R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Ceny biletów bez zmian
Autor Wiadomość
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
  Wysłany: 2007-02-21, 13:51   Ceny biletów bez zmian

Cytat:
Nie będzie podwyżek cen biletów za przejazd autobusami komunikacji miejskiej w Wieluniu. To dobra informacja dla tych, którzy korzystają z tego środka komunikacji. Gorsza dla zarządcy, PKS w Wieluniu, który wnioskował o zmianę cen biletów.

Kwestią ewentualnych podwyżek zajęli się samorządowcy podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Wieluniu wnioskowało do magistratu o podwyżki cen biletów uzasadniając taką konieczność stratami jakie generuje komunikacja miejska. Rok 2006 był kolejnym, w którym zanotowano niekorzystny wynik ekonomiczny. Na taki stan wpłynęło kilka czynników. Między innymi spadek liczby przewożonych pasażerów, znaczący wzrost cen paliwa i stały od dłuższego czasu poziom cen biletów - mówił na sesji Ryszard Graczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej PKS Wieluń.

PKS złożył wniosek o zwiększenie dotacji do komunikacji miejskiej i podwyższenie cen biletów za przejazd. Rada odrzuciła jednak propozycje, w wyniku czego ceny biletów nie ulegną zmianie. Wzburzony brakiem dotacji był także właściciel prywatnej firmy przewozowej, która świadczy usługi w ramach komunikacji miejskiej, Marek Nagły. Według moich wyliczeń nie możemy pozwolić by nie było dofinansowania. Przez 14 lat nie miałem żadnego dofinansowania mimo, iż składałem o nie wnioski. Nie otrzymałem w ogóle odpowiedzi. Czy ja jestem gorszy niż PKS? Jeśli nie będzie nic postanowione w mojej sprawie, to zlikwiduję firmę, do której jedynie dokładam.

Mimo wystąpień radni nie przychylili się do uzasadnienia burmistrza Mieczysława Majchera, aby wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie. Cały czas zależało mi, aby wniosek wypracowany przez część radnych był poddany ocenie, by wszyscy radni mogli wyda swoje opinie. Także społeczność chciałaby się dowiedzieć jakie były podstawy ku temu, aby PKS mógł taki wniosek złożyć.
Wydaje się więc, że decyzję odnośnie projektu uchwały w sprawie podwyżki cen biletów przyjęto zbyt pochopnie. Tak przynajmniej twierdzi Jan Włodarczyk, sołtys Masłowic, który przyglądał się wydarzeniom. Powinna się odbyć jeszcze jakaś konsultacja. Wszystko naokoło drożeje i wydaje mi się, że dotacje dla komunikacji miejskiej powinny być zwiększone. Radni powinni się spotkać i wspólnie wypracować stanowisko, które zadowoliłoby obie strony.

Stanowiska jednak nie wypracowano. Jak twierdzili radni propozycja podniesienia cen i dopłat do jednego kilometra przejechanej trasy wyrównałaby stratę przedsiębiorstwa jedynie w 40 procentach.

Źródło: http://www.radiozw.com.pl




Dobra informacja :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-21, 14:50   

Nie rozumiem dlaczego komunikacja miejska nie zostanie po prostu "urynkowiona" - tzn. Rada Miejska z jednej strony przestanie się wtrącać w ceny biletów a z drugiej przestanie dotować tę działalność. Niech PKS i prywatny przewoźnik sami ustalą sobie trasy, ceny. Miasto po prostu udostępni im przystanki ewentualnie wyda zgodę na postawienie nowych. Dlaczego władza musi utrudniać rzeczy których rozwiązanie jest dziecinnie proste?
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
renia 
Przyjeżdża na zakupy
blondynka ;)



Pomogła: 6 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 419
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-02-22, 10:53   

Jaro napisał/a:
Powinna się odbyć jeszcze jakaś konsultacja. Wszystko naokoło drożeje i wydaje mi się, że dotacje dla komunikacji miejskiej powinny być zwiększone. Radni powinni się spotkać i wspólnie wypracować stanowisko, które zadowoliłoby obie strony.
Tak przynajmniej twierdzi Jan Włodarczyk, sołtys Masłowic
Zgadzam sie z tym panem. Moim zdaniem Miasto daje duzo ulg pasazerom. Duzo osob jezdzi za darmo a PKS ponosi straty :!: Dojdzie do tego ze PKS zlikwiduje autobusy miejskie , a my bedziemy chodzic PIESZO :!: :!: :!: Nawet poza WIELUN :!: Kurow, Turow , Masłowice itd.
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
wielunianka 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 46
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 235
Skąd: Wielun
Wysłany: 2007-02-22, 11:35   

Nasi radni są tak zajęci sobą ,że nie mają czasu na merytoryczną rozmowę na tematy dotyczące naszego miasta z tego co słyszałam to całe sesje kłucą się czy panu Okrasie wygasa mandat radnego czy nie :?: :!: :?: :!: :?: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

[ Dodano: 2007-02-22, 11:42 ]
Co ich obchodzi komunikacja miejska oni mają extra samochody :( :sad: :( :x teraz gro ludzi jeżdzi za darmo *szczegulnie starszych osób którym szkoda 1,70 za przejazd to jeszcze troche i one będą chodzić na nogach :!: :!: :!: :!: :!:


*szczególnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 21:50   

Skoro już ktoś poprawiał błędy to w tym poście są jeszcze następujące: kłócą i gros ;-)

Swoją drogą - to ciekawe że teraz jak np 4 osoby mieszkające w sąsiedztwie mają dojechać do pracy to bardziej opłaca im się wezwać TAXI Grosz niż jechać autobusem...
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW