R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:33
ratujmy przydrozne drzewa
Autor Wiadomość
Gregg Sparrow
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-24, 19:46   

edzia i odziu napisał/a:
zostawić tylko te które są oddalone od ulicy jakieś 10 m , względnie w miejsce wyciętego zasadzić nowe oczywiście oddalone...

To że brat Otyli zginął to też była wina drzewa przy drodze że tam stało??? 10metrów to mały pikuś bo ona przejechała 100m rowem zanim przywaliła w drzewo.
Nie obwiniajcie drzew za wypadki.
Zostanie jeszcze kwestia którą poruszyła MArta. Drzewa dają cień i nie nagrzewa się tak asfalt, nie powstaja koleiny a to napewno polepsza bezpieczeństwo.
Jestem jak najbardziej za pozostawieniem drzew przy drogach.
A do kierowców mozna jedynie apelować o rozważną jazdę.
 
   
Novosilcow 
Czytał o Wieluniu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 49
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-24, 21:07   

Ja też jestem za wycinaniem drzew...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-24, 21:10   

gregg napisał/a:
Jestem jak najbardziej za pozostawieniem drzew przy drogach.
A do kierowców mozna jedynie apelować o rozważną jazdę.


Zgadzam się z tobą!!

To nie drzewa są winne wypadkom, tylko nie rozważni kierowcy
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-24, 21:24   

Z czego mi wiadomo, to większość tych drzew przydrożnych zasadzono za PRL-u... Dziadek mi opowiadał, jak były tak zwane "czyny społeczne" i ludzie sadzili drzewa przy drogach, żeby zrobić coś pożytecznego...

Celem tego miałobyć to, że topole b. dobrze pochłaniają spaliny i dwutl. węgla. Jednakże ostatnio stwierdzono, że topole są rakotwórcze i dlatego są masowo wycinane. Wg mnie powinni je ścinać, bo rosną zbyt blisko i *głownmie przez nie więkoszość teoretycznie niegroźnych kolizji kończy się tragicznie.

Pamiętam jak byłem za granicą w *Holadni i Niemczech, to tam jest wszystko przemyślane...
Drzewa są co najmniej 20m od drogi. I bodajże, jeśli dobrze pamiętam, to sadzi się tam brzozy czy jakieś inne smukłe, liściaste drzewa, które w trakcie zimy zatrzymują część śniegu, który jest nawiewany(drzewa te są smukłe i wysokie, toteż łatwo rosną blisko siebie - są gęsto sadzone)


*głównie
*Holandii
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
pawlo 
Słyszał o Wieluniu


Wiek: 37
Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 6
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-24, 22:58   

Mateusz napisał/a:
Jednakże ostatnio stwierdzono, że topole są rakotwórcze i dlatego są masowo wycinane. Wg mnie powinni je ścinać, bo rosną zbyt blisko i głownmie przez nie więkoszość teoretycznie niegroźnych kolizji kończy się tragicznie.


Z tą opinią absolutnie się zgadzam ! Trase "Turów -Zwiechy-Kurów " dobrze znam z tych drzew , które są zaznaczone do wycięcia Topole stanowią bardzo niewielki udział, a pozostałe drzewa raczej nie są rakotwórcze.

Uważam że wycinanie wszystkich drzew na całej trasie nie jest konieczne , należy poprawić widoczność na skrzyżowaniach -to jest jak najbardziej zrozumiale. Trochę szkoda tych drzewek bo latem jest całkiem przyjemnie jechać rowerom w zielonym tunelu,kiedy woku słonko przypieka :)

Jak zwykle są plusy i minusy ! Po tych numerach na drzewach wiemy że sprawa już przesądzona, szkoda że tej dyskusji nie było wcześniej. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 04:49   

Mateusz napisał/a:
Pamiętam jak byłem za granicą w Holadni i Niemczech, to tam jest wszystko przemyślane...

Nie porównuj Niemiec do jakiegokolwiek innego kraju w Europie, bo oni mają najwięcej autostrad.
Mateusz napisał/a:
Wg mnie powinni je ścinać, bo rosną zbyt blisko i głownmie przez nie więkoszość teoretycznie niegroźnych kolizji kończy się tragicznie.

Domy też nie powinny stać przy trasach bo też stwarzają zagrożenie dla kierowców, no chyba że ktoś wystawi solidny płot, to się wtedy delikwent na nim zatrzyma...
Jak czytam niektóre wypowiedzi to się zastanawiam czy sobie czołgu nie kupić...
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-25, 07:08   

Ferbik napisał/a:
Domy też nie powinny stać przy trasach
nie powinny,bo stwarzają zagrożenie dla kierowców(czasem idiotów) a w szczególności dla mieszkańców.Nie raz zastanawiałam sie jak oni muszą życ w strachu ,żeby np dziecko nie otworzyło sobie furtki....
Ferbik napisał/a:
czołgu nie kupić...
dobry pomysł,ale wtedy ciebie by wycieli bo byłbyś zagrożeniem już dla wszystkich i samego siebie :D
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
dj arq 
Dojeżdża PKSem



Wiek: 45
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Gana
Wysłany: 2007-02-25, 16:53   

Zero drzew przy drodze, każdemu może się zdażyć zrobić błąd jadąc samochodem, każdemu! Choćby nie wiem jak uważał zawsze jeszcze może się z samochodem coś stać np. rozwalenie się drążka i buch w drzewo i nieszczeście (smierć) gotowe. Ja chce zyć a jak mam wybierac pomiędzy roślinką a człowiekiem wybór dla mnie jest oczywisty. Drzewa można zasadzić sobie w lesie a argumentacja ze te przydrożne zatrzymują spaliny jest dla mnie mało wiarygodna - ile tych spalin zatrzymają? 2%?? 5%?? nie warte choc jednego ludzkiego życia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
miko 005 
WIELUNIAK



Pomógł: 42 razy
Wiek: 57
Dołączył: 04 Mar 2006
Posty: 4309
Piwa: 76/53
Skąd: wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 17:27   

Ferbik napisał/a:
Fakt, że niewłączanie świateł i wypadki na drzewach to wspólny mianownik: brak logicznego myślenia i wyobraźni.
Więc w tym wypadku drzewa nie są winne, tylko ułańska fantazja niektórych kierowców.


Rozwalił się „idiota” na drzewie bo….. był idiotą drogowym, i tu powiem krótko dobrze mu tak, na drodze trzeba mieć wyobraźnie i owo drzewo faktycznie jest bez winy.

Ale co, gdy myślący, mający pełną wyobraźnię na drodze kierowca, musi właśnie przed takim „idiotą” uciekać?
Z jednej strony, nadjeżdżające auto, z drugiej rosnące zbyt blisko drzewo, co wybrać? Śmierć w wyniku zderzenia z „idiotą”, czy wpadając na drzewo. I wychodzi na to że niewinna ofiara nie ma wielkiego wyboru, tak czy owak…., do grobu.

Wydaje mi się, że myślę jednak obustronnie ;) , a w każdym razie po swojemu ;) , co zapewnia prowadzenie dialogu, bo tylko tak można go prowadzić, przy różnych poglądach na to samo zagadnienie, czyż nie tak :?: ;)
_________________
Im dłużej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 18:24   

Ferbik
Co do tych domów. Wiele jest takich przypadków, jak ludzie mają zbyt blisko domy pobudowane, czasem w poblizu zakrętów. A później jęczą, że im tir w dom wjechał.
Wracając do drzew, przecież jak masz trudne warunki pogodowe(deszcz czy "szklanke") To o poślizg nie łatwo, nawet przy niewielkiej prędkości. A jak walniesz w to drzewo, to nie dość ża auto będzie uszodzone(i zniżki z ubezpieczenia się wyzerują), to jeszcze zaliczysz tydzień w szpitalu(w zależności...)

Zbyt blisko posadzone drzewa są realnym zagrożeniem dla kierowcy, niekoniecznie od jego umiejętności. Zresztą pewnie masz prawo jazdy i własną brykę, więc chyba zależy Ci na własnym bezpieczeństwie oraz samochodzie...
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-25, 18:55   

a co jesli po drodze dostaniesz zawału albo poprostu zasłabniesz,gdyby nie było domów i drzew pojechałbyś dalej i nic pewnie poważnego by się nie stało.Ale w konfrontacji z drzewem lub budynkiem nie masz szans...
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-25, 19:45   

edzia i odziu napisał/a:
gdyby nie było domów i drzew pojechałbyś dalej i nic pewnie poważnego by się nie stało.Ale w konfrontacji z drzewem lub budynkiem nie masz szans...

to ja proponuje latac helikopterami. Problem się rozwiąrze :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
zwyczajna 
WIELUNIAK



Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 03 Maj 2006
Posty: 2461
Piwa: 25/43
Skąd: w-ń
Wysłany: 2007-02-25, 20:06   

hasta napisał/a:
to ja proponuje latac helikopterami. Problem się rozwiąrze

troszkę przesadzasz,to poważny problem a ty kpisz....
_________________
https://www.youtube.com/w...AvjaHtlMA#t=111
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
hasta 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia



Pomogła: 4 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 10 Lis 2006
Posty: 1014
Skąd: Z kątowni
Wysłany: 2007-02-25, 22:18   

edzia i odziu napisał/a:
troszkę przesadzasz,to poważny problem a ty kpisz....




edzia i odziu napisał/a:
gdyby nie było domów i drzew pojechałbyś dalej i nic pewnie poważnego by się nie stało


to co masz zamiar zrobić z tymi budynkami? wyburzyć i wyeksmitować ludzi pod ziemię, tylko po to by kierowcy mogli sobie 'bezpiecznie' jeździć po drogach?

Klucz tkwi w prędkości z jaką poruszają się kierowcy. Jeżeli ktoś prowadzi samochód z prędkością 80 km/h to jego kolizja z drzewem nie będzie tak tragiczna w skutkach jak tego który przekroczył 120.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-02-25, 22:23   

Dodam jeszcze, że poza terenem zabudowanym po zwykłych drogach prędkość dopuszczalna wynosi 90km/h, wyhamować z takiej prędkości jest dużo łatwiej niż przy 120km/h. Pokażcie mi tylko zwolennicy wycinania drzew takiego kierowcę, który trzyma się kurczowo przepisów.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW