R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Twarze łódzkiego UB
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-02, 17:19   

Zygmunt Stary napisał/a:
Jaro,Karzełek,mario's,miko 005,Ferbik:
Jeżeli jesteście Polakami lub chociażby ludźmi, obejrzyjcie najpierw chociaż 15 min
http://www.itvp.pl/sys/me.../340/height/342
a potem po obejrzeniu jeżeli powtórzycie to raz jeszcze co napisaliście będę uważał Was za niegodnych by Wam podać rękę.
Bo chyba nie wiecie co czynicie.

No to ja jestem pierwszy (niePolak i nieczłowiek) któremu ręki nie podasz :) Moje poglady są podobne do pozostałych wymienionych przez ciebie.
Programy Pospieszalskiego to są najbardziej kłamliwe i tendencyjne programy w TVP. Nigdy nie dopuszcza do słowa tych którzy sa przeciwni jego poglądom. On jest taki świętoj.bliwy że szkoda gadać... dla kleru i katoprawicy dałby sie powiesić.
Jeżeli chodzi o rozliczanie z przeszłości to jestem za ale... albo wszystkich albo nikogo. Teraz powoli wychodzi na jaw kim byli agenci (księża, biskupi, obecni politycy itd). Teczki stały się orężem w walce politycznej a ja mam to głęboko w nosie czy ktoś był agentem czy nie. Polacy to taki "dziwny" naród... im ktoś jest starszy tym bardziej chce rozliczenia przeszłości. Młodzi ludzie nie wiedzą i nie chcą wiedzieć tego co im próbuje sie wcisnąć. Historia historią a życie toczy sie dalej.
A teraz możesz mnie zacząc obrazać.
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-02, 17:36   

miko 005:
Ci ludzie, którzy jeszcze niedawno traktowali prądem podczas przesłuchań swoje ofiary, może Twoją najbliższą rodzinę, może mógłbym to być ja, nadal chodzą między nami i udają przyzwoitych ludzi. Bo jeszcze ich nikt nie rozpoznał, bo jeszcze nie zapłacili ceny, jakiej żądali w imię swych nieuzasadnionych ambicji od innych. Nie wystarczy mi, ze Ty wiesz i ja wiem. Trzeba, żeby o tym wiedziały nasze dzieci i wnuki. Żebyśmy nie budowali na bagnie, a na prawdzie. I warto ponieść koszty i zapłacić tę cenę, nawet gdyby się okazało, ze wśród tych oprawców był ktoś z mojej rodziny.
Nie ma usprawiedliwienia dla bezmyślnych wykonawców niemoralnych rozkazów!
Niestety Pablo, którego osobiście bardzo lubię, pewnie z tego powodu stanie przed sądem, bo nie potrafił rozróżnić co jest dobre, a co złe, może zostać skazany i właściwie skończony politycznie, bo być może zaufał bardziej doświadczonym kolegom.
I taką przyszłość prędzej, czy później widzę dla wszystkich, którzy tego nie rozumieją.
Ferbik:
Przepraszam! Rozpędziłem się. Krytykowałeś Mamę..., ale jeśli przesłuchałeś chociaż trochę tego programu, to mam nadzieję mi wybaczysz...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-02, 18:34   

Zygmuncie Stary, to że SB-cy popełniali przestępstwa to powinien rozstrzygnąć niezawisły sąd nie ludzie, którym próbuje się wciskać twarze owych SB-ków, jako swoisty 'pokaz slajdów'.

Po obejrzeniu tego reportażu dalej uważam, że robienie wystaw z pokazem SB-ckich twarzy jest dla mnie niczym innym jak tylko zwykłą farsą.
Oczywiście są tacy, których to zainteresuje, niestety nie mnie...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-02, 22:02   

miko 005
Cytat:
Ale to nie znaczy że mamy zaraz szeregowych UB-eków stawiać pod murem, bo o takich tu mowa.

Niestety nawet szeregowy UB-ek to był najgorszy z możliwych rodzaj "awansu społecznego", to była służba w ZNIEWALANIU swoich rodaków. Nie można tego nie dostrzegać, że nawet sprzątaczka pracująca w UB wspomagała ten system przymusu, ponieważ wiedząc o działaniach przestępczych musiała milczeć.
Cytat:

...Co do podawania ręki, widzisz sam zachowujesz się jak wtedy tamci panowie, o których mowa. ...

Nieważne, czy ktoś solidaryzuje się z bandytą, sutenerem, gwałcicielem, czy złodziejem, oszustem, kłamcą, on po prostu ma "inne poglądy"... Zatem należy go tolerować..?? Ostracyzm to przeżytek, a może ja jestem taki sam jak on, tylko o tym nie wiem...
Niestety miko 005, ale to właśnie są poglądy ubeckie - nie ma różnicy między ludźmi, każdy jest łajdakiem.
Zachowania, które odróżniają łajdaka od porządnego człowieka poglądami ubeckimi nie są.
I zdecydowanie można odróżnić Witolda Pileckiego, czy "Inkę" od Bermana, Humera czy Traciłowskiego z Konina. I jeżeli porządny, skrzywdzony przez UB człowiek plunie łajdakowi w twarz, to ma do tego prawo i nie potrzeba tu niezawisłego sądu.
gregg:
Cytat:
Młodzi ludzie nie wiedzą i nie chcą wiedzieć tego co im próbuje sie wcisnąć. Historia historią a życie toczy sie dalej.

I budują swoje życie na bagnie, nie wiedząc, że i tak to wszystko chwastami zarośnie, a ich oczekiwania spełzną na niczym, dopóki tej zgnilizny systemu komunistycznego całkowicie się nie wypleni:
1.skrytobójczych morderstw:Walerian Pańko, generał Papała to już po 1989r.
2.mafii paliwowej i innych przestępczych związków na styku polityki i gospodarki,
3.działaczy wysokiego szczebla d.nomenklatura w związkach sportowych
4.korupcji w policji, prokuraturze i sądownictwie.
5.agenturalnych i UBckich naleciałości w środkach społecznego i elektronicznego przekazu

Jaro:
SB samo w sobie jest organizacją przestępczą
Dlatego uważam, że każdy poszkodowany przez UB wreszcie ma prawo rozpoznać UB-ów, którzy go skrzywdzili na tych zdjęciach.
UB-ecy, którzy żyją i są na tych zdjęciach również powinni zmierzyć się z prawdą o sobie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-03, 11:14   

Zygmunt Stary napisał/a:
Nie można tego nie dostrzegać, że nawet sprzątaczka pracująca w UB wspomagała ten system przymusu, ponieważ wiedząc o działaniach przestępczych musiała milczeć.

BUUUUUHAHAHAHAHA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Większej głupoty to by chyba nawet Pospieszalski nie wymyślił.
Zygmunt Stary napisał/a:
I budują swoje życie na bagnie, nie wiedząc, że i tak to wszystko chwastami zarośnie, a ich oczekiwania spełzną na niczym, dopóki tej zgnilizny systemu komunistycznego całkowicie się nie wypleni:
1.skrytobójczych morderstw:Walerian Pańko, generał Papała to już po 1989r.
2.mafii paliwowej i innych przestępczych związków na styku polityki i gospodarki,
3.działaczy wysokiego szczebla d.nomenklatura w związkach sportowych
4.korupcji w policji, prokuraturze i sądownictwie.
5.agenturalnych i UBckich naleciałości w środkach społecznego i elektronicznego przekazu

Jeszcze kilka innych katastrof Żydokomuna i UB spowodowało: tsunami na Dalekim Wschodzie, efekt cieplarniany, głód w Afryce itd... :lol: :lol: :lol:
Wymyśl cos nowego bo jedziesz sloganami rodem z Rydzyjka i telewizji Plwam.
Mieszkałem we Wrocławiu na stancji u pewnej staruszki. Miała taki zeszyt w którym zapisywała jak nazywali sie wczesniej (przed tym jak sami sobie zmienili nazwiska) komuniści (wg niej) Jedno nazwisko szczególnie zapamiętałem bo był naszym prezydentm wtedy: Kwaśniewski który wczesniej nazywał sie Sztolcman... Miałem niezły ubaw z tę babcią. Tych nazwisk miała cały zezyt i byli tam politycy z pierwszych sron gazet: Mazowiecki, Wałęsa. Jak czytam to co piszesz to właśnie ona mi się przypomina, miała podobne poglądy (wszystkiemu wina komuna)
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-03, 11:56   

gregg:
W zasadzie nie muszę Ci odpowiadać. Prawda broni się sama.
Kilkanaście lat temu, też twierdzono, że w Polsce nie ma mafii, że po okresie transformacji może nam być tylko dobrze i takie inne bzdety...
Okazało się, ze rację mieli Ci, którzy dostrzegali rozkład państwowości, tworzenie się kapitalizmu państwowego, układów, naciągania i tworzenia prawa tylko dla niektórych łącznie z kupowaniem ustaw.
Dlatego jeżeli gregg w Twoim "oszołomstwie" i nie liczeniu się z rzeczywistością jest Ci dobrze, to OK Twoja sprawa.
Jednak niech polityką zajmują się raczej ci, którzy tak łatwo jak Ty nie ulegają paroksyzmom śmiechu, a po prostu liczą się z faktami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-03, 12:43   

Zygmunt Stary napisał/a:
Prawda broni się sama.

Twoja "prawda" umiera smiercią naturalną, razem z coraz mniejszym gronem "pokrzywdzonych".
Ludzie nie chcą już słuchać tego jazgotu... a politycy powinni sie zająć sprawami bierzącymi. Komornicy zajmują konta szpitali - tym powinni sie teraz zająć politycy, to są fakty. Co mnie obchodzi że np.Wołoszański współpracował???
Dam przykład Niemców i II Wojny Światowej. Oni robią wszystko żeby świat o tym zapomniał. Za to Polacy jako naród uciśniony robią wszystko żeby okazać światu swoją martyrologię i jak to im było źle za komuny.
Po co nam ten cały IPN? Dlaczego mam płacić moje podatki na taki zupełnie nieprzydatny twór? Tylko po to żeby utrzymac stołki dla kilku wielce "skrzywdzonych" profesorków (którzy zreszta tytuły zrobili za komuny) i nie chcą się od nich oderwać?
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-03, 13:45   

gregg:
Komornicy zajmują konta szpitali ponieważ budżetu nie jest stać na utrzymywanie kosztownej służby zdrowia.
Budżetu nie jest stać na utrzymywanie kosztownej służby zdrowia, ponieważ wpływy z prywatyzacji, zamiast do budżetu trafiały do rąk byłej komunistycznej nomenklatury w szczególności sterowanej przez służby specjalne, która nie wykorzystywała tych dochodów do tworzenia inwestycji w Polsce, ale wyprowadzała je do różnych "rajów podatkowych" wykorzystując przy tym dodatkowo budżet - vide produkcja osocza, mafia paliwowa.
Dlatego ścigając UB-eków działamy długofalowo przeciwko zajmowaniu przez komorników kont szpitali.
PS. oczywiście nie mówię tu o UB-ekach na emeryturze, chociaż wcale nie wiadomo, czy i oni w tym procederze w jakiś sposób nie uczestniczą, chociażby przekazując znane im informacje służące np: do skompromitowania kluczowych postaci "wroga" i uzyskując od "układu" z tego tytułu jakieś korzyści.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-03, 13:57   

Zygmunt Stary napisał/a:
Budżetu nie jest stać na utrzymywanie kosztownej służby zdrowia, ponieważ wpływy z prywatyzacji, zamiast do budżetu trafiały do rąk byłej komunistycznej nomenklatury w szczególności sterowanej przez służby specjalne

Jasssne wszyscy obecni biznesmeni sa komuchami i ubekami bo zarobili na prywatyzacji. Zobacz w czyich rekach jest majątek dajmy na to byłego WPB. I powiedz teraz że oni wszyscy są sterowani przez służby specjalne.

Zygmunt Stary napisał/a:
ścigając UB-eków działamy długofalowo przeciwko zajmowaniu przez komorników kont szpitali.

Zygmunt Stary, czy ty masz jakąś obsesję na tym punkcie??? A może dostałes kiedyś pałą za "nic"?
 
   
Zygmunt Stary 
Wieluniaczek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1500
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-03, 14:38   

Cementownia Górażdże została sprzedana Belgom i zaraz "na pniu" Belgowie sprzedali ją Niemcom ze 100% przebiciem jeżeli sądzisz, że tu nikt nikomu nic to...

[ Dodano: 2007-02-03, 14:41 ]
...a na temat banków... zapisano tony papieru..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-03, 14:54   

gregg napisał/a:
Dam przykład Niemców i II Wojny Światowej. Oni robią wszystko żeby świat o tym zapomniał. Za to Polacy jako naród uciśniony robią wszystko żeby okazać światu swoją martyrologię i jak to im było źle za komuny.
Po co nam ten cały IPN? Dlaczego mam płacić moje podatki na taki zupełnie nieprzydatny twór? Tylko po to żeby utrzymac stołki dla kilku wielce "skrzywdzonych" profesorków (którzy zreszta tytuły zrobili za komuny) i nie chcą się od nich oderwać?



Ot i cała prawda greeg.
Dodam jedynie, że za kilkanaście lat jak się nic nie zmieni w mentalności ludzi to będą w taki sam sposób rozliczać obecny ustrój i jego służby specjalne.

Abyśmy się dobrze zrozumieli, jestem oczywiście za tym, aby wszelkie zbrodnie popełnione znalazły swój finał przed sądem a jednocześnie aby kary były adekwatne do czynów.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-03, 20:28   

Nie ma przyszłości NARÓD który zapomina o przeszłości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mama 
Dojeżdża PKSem


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 235
Skąd: koniec świata
Wysłany: 2007-02-06, 09:51   

mareks napisał/a:
Nie ma przyszłości NARÓD który zapomina o przeszłości.

To jest święta prawda. Poprzedni reżim zadbał o to, by naród nie pamiętał z jakiego powodu many to co mamy dziś w Polsce. Komuniści mieli przywódców, którzy przy pomocy wynajętych zbirów teroryzowali naród a potem okradali. Równocześnie z bandytami nad dzisiejszym stanem rzeczy pracowali redaktorzy, pisarze i historycy utrwalając swoimi działami ustrój, pomijając prawdę i zacierając wstydliwe oraz niewygodne tematy. Doszło do tego, ze dziś po ponad 60-latach mniej wiemy o swojej historii najnowszej niż o innych mało istotnych dla nas wydarzeniach światowych.
Przy okazji mały konkurs:
1. kiedy ustawowo zalegalizowano UB?
2. w jaki sposób powstały powojenne kadry sądownicze?
3. co się stało z majątkiem PZPR?
4. Ile osób zamordowały służby bezpieczeństwa po stanie wojennym i dlaczego?
5. Jakie były szczegóły powstania projektu autonomii żydowskiej na terenie Polski? I jaka była reprezentacja narodowości żydowskiej we władzach PRLu? - to głównie do Gregga

miko 005 napisał/a:
To było złe, jak cały ustrój wtedy panujący. Ale to nie znaczy że mamy zaraz szeregowych UB-eków stawiać pod murem, bo o takich tu mowa. A Oni tylko wykonywali rozkazy, dzisiaj ludzie też to robią, wykonują rozkazy, nie zawsze mądre i trafne ale zawsze rozkazy. I co, też pod ścianę?

Nie chodzi o szeregowych ubeków. Jeszcze nawet tych ze szczytów nie ruszono, nie rozliczono, nawet nie nazwano ich czynów. O jakim wykonywaniu rozkazów Miko 005 mówisz? Kogoś X na samej górze? Przecież PRL to była władza ludowa. Rozkazy z definicji wydawał więc lud. Czyli de facto partia jako przewodnia siła narodu. Mówiąc "po naszemu" w 1944 garstka komunistów przy pomocy sowietów podjęła trud przejęcia władzy w Polsce. Przy pomocy morderstw i terroru oraz klakierów ze świata mediów i nauki władzę tę utrwaliła. Nie był to ktoś, kto wydawał rozkazy ale cała kasta, która grupami osiedliła się w województwach, miastach i miasteczkach, w tym i w Wieluniu i tu "sobiepamowała" w strukturach ala mafijnych posługując się tajnym, nielegalnie działającym wojskiem UB (vide pyt. 1) i swoim sądownictwem działającym dla pozorów (odpowiedz sobie na pytanie 2). Jak już się nasyciła i zauważyła, że dłużej nie da rady w ten sposób, to postanowiła się uwłaszczyć i zalegalizować (jak to w światku przestępczym). Ich wykształcone już dzieci starannie zadbały przez ostatnie zmarnowane lata wolności (PRLbis) o nieruszanie tematu (vide np. Michnik, jego brat i ojciec) a oni sami uwłaszczyli się na zrabowanych narodowi dobrach (prywatyzacja i pyt. 3). Niestety stało się to dzięki okrągłemu stołowi (obejrzyj sobie jak Michnik bawi się z Kiszczakiem przy wódzie), radykalną opozycję zepchnięto natomiast na margines (zobacz pyt. 4).

Jaro napisał/a:
to że SB-cy popełniali przestępstwa to powinien rozstrzygnąć niezawisły sąd nie ludzie, którym próbuje się wciskać twarze owych SB-ków, jako swoisty 'pokaz slajdów'.

Osądzenie esbeków nie jest takie łatwe. Najpierw trzeba urobiony naród przekonać, uświadomić i nazwać to co się przed nim ukrywało przez 60 lat. Taka wystawa chyba temu ma służyć choć moim zdaniem prościej byłoby ujawnić archiwa tak, żeby każdy miał dostęp do nich i wiedzę na temat swoich prześladowców. Mówisz o sądach niezawisłych? Poziom polskiego wymiaru sprawiedliwości chyba znasz? Znasz pewnie odpowiedź również na pyt. 2? Słyszałeś w jaki pokoleniowy sposób zajmowane są etaty w sądownictwie? Sam sprawnie sądziłbyś ojców, dziadków, wujów? Dlaczego rozprawy tak długo się ciągną? Myślę, że to co sam chciałbyś zrobić (cytat) oraz poprawienie sytuacji w kraju możliwe jest dopiero po prawdziwej przemianie ustrojowej. M.in. po gruntownym posprzątaniu po PRLu bo jak wiesz stare śmieci mogą powodować infekcje na nowym organizmie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-18, 01:09   

Hmmm... Nasz błąd polega na tym, że nie potrafimy wyciągać wniosków z naszej historii, która niestety lubi się powtarzać. Uważam, że tą sprawę należy rozwiązać, a nie o niej zapominać i pozwolić sprawować władzę tym, którym się ona należeć nie powinna. Osoby działające na szkodę demokracji i obywateli oraz osoby które indoktrynowały polskie społeczeństwo powinny zostać w jakiś sposób ukrane.
miko 005 napisał/a:
Tak właśnie zachowuje się prawica, i to praktycznie od samego początku swej żywotności. Brak wiedzy na temat kierowania krajem (sensownego kierowania), próbuje nadrobić właśnie takimi sprawami. A tym niestety, rodzin dzisiaj nie nakarmimy.

Widzisz miko 005, nie to, żebym usprawiedliwiała nasz rząd ale należy wziąć pod uwagę fakt, że nasza demokracja nie miała pełnego pola do popisu i zbyt dużych mozliwości konstruktywnego rozwoju... Najpierw zabory, poźniej nieudolne próby odnowy zdegradowanego kraju w dwudziestoleciu miedzywojennym, druga wojna światowa, która nieźle nas wykończyla pod względem choćby finansowym aż w końcu komunizm, który okaleczył naszą gospodarkę do reszty, zamknął wszystkie drogi na Zachód, czego konsekwencje odczuwamy do dzisiaj. Ile trwa nasza demokracja...? Nieudolnych rządów z okresu miedzywojennego nie powinno się chyba nawet brać pod uwagę... Czy osiemnaście lat wystarczy, żeby zbudować silne, niezależne państwo i co wiecej nauczyć się nim odpowiednio kierować? I tak jesteśmy krajem dość prężnie się rozwijającym. Wystarczy spojrzeć, jakie przemiany dokonały się w ciągu ostatnich dwudziestu lat... Mamy taki rząd jaki sobie wybraliśmy, czyli taki na jaki zasługujemy. Takie są prawa demokracji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-19, 15:05   

Hasta,te nieudolne rządy od czasu zakończenia wojny bolszewickiej do II WŚ czyli niecałe 18 lat /tyle samo minęło od 1989r/ zbudowały od podstaw:
Gdynię oraz wiele zakładów przemysłowych w takich miastach jak:Mielec,Tarnów,Kraśnik,Stalowa Wola i w wielu innych.
Z wszystkim innym sie zgadzam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW