R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Twarze łódzkiego UB
Autor Wiadomość
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2007-01-24, 11:59   Twarze łódzkiego UB

Od wczoraj w łódzkim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej można oglądać wystawę "Twarze łódzkiej bezpieki". http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,3860076.html . Jest to o tyle ciekawe dla Wielunia, że tutejszy oddział UB podlegał pod Łódź. Ciekawe, kiedy doczekamy się opracowania wystawy muzealnej "Twarze wieluńskiej bezpieki" ? Dość pokaźne materiały są dostępne m.in. w archiwum sądowym.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-25, 01:19   

I po co komu to wszystko...
Mnie tam jakoś mało interesuje kto pracował w SB.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-25, 03:14   

Jaro napisał/a:
I po co komu to wszystko...
Mnie tam jakoś mało interesuje kto pracował w SB.


Jestem tego samego zdania. Może zamiast ciągłego sięgania wstecz, szukania winnych, rozdrapywania ran przeszłości, zajmiemy się wreszcie teraźniejszością i tym co przed nami. Mało interesuje mnie kto z Wielunia był w UB. Bardziej kto jest teraz burmistrzem, kto w radzie i kto może coś zrobić dla miasta. To samo tyczy się rządu.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2007-01-25, 08:28   

Może obecny stan rzeczy, który krytykujecie jest pochodną tamtego okresu :grin: . Na pewno dotyczy to stanu polskiego prawodawstwa i część układów a nawet polskiego systemu ubezpieczeń społecznych. Może trzeba wreszcie raz i porządnie posprzątać żeby nie było przeróżnych manipulacji, gierek teczkami itp.?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mario's 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 1162
Piwa: 1/4
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-25, 10:39   

Jaro napisał/a:
I po co komu to wszystko...
Mnie tam jakoś mało interesuje kto pracował w SB.


Zgadzam się z Tobą Jaro w 100% powinniśmy to zostawić w spokoju a nie rozgrzebywać stare dzieje. Skupmy się na dzisiejszych sprawach bo często z nimi nie potrafimy sobie poradzić (mowa tu w szczególności o politykach) :evil:
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-25, 11:04   

Popieram wszystkich za wyjątkiem mamy, rzeczywiście należy skoncentrować się na teraźniejszości. Tym bardziej że, tego typu rozliczanie z przeszłością wiązałoby się z potrzebą napiętnowania pewnie ze 2/4 społeczeństwa polskiego.
Taka była specyfika tamtego ustroju i trudno rozliczać ludzi ze swojej pracy, bo UB było niczym innym jak miejscem pracy.

Zresztą, dzisiejsze czasy i demokracja w Polskim wydaniu, też mają swoje „UB” tylko pewnie działa pod innym szyldem.

Dla mnie osobiście, ktoś kto wyciąga tego typu brudy nie ma pomysłu na „dzisiaj”. Tak właśnie zachowuje się prawica, i to praktycznie od samego początku swej żywotności. Brak wiedzy na temat kierowania krajem (sensownego kierowania), próbuje nadrobić właśnie takimi sprawami. A tym niestety, rodzin dzisiaj nie nakarmimy.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-25, 11:18   

Mama napisał/a:
Może obecny stan rzeczy, który krytykujecie jest pochodną tamtego okresu



Być może są jakieś pochodne, ale co ma do rzeczy pokazywanie ich twarzy publicznie :?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-25, 11:27   

Mama, masz poglądy PiSu :)
PiS do Grochowa :twisted:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2007-01-25, 13:16   

Jaro napisał/a:
Być może są jakieś pochodne, ale co ma do rzeczy pokazywanie ich twarzy publicznie :?

No i tu masz dużo racji, nie powinno to polegać na stemplowaniu wszystkich ludzi PRLu ale o złapanie i ukaranie faktycznych przestępców, danie obywatelom możliwości np. wglądu w akta, żeby mogli uzyskać zadośćuczynienie itp. Oczywiście sprawa grubej krechy w to nie wchodzi :grin:

miko 005 napisał/a:
Zresztą, dzisiejsze czasy i demokracja w Polskim wydaniu, też mają swoje „UB” tylko pewnie działa pod innym szyldem.

No i zdecydowanie mniej ludzi zamordowano ale jak widze nie ma to dla ciebie różnicy.

Czy twarze największych przestępców powinno się utajnić? Czy zbrodniarzy niemieckich i sowieckich pokazywać? Jak ma się do tego pokazywanie współczesnych bandytów? Jak potraktować pijanych kierowców - bo pomysł pokazywania ich wizerunków również padał w mediach?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-01-26, 19:36   

Mama napisał/a:
miko 005 napisał/a:
Zresztą, dzisiejsze czasy i demokracja w Polskim wydaniu, też mają swoje „UB” tylko pewnie działa pod innym szyldem.

No i zdecydowanie mniej ludzi zamordowano ale jak widze nie ma to dla ciebie różnicy.


Masz rację, ale Polska demokracja to stwór, będący jeszcze w pampersach. Poczekajmy jakieś małe 50 lat i wtedy się zobaczy. Bo różnie to może być, jeśli np. PiS przez te wszystkie lata miałoby sprawować władze. ;)

A jeśli chodzi o kwestie widzenia różnic, to ja widzę że Ty nie widzisz, ale nie będę Ci tego udowadniał.

Ja zadam jeszcze jedno pytanie na temat ubekizacji.

- Stać naszą gospodarkę na takie rozliczanie? Tym bardziej, że zanim to się skończy, może któryś z tych UB-ków będzie jeszcze żył. :P
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2007-01-27, 15:04   

miko 005 napisał/a:

Ja zadam jeszcze jedno pytanie na temat ubekizacji.
- Stać naszą gospodarkę na takie rozliczanie? Tym bardziej, że zanim to się skończy, może któryś z tych UB-ków będzie jeszcze żył. :P

No niestety w sposób proponowany teraz przez PIS może to być długotrwałe i kosztowne. Już lepszy jest sposób zaproponowany przez Rokitę. Co do kosztów to można je zmniejszyć, trzeba po prostu sięgnąć bezpośrednio do majątków przestępców. Taki morderca PRLowski p. Morel - emerytura 2,5 - 5-tys . Emerytura nabyta w drodze przestępstwa odebrana - 60 tyś oszczędności rocznie (X 18 lat zmarnowanych) Postępowanie sądowe 360 zł (+śledztwo). Odpowiednia ustawa sejmu - bezcenne :D .

http://www.starwon.com.au/~korey/morel.htm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Salomon_Morel
http://expatpol.com/index...&kid=24&cktst=1
http://upr.podlasie.pl/ar...060524015637480
http://www.asme.pl/115833269154935.shtml

W sprawie wspomnianych różnic, które widzisz, ze ja nie widzę, to może mnie jednak uświadomisz?

Co do polskiego stanu demokracji to jak myślisz, czyja to wina?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-01-30, 00:51   

Jaro napisał/a:
I po co komu to wszystko...
Mnie tam jakoś mało interesuje kto pracował w SB.


Z tego co pamiętam, wrocławska wystawa "twarze wrocławskiego UB" nie prezentowała zdjęć "szeregowych" pracowników - raczej byli to śledczy wyżej postawieni, którzy "wsławili" się niestety niezbyt chlubnie.

A mnie jednak interesuje... Bo chociażby wyjaśnia niechęć niektórych osób do lustracji, dekomunizacji, osądzania komunistycznych sędziów z pokazowych procesów itp.itd.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-02, 11:37   

Jaro,Karzełek,mario's,miko 005,Ferbik:
Jeżeli jesteście Polakami lub chociażby ludźmi, obejrzyjcie najpierw chociaż 15 min
http://www.itvp.pl/sys/me.../340/height/342
a potem po obejrzeniu jeżeli powtórzycie to raz jeszcze co napisaliście będę uważał Was za niegodnych by Wam podać rękę.
Bo chyba nie wiecie co czynicie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-02, 17:07   

Zygmuncie Stary, Ty to wiesz, ja to wiem i pewnie jeszcze cała Polska wie, czym było UB. I jeszcze raz zadam pytanie. I co? I co z tym chciałbyś zrobić? Powystrzelać wszystkich UB-eków? Sporo by tego pewnie było. A kto wie,(bez obrazy) może i Ty straciłbyś kogoś z własnej familii, nie możesz być niczego pewny. Jak każdy zresztą z nas.
To było złe, jak cały ustrój wtedy panujący. Ale to nie znaczy że mamy zaraz szeregowych UB-eków stawiać pod murem, bo o takich tu mowa. A Oni tylko wykonywali rozkazy, dzisiaj ludzie też to robią, wykonują rozkazy, nie zawsze mądre i trafne ale zawsze rozkazy. I co, też pod ścianę?

Podtrzymuję więc dalej to o czym pisałem w poprzednich postach. Bo dalej uważam że nie stać nas, społeczeństwo na takie wydatki, tym bardziej że nic to nie zmieni.
Pamiętajmy o tym co było, i róbmy wszystko żeby się to nigdy nie powtórzyło, ale trzeba myśleć o przyszłości, naszej i naszych dzieci bo nie kroi się ona wesoło.

Co do podawania ręki, widzisz sam zachowujesz się jak wtedy tamci panowie, o których mowa.
Jeśli nie jesteśmy z Tobą, znaczy jesteśmy przeciwko Tobie i trzeba nas piętnować. A przecież to takie UB-eckie.

A co do wymienionego uścisku dłoni, wybacz ale zależy mi na nim jak na zeszłorocznym śniegu.

Moje zdanie już znasz, Ty i wszyscy śledzący ten temat. I nie zmienię go. A żeby uniknąć bratobójczych walk będzie to ostatni post w tym temacie. Bo nie będę się już więcej oglądał za siebie, kiedy najwyższa pora przeć do przodu.
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-02, 17:07   

A i nie wiem dlaczego żeś się do mnie doczepił Zyga...
swoją wypowiedzią udowodniłeś, że zachowujesz się jak kiedyś Wałęsa, co to tylko nogę mógł podać. Bo ktoś myśli inaczej.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW