R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Powstaje Partia Kobiet w Wieluniu!
Autor Wiadomość
Aniusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-23, 20:24   Powstaje Partia Kobiet w Wieluniu!

Witam serdecznie!!

Czy słyszeliście już o Partii Kobiet? Założyła ją Manuela Gretkowska, znana pisarka,poparło ją już tysiące kobiet w Polsce...

Czy wiesz, że w Wieluniu i całym powiecie NIE DZIAŁA ŻADNA ORGANIZACJA KOBIECA!!!

Walka o interesy kobiet, polepszenie warunków życia w naszym kraju - w tej Partii nie będą to tylko puste słowa...
Kobiety stanowią połowę polskiego społeczeństwa - nie pozwólmy , aby to inni w rządzie i w samorządach decydowali o naszym losie, o sprawach kobiet...

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Partii Kobiet, poprzeć nas ( nie musisz się zapisywać do Partii, aby nam pomóc zmienić sytuację kobiet na ziemi wieluńskiej )...

ZAPRASZAM NA SPOTKANIE

Szukam Pań i Panów n, którzy chcą porozmawiać z nami o Partii, wymienić się pomysłami, a być może mają ochotę poprzeć Partię Kobiet i współuczestniczyć w jej tworzeniu na terenie Wielunia.


Przyjdźcie na pierwsze w Wieluniu spotkanie informacyjne

~07.03.2007 - środa o godzinie 18.00 w Restauracji ROMA


Pozdrawiam

Ania

Kontakt : ania.plocka@op.pl

zapraszam na stronę Partii Kobiet:
http://www.polskajestkobieta.org

o Partii Kobiet w Wieluniu znajdziecie informacje na forum:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Kamrat 
Dojeżdża PKSem


Wiek: 53
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 114
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-23, 21:37   

:lol: ;) :lol: ;) :lol: ;) :lol: ;) :lol: ;) :lol: ;)
Jestem za. Jestem za.
Może pokażecie jak sie prężnie i skutecznie działa.
Może w przyszłosci uda się Wam wyeliminować z życia społecznego paru zasiedziałych nieudaczników.
Życzę powodzenia. Wielunianki.
:lol: ;) :lol: ;) :lol: ;) :lol: ;) :lol: ;) :lol: ;)

[ Dodano: 2007-02-24, 11:56 ]
Czy są jakieś kobiety wWieluniu?
Bo tu nie widać.



Kamrat, dostajesz kolejne ostrzeżenie. Tym razem za publiczne obrażanie damskiej części społeczności tego forum.
Złamałeś 7 punkt regulaminu forum 'Obowiązki uczestników', który brzmi - " Wszystkie treści umieszczane na forum winny zachowywać ogólnie przyjęte zasady kultury i szacunku dla poglądów innych osób."
Jaro

Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Aniusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-26, 23:50   

Witam ponownie!!!


Kochane panie, odezwijcie się!!!!

Czekam na wasze opinie, podyskutujmy o Partii Kobiet!

wiem , że wiele jest w Wieluniu kobiet mądrych i światłych , które myślą nie tylko o własnych ogródku, ale chcą więcej...

Wypowiedzcie się na tym forum.

Pozdrawiam

Ania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Jaro 
Administrator
wielun.biz



Pomógł: 66 razy
Wiek: 47
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 7303
Piwa: 33/113
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-26, 23:55   

No Moje Drogie, szable w dłoń :)

Z miłą chęcią poczytam Wasze opinie :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-27, 12:36   

Dobrze,że taka partia powstała. Mysle ze nawet wbrew temu co sie mowi w Polsce,nie ma rownouprawnienia kobiet i mezczyzn. Jestesmy pod presja spoleczenstwa i wielu facetów.Powinnysmy zakladac rodziny,wychowywac dzieci, a jak chcemy isc do pracy to prosze bardzo,ale wtedy najlepiej na kilku etatach-pracownika,niani,kucharki i sprzataczki. Wciąż nas za malo w polityce aby cos zmienic. Wciąż za cicho mówimy o naszych potrzebach i prawach. Bardzo powoli,ale jednak cos sie zmienia :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
saint
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-27, 13:31   

No jestem ciekawy co zdziałacie nasze drogie Panie, życząc Wam tym samych wielu sukcesów :)
 
   
Aniusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-27, 20:45   Partia Kobiet, interesy kobiet

Ecomarta napisał/a:
Dobrze,że taka partia powstała. Mysle ze nawet wbrew temu co sie mowi w Polsce,nie ma rownouprawnienia kobiet i mezczyzn. Jestesmy pod presja spoleczenstwa i wielu facetów.Powinnysmy zakladac rodziny,wychowywac dzieci, a jak chcemy isc do pracy to prosze bardzo,ale wtedy najlepiej na kilku etatach-pracownika,niani,kucharki i sprzataczki. Wciąż nas za malo w polityce aby cos zmienic. Wciąż za cicho mówimy o naszych potrzebach i prawach. Bardzo powoli,ale jednak cos sie zmienia :D


Zgadzam się z Tobą w 100%!!!

O prawach kobiet NIE MÓWI SIĘ NIC i nie robi się nic. A jak ktoś już mówi, to uważa się taką osobę za " fanatyczną feministkę" ...

Feminizm to inna bajka...

Wczesniejsza emertura dla naszych Mam, które nie oszukujmy się, w większości przypadków są " głową rodziny" i gdyby nie one to tatusie by dawno rady nie dali...

Gwarancja zatrudnienia dla młodych kobiet - brak upokarzających pytań ze strony pracodawców czy planują mieć dzieci....

Stereotypy w społeczeństwie sprawiają , że ten temat stał się tabu. Wcale się nie mówi o prawach kobiet - tak jak by ta kwestia wcale nie istniała.

Czemu jakiś facet "u góry" ma decydować o sprawach dotyczących kobiet???To kobiety powinny mieć w tych kwestiach głos decydujący, dlatego powstaje partia, żeby dostać się do tzw. władzy i powalczyć ze stereotypami. Pikietowanie pod sejmem nic nie daje...
Realna władza sprawi , że będziemy mogli faktycznie coś zmienić...

Trzeba coś z tym zrobić..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-02-27, 22:09   Re: Partia Kobiet, interesy kobiet

Aniusia napisał/a:
Gwarancja zatrudnienia dla młodych kobiet


gwarancja? jak to rozumiesz? chyba źle sformułowałaś zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Aniusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-27, 22:17   

Miałam na myśli : gwarancja , w znaczeniu przenośnym.
Pewność , że Ja - młoda, ambitna i zdolna kobieta, dopiero po studiach , znajdę w tym kraju solidną pracę , która zapewni mi i mojej przyszłej rodzinie " doborbyt", stabilność finansową.

Tego właśnie nam trzeba w tym kraju, a nie exodusu młodych ludzi do krajów UE.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Paulina 
Ma stragan na targu



Pomogła: 10 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 557
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-28, 09:53   

Ecomarta napisał/a:
Dobrze,że taka partia powstała. Mysle ze nawet wbrew temu co sie mowi w Polsce,nie ma rownouprawnienia kobiet i mezczyzn. Jestesmy pod presja spoleczenstwa i wielu facetów.Powinnysmy zakladac rodziny,wychowywac dzieci, a jak chcemy isc do pracy to prosze bardzo,ale wtedy najlepiej na kilku etatach-pracownika,niani,kucharki i sprzataczki. Wciąż nas za malo w polityce aby cos zmienic. Wciąż za cicho mówimy o naszych potrzebach i prawach. Bardzo powoli,ale jednak cos sie zmienia

Zgadzam sie z tobą kobietą w naszym kraju cięzko sie wybic a równouprawnienie to słow tylko które jest czesto uzywane bo na topie ale tak naprawde dla wielu panów nie ma znaczenia bo to oni rządza i rozdaja karty w tej grze:( i żadna kobieta nie bedzie im tu podskakiwac.
Kobieta w naszym pieknym kraju nie masz szans na godziwe zycie na pogodzenie kariery z wychowywaniem dzieci czesto jedno odbywa sie kosztem drugiego. Nie wspomne o zarobkach kobiet które pracuja na takich samych stanowiskach co mężczyzna i samotnych matka borykajacych sie z codziennościa bo to wszystko to tematy niekończące sie i wymagające dużej dyskusji ....
Wreszcie i w naszym miescie zaczyna sie cos dziac -dziewczyny działajcie ja nie moge przyjśc na spotkanie a miałam taki zamiar bo w tym dniu pracuje na utrzymanie mojej małej rodzinki.
Może nastepnym razem sie uda
_________________
Człowiek potrzebuje do szczęścia trzech rzeczy: dobrych przyjaciół do towarzystwa, dobrego wina do picia i dobrych książek do czytania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-28, 09:59   

Aniusia napisał/a:
Gwarancja zatrudnienia dla młodych kobiet - brak upokarzających pytań ze strony pracodawców czy planują mieć dzieci....


A te pytania niestety się pojawiają! W mojej poprzedniej pracy te pytania padały: kiedy mam zamiar wyjść za mąż, czy planuje dzieci?? Moim zdaniem to moja prywatna sprawa!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-28, 21:00   

Aniusia napisał/a:
Realna władza sprawi , że będziemy mogli faktycznie coś zmienić...

Chyba "będziemy mogły" :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Aniusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 10:13   Postulaty Partii

Przedstawię wam Postulaty sformułowane przez Gretkowską:

"Politycy zmieniają się, odchodzą z rządu, a kwestia polepszenia warunków życia kobiet i ich praw zostaje niezmieniona. Dlatego uważam, że kobiety powinny założyć własną partię, bez względu na to czy mają lewicowe czy prawicowe poglądy. Kobiety, które są aktualnie w parlamencie nie reprezentują wystarczająco naszych interesów. Tkwiąc w sporach ideologicznych nie załatwimy nawet tego minimum spraw dotyczących nas wszystkich i najbardziej bezbronnych - dzieci.

* opieki medycznej nad kobietami (zwłaszcza w okresie ciąży, porodu, badań okresowych)
* przywrócenie funduszu alimentacyjnego
* przyznanie nie jałmużny, ale godnych zasiłków wystarczających na wychowanie dziecka w ubogich rodzinach
* zlikwidowanie domów dziecka na rzecz domów rodzinnych
* wyrówananie płac z mężczyznami
* zaostrzenie kar w przypadku maltretowania kobiet, gwałtu czy zmuszania do prostytucji
* realna polityka prorodzinna
* opieka nad samotnymi matkami
* edukacja seksualna
* refundacja środków antykoncepcyjnych i leczenia niepłodności
* możliwość samostanowienia w kwestiach planowania rodziny

Nowoczesne państwo, to już nie tort, z którego ktoś chce wyszarpać swój kawałek kosztem innych grup. To elastyczny mechanizm dostosowujący się do zmian społecznych. Dzięki nim w europejskich krajach anglosaskich czy skandynawskich modernizuje się gospodarka i model opieki socjalnej. Polegający na zdobytym doswiadczeniu, że taniej zapobiegać niż ponosić koszty złej polityki społecznej. Według badań socjologicznych, jeśli nie ingeruje się w życie dzieci zanim ukończą pięć lat, na całe życie utrwalają się w nich negatywne wzorce spoleczne. Nasze żądania mają doprowadzić do reform skostniałego państwa, unowocześnieniu go tak, by nasze dzieci miały podobne warunki do rozwoju jak w nowoczesnych krajach Unii Europejskiej.

Chodzenie z pikietami pod sejm, manifestacje, zbieranie podpisów, są szlachetną i heroiczną formą protestu, ale jak widać nieskuteczną. Dlatego kobiety powinny wejść do sejmu. Stworzyć realną siłę nacisku politycznego - partię. Nie musimy się tylko buntować, żyjemy w demokracji i możemy sięgnąć po swoje prawa zgodnie z zasadami państwa demokratycznego. Wierzę, że się to nam uda i kobiety bedą miały w nowym parlamencie partię reprezentującą swoje interesy.

Polepszenie losu kobiet jest w interesie naszego kraju, więc każdy świadomy tego mężczyzna jest wśród nas mile widziany! Ich ilość w zarządzie partii będzie wyznaczona przez parytet. Ważne są nie cechy płciowe, ale cechy umysłu - przekonanie, że zmodernizowanie Polski jest możliwe przez polepszenie losu kobiet."

Napiszcie co sądzicie, zgadzacie się z tym postulatem? Popieracie????


Pozdrawiam

Ania
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 11:21   

Ja się zgadzam z tymi postulatami i je popieram!!!

Aniusia napisał/a:
* opieki medycznej nad kobietami (zwłaszcza w okresie ciąży, porodu, badań okresowych)

To jest bardzo ważne, szczególnie jesli chodzi o poród!


Aniusia napisał/a:
* możliwość samostanowienia w kwestiach planowania rodziny


Dlaczego to panowie politycy mają decydować o tym czy ja chcę mieć dziecko czy nie!

Aniusia napisał/a:
* opieka nad samotnymi matkami


Na dzień dzisiejszy jest niewystarczająca!


Aniusia napisał/a:
* wyrówananie płac z mężczyznami


Często jest tak,ze kobieta zarabia mniej od mężczyzny mimo,ze mają to samo stanowisko pracy!


Aniusia napisał/a:
zaostrzenie kar w przypadku maltretowania kobiet, gwałtu czy zmuszania do prostytucji


Teraz sa za małe kary! Przeważnie bandyta dostaje kilka lat lub kare w zawieszeniu!!


Aniusia napisał/a:
* refundacja środków antykoncepcyjnych i leczenia niepłodności


Leczenie niepłodności to powinno być moim zdaniem refundowane. Wiele kobiet nie może zajść w ciąże, a czasami nie stac ich na prywatne wizyty u specjalistów!


Cytat:
* edukacja seksualna


Może mniej byłoby wtedy nieletnich matek!


Więc ja popieram ten postulat w 100%!!!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 11:36   

Aniusia napisał/a:
opieki medycznej nad kobietami


nic nowego. Teraz też to jest zapisane w odpowiednich ustawach. Problem mamy z całą służbą zdrowia i to cały system należy uzdrowić. Wtedy również na tym
odcinku będzie normalnie.

Aniusia napisał/a:
wyrówananie płac z mężczyznami


Pytanie - jak? Poza tym nie powinno się ustawą regulować takich rzeczy bo to do niczego nie prowadzi. Nadmierna regulacja przyniesie efekt odwrotny.

Aniusia napisał/a:
realna polityka prorodzinna

A co to znaczy?

Aniusia napisał/a:
edukacja seksualna

Od tego są rodzice.

Aniusia napisał/a:
refundacja środków antykoncepcyjnych

A to z jakiej racji? Jest znacznie więcej potrzeb w służbie zdrowia.

Aniusia napisał/a:
możliwość samostanowienia w kwestiach planowania rodziny

Aborcja na życzenie? A nie łatwiej byłoby po prostu trochę myśleć i przewidywać?

glizda napisał/a:
Dlaczego to panowie politycy mają decydować o tym czy ja chcę mieć dziecko czy nie!

Ale żaden polityk nie decyduje kto i kiedy zachodzi w ciążę. To raczej dwoje ludzi decyduje się na to, że kobieta może zajść w ciążę i może będą mieli dziecko. Odpowiedzialność za własne czyny - przede wszystkim.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW