R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2012-05-23, 20:53
właściciele piesków
Autor Wiadomość
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-02-09, 16:09   

midanle napisał/a:
Analogia mandatów do kupek ta sama, stąd też obecność specjalnych koszy na zwierzęce odchody w cywilizowanych miastach. Jest uchwała, są kosze, jest sprzątanko, a jak nie to są mandaty.


Analogia też może być taka: jest pies, zrobi kupe, albo ktoś posprząca lub przy dużym szczęsciu w nią nikt nie wdepnie i jest mandat za niesprzątniętą kupe.
Piszesz o cywilizowanych miastach, co z takich miast jak są niewychowani ludzie??????

Sprzątanie po psie ;p

Cytat:
Na mocy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach /Dz.U.1996.132.622/ Rada gminy może ustalić szczególne zasady skierowane do osób utrzymujących zwierzęta domowe. Obowiązki mają na celu „ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku” /art. 4 ust. 4 ustawy/. Na tej podstawie uchwały gminy nakazują sprzątanie nieczystości pozostawionych po naszych czworonogach, wyprowadzanie psów w kagańcach itp.


:twisted:
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
midanle
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-09, 23:08   

nebiz napisał/a:
(...) Piszesz o cywilizowanych miastach, co z takich miast jak są niewychowani ludzie??????
W rozumieniu pod tym cytatem o uchwałach i związanych z nimi obowiązkach właścicieli zwierząt:

nebiz A chociażby to, że ten Twój sąsiad poniósłby konsekwencję za opisany przez Ciebie (pewnie aż nader często powtarzalny) przypadek. A tak to co? Sam wymierzysz pojętą przez Ciebie sprawiedliwość i poczucie braku dobrego wychowania (godzącego w bezpieczeństwo i zdrowie dziecka!!)? To jest chyba właśnie problem.
__________________________
Pozdrawiam & thx za Dz.U.!
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-02-10, 12:23   

midanle jeśli mój sąsiad nie ulegnie pod naporem kary pieniężnej to za każdym nastepny razem jak zobacze, że jego pies kasztani w piaskownicy to pies dostanie kopa a właściciel w pysk. Proste i skuteczne :) Może to pomoże :)
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-02-10, 20:37   

nebiz napisał/a:
jeśli mój sąsiad nie ulegnie pod naporem kary pieniężnej to za każdym nastepny razem jak zobacze, że jego pies kasztani w piaskownicy to pies dostanie kopa a właściciel w pysk. Proste i skuteczne Może to pomoże

Pomoże, ale nie tobie, Jeśli facet będzie bystry, to w sądzie wyciągnie niezłe odszkodowanie. Jest lepszy sposób. załatw sobie pistolet hukowy, załaduj nabojem tytanowym i wal w psisko. Broń posiadasz legalną, sprowokuj psa, kolega zaświadczy że pies był agresywny i jesteś czysty. Właściciel i pies następnym razem widząc piaskownice, będą omijać ją szerokim łukiem.
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-02-10, 22:54   

Maru dzięki za podpowiedź, gdzieś na działce chyba mam taką zabaweczkę :)
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dianawiel 
Dojeżdża PKSem



Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 107
Postawił 1 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-11, 11:30   

Maru napisał/a:
nebiz napisał/a:
jeśli mój sąsiad nie ulegnie pod naporem kary pieniężnej to za każdym nastepny razem jak zobacze, że jego pies kasztani w piaskownicy to pies dostanie kopa a właściciel w pysk. Proste i skuteczne Może to pomoże

Pomoże, ale nie tobie, Jeśli facet będzie bystry, to w sądzie wyciągnie niezłe odszkodowanie. Jest lepszy sposób. załatw sobie pistolet hukowy, załaduj nabojem tytanowym i wal w psisko. Broń posiadasz legalną, sprowokuj psa, kolega zaświadczy że pies był agresywny i jesteś czysty. Właściciel i pies następnym razem widząc piaskownice, będą omijać ją szerokim łukiem.


Piekne nagabywanie do przestępstwa. Co tez podlega pod paragrafy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Maru 
Mieszka pod Wieluniem
Bywa w Wieluniu



Pomógł: 17 razy
Wiek: 71
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 940
Piwa: 4/4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-02-11, 12:44   

Cytat:
Piekne nagabywanie do przestępstwa. Co tez podlega pod paragrafy.

Użycie pistoletu hukowego, do obrony przed agresywnym psem nie jest przestępstwem. Jest w pełni legalne, Przez agresję rozumiem nawet niewinne obszczekiwanie. ( zakazane jest używanie wiatrówki ).
_________________
Nie trzeba być bogaczem, aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
akirus 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomogła: 16 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 1259
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-12, 22:14   

sparafrazujmy - zero tolerancji dla psów (jak powiedział pewien "mądry" człowiek)

a może raczej zero tolerancji dla ich właścicieli?
_________________
Co za czasy! Lot w kosmos trwa coraz krócej, jazda do pracy coraz dłużej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
nebiz 
Przejeżdżał przez Wieluń



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 57
Skąd: Wieluń, Łódź
Wysłany: 2007-02-14, 22:59   

akirus napisał/a:
sparafrazujmy - zero tolerancji dla psów (jak powiedział pewien "mądry" człowiek)

a może raczej zero tolerancji dla ich właścicieli?


może bardziej :arrow: zero tolerancji dla niewychowanych właścicieli psów
_________________
"...Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-05-23, 20:58   

Odświeżam temat bo ostatnio o tym rozmawialiśmy w 2007 roku.

Sejmik Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wieluńskiego, chce na poważnie zająć się tematem psich "odpadów". W najbliższym czasie chcą złożyć wniosek do programu grantowego, dzięki któremu mogą pozyskać pieniądze na realizację projektu. Aby dobrze napisać wniosek potrzebne są Wasze opinie i spostrzeżenia.
Czy chętnie wyrzucacie kupy, co Was do tego mobilizuje, co przeszkadza w tym że ich nie wyrzucacie? Gdybyście mieli możliwość (nie tak jak teraz) to czy sprzatalibyście po swoich pupilach?
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2012-05-23, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-05-23, 21:03   

Jak ktoś nie chce po piesku zbierać, to niech pupila do WC zaprowadzi. Koło Wieżyczki na Targowej jest takie miejsce :)
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-05-23, 23:28   

Bethi napisał/a:
Koło Wieżyczki na Targowej jest takie miejsce :)


Jakiej Wieżyczki na Targowej?
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Bethi 
Wieluniaczek
Festina lente



Pomogła: 28 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 1508
Piwa: 16/18
Skąd: EWI~EZD
Wysłany: 2012-05-24, 02:59   

Kamienica z wieżyczką, i to jest przy sklepie POD WIEŻYCZKĄ
_________________
* Zjednoczeni wirtualnie, silni realnie *
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-08-20, 16:22   

We wrześniu-październiku, w Wieluniu zostaną postawione 4 pojemniki na psie odchody, który będzie wyglądał jak na załączonym obrazku. Jakie lokalizacje wg. Was będą najodpowiedniejsze?
Inicjatorem i realizatorem projektu "Psia Kupa" jest Sejmik Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wieluńskiego.

stacja_001_b.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 48,97 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-08-20, 16:39   

Szkoda, że tylko 4, ale akcja jak najbardziej potrzebna. Mam nadzieję, że nie będzie tak chybiona, jak psie wychodki.
Jedną skrzynkę widziałbym na plantach, bo tam to już przegięcie z durnowatymi właścicielami. Druga mogłaby stać w parku, pozostałe gdzieś w osiedlach.
No i oczywiście oprócz skrzynek konieczne jest EGZEKWOWANIE PRZEPISÓW przez odpowiednie służby. Mandat w wysokości 400zł od razu nauczyłby kultury nie sprzątających po swoich pupilach śmieciarzy.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW