R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Głupie ustawy...
Autor Wiadomość
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-03, 09:01   Głupie ustawy...

Zastanawialiście się kiedyś nad sensem istnienia niektórych ustaw? Np podatek od posiadania psa...dlaczego nie od kota ,szczura itd.Ale chyba najbardziej głupia według mnie jest ustawa od Posiadania odbiornika telewizyjnego czy radia.Nie rozumię dlaczego mam płacić za coś co sama za własne pieniądze kupiłam???No gdyby to była opłata za oglądanie programów telewizyjnych to mniej bym się dziwiła ale za posiadanie telewizora???A czemu nie magnetofonu,dvd czy innych...Ciekawa jestem jakie Wasze zdanie.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-02-03, 09:52   

dobrze że jeszcze nie wprowadzili podatku od wdychanego powietrza :)
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-03, 11:21   

edzia i odziu napisał/a:
podatek od posiadania psa...dlaczego nie od kota ,szczura itd

Niesprawiedliwość i ignoracja innych zwierząt. :?
"Dziwny jest ten świat", a szczególnie świat naszych ustaw. Wystarczy pomyśleć, ile nas jeszcze czeka, bo debaty wciąż trawają, a oryginalnych pomysłów politykom nie brakuje. :D To się jeszcze pośmiejemy nie raz i nie dwa...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-03, 11:34   

Płace za programy w naszej kablówce 13,40 pln miesięcznie, telewizor tak jak pisze edzia kupiłem, nie ukradłem, więc zgodnie z tokiem myślowym jestem fair w stosunku do wszystkiego, pozostaje jednak pytanie zasadnicze, mianowicie za co jeszcze my cholera płacimy... :?: :!:

Abonament radiowo - telewizyjny, tak się nazywa ten śmieszny 'haracz' ... :evil:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-03, 11:48   

MAR-COM napisał/a:
dobrze że jeszcze nie wprowadzili podatku od wdychanego powietrza


A klimatyczne w kurortach :?: :D

edzia i odziu, a czy widziałaś kiedyś żeby ktoś zarzynał kurę znoszącą złote jajka?
Opłata abonamentowa to dochód w czystej postaci, bez jakichkolwiek dodatkowych nakładów ze strony ekip rządzących. Bo tak naprawdę pieniądze płacimy, nie za posiadanie odbiorników masowego przekazu a za przekaz wszystkich stacji publicznych, które są we władaniu zawsze Tych co przodują w parlamencie. Telewizja czy radio publiczne są traktowane jako skarbonka, do której społeczeństwo wrzuca swoje zaskórniki. A z tych niemałych złotówek, które trzeba zapłacić za „luksus” da się nieźle prosperować.

Najlepszym dowodem na to, że ten abonament to istna żyła złota jest fakt iż prawica od samego początku chce zniszczyć wszystko co wiąże się z PRL-em i tamtymi czasami, wszystko oprócz właśnie podatku za posiadanie odbiorników radiowo-telewizyjnych.

Na całe szczęście, nie do końca jest na to jakieś surowe prawo, którego trzeba rygorystycznie przestrzegać, (dlatego te konkursy abonamentowe).

Dla spokojności sumienia wystarczy w urzędzie pocztowym wyrejestrować odbiorniki i …. nie płaćmy :twisted: , unikniemy dzięki temu manewrowi przysyłania monitów i ponagleń że z czymś tam zalegamy. Bo tak prawnie to nie posiadamy „luksusów”. :P :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-03, 12:04   

Płacenie podatku od posiadanego psa nie jest regulowane ustawą.Opłata i jej wysokośc leży w gestii gminy.Tylko ze pobierając taką opłatą gmina bierze na siebie pewne obowiązki z których najważniejsze to utrzymanie czystości czego niestety w naszym mieście nie widac a czuć.
Jeżeli chodzi o abonament telewizyjny to nie jest to tylko polska specjalność.Telewizja państwowa ma pewne obowiązki wobec społeczeństwa i jej program musi być dla wszystkich a nie jak telewizje komercyjne które mogą nadawać 24godziny na dobe szoły i seriale.Inna sprawa jest jak TVP sie z tych obowiazków wywiązuje.
Jednak nie myslmy sobie że telewizje komercyjne są za darmo za ich programy płacimy w cenach towarów reklamowanych bo żaden reklamodawca też nie bierze pieniedzy z powietrza.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-03, 15:45   

Jeśli chodzi o telewizje takie jak Polsat itd ,ja nie odczuwam żebym za nie płaciła...no moze jedynie nerwami jak nie mają umiaru w reklamach.Ale myślę ,ze to jest bardziej fer niż branie kasy za posiadanie odbiornika...!!!Bo tak nazywa się ten haracz...Mój pies załatwia sie na moim podwórku , bo poza nie, nie wychodzi.U mnie nikt nie sprząta , więc za co mam płacić??Jak przyjdą, posprzątają to zapłace.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-03, 20:23   

Ja też uważam że jak nie dbają o czystość to nie powinni brać pieniędzy.
Jezeli chodzi o opłate np. za Polsat to rzeczywiscie nie odczuwasz bezpośrednio ale te długie reklamy są b.drogie i ch koszt ponosi nie kto inny jak Ty i ja płacąc za reklamowany towar.Te koszty wchodzą w cenę towaru.

[ Dodano: 2007-02-03, 20:24 ]
i utrzymują Polsat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 00:23   

mareks napisał/a:
Płacenie podatku od posiadanego psa nie jest regulowane ustawą

Noooo...nie zgodziłabym się...musi być inaczej gmina nie mogłaby go wogole wprowadzić...ustawa z dn.12.01.1991r o podatkach i opłatach lokalnych.
edzia i odziu napisał/a:
Mój pies załatwia sie na moim podwórku , bo poza nie, nie wychodzi.U mnie nikt nie sprząta , więc za co mam płacić??Jak przyjdą, posprzątają to zapłace.

Hi hi a może masz gospodarstwo rolne...bo tacy są zwolnieni z płacenia po dwa psy na całyyyyy podwórek :D
Eeeeeee....chyba nie mamy aż tak źle...pomyślcie co dzieje sie w Stanach...co stan to inne prawo.Tam dopiero musi być wesoło :grin:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
karcia 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 1133
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-04, 01:47   

mareks napisał/a:
te długie reklamy są b.drogie

ojj rzeczywiście są bardzo dłuuugie. Czasami zmieniam kanał i w ogóle zapominam, co wcześniej oglądałam, bo w końcu przez 15 minut trwania reklam można już zainteresowac się czymś zupełnie innym...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW