R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2012-05-23, 20:53
właściciele piesków
Autor Wiadomość
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 19:29   

miko005 Nie wstyd, tylko brak warunków, przeczytaj wszystkie moje posty jeszcze raz. O kibelku też rozmawialiśmy. Czytałeś posty? Kibelek jest bardzo łady. Szczególnie bawiące się w nim dzieci się cieszą. Jeden na ponad 40 bloków. Mi nie chodzi o woreczki, bo stać mnie na nie. Mi chodzi o brak odpowiednich koszy na zwierzęcy kał, ale też o brak kibelków, skoro już je omawiamy.
___________
Pozdrawiam!
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-05, 19:52   

midanle, no fakt pisałeś, moje przeoczenie przepraszam.

A dlaczego jeden (kibelek)? No może dlatego że nie ma sensu stawiać więcej. Skoro bawią się w nich dzieci a nie załatwiają swych potrzeb psy. I za psy i za dzieci odpowiadają dorośli więc….. . Trzeba tylko trochę dobrych chęci.


midanle napisał/a:
Mi chodzi o brak odpowiednich koszy na zwierzęcy kał


No nie, tutaj trochę przesadziłeś. Rozejrzyj się dobrze po osiedlowych placach, jest mnóstwo koszy ( nie tych murowanych, ale takich na jednej nóżce). Psia kupa to też odpad i śmieć a i jej wielkość nie przeszkadza w niczym żeby ją w takim pojemniku umieścić.

Chcieć, tylko chcieć, to jest pewnie największa przeszkoda, prawda :?: :oops:
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 20:10   

Widzisz miko005 jakoś jestem przyzwyczajony do tego, że zawsze wszędzie wszystko powinno być na swoim miejscu. A co do koszy na śmieci, w których lądują zwierzęce odchody. W ostateczności mogą być te zwykłe, tylko niech je ustawią faktycznie w tych miejscach, w których właściciele psów spacerują sobie ze swoimi "kałodajnymi potworami". Inna sprawa, czy takie odpady można wrzucać do tego typu koszy, ale to już nie moja działka. Ja jestem za tym, by były to specjalne kosze przeznaczone na tego typu odpady. I to jest chyba dla Wielunia zbyt trudne.
To się rozgadaliśmy o kupkach, ale chyba każdy widzi jak jest i każdy kiedyś wdepnął. Co do chęci. Chęci chęciami, a motywacja i motor do działania motywacją i motorem. Czy faktycznie muszę biegać z woreczkami po to, by wyrzucić w koszu znacznie oddalonym od miejsca spacerowania?
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-02-05, 20:11   

Ferbik napisał/a:
http://youtube.com/watch?v=vqlu9ZrUokA


:580: :509:

midanle trzymaj się swojej wersji a jak nie tej to zawsze się znajdzie inna. A swoją drogą znowu mnie rozbawiłeś :lol: :lol: ale ok cudze lepsze :lol:
midanle napisał/a:
Bo ja jak w Łodzi wychodzę z psem znajomych, to też sprzątam po nim kupki
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-05, 20:18   

nebizWidzisz, jakoś się trzymam od samego początku, więc albo mnie nie zrozumiałeś, albo robisz sobie jaja. Przeczytaj moją wczorajszą odpowiedź do Marty!

[ Dodano: 2007-02-05, 20:25 ]
... tą z 22:15

[ Dodano: 2007-02-05, 20:53 ]
...sorry 22:10
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-02-05, 23:17   

midanle wybacz, jak mogę sobie jaja robić z kasztaniących psów na placu zabaw ?? :evil: nie chcesz sprzątać po swoim psie to nie rób tego, dostaniesz mandat to zaczniesz
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 02:35   

nebiz W każdym razie moją propozycję rozwiązania Twojego problemu masz, podobnie jak informacje o w jakie miejsca ja ze swym psem chodzę, po co i dlaczego tam po nim nie sprzątam.

____________________
Pozdrawiam! i 3majSIĘ!
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 05:28   

midanle, co ile mają być te kosze żebys łaskawie raczył wyrzucić do nich kupkę??? Co 5 metrów czy co 2 metry??? Na osiedlach jest kilka koszy wystarczy sie rozejrzeć i zrobić sobie spacer z pieskiem w pobliżu takiego kosza, zawsze będziesz miał blisko żeby wyrzucić klocka.
Jeżeli chodzi o rodzaj smieci to czym taka psia kupa różni się od np. niemowlęcej??? Jak będziesz chciał wyrzucić pieluchę to tesz będziesz szukał kosza na śmieci oznaczonego niemowlakiem??? To są wszystko smieci z rodzaju śmieci bytowych więc nie ma ich rozgraniczenia. Nie należą do surowców wtórnych więc w czym problem???
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2007-02-06, 10:50   

a może by tak pieluszki dla psów??:)
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 13:03   

gregg Na osiedlach jest sporo koszy, nie tylko kilka. Przy każdym placu zabaw, przed każdym sklepem, pod prawie każdym blokiem. Przejdź się na spacer i zobacz, gdzie ludzie chodzą "kupkać" ze swoimi psami prócz tych miejsc. Tam już raczej kosza nie zobaczysz. Trawniki, garaże, miejsca przy szkole, obok ogródków działkowych. A co do specjalnych koszy to widzę, że (jakże piękny dla oczu) Wieluń nie jest jeszcze gotowy na zastosowanie tego typu obiektów. W końcu mamy 21 wiek, a pomysł znacznie wybiega w przyszłość (może za tutaj za 100 lat). Więc w ostateczności mogą już być zwykłe kosze, tak jak zasugerował miko005. Niestety ich nie ma. Rozumiesz? Ja z psem mogę wyjść w bliższą lub dalszą odległość od kosza, czyli przed sklep, na plac zabaw, pod okna innych ludzi. Może być? Wg. mnie nie. A wystarczy choć TYLKO jeden kosz przy każdym z tych miejsc, gdzie osiedlowe pieski mają swoje osiedlowe kibelki, a takie miejsca da się łatwo zlokalizować, jeśli się chce.

__________
Pozdawiam!
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-02-06, 14:32   

midanle chyba coś Ci się pomyliło, chyba nie przeczytałeś pierwszego posta. Moim problemem nie jest brak koszy na kupy psów tylko brak wychowania właścicieli.
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-06, 15:48   

Widzisz, Tobie udzieliłem odpowiedzi w swoim pierwszym poście, a że pozostałym także, to trudno. Mogli pytać na PW, a nie w wątku i nie zmieniać tematu brzmiącego "właściciele piesków".
Cytat:
nebiz
Ze względu na piaskownicę i dzieci proponuję policję, straż miejska. Może się nauczy.(...)
. i parę zdań odnośnie mojego psa, czyli tak jak inni we wcześniejszych wątkach.
A że inni "zapytali" mnie czemu, no to sorry, ale wypada odpowiedzieć.
___________
Pozdrawiam!
 
   
mareks 
Mieszka pod Wieluniem


Pomógł: 2 razy
Wiek: 79
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 961
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-02-06, 16:33   

Musze się pochwalić że regularnie wyjeżdzam ze swoim pieskiem w pola.Sikanie załatwia na trawnikach ale nigdy na terenie zabaw.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Silvo 
Mieszka pod Wieluniem
Wieluń rulez!



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 876
Piwa: 11/19
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-07, 01:19   

Mandat jest w kwocie 200 zł za wyprowadzanie pieska bez smyczy lub kagańca! Gdyby był w kwocie 20 zł to na pewno takich mandatów wiele by poleciało i może w końcu pieski prowadzane byłyby na smyczy! Jeśli o to chodzi. Jeśli o "sranie" psów to nie wiem jak poradzić :P Z tym był, jest i będzie problem!
_________________
Carpie diem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-07, 03:32   

Silvo Jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu. Wystarczy, że napiszesz na jakiej podstawie wieluńska Policja wystawia mandaty za prowadzenie psa bez smyczy i kagańca (chyba, że się mylę, ale jak coś to proszę sprostuj mnie, bo wydaje mi się, że przepis ten wynika z decyzji władz lokalnych - chyba dobrze pamiętam). Analogia mandatów do kupek ta sama, stąd też obecność specjalnych koszy na zwierzęce odchody w cywilizowanych miastach. Jest uchwała, są kosze, jest sprzątanko, a jak nie to są mandaty.

________________________________
Pozdrawiam! - właściciel psa.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW