebbers 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 41
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 158
Skąd: WLN Krotoszyn Milicz
Wysłany: 2007-01-31, 17:28   

hasta napisał/a:
nie wiem czy apartamentowiec by sie sprawdził, ale możnaby zrobić pasaż handlowy

albo jakas dyskoteka, restauracja, bar
_________________
To właśnie lęk przed porażką nie pozwolił mi podjąć wielkiego działania.
Dopiero dzisiaj stawiłem pierwsze kroki tam, gdzie powinienem je postawić przed 10 laty.
Ale jestem szczęśliwy, że nie czekałem kolejnych 20
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 17:32   

gebbers napisał/a:
albo jakas dyskoteka, restauracja, bar

No tak, miejsce oryginalne to i tłumy ludzi ściagałyby tam. Tylko, że aby cos takiego powstalo i zaczęło się dość dobrze kręcić potrzeba naprawde niezłego sponsora. :) Jest inwestycja tylko najpierw musi być duży wkład pracy, pieniędzy i nerwów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-31, 17:42   

gebbers napisał/a:
albo jakas dyskoteka, restauracja, bar


myślę, że jednak w wieluńskich warunkach lepiej sprawdziłaby się ta "minimanufaktura" ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-01-31, 18:24   

To jest budynek piętrowy (chyba 4 poziomy) więc ja to widze w taki sposob(nieznam rozkladu pomieszczen. Znam ten budynek tylko z wierzchu) :
I - małe sklepiki miejscowe (coś typu rynek)
II - Może jakies biura do wynajęcia
III - Dyskoteka, restauracje, bary, pijalnie(w manufakturze jest takie miejsce w ktorym jest sporo tego typu miejsc)
IV - Może jakies muzeum miejsca, kino

Co wy na to??
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-31, 18:29   

Marek92 napisał/a:
o jest budynek piętrowy (chyba 4 poziomy) więc ja to widze w taki sposob(nieznam rozkladu pomieszczen. Znam ten budynek tylko z wierzchu) :
I - małe sklepiki miejscowe (coś typu rynek)
II - Może jakies biura do wynajęcia
III - Dyskoteka, restauracje, bary, pijalnie(w manufakturze jest takie miejsce w ktorym jest sporo tego typu miejsc)
IV - Może jakies muzeum miejsca, kino

Co wy na to??


marzenia... :) może za jakies 15 lat :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 19:44   

karcia napisał/a:
Ale to tylko chyba marzenia... Bo żeby czegos takiego dokonać musiałby się za to wziąść ktoś potrafiacy sobie nieźle radzić w zyciu i mający chęci do takiego przedsięwzięcia przede wszystkim.

Albo raczej dużo niepotrzebnej kasy która moznaby utopić w inwestycji mającej szanse zwrócić się w ktorymstam pokoleniu. Sory ale ja do takich przedsięwzięć na rynku wieluńskim podchodzę z daleko idącym sceptycyzmem.

hasta napisał/a:
marzenia... może za jakies 15 lat

Pewnie nawet 15 lat niewiele tu zmieni.

Chociaz przyznaje że obiekt dośc interesujący. Sam swego czasu byłem nim nawet zainteresowany. Ale tutaj trzeba by mieć duuuuzo kapitału i duuuużo cierpliwości w oczekiwaniu na niepewne zyski.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-01-31, 19:48   

red napisał/a:
Albo raczej dużo niepotrzebnej kasy która moznaby utopić w inwestycji mającej szanse zwrócić się w ktorymstam pokoleniu. Sory ale ja do takich przedsięwzięć na rynku wieluńskim podchodzę z daleko idącym sceptycyzmem.

Masz red skrzywienie zawodowe :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marta 
WIELUNIAK



Pomogła: 40 razy
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Lip 2005
Posty: 2807
Piwa: 5/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 20:23   

Łódzkiej manufakturze już pewnie koszty włożone w odnowienie się zwróciły, u nas też mógłby się ktoś znaleźć kto by zainwestował w amerykanke. Myślę, że gdyby powstała tam mini galeria to wkład również by się zwrócił w dość szybkim tempie. Ogólnie polacy uwielbiają robić zakupy, nieprawdaż? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-31, 20:34   

hasta napisał/a:
Masz red skrzywienie zawodowe

Raczej realne spojrzenie na rzeczywistość. Wystarczyłoby usiąść z kartka papieru i policzyc sens takiej inwestycji. Zaręczam, że wynik byłby nieciekawy...

Marta napisał/a:
Łódzkiej manufakturze już pewnie koszty włożone w odnowienie się zwróciły, u nas też mógłby się ktoś znaleźć kto by zainwestował w amerykanke. Myślę, że gdyby powstała tam mini galeria to wkład również by się zwrócił w dość szybkim tempie. Ogólnie polacy uwielbiają robić zakupy, nieprawdaż?

Łódż to Łódź a Wieluń to Wieluń. Łódzka manufaktura ma za zadanie przyciągac ludzi w promieniu 100 km od Łodzi - sami mieszkańcy Wielunia sa tego najlepszym przykładem. A kogo by przyciagnęło takie mini cos w Wieluniu? Mieszkańców Działoszyna i Pajęczna? Prędzej pojechaliby do Czestochowy. Na takie inwestycje należy patrzeć realnie. A przecież wuystarczy spojrzeć na wymogi jakie stawiaja duże sieci sklepów lokalizacjom swoich obiektów - większość z nich (jak np Reserved) wymaga dla lokalizacji sklepu miasta powyżej 100 tys mieszkańców. Sory ale nam daleko do tej setki. Chyba że bedziemy się niekontrolowanie rozmnażać :D Tak więc zapraszam na zakupy do Łodzi, Częstochowy lub Wrocławia...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-01-31, 21:59   

Cytat:
I - małe sklepiki miejscowe (coś typu rynek)
II - Może jakies biura do wynajęcia
III - Dyskoteka, restauracje, bary, pijalnie(w manufakturze jest takie miejsce w ktorym jest sporo tego typu miejsc)
IV - Może jakies muzeum miejsca, kino


To co pisze to faktycznie marzenia, ale moze choc troszke ktoś z niego skorzysta:)
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Lesiu 
Wieluniaczek


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lip 2005
Posty: 1562
Otrzymał 1 piw(a)
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2007-01-31, 22:11   

Marek92 napisał/a:
ale moze choc troszke ktoś z niego skorzysta:)


Marek92, nie wiem co masz na myśli pisząc "troszke" obiektu nie da się wykupić w częściach, no i jak by to wyglądało jakby pierwsze piętro było wyremontowane, a reszta by straszyła zawaleniem :) , Albo wszystko albo nic ....

Wieluń się rozwija , więc miejmy nadzieję, że ktoś bardziej pomyśli nad przeznaczeniem tego obiektu niż zrobienie z niego składu budowlanego, który tam zupełnie nie pasuje :D , co ma młyn do cementu i styropianu :?: ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW