R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Powstaje Partia Kobiet w Wieluniu!
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 11:42   

ourson napisał/a:
Aborcja na życzenie? A nie łatwiej byłoby po prostu trochę myśleć i przewidywać?


No dobrze ourson! Myśleć trzeba, ale niech myślą też panowie!! Bo jak ja słysze tekst:ja panuje nad tym ( chodzi mi oczywiście o stosunek przerywany) to po prostu zabiajm goscia śmiechem!!!
Niech panowie nie zwalają na nas obowiązku zabezpieczenia sie!
Moim zdaniem powinniśmy mieć wybór: chcę urodzić czy nie chcę urodzić!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 11:53   

Ourson - właśnie dlatego ta partia powstaje bo ma dosyć wskazówek i rządzenia przez facetów.

Dlaczego zabraniasz prawa do własnego zdania ??

Sam często popierasz poglądy zdecydowanie bardziej radykalne - np. kika razy pisałeś o likwidacji ministerstwa edukacji - jako instytucji zbędnej.

Kobiety chcą decydowac o sobie i mają do tego prawo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 11:54   

glizda, ależ masz wybór. PRZED. Nikt Ci nie każe iść do łóżka z nieodpowiedzialnym facetem. A idąc do łóżka musisz mieć tę świadomość że "wpadka" zawsze może się zdarzyć. I na tym właśnie polega odpowiedzialność za swoje decyzje. Nie powodu, żeby dokonywać aborcji na życzenie. Ciąża to nie choroba wirusowa którą możesz zarazić się na ulicy. Jeśli świadomie i z własnej woli idziesz do łóżka z facetem to musisz mieć świadomość tego, że pomimo użytych zabezpieczeń może się to skończyć ciążą. Odpowiedzialność, ot co.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 11:59   

ourson! Znów z twojej wypowiedzi wynika,że to kobieta musi być za wszystko odpowiedzialna! Że to my musimy zawsze o wszystkim myśleć! My musimy być odpowiedzialne, rozumne itp.
A wy możecie robić co chcecie i jeszcze nam mówicie co mamy robić!!!


ourson napisał/a:
Nikt Ci nie każe iść do łóżka z nieodpowiedzialnym facetem


A ile jest przypadkow gdzie kobieta idzie do łóżka "z odpowiedzialnym facetem" a jak zajdzie w ciąże to okazuje się,że zostaje z tym problemem sama!!!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 12:02   

basteks, ale ja nie zabraniam kobietom prawa do decydowania o sobie. Mogą mieć własne zdanie z którym ja mogę polemizować.

Wg mnie aborcja na życzenie jest zdejmowaniem z siebie odpowiedzialność za własne czyny. Nie widzę powodu żeby dokonywać taki zabieg tylko dlatego że kobieta tak chce. I to nie jest kwestia decydowania przez mężczyzn o prawach kobiet.

basteks napisał/a:
Kobiety chcą decydować o sobie i mają do tego prawo


Wszystko OK. Ale nie poprzez sztuczne regulacje- typu obowiązek umieszczania na listach wyborczych 50% kobiet. To jest absurd.

[ Dodano: 2007-03-02, 12:08 ]
glizda, to znaczy że go nie znała. Uważam że odpowiedzialność jest obustronna.

glizda napisał/a:
A wy możecie robić co chcecie i jeszcze nam mówicie co mamy robić!!!

Wskaż moją wypowiedź w której mówię Ci że masz iść do łóżka z nieodpowiedzialnym facetem? Ja tylko sprzeciwiam się aborcji na życzenie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 12:11   

nie poprzez 50% na listach

Może po prostu mają dosyć wszystko wiedzących facetów.

Byłeś kiedyś w "niechcianej ciąży"?? Wiesz co to oznacza ??


Ja wiem, że ciężar nie ten sam, nie ta sama skala i w ogóle nie ten, ale wyobrażacie sobie panowie - gdyby nagle powstała ustawa o obowiązkowym goleniu się rano i wieczorem ??

Tak dla przykładu uchwalona większościowymi głosami kobiet
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 12:17   

ourson napisał/a:
Wskaż moją wypowiedź w której mówię Ci że masz iść do łóżka z nieodpowiedzialnym facetem? Ja tylko sprzeciwiam się aborcji na życzenie.


No dobrze, może nie wskazałeś w swojej wypowiedzi abym szła do łóżka z nieodpowiednim facetem.
ale

ourson napisał/a:
A idąc do łóżka musisz mieć tę świadomość że "wpadka" zawsze może się zdarzyć. I na tym właśnie polega odpowiedzialność za swoje decyzje. Nie powodu, żeby dokonywać aborcji na życzenie. Ciąża to nie choroba wirusowa którą możesz zarazić


Dlaczego tylko kobieta ma mieć tą świadomość?! Dlaczego to nas przede wszystkim obciążasz odpowiedzialnością??

basteks! Jesteś jednym z nielicznych facetów z grona moich znajomych,który nas popiera!
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 14:50   

glizda napisał/a:
Dlaczego tylko kobieta ma mieć tą świadomość?! Dlaczego to nas przede wszystkim obciążasz odpowiedzialnością??


Mój błąd w sformułowaniu zdania. Oczywiście i facet i kobieta muszą mieć tę świadomość.

basteks, dobrze że zdajesz sobie sprawę z tego że przykład jest absurdalny i niedorzeczny.

Posłami są mężczyźni - bo tak wybraliśmy. A i tak myślę, że nawet w obecnym Sejmie, jest wiele kobiet, które sprzeciwiają się aborcji na życzenie.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-02, 16:19   

Liga broni Liga radzi Liga nigdy cię nie zdradzi chłopaki miejcie sie na baczności bo niedługo w encyklopediach napiszą "Kopernik była kobietą" :D :D :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Aniusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 16:28   

Aborcja w Polsce była, jest i będzie. legalna lub nie.
Pytanie tylko czy obecna Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu poczętego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży bierze pod uwagę zdanie NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANYCH, osób, których ona dotyczy, czyli kobiet. Czy pytano nas o zdanie?

Co z referendum społecznym?

Jeżeli ustawa ma dotyczyć nas , to dlaczego nie pyta się nas o zdanie, a wręcz narzuca się męski punkt widzenia....




Ile kobiet jest w Sejmie...

85

W Radzie Powiatu Wieluńskiego - 4 kobiety na 19 Radnych, stanowią 21% składu

W Zarządzie Powiatu - JEDNA

W Radzie Miejskiej - 3 ,stanowią 14% składu

To MY tak wybraliśmy!!!

Wcale nie dyskutuje się o równouprawnieniu kobiet, tak jakby tego tematu wcale nie było. A liczby pokazują inaczej....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 17:52   

Aniusia napisał/a:
Aborcja w Polsce była, jest i będzie. legalna lub nie.
Pytanie tylko czy obecna Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu poczętego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży bierze pod uwagę zdanie NAJBARDZIEJ ZAINTERESOWANYCH, osób, których ona dotyczy, czyli kobiet. Czy pytano nas o zdanie?

Co z referendum społecznym?

Jeżeli ustawa ma dotyczyć nas , to dlaczego nie pyta się nas o zdanie, a wręcz narzuca się męski punkt widzenia....


I oto mi chodzi!!!
Jeśli chodzi o aborcje nikt nie pyta się nas o zdanie! Mężczyźni sami decydują o tym czy mamy przerywać ciąże czy nie.
A aborcja będzie, będzie nielegalna, będzie wykonywana w niezbyt korzystnych warunkach.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 18:06   

glizda, Argument że jak czegoś nie zalegalizujemy to będzie się odbywało to nielegalnie nie jest żadnym argumentem.

Aniusia, Ale o jakim równouprawnieniu Ty chcesz dyskutować? O przymusie wystawiania na listach wyborczych 50% kobiet? A jeśli powstanie Partia Mężczyzn to też ma mieć obowiązek wystawiania na listach 50% kobiet? Nie da się stworzyć równouprawnienia wg definicji - równy podział stanowisk. Kobiet nie ma w Parlamencie, Radzie Powiatu czy Gminy nie dlatego, że nie było ich na listach wyborczych, tylko dlatego że ich nie wybrano. I zwiększenie ilości kobiet na listach wyborczych raczej niewiele tutaj zmieni.
_________________
Ludzie dzielą się na tych, którzy lubią koty i na pokrzywdzonych przez los...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 18:42   

ourson, to nie był argument.Tylko stwierdzenie faktu, ze aborcja byla, jest i będzie.

I podejrzewam,że niestety nie zostanie zalegalizowana.
Ja akurat jestem za aborcją. Sama nie usunęłabym ciąży, ale są kobiety które powinny mieć wybór.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 18:45   

Ourson - musisz przyjąć do wiadomości, że sa osoby inaczej myślące niż Ty.

Nie jesteś wyrocznią i osobą wszechwiedzącą - a czytając Twoje posty taki Twój obraz się rysuje.

Polityka, ekonomia, oświata, aborcja.... zagadnienie nie ma znaczenia - negujesz wszystkie inne poglądy - przedstawiając Swój - jako jedynie słuszny.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-02, 19:31   

ourson napisał/a:
A to z jakiej racji? Jest znacznie więcej potrzeb w służbie zdrowia.

a to z takiej ,zeby nie zabierać służbie zdrowia a zabrać tym co kieszenie sobie upychają,pieniądze są tylko trzeba ich szukać w odpowiednich kieszeniach.
ourson napisał/a:
Aborcja na życzenie? A nie łatwiej byłoby po prostu trochę myśleć i przewidywać?
zgadzam się w 100% myślą za przeproszeniem najpierw tyłkami potem głową a potem chcą szybko pozbyć się problemu.Zanim usuną polecam obejżenie"Niemego krzyku" większości się odechciewa...Jestem kobietą ale babki w niektórych miejscach przesadzają.Najpierw myśl potem rób.Nie zyjemy w końcu w Afryce.
ourson napisał/a:
Od tego są rodzice.
to może najpierw ich wysłac na takie lekcje...
ourson napisał/a:
Ale żaden polityk nie decyduje kto i kiedy zachodzi w ciążę. To raczej dwoje ludzi decyduje się na to, że kobieta może zajść w ciążę i może będą mieli dziecko. Odpowiedzialność za własne czyny - przede wszystkim.
zgadzam się...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW