R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Lekarze alarmują: potrzebna krew!
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 09:13   Lekarze alarmują: potrzebna krew!

Cytat:
Krew jest niezbędna i bardzo potrzebna – alarmują lekarze w całej Polsce. Również w łódzkim. Brakuje jej przed wszystkim w szpitalach prowadzących skomplikowane operacje.

W niektórych przypadkach tylko szybka pomoc przyjaciół i rodziny osób wymagających natychmiastowej interwencji chirurgicznej umożliwia lekarzom przeprowadzenie operacji. Dlatego zarówno lekarze, jak i pielęgniarki regionalnych stacji krwiodawstwa apelują o oddawanie tego cennego „daru życia”.
Ostatnio zauważyliśmy spadek liczby honorowych dawców krwi. Nieco zwiększyło się natomiast krwiodawstwo rodzinne. Członek rodziny oddaje krew, ale najczęściej wówczas, gdy otrzyma skierowanie od lekarza, który nie ma innej możliwości pozyskania krwi. Krwiodawstwo honorowe zaczyna „upadać” - mówi Maria Styś z wieluńskiej stacji.

Honorowym krwiodawcą może być każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, nie chorowała na żółtaczkę zakaźną i nie leczy się na nadciśnienie. Osoba chcąca honorowo oddawać krew przez dwa tygodnie przed oddaniem nie powinna przyjmować antybiotyków. Ważne, by zgłaszając się do punktu krwiodawstwa przybywać z dowodem osobistym.

Wieluńska stacja krwiodawstwa mieści się przy ul. Sieradzkiej 56. Czynne jest w każdy poniedziałek, wtorek i środę w godz. 8:30 - 10:30.
Kontakt telefoniczny 043 842 79 49, 500 086 166.


źródło:radio zw

Myślałam o tym aby zostać dawcą krwi, ale niestety za mało ważę :sad:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 09:24   

Od tego roku obowiązuje nowa ulga podatkowa. Od dochodu możemy odliczyć… honorowo oddaną krew, lecz jak to zrobić?

W stacji krwiodawstwa należy pobrać zaświadczenie o ilości oddanej krwi i osocza oraz oświadczenie stacji o przyjęciu darowizny. Potem obliczamy kwotę ulgi według stawek ustalonych przez Ministra Zdrowia, następnie odpisujemy ją od dochodu za 2007 rok (zeznanie piszemy w 2008 roku). Zaświadczeń nie trzeba dołączać do PIT. Trzeba je jednak trzymać w domu przez pięć lat. I już; teraz czekamy na zwrot pieniędzy. Ważne, odliczenie nie może przekroczyć sześciu procent dochodu!

Przypominamy, że według rozporządzenia Ministra Zdrowia za litr oddanej krwi możemy odliczyć 130 złotych. Maksymalnie więc panowie będą mogli odliczyć od dochodu 351 zł. (możliwość 6 donacji rocznie), a panie 270 złotych (możliwość 4 donacji rocznie). Fiskus przychylnie patrzy też na osocze. A tego w punktach krwiodawstwa możemy oddać rocznie aż 15 litrów (możliwość donacji co 2 tyg.). Litr wyceniono na 170 złotych. Odliczenie z tego tytułu wyniosłoby więc nawet ponad 2,5 tysiąca złotych!

Niezależnie od tego, czy za krew jest ulga w podatku, czy nie apele o oddawaniu Krwi są nieustannie aktualne. Wypadków z roku na rok jest coraz więcej, więc i krwi potrzeba wiele.

Głos Koszaliński 31.01.2007



Zawsze to jakiś argument.Nie oddaje krwi i bardzo żałuje.Tłumacze sie brakiem czasu,ale to chyba głupia wymówka wobec takiego problemu :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-22, 12:40   

tak wszystko pieknie, tylko tak sie sklada ze ja np chodze do szkoly i od 8.30 do 10.30 jestem w szkole..! ;/
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 12:59   

raulmanka, szkoła zwalnia na takie zabiegi, dodatkowo masz następny dzień woly i bodajże trzy tabliczki czekolady :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-22, 13:04   

Podobno mam bardzo dobrą krew i chętnie bym oddała ,ale z upływem krwi z mojej ręki mdleję co nigdy mi się nie zdarza :oops:
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-22, 13:11   

Jaro napisał/a:
raulmanka, szkoła zwalnia na takie zabiegi, dodatkowo masz następny dzień woly i bodajże trzy tabliczki czekolady n

taaa... u nas w szkole co jakis czas przyjezdza autobus w ktorym pobieraja krew, tylko ze ja mialam takie 'szczescie' ze akurat w te dni nie bylam w szkole... a jesli chodzi o zwalnianie ze szkoly, ja sie na to nie pisze;/ bo to wygladaloby ze 'mam interes' w oddawaniu krwi... no coz.. ale juz ja cos wymysle;]
a moze zrobimy spot ktorego pierwszym punktem bedzie oddanie krwi a pozniej spotkanko w testa :P
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 13:16   

Cytat:
a moze zrobimy spot ktorego pierwszym punktem bedzie oddanie krwi a pozniej spotkanko w testa n


To byłoby bardzo pożyteczne spotkanie!Gdyby tak każdy forumowicz oddal krew, to byłby coś :grin:
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
raulmanka 
Ma stragan na targu



Pomogła: 8 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 08 Gru 2006
Posty: 727
Skąd: z 1038:D
Wysłany: 2007-02-22, 13:23   

ha;] zdarzaja mi sie madre pomysly :) moze kazdy nie odda... ale to kto by mogl... i bedziemy sie wspierac duchowo :P
_________________

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-22, 19:55   

myślę, że nikt nie wytrzymałby zbyt długo na tym spotkaniu... po oddaniu krwi człowiek robi bardzo senny, bo wraz z jej ubytkiem mózg jest mniej dotleniony
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-22, 20:20   

hasta napisał/a:
myślę, że nikt nie wytrzymałby zbyt długo na tym spotkaniu... po oddaniu krwi człowiek robi bardzo senny, bo wraz z jej ubytkiem mózg jest mniej dotleniony

Wiesz co ja oddałem już 8,5 litra pełnej krwi i nie zauwazyłem nigdy zebym był senny. Oddajesz czy ktoś ci powiedział?
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 20:21   

hasta napisał/a:
myślę, że nikt nie wytrzymałby zbyt długo na tym spotkaniu...


Wazny byłby sam fakt, że oddalismy krew, która jest tak potrzebna
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-22, 20:22   

gregg napisał/a:
Wiesz co ja oddałem już 8,5 litra pełnej krwi i nie zauwazyłem nigdy zebym był senny. Oddajesz czy ktoś ci powiedział?


Póki co oddałam tylko raz i przespałam cały dzień. Zresztą wszyscy moi znajomi, którzy oddawali zawsze byli senni :) Może ty jesteś wyjątkiem :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Malinka 
WIELUNIAK
GrzEczNa DZieWczYnKa



Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 28 Sty 2006
Posty: 2245
Skąd: Zgierz -> Łódź
Wysłany: 2007-02-22, 20:25   

Chciałabym oddać ale nie wiem gdzie sie udać i jakoś non stop nie mam czasu.. :roll:
Na pewno gdybym zobaczyła taki autobus gdzie bym mogła sie podzielić częścią mnie z innymi to bym sie zdecydowała ale niestety takiego autobusu ani punktu krwiodastwa nie widziałam :roll:
_________________
,,Ludzie nigdy nie wiedzą, że są szczęśliwi, wiedzą tylko, kiedy byli szczęśliwi..."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-22, 20:49   

Punkt krwiodawstwa jest w przychodni w Zugilu.
Z tym zwolnieniem to też nie tak do końca. Dostaje sie jeden dzien zwolnienia (właściwie to nie jest zwolnienie tylko zaświadczenie że się oddało krew) i nie jest to zwolnienie L4 tylko taki zwykły świstek.
 
   
Pszczółka 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 15 Gru 2006
Posty: 399
Piwa: 2/2
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-22, 22:43   

Malinka napisał/a:
Na pewno gdybym zobaczyła taki autobus

dzisiaj widziałam taki autobus na boisku szkolnym "czwórki"
_________________
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
1% ze swojego podatku na rehabilitację dziecka
http://dzieciom.pl/podopieczni/4355
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW