R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Dąbrowa Górnicza - Psy pogryzły 15-latka
Autor Wiadomość
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-13, 22:25   Dąbrowa Górnicza - Psy pogryzły 15-latka

Dwa psy rasy amstaf zaatakowały w Dąbrowie Górniczej 15-letniego chłopca. Z licznymi ranami na całym ciele trafił do szpitala dziecięcego w Sosnowcu. Właściciel psów był kompletnie pijany. Trafił do izby wytrzeźwień.

Jak poinformował Paweł Łotocki z sekcji prewencji dąbrowskiej policji, do incydentu doszło w sobotę wczesnym popołudniem na klatce schodowej domu przy ul. Kościuszki w Dąbrowie Górniczej. Policja otrzymała zgłoszenie, że na drugim piętrze domu leży chłopiec, wokół którego krążą psy.

Policjanci i lekarz mieli kłopoty z dotarciem do leżącego chłopca, ponieważ agresywne psy broniły do niego dostępu. Chłopiec miał widoczne obrażenia. Jak się okazało, zwierzęta należą do jednego z mieszkańców bloku. Dopiero gdy je przywołał, można było udzielić poszkodowanemu - sąsiadowi z tego samego domu - pierwszej pomocy.

W chwili, gdy jego psy gryzły chłopca, ich właściciel był w domu. Ponieważ czuć było od niego alkohol, policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyznę przewieziono do izby wytrzeźwień. Gdy wytrzeźwieje, stanie przed prokuratorem.

Ranny 15-latek był półprzytomny. Z licznymi ranami szarpanymi na całym ciele, głównie na rękach, trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego obrażenia są poważne, ale niezagrażające życiu.

Policjanci będą wnioskować do prezydenta miasta o odebranie psów właścicielowi ze względu na niewłaściwą opiekę nad nimi. Musi także liczyć się z zarzutem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo zdrowia i życia innych - zdecyduje o tym prokurator. Grozi za to grzywna lub rok więzienia.

Psy trafiły na razie do schroniska dla zwierząt w Chorzowie.

Amstaf należy do rasy psów amerykańskich. Jest średniej wielkości, ma silnie rozwiniętą muskulaturę. Rasa ta jest znana od 150 lat.


źródło: onet.pl


A na naszym forum mowa właśnie o tej rasie psów... Daje dużo do myślenia.
 
   
Robo
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-13, 22:59   

Dziwi mnie podejście niektórych osób do zwierząt. Jeśli przypuszczam, że nie jestem w stanie utrzymać psa czy innego zwierzęcia, które niestety a może stety wymaga tego aby poświęcić mu swój czas i odpowiednio wychować bo to głównej mierze zależy od samego właściciela jaki pies będzie w przyszłości to się za to nie zabieram. Trzeba mierzyć siły na zamiary. Oczywiście nie da się przewidzieć wszystkiego bo wiadomo jest to zwierze, które bez względu na to jakie mamy przekonania co do jego zachowań może być nieprzewidywalne. No ale wiadomo osoba, która sprawuje nad takim zwierzęciem opiekę odpowiada za jego czyny czy chce tego czy nie i musi liczyć się z wszelkimi konsekwencjami oraz odpowiedzialnością wynikającymi za powstałe szkody.

Pozdrawiam. :)
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-14, 14:21   

Ja juz pisalem o moim podejsciu do chowania takich zwierzat w dziale "Zwierzeta"
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-14, 15:19   

Bla bla bla

Po pierwsze amstaff, a nie amstaf.
Po drugie inne rasy też są groźne (groźnie wyglądajace!), ale np. nikt nie poda, że dwa wściekłe jamniki rzuciły się na pięcio latka, większa atrakcją jest gnojenie rasy amstaff/pitbull.
To zależy tylko i wyłącznie od wychowania psa.
W sumie jamnika też można wychować na groźnego...

...i tego się będę trzymał.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-14, 15:30   

Marcin, trzymasz sie swoich argumentow, nie podpartych dowodami. A co wscieklego psa, to kazdy moze nim byc, jesli tylko zachoruje na wscieklizne. Mylisz pojecia "wsciekly" i "niebezpieczny". Wiecej pewnie na ten temat lektury wylozy ci Blink albo MalGoska :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-14, 16:13   

Ferbol proszę się nie czepiać...o niebezpiecznego :) mi chodzilo.

Nie trzymam się swojego -> taka jest prawda. Nie podparte? Zobacz linki które MalGoska podała w moim temacie i tam poczytaj.
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-14, 17:52   

Dla mnie pies jest taki sam i już. Wszystko zależy od tresury psa, aczkolwiek też się zdarzy, że wytresowany, dobrze wytresowany pies zaatakuje, bo się mu coś nie spodoba i już! Jestem takiego samego zdania jak kolega Ferbik, na takiego psa powinny być papiery jak na broń. Koniec "."
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-14, 20:40   

ywis, a czy sadzisz, ze nie ma roznicy miedzy psami, z ktorych jedne -jak zostana zaatakowane to uciekaja jesli czuja brak przewagi u siebie, a drugie - jeszcze bardziej zostaja rozjuszone ??
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-15, 10:59   

Ferbik napisał/a:
jak zostana zaatakowane to uciekaja jesli czuja brak przewagi u siebie, a drugie - jeszcze bardziej zostaja rozjuszone ??


Reakcja jak u człowieka... :twisted:
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-15, 11:17   

ywis, no wlasnie widze, ze nie masz pojecia o czym piszesz... poczytaj czym roznia sie w zachowaniach psy ras typu: pitbull, amstaff, doberman, rotweiller itp. od pozostalych ras.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-15, 12:13   

Ferbik, moje zdanie jest takie, że trzeba wytresować, mieć podejście do takie zwierzęcia, a wydaje mi się, że wtedy krzywdy nie zrobi (właścicielowi), bo wiadomo że jeśli przyjdzie ktoś obcy, a pies w ogóle nie miał styczności z tą osobą, to może zaatakować. Wiem, to na przykładzie moich pajączków ;)

[ Dodano: 2005-08-15, 16:54 ]
Kolejny przypadek pogryzienia dziecka przez psa

14-letnia dziewczynka została w niedzielę dotkliwie pogryziona przez psa w miejscowości Kamesznica na Żywiecczyźnie (woj. śląskie). Dziecko z obrażeniami twarzy trafiło do szpitala w Żywcu - poinformowały służby prasowe śląskiej policji.
Według opinii lekarzy, życiu dziewczynki nie zagraża niebezpieczeństwo.

Żywieccy policjanci poinformowali, że pies mieszaniec w niedzielę po południu zerwał się z uwięzi, przeskoczył otaczające go ogrodzenie i zaatakował przechodzącą obok 14-latkę, mieszkankę Brzeszcz.

Był to już drugi w ostatnich dniach przypadek pogryzienia dziecka przez psa w województwie śląskim. Do poprzedniego doszło w sobotę w Dąbrowie Górniczej. Dwa psy rasy amstaff dotkliwie pogryzły 15-latka, który z licznymi ranami, głównie rąk, trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci ustalili, że 27-letni właściciel psów, jak i ich ofiara, byli pijani.

Śląscy policjanci do właścicieli psów, by zwracali baczniejszą uwagę na zwierzęta. Zwrócili uwagę, by podczas spacerów czworonogi, szczególnie niebezpiecznych ras, były na smyczy i w kagańcach. Zaapelowali również o lepsze zabezpieczenie psów przy domach.


źródło: onet.pl
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-15, 19:45   

ywis napisał/a:
Śląscy policjanci do właścicieli psów, by zwracali baczniejszą uwagę na zwierzęta. Zwrócili uwagę, by podczas spacerów czworonogi, szczególnie niebezpiecznych ras, były na smyczy i w kagańcach.

Wiec jak sam widzisz, to nie jest wyssane z palca. Sam sobie zaprzeczasz :mrgreen:
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-15, 20:00   

Ferbik napisał/a:
Wiec jak sam widzisz, to nie jest wyssane z palca. Sam sobie zaprzeczasz


Cytujesz note nie moją, a wziętą z źródła "onet.pl" i to nie jest moje zdanie, po prostu pokazuje co wypisują. Ja trzymam się tego co napisałem wyżej.
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2005-08-15, 20:02   

Jesli ja sie trzymam czegos i jesli chce sie czyms podeprzec, to zawsze podaje temat taki, ktory jest w 100% zgodny z moja wypowiedzia, a nie co innego pisze a czym innym sie podpieram... o to mi chodzi
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ywis
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-15, 20:05   

No, ale widocznie Ja taki nie jestem, sam jak widzisz posto został dodany nieco później niż została dodana moja wypowiedź, ale nie odebigajmy od tematu i nie róbmy OT z tematu.
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW