R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ourson
2011-04-10, 12:38
Powstaje Partia Kobiet w Wieluniu!
Autor Wiadomość
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 19:56   

edzia i odziu napisał/a:
zgadzam się w 100% myślą za przeproszeniem najpierw tyłkami potem głową a potem chcą szybko pozbyć się problemu.Zanim usuną polecam obejżenie"Niemego krzyku" większości się odechciewa...Jestem kobietą ale babki w niektórych miejscach przesadzają.Najpierw myśl potem rób.Nie zyjemy w końcu w Afryce.


No dobra, a gdzie w twojej wypowiedzi jest,że facet też powinien mysleć?? Że często to faceci chcą sie klopotu pozbyć!
Jak kobieta zachodzi w ciąże to od razu jest: to twój problem! Jest problem i zostajemy z tym same.

Każdy ma na tą sprawe inny poglad. Mozemy sie nie zgadzać w swoich opiniach, ale szanuje zdanie innych.

Ja akurat jestem za aborcją. I tego zdania akurat nie zmienie.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-02, 20:32   

ok,facet cię zostawia bo nie myślał i ty teraz z tego powodu pozbędziesz się kłopotu..no bo przecież dlaczego on ma wieść beztroskie życie a ty biedna sama wychowywać wasze dziecko.Jeśli już ten kłopot jest faktem to niestety trzeba wziąć pełną odpowiedzialność za niego,bo to ty nosisz ten kłopot nie on.Kwestia tylko jest tego typu ,że dla jednych kobiet kłopot jest od samego poczęcia człowiekiem ,dla innych czymś...Nikt nie zmusza cię do zmiany poglądów,poprostu każdy wyraza tu własne zdanie.Jednym się ono podoba, innym nie i trzeba to uszanować.Ja jestem przeciwko aborcji i nigdy zdania nie zmienię ale nie znaczy to ze cię mniej lubię,szanuję twoje zdanie...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-02, 23:07   

Aniusia napisał/a:
realna polityka prorodzinna

A co to znaczy?

Aniusia napisał/a:
edukacja seksualna

Od tego są rodzice.

Aniusia napisał/a:
refundacja środków antykoncepcyjnych

A to z jakiej racji? Jest znacznie więcej potrzeb w służbie zdrowia.

Aniusia napisał/a:
możliwość samostanowienia w kwestiach planowania rodziny

Aborcja na życzenie? A nie łatwiej byłoby po prostu trochę myśleć i przewidywać?

Realna polityka prorodzinna znaczy tyle,że jeżeli decyduje sie na dziecko to chce miec zagwarantowane,że moge z tym maleństwem przebywać dłużej niż 16 tyg,a później zostawiać je z kimś obcym i iść na 8 godz do pracy,bo skończył mi sie urlop macierzyński,a wychowawczy-ależ bardzo prosze tylko później trzeba już innej pracy szukać.Znaczy to też tyle,że chce mieć zagwarantowane miejsce w państwowym przedszkolu/żłobku dla tego dziecka z dobrą opieką,abym mogła spokojnie pracować na jego utrzymanie.I wiele innych rzeczy....

2.Zapominasz tylko,że po pierwsze nie zawsze ci rodzice naprawde są,bo mamy przeludnione domy dziecka :(

3.Refundacja środków antykoncepcyjnych z takiej racji,że twoje prezerwatywy kosztują 5 zł.w kiosku a moje tabletki 30zł+wizyta u lekarza.A zabezpieczać sie trzeba(prezerwatywy są zawodne)aby nie mieć kolejnego dzidziusia i żadnej pomocy od Państwa. Środki antykoncepcyjne powinny byc tansze aby małolaty mogły je takze kupowac i było je na to stać,bo nie wmówisz mi,że zakochana 16-sto latka zastosuje metode szklanka wody zamiast...

4.Nie aborcja na życzenie.Uważam,że aborcja jest trudnym przeżyciem i doświadczeniem dla każdej kobiety,która sie na nią decyduje. Tam,gdzie jest ona zalegalizowana są psycholodzy,lekarze,którzy najpierw rozmawiają z pacjentką i nieżadko ona poprostu rezygnuje.Nie jestem za aborcją,nikomu nie doradziłabym tak prostego rozwiązania,ale....CHCE MIEĆ PRAWO WYBORU!! Nie chce żeby decydowały za mnie ustawy,bo musze i koniec.A jeżeli chcesz porozmawiać jak wygląda problem nielegalnej aborcji w Polsce to z chęcią przytocze ci kilka przykładów,ale to już prywatnie.
Ależ sie zdenerwowałam :twisted:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-03-03, 07:34   

Wydaje mi się ze niektórych osób nie przekonasz .Jestem ciekawa jak ty to widzisz .Piszesz
Ecomarta napisał/a:
CHCE MIEĆ PRAWO WYBORU!
Czy dla dziebie jest coś w twoim łonie człowiekiem czy czymś...komórką czy niewiem jak tam to jeszcze nazywają.Jeśli twoja odpowiedz będzie"człowiekiem" -jakim prawem chcesz by kobiety decydowaly o zyciu lub śmierci swojego dziecka?Dla mnie to jest zabójstwo.Jeśli czymś to kończę temat...
Ecomarta napisał/a:
przytocze ci kilka przykładów,ale to już prywatnie.
nie musisz wiem co się dzieje....jestem prawie pewna że aborcja nie będzie zalegalizowana i dobrze bo ten problem trzeba inaczej rozwiązać a nie iść na łatwiznę.Trzeba walczyć o zapewnienie kobietom pożądnej opieki,wziąć się pożądnie za pseudotatusiów,zresztą problem dotyczy też mężczyzn bo kobiety bywają nielepsze.Nie denerwuj się bo to dyskusja i musisz sie przyzwyczaić do innego zdania.
Faceci walczą od lat o godne traktowanie ich podczas sprawach rozwodowych ,o przyznawanie opieki nad dzieckiem.Nasze sądy wolą przyznać prawo do opieki nieodpowiedzialnej matce niż zasługującemu na to ojcu.I gdzie tu równouprawnienie??Lepsza matka do du...y niz ojciec który zrobiłby wszystko co najlepsze dla swojego dziecka.Oni też mają o co walczyć.Jeśli kobiety tak chca walczyć o równouprawnie niech to ma ręce i nogi i niech dotyczy obu płci.Oni tez mają coś do powiedzenia.
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-03, 09:08   

Zdenerwowałam sie nie na odmienne zdanie oursona,ale na ignorancki sposób w jaki sformuował pierwszą wypowiedź :twisted:
A co do aborcji....powiem tyle - z jednej strony nie wyobrażam sobie teraz - jako matka zabić kogokolwiek czy czegokolwiek co jest moim dzieckiem....kiedyś inaczej na to patrzyłam,ale...mimo wszystko jestem jednak za możliwością wyboru....dla tych kobiet,które uważają,że do któregoś tyg. to tylko zbitek komórek,dla tych zgwałconych(albo i nie),które porzucają dziecko na śmietnikach...Ja nie chce decydować za wszystkie kobiety.Może to prawo powinno być obwarowane jakimiś zabezpieczeniami...nie wiem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
basteks 
Ma stragan na targu


Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 15 Cze 2006
Posty: 503
Otrzymał 2 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-03, 09:16   

Tutaj chodzi o Partię Kobiet

Nie o aborcję
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-03, 09:20   

edzia i odziu napisał/a:
Faceci walczą od lat o godne traktowanie ich podczas sprawach rozwodowych ,o przyznawanie opieki nad dzieckiem.Nasze sądy wolą przyznać prawo do opieki nieodpowiedzialnej matce niż zasługującemu na to ojcu.I gdzie tu równouprawnienie??Lepsza matka do du...y niz ojciec który zrobiłby wszystko co najlepsze dla swojego dziecka.Oni też mają o co walczyć.Jeśli kobiety tak chca walczyć o równouprawnie niech to ma ręce i nogi i niech dotyczy obu płci.Oni tez mają coś do powiedzenia.

Oczywiscie zgadzam sie z tobą. Dużo trzeba jeszcze w tej naszej Polsce zmienić....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-03, 10:36   

basteks napisał/a:
Ourson - musisz przyjąć do wiadomości, że sa osoby inaczej myślące niż Ty.


Nie muszę przyjmować do wiadomości bo zdaję sobie z tego sprawę doskonale.


basteks napisał/a:
Nie jesteś wyrocznią i osobą wszechwiedzącą - a czytając Twoje posty taki Twój obraz się rysuje.


Nie jest to moim celem.


basteks napisał/a:
Polityka, ekonomia, oświata, aborcja.... zagadnienie nie ma znaczenia - negujesz wszystkie inne poglądy - przedstawiając Swój - jako jedynie słuszny.


Fakt, mam wyrobione zdanie na wiele tematów. Staram się o tym rozmawiać, dyskutować, polemizować. Nie tylko poznawać poglądy, ale także dociekać dlaczego ktoś myśli tak a nie inaczej. Zdarza mi się weryfikować swoje poglądy. Nie neguję innych poglądów i nie próbuję, nawet jeśli to tak momentami wygląda, narzucać innym swoich. Aborcja jest tematem, który zawsze będzie budził kontrowersje. Dalsza dyskusja nie ma w tym miejscu sensu - tak jak napisała to edzia i odziu. A temat zapewne powróci za jakiś czas w innym wątku ;-)

Ecomarta napisał/a:
Zdenerwowałam sie nie na odmienne zdanie oursona,ale na ignorancki sposób w jaki sformuował pierwszą wypowiedź Twisted Evil


Przepraszam, jeśli zostało to odebrane za ignorancję. Pisałem to dość szybko i moim celem było raczej postawienie krótkich, być może zbyt prowokacyjnych pytań.


Co do realnej polityki prorodzinnej - widzisz ja uważam że to właśnie przez wymuszanie na pracodawcach różnych działań sytuacja jest jaka jest. Tzn. Jeśli pracodawca wie, że kobieta może w miesiąc po zatrudnieniu pójść na zwolnienie z tytułu ciąży (często mocno naciągane) a następnie pójść na urlop macierzyński i wychowawczy a on po tym okresie MUSI ją zatrudnić, choćby stanowisko nie było już mu do niczego potrzebne, albo znalazł kogoś innego kto pracował na tym stanowisku te kilkanaście miesięcy, to próbuje się bronić. W mojej opinii przeregulowanie prawa w tym zakresie szkodzi kobietom.

ad.2 - w domach dziecka są opiekunowie. A problem przeludnionych domów dziecka to temat na inną dyskusję. Nadal nie widzę potrzeby, aby szkoły zajmowały sie edukacją seksualną młodzieży.

ad.3 - jeśli dyskutujemy o obecnym systemie służby zdrowia, to żeby sfinansować przyjemność uprawiania seksu bez konsekwencji jednym ludziom należy zabrać te pieniądze innym - albo w ramach NFZ albo z budżetu państwa. A jeśli Partia Kobiet chce zmienić system ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce to chciałbym wiedzieć na jaki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Aniusia 
Słyszał o Wieluniu


Dołączyła: 23 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-04, 20:11   

ourson napisał/a:


ad.3 - jeśli dyskutujemy o obecnym systemie służby zdrowia, to żeby sfinansować przyjemność uprawiania seksu bez konsekwencji jednym ludziom należy zabrać te pieniądze innym - albo w ramach NFZ albo z budżetu państwa. A jeśli Partia Kobiet chce zmienić system ubezpieczeń zdrowotnych w Polsce to chciałbym wiedzieć na jaki.


W kwestii zmiany systemu służby zdrowia zamiast pytać : na jaki? lepiej pytać: jak?? co jest największym problemem służby zdrowia? BRAK PIENIĘDZY, prawda?
Myślę , że najistotniejszym problemem jest skąd wziąć pieniądze, aby pomóc służbie zdrowia.

Na to pytanie Partia Kobiet ma odpowiedź, w postaci programu gospodarczego, wspierania rozwoju i przedsiębiorczości w Polsce, ponieważ tzw. BUDŻET państwa to pieniądze od nas - obywateli.
Nowych miejsc pracy nie tworzy - ani nie powinien tworzyć - rząd, lecz przedsiębiorstwa. Rząd powinien pełnić rolę służebną wobec przedsiębiorców oraz wspomagać rozwój przedsiębiorstw, bo jest to opłacalne dla gospodarki i społeczeństwa.
Zmiany sytuacji gospodarczej nie można wprowadzić od zaraz - potrzeba lat , aby dostrzec efekty konsekwentnej polityki rządu.

Jeśli władzę będą sprawować ludzie rozsądni,sytuacja w naszym kraju będzie stabilna (jak to opisałam powyżej ) to pieniądze się będą . Nie tylko na służbę zdrowia.




Jakie jest zdanie Partii Kobiet na temat aborcji:


Partia Kobiet uważa za konieczne:
1. Monitorowanie skutków działania Ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - wprowadzenie precyzyjnych instrumentów badawczych do corocznego rzetelnego sprawozdania z wykonania tej ustawy
2. Kontrola działania ustawy po to, by dopasować ją do wymagań kobiet;

Chcemy prześledzić, czy obecna ustawa jest realizowana a następnie, być może po raz pierwszy w Polsce spytać kobiety, czy ustawa w obecnym kształcie spełnia ich oczekiwania, bo jesteśmy partią potrzeb, potrzeb kobiet. I wtedy zadecydujemy, jakie jest nasze stanowisko.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-04, 20:17   

Aniusia napisał/a:
Jeśli władzę będą sprawować ludzie rozsądni,sytuacja w naszym kraju będzie stabilna (jak to opisałam powyżej ) to pieniądze się będą . Nie tylko na służbę zdrowia

A rozsądne sprawowanie władzy moga zapewnic tylko kobiety !! Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cie nie zdradzi !!
Sory ale ten cały pseudoprogram to jest masło maślane.

Co do aborcji - nie zabieram głosu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-03-04, 20:52   

Szczerze mówiąc niedokońca rozumiem o co chodzi w tym programie. O ile zdążyłam zauważyć od kilku lat mamy równouprawnienie. Uważam, że ukazywanie relacji damsko-męskich w kategoriach konfliktu i walki nie może wyjść na dobre żadnej ze stron. Feminizm w pewnym sensie postrzegam jako przedstawianie kobiety i mężyczny jako wrogów, co stanowi swego rodzaju wypowiedzenie wojny przeciwko miłości. Jest to dla mnie niezdrowa, lewicowa ideologia. Kobiety są inne od mężczyzn i przede wszystkim to determinuje ich rolę w społeczeństwie. To z czym należy walczyć to przede wszystkim stereotypy, bo uważam, że kobiety w XXI wieku są wystarczająco wyemancypowane - na wielu stanowiskach stoją na równi z mężczyznami. Nie rozumiem kobiet, które starają się za wszelką cenę "dorównać mężczyznom". Tłumaczę to sobie jako odpowiedź na jakieś kompleksy, niemożność zaakceptowania własnej kobiecości, nieumiejętność czerpania radości z pełnienia roli kobiety albo i nawet brak satysfakcji seksualnej. Z tego, co zdążyłam zauważyć, to feministki pragną, by kobiety były traktowane tak samo jak mężczyźni tam, gdzie im się to opłaca, nie chcą natomiast być traktowane tak samo tam, gdzie mogłyby na tym stracić. Feministki dążą w pewnym stopniu do zmiany ról w społeczeństwie m.in. do tego żeby mężczyźni zajmowali się domem. Nie mam nic przeciwko temu, ale nie wyobrażam sobie jak ojciec może wychowywać dziecko w wieku do 2 lat. W życiu dziecka to jest okres, w którym ojciec może w ogóle nie istnieć, natomiast nieobecność matki bywa przyczyną wielu schorzeń mających podłoże psychologiczne. Kobiety są przystosowane biologicznie do wychowywania dzieci i właśnie m.in. tym różnią się od mężczyzn. Jesteśmy bardziej empatyczne, bez słów potrafimy odczuć potrzeby innych, silniej reagujemy na płacz dziecka. Uważam, że racjonalnym rozwiązaniem jest znalezienie złotego środka, a przede wszystkim zaakceptowanie pewnych widocznych różnic istniejących między płciami...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
ourson 
Moderator


Pomógł: 46 razy
Wiek: 43
Dołączył: 02 Sie 2006
Posty: 3905
Piwa: 79/18
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-04, 21:07   

Aniusia napisał/a:
W kwestii zmiany systemu służby zdrowia zamiast pytać : na jaki? lepiej pytać: jak?? co jest największym problemem służby zdrowia? BRAK PIENIĘDZY, prawda?


Czy to że mam zapytać : "jak?" oznacza, że Partia Kobiet chce jedynie modyfikować obecny system czy też chce dokonać jakiejś bardziej radykalnej zmiany? Nb. wg mnie w tej chwili problemem służby zdrowia nie jest brak pieniędzy, raczej ich ogromne marnotrawienie i ogromna szara strefa.

hasta, (uffff....) jak ja się cieszę, że są jeszcze kobiety które tak myślą ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ecomarta 
Przyjeżdża na zakupy



Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Kwi 2006
Posty: 316
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-03-04, 21:21   

red napisał/a:
A rozsądne sprawowanie władzy moga zapewnic tylko kobiety !! Liga rządzi, liga radzi, liga nigdy cie nie zdradzi !!
Sory ale ten cały pseudoprogram to jest masło maślane.

Ja nigdy nie należałam i myśle że nie będe należeć do żadnej partii,ale myśle,że w tym programie chodzi o to,żeby poprawić sytuacje wszelką kobiet w Polsce. Też nie chciałabym aby partia kobiet wygrała wybory,bo byłoby to chyba niezdrowe....ale jednak większość postulatów popieram :)
hasta napisał/a:
Uważam, że ukazywanie relacji damsko-męskich w kategoriach konfliktu i walki nie może wyjść na dobre żadnej ze stron. Feminizm w pewnym sensie postrzegam jako przedstawianie kobiety i mężyczny jako wrogów, co stanowi swego rodzaju wypowiedzenie wojny przeciwko miłości.


Feminizm nie postrzega kobiety i mężczyzny w roli wrogów. Feministki mają mężów,rodziny.....Program partii kobiet nie walczy z mężczyznami,walczy o PRAWA ŻEŃSKIEJ CZĘŚCI SPOŁECZEŃSTWA.Według mnie troche trudno aby o moje prawa opominali sie mężczyźni.
hasta napisał/a:
Feministki dążą w pewnym stopniu do zmiany ról w społeczeństwie m.in. do tego żeby mężczyźni zajmowali się domem. Nie mam nic przeciwko temu, ale nie wyobrażam sobie jak ojciec może wychowywać dziecko w wieku do 2 lat. W życiu dziecka to jest okres, w którym ojciec może w ogóle nie istnieć, natomiast nieobecność matki bywa przyczyną wielu schorzeń mających podłoże psychologiczne. Kobiety są przystosowane biologicznie do wychowywania dzieci i właśnie m.in. tym różnią się od mężczyzn.


I tu sie załamałam....oczywiście,że tatusia może wogóle nie być,bo po co...świetnie sobie same dajemy rade jako matki no nie? :twisted: A potem w wieku 2 lat przedstawiamy dziecku jakiegos pana i mówimy 2-letniemu dziecku-oto twój tatuś .I wogóle tak sie świetnie składa,że skoro natura tak to stworzyła,że to my rodzimy dzieci to napewno równie dobrze możemy równoczesnie zajmowac sie domem,pracą,dzieckiem i tatusiem przy okazji. Dziecko potrzebuje obojga rodziców od początku do końca życia.Wielu panów lepiej zajmuje sie dzieckiem i opiekuje niż niejedna kobieta,bo tak sie składa że instynkt macierzyński to nie jest rzecz wrodzona.Pozatym dziecko przeżywa każdą rozłąke zarówno z matką jak i ojcem w zależności z kim jest mocniej związane. I nie rozpowszechniajmy zabobonów,że dziecko bez matki do 2 roku życia będzie mieć uraz w psychice,bo inaczej wyślemy wszystkie dzieci które wychowują sie bez matki do psychiatry.
Wracając do tematu wydaje mi sie,że partii kobiet chodzi nie o to aby zmuszać facetów do wychowywania dzieci,ale właśnie o to żeby uczyć tatusiów,że nie tylko mama jest od zajmowania sie dzieckiem bo to NIE TYLKO JEJ DZIECKO!I kobieta-matka też ma prawo rozwijać swoją kariere,dokształacać sie itp.na równi z mężczyznami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-03-04, 21:56   

Ecomarta napisał/a:
I tu sie załamałam....oczywiście,że tatusia może wogóle nie być,bo po co...świetnie sobie same dajemy rade jako matki no nie? Twisted Evil A potem w wieku 2 lat przedstawiamy dziecku jakiegos pana i mówimy 2-letniemu dziecku-oto twój tatuś .I wogóle tak sie świetnie składa,że skoro natura tak to stworzyła,że to my rodzimy dzieci to napewno równie dobrze możemy równoczesnie zajmowac sie domem,pracą,dzieckiem i tatusiem przy okazji. Dziecko potrzebuje obojga rodziców od początku do końca życia.Wielu panów lepiej zajmuje sie dzieckiem i opiekuje niż niejedna kobieta,bo tak sie składa że instynkt macierzyński to nie jest rzecz wrodzona.Pozatym dziecko przeżywa każdą rozłąke zarówno z matką jak i ojcem w zależności z kim jest mocniej związane. I nie rozpowszechniajmy zabobonów,że dziecko bez matki do 2 roku życia będzie mieć uraz w psychice,bo inaczej wyślemy wszystkie dzieci które wychowują sie bez matki do psychiatry.

Chodzi o to, ze dziecko w wieku dwóch lat nie nawiązuje z ojcem takiej więzi jak z matką. To dotyk matki zaspokaja wszelkie potrzeby bezpieczeństwa. Pozbawienie dziecka uczuć matki prowadzi do deprawacji uczuciowej, bo to one są prototypem wszelkich relacji w późniejszym życiu. W wieku niemowlęcym zależność dziecka od opiekuna ma charakter nie tylko fizjologiczny, ale przede wszystkim emocjonalny. Urazy z tego okresu mają olbrzymi wpływ na dalszy rozwój psychofizyczny. Jest to bardzo obszerny wątek, proponuję więc założyć nowy temat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-03-04, 22:05   

Ecomarta napisał/a:
Ja nigdy nie należałam i myśle że nie będe należeć do żadnej partii,ale myśle,że w tym programie chodzi o to,żeby poprawić sytuacje wszelką kobiet w Polsce. Też nie chciałabym aby partia kobiet wygrała wybory,bo byłoby to chyba niezdrowe....ale jednak większość postulatów popieram

Założeniem ideologii komunistycznej też była poprawa warunków życia społeczeństwa, w szczególności proletariatu :twisted: Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Myślę, że jeżeli taka partia doszłaby do władzy nie wyniknęłoby z tego nic dobrego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW