R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Mrówek
2012-05-23, 20:53
właściciele piesków
Autor Wiadomość
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2012-10-13, 18:39   

Widzę że nawet z psiej kupy można zrobić niezłą drakę polityczną, na której próbuje się cokolwiek ugrać :shock:
Mrówek, daj sobie spokój z bezsensownym tłumaczeniem, bo choćbyś użył złotych argumentów i tak nie przekonasz ... wiesz kogo ;)

Trzeba mieć nadzieję, że ludzie będą te woreczki wykorzystywać do sprzątania psich odchodów a nie np. do kanapek na drugie śniadanie :twisted: Jeśli tak będzie to woreczków starczy, bez obawy.
W miarę zapełniania się pojemników, oczywiście psią kupą a nie butelkami po winie, będzie można ocenić sensowność akcji i ... kulturę właścicieli piesków.

Rybak napisał/a:
Jak najbardziej byłoby to miarodajne bo wykazałoby, że do parku przychodzi np. 20 psów dziennie, a na średniej wielkości trawniku na osiedlu jest ich 50 dziennie.

Liczby podałem przykładowo - gdybyście poświęcili jeden dzień na liczenie znalibyście skalę problemu.

Mocno wytężyłem pamięć próbując uzmysłowić sobie ile to spacerowiczów z pieskami widzę codziennie na trawnikach wokół mojego bloku, a mam je z dwóch stron. I z pewnością nie doliczyłem się więcej jak ok. 15 sztuk, więc do tych domniemanych 50 jeszcze sporo brakuje. Chociaż tak czy owak, też uważam, że byłoby lepiej zacząć od osiedli. Nie mniej jest to decyzja SMSPPW, po jakimś czasie zobaczymy na ile trafna :wink: Ja życzę aby się udała.
A tak na marginesie nie rozumiem tych właścicieli psów, połowa z nich z premedytacją dłubie w nosie, nie przejmując się tym że to niehigieniczne. Ale jak już trzeba podnieść odchody pupilka i to przez foliowy ochraniacz, to wtedy takie jakieś dziwne szlachciaństwo z nich wychodzi że aż strach bierze :D
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-13, 21:50   

miko 005 napisał/a:
Widzę że nawet z psiej kupy można zrobić niezłą drakę polityczną, na której próbuje się cokolwiek ugrać
Mrówek, daj sobie spokój z bezsensownym tłumaczeniem, bo choćbyś użył złotych argumentów i tak nie przekonasz ... wiesz kogo


ale tu nie chodzi o drakę polityczną, tylko o to, że od początku młodzież uczona jest tego jak marnotrawić publiczne pieniądze. Chcę po prostu poznać argumenty dlaczego nie zdecydowano się na inne opcje - bardziej ekonomiczne, a przy tym samym budżecie po prostu bardziej efektywne. Nawet jeśli pojemniki zostałyby w parkach to zamiast 4 podajników na torebki mogłoby być ich osiem. To chyba znacząca różnica, prawda?

I to jest jeden problem tego projektu - kwestia wydatkowania publicznych pieniędzy i tego jaka lekcja z tego płynie dla następnego pokolenia...

A drugim problemem jest to, czy projekt z darmowymi woreczkami jest realny, skoro w kilku miejscach w Polsce był realizowany i nigdzie nie funkcjonuje, bo owszem na początku woreczki jeszcze są, potem tylko w niektórych pojemnikach a po pół roku świecą pustkami...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-10-16, 19:12   

W Wieluniu jest zarejestrowane ok. 1000 psów, a szacuje się, że jest ich ok. 5000. Na obszarze wiejskim gminy Wieluń szacuje się, że jest ich ok. 5-6 tys. Nie jest możliwe policzenie dlatego są to liczby szacunkowe.

W piątek w trakcie happeningu będą rozdawane "kupozbieracze" dla posiadaczy psów.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-10-18, 20:31   

W piątek 19 października rozpocznie się happening związany z zakończeniem projektu Sejmiku Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wieluńskiego, pn. "Psia kupa". O godzinie 11:30 uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami pójdą na wyznaczone terytoria sprzątać miasto. Mają czas do godziny 14:00, wtedy to spotykamy się wszyscy obok Muzeum. Tam zostaną złożone znalezione przez nich psie nieczystości, Ma to uświadomić mieszkańcom, z jak wielką "kupą" mamy problem. Do akcji przyłączyło się w sumie ponad stu uczniów, głównie ze szkół ponadgimnazjalnych, oraz z Gimnazjum Nr 1. Wezmą w niej udział również przedszkolaki z Przedszkola nr 1 - będą oni uczestniczyć w konkursie plastycznym. Przygotowane będą dwa stoiska: dla weterynarza i dla straży miejskiej. Weterynarz będzie opowiadał o chorobach, które wiążą się z niesprzątaniem po swoich pupilach itp., natomiast straż miejska będzie upominać, że za niesprzątanie po swoich psach są kary. Nawet do 500 zł. W trakcie happeningu będą rozdawane specjalne "kupozbieracze" i torebki na psie nieczystości. O godz. 14.00 przy nowym placu zabaw przy muzeum, planujemy oficjalne wkopanie jednego z automatów i jednocześnie przekazanie do użytku z udziałem m.in. burmistrza Wielunia Janusza Antczaka.

Pomysł na realizację takiego tematu powstał w trakcie szkolenia dla przedstawicieli Sejmiku Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wieluńskiego i Samorządów Uczniowskich wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wielu wymienianych problemów jakie mają mieszkańcy miasta, był problem z psimi odchodami, szczególnie widocznymi po zimie. Młodzi samorządowcy złożyli wniosek o dofinansowanie do programu "Działaj Lokalnie". Po weryfikacji otrzymali 3.800, zł., które umożliwią realizację planów. Dzięki ścisłej współpracy z burmistrzem Wielunia, Januszem Antczakiem i wydziałem Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Wieluniu, a także Starostą Powiatu Wieluńskiego, Andrzejem Stępniem i Wydziałem Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego możliwy był zakup czterech dystrybutorów na psie odchody, które zostaną ustawione w wieluńskich parkach. Projekt był realizowany również z pomocą dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Włodzimierz Kałczaka oraz dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Jana Książka.

ZAPRASZAMY SZCZEGÓLNIE POSIADACZY PSÓW

Sejmik.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 115,24 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-18, 21:22   

Brawo Marek! Mam nadzieję się pojawić. Jako pomysłodawcy gratuluję Ci, niech tylko jeszcze straż mięska będzie egzekwować mandaty, to woreczki szybko znajdą właścicieli.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-10-18, 21:37   

Ferbik napisał/a:
Brawo Marek! Mam nadzieję się pojawić. Jako pomysłodawcy gratuluję Ci, niech tylko jeszcze straż mięska będzie egzekwować mandaty, to woreczki szybko znajdą właścicieli.


Gratulacje jeżeli już to nie do mnie tylko do całego zespołu, który nad tym projektem pracował. Ja jestem jedną z kilku osób zamieszanych w ten projekt. Nie jestem też pomysłodawcą, tylko jest nim Sejmik.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
dislike 
Przyjeżdża na zakupy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 44
Dołączył: 25 Mar 2012
Posty: 329
Piwa: 19/2
Skąd: hamburg
Wysłany: 2012-10-19, 16:12   

Fotki parkujących "inaczej" już są na forum, może czas na psiarzy, którzy nie sprzątają po swoich zwierzakach ;) ? Tym bardziej, że już jest sprzęt (no powiedzmy... na razie aż 4).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-19, 16:43   

dislike, jestem za :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-19, 20:33   

dislike napisał/a:
Fotki parkujących "inaczej" już są na forum, może czas na psiarzy, którzy nie sprzątają po swoich zwierzakach ;) ? Tym bardziej, że już jest sprzęt (no powiedzmy... na razie aż 4).
A jak to chcecie weryfikować? Przecież to praktycznie niewykonalne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-19, 21:22   

red, ale co weryfikować?
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-10-22, 21:05   

Sejmik Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych zakończył projekt "Psia Kupa"
W piątek przed Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbywał się happening pod hasłem "Twój pies Twoja kupa". Takie właśnie hasło znalazło się także na plakatach propagujących kulturalne zachowanie się właścicieli psów. Ponad stu uczniów z pięciu wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych zbierało nieczystości na terenie Wielunia za pomocą specjalnych "kupozbieraczy", które można dostać bezpłatnie w Urzędzie Miejskim (Wydział Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Planowania Przestrzennego – budynek). W ten sposób wyręczyli posiadaczy czworonogów z ich obowiązków i przynieśli te nieczystości do parku im. Witolda Pileckiego, aby pokazać z jak wielką "psią kupą" mamy problem. Przy muzeum można było porozmawiać z lekarzem weterynarii, strażą miejską i zobaczyć pokaz tresury psa policyjnego. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny w którym wzięły udział najmłodsi z Przedszkola Nr 1. Temat jaki przygotowali organizatorzy to "Pies moim pupilem". Do akcji włączyli się również uczniowie z Gimnazjum Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Rozdawali oni i rozklejali plakaty związane z akcją.
Punktem najważniejszym tego spotkania było uroczyste przekazanie automatu na psie nieczystości, zakupionego przez Sejmik Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wieluńskiego w ramach projektu "Psia Kupa" na który otrzymali dotację z programu "Działaj Lokalnie". Za pozyskane pieniądze udało się zakupić 4 automaty. Jeden przy placu zabaw w parku im. W. Pileckiego, drugi przy ul. Ewangelickiej, trzeci na plantach im. Jana Pawła II w okolicy placu zabaw a czwarty w okolicy baszty swawoli. Urząd Miasta planuje w najbliższym czasie zakup co najmniej dwóch takich urządzeń. Najprawdopodobniej jeden z nich znajdzie się w okolicy ulicy Sadowej a drugi na os. Wyszyńskiego w pobliżu "górki". Przedstawiciele Sejmiku uroczyście przekazali komplet kluczy do "urządzenia", a Starosta Andrzej Stępień i Burmistrz Janusz Antczak symbolicznie dokręcili śruby.
Projekt był realizowany przy ścisłej współpracy z burmistrzem Wielunia, Januszem Antczakiem i wydziałem Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Wieluniu, a także Starostą Powiatu Wieluńskiego, Andrzejem Stępniem i Wydziałem Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa. Projekt był realizowany również z pomocą dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Włodzimierz Kałczaka, dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Jana Książka i prezesa Radia Ziemi Wieluńskiej Gabriela Wyględacza.

Foto: UM Wieluń, RZW

Autor_UM Wieluń_4.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 167,58 KB

Autor_UM Wieluń_3.jpg
Plik ściągnięto 3 raz(y) 179,09 KB

Autor_UM Wieluń_2.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 180,24 KB

Autor_UM Wieluń_1.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 189,57 KB

Autor_RZW_4.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 91,57 KB

Autor_RZW_3.jpg
Plik ściągnięto 1 raz(y) 100,01 KB

Autor_RZW_2.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 107,72 KB

Autor_RZW_1.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 94,62 KB

_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Ostatnio zmieniony przez Mrówek 2012-10-22, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-22, 21:27   

Dziękujemy w imieniu forum za podziękowania :D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-10-22, 21:40   

Tak jak Ferbik wspomniał, Forum otrzymało podziękowania od organizatorów za współpracę przy realizację projektu oraz pomoc w propagowaniu kulturalnego zachowania się właścicieli psów.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2012-10-22, 22:29   

Starosta, burmistrz, odsłanianie, przykręcanie, a to tylko cztery pojemniki na psie g*wna. Brakuje jeszcze księdza i parady myśliwców.

Co do samej akcji, wg mnie jeżeli ludzie nie zmienią podejścia do tematu to wiele się nie zmieni. Ten kto chce po swoim psie posprzątać już to robi i specjalny pojemnik nie jest mu do tego potrzebny. Przewiduję zatem, że kupy które będą tam lądować w przeważającym stopniu będą wrzucać ludzie, którzy już teraz czują się odpowiedzialni za to co ich pies zostawi na trawniku.
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Mrówek 
Moderator



Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 3747
Piwa: 39/17
Skąd: z Wielunia
Wysłany: 2012-10-22, 22:46   

Karzełek napisał/a:
Starosta, burmistrz, odsłanianie, przykręcanie, a to tylko cztery pojemniki na psie g*wna. Brakuje jeszcze księdza i parady myśliwców.


Cała ta otoczka miała uświadomić nam wszystkim, że jest to duży problem co widać po ilości zebranych psich "nieczystości". Wiele osób w czasie happeningu wyrażało co o tym sądzi i utwierdziło w tym, że jest to ważne szczególnie w okolicach placów zabaw.

Karzełek napisał/a:
Co do samej akcji, wg mnie jeżeli ludzie nie zmienią podejścia do tematu to wiele się nie zmieni. Ten kto chce po swoim psie posprzątać już to robi i specjalny pojemnik nie jest mu do tego potrzebny. Przewiduję zatem, że kupy które będą tam lądować w przeważającym stopniu będą wrzucać ludzie, którzy już teraz czują się odpowiedzialni za to co ich pies zostawi na trawniku.

Sejmik, jako inicjator, daje możliwość do sprzątania i jednocześnie w ten sposób można zbadać kulturę właścicieli psów.
_________________
"Przed skorzystaniem z forum zapoznaj się z treścią regulaminu dołączonego do niego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy post niewłaściwie napisany lub zrozumiany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW