R E K L A M A
P O R E K L A M I E

Wieluń - forum,adresy, informacje, reklama, kluby, restauracje, komunikacja, pkp, pks, ogłoszenia, praca,mapa, firmy, radio




Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia Strona Główna Wieluń - forum, informacje, ogłoszenia


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Stefan
2009-09-15, 17:33
ratujmy przydrozne drzewa
Autor Wiadomość
Mateusz 
WIELUNIAK
I'Amsterdam



Pomógł: 10 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Paź 2006
Posty: 3314
Piwa: 9/3
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-26, 16:30   

hasta napisał/a:
Na trasie z Rudy do Rychłowic też wycieli ogromne topole... aż żal teraz patrzeć!


Wycieli bo są rakotwórcze...

A co do kolein na drogach... A właściwie przyczynach. Jak wiadomo to głównie samochody ciężarowe niszczą drogi - tiry. Tymczasem w Szwajcarii jest całkowity zakaz jazdy tirów. Jeśli ktoś z zagranicy chce tirem przewieźć towar, to przeładowuje tir na pociąg. Dzięki temu środowisko jest bezpieczniejsze a firmy typu PKP mają duże dochody..
_________________
Żelazna Logika https://www.facebook.com/zelaznalogika.net
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2007-05-27, 23:11   

Mateusz napisał/a:
Wycieli bo są rakotwórcze....

Co? :lol:

A tych przydrożnych drzew to nie jest mi aż tak bardzo szkoda, gorzej jak wycinają całe lasy... :(
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Spooky 
Wieluniaczek



Pomógł: 18 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1578
Otrzymał 8 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-28, 18:04   

Co do wycinania przydrożnych drzew to ostatnio zobaczyłem że wycięli wszystkie po drodze z Mierzyc do Toporowa... A tych drzew było naprawdę sporo przy tej drodze.
_________________
I'd agree with you, but then we'd both be wrong
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
magnepan 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-05-28, 19:46   

hajenleet napisał/a:
Nie chcialabys/chcialbys sie zatrzymac swoim samochodem na takiej topoli.



A niby co ja mialbym robic na topoli. Przeciez one rosna poza szosa a nie na jej srodku.
To ze iluś tam kretynow nie potrafilo przeprowadzic w miare prostego procesu myslowego w swych pustych lepetynach, ktorego wynikiem byloby zwolnienie przed zakretem to nie powod by wyciac wszystkie drzewa. Szkoda tylko ludzi ktorzy stracili zycie przez brawure i calkowity brak wyobrazni takich kierowcow. Pol biedy jesli w wypadku bierze udzial nowy i bardziej bezpieczny samochod a nie 12 letni grat zespawany z dwóch gratow i pociagniety bajeranckim lakierem.
Rownie dobrze mozna byloby zakazac sprzedaży nozy, siekier bo przeciez sa potencjalnymi narzedziami zbrodni.
Jesli jakis ... kierowca, ktory szarżuje na zakretach, pedzi np przez Przyclapy w kierunku rzeki jakies 140 km/h (a widzialem rozne rzeczy) i uwaza ze jemu to na pewno nic sie nie przydarzy poczul sie urazony moja wypowiedzia to... trudno. Na to jest tylko jedno lekarstwo. I oby tylko nikt bedacy przypadkowo w takim miejscu nie zostal zmuszony wziąć udzial w tej "szokowej kuracji".

Pozdro dla myslacych o tym co robia.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
Karzełek 
W trakcie przeprowadzki do Wielunia


Pomógł: 14 razy
Wiek: 38
Dołączył: 16 Gru 2005
Posty: 1130
Piwa: 1/7
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-28, 20:20   

magnepan napisał/a:
A niby co ja mialbym robic na topoli. Przeciez one rosna poza szosa a nie na jej srodku.
To ze iluś tam kretynow nie potrafilo przeprowadzic w miare prostego procesu myslowego w swych pustych lepetynach, ktorego wynikiem byloby zwolnienie przed zakretem to nie powod by wyciac wszystkie drzewa.


Zgadzam się w całej rozciągłości... Jeżeli kierowca będzie potrafił dopasować swoją prędkość do warunków panujących na drodze to w drzewo na pewno nie uderzy.

P.S.: Do Adminów/Moderatorów - podobny temat już kiedyś był: http://wielun.biz/viewtop...t=3205&start=30 może by tak scalić - ot taka moja skromna sugestia 8)
_________________
http://www.nie.com.pl/ :urban:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-28, 20:21   

magnepan, święte słowa. Lepiej bym tego nie ujął.
Karzełek, scalone :)
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
MAR-COM 
Wieluniaczek


Pomógł: 29 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Lip 2005
Posty: 1556
Piwa: 7/1
Skąd: EPJ
Wysłany: 2007-05-28, 20:53   

dobrze że wycinają te drzewa, bedzie bezpieczniej o drzewa na drodze :)
Tylko mam nadzieję, że w ich miejsce wsadzą nowe ...
_________________
"Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar" (Kubuś Puchatek)

www.destylarka.com
Urządzenia do produkcji wody destylowanej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
yampress 
WIELUNIAK


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 3119
Otrzymał 6 piw(a)
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-28, 21:08   

jak auto zjedzie z szosy to małe prawdopodobieństwo, że nie trafi autem w drzewo. odstępy pomiędzy drzewami i kątem z jakim wjeżdzasz w kierunku drzew... praktycznie zawsze trafia się na drzewo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
magnepan 
Przejeżdżał przez Wieluń


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 50
Skąd: wielun
Wysłany: 2007-05-28, 21:48   

yampress napisał/a:
jak auto zjedzie z szosy to małe prawdopodobieństwo, że nie trafi autem w drzewo


Dla tego szczegolnego przypadku (gdy auto trafia autem w drzewo) zgodze sie ze warto wycinac drzewa. Wtedy juz żadne auto w nie nie uderzy:D :D :D


yampress napisał/a:
odstępy pomiędzy drzewami i kątem

Wywód jak najbardziej logiczny, niepokoi mnie tylko jaka metode pomiaru nalezaloby przyjac w ocenie odstepu miedzydrzewami, a katem. Ma to zasadnicze znaczenie jak rozumiem. Wyzwanie nie lada.


yampress napisał/a:
praktycznie zawsze trafia się na drzewo

Jak przejedziesz koledze nozem po duzej tetnicy to tez mozesz go usmiercic. Wiec lepiej nie bawic sie nozem i nie zjezdzac z asfaltu bo niby po co. Wystarczy zwolnic a nie pedzic na oslep, bo wtedy faktycznie odstep miedzy drzewami a katem moze okazac sie zgubny w skutkach :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Jeszcze wieksze pozdo. Tym razem dla wszystkich (myslacych tez)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
majk-el 
Wieluniaczek
garnki lepi



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1805
Skąd: okalew/wrocław
Wysłany: 2007-05-28, 22:00   

kiedyś kumpla znajomy zginął bo nadział się autem na taką przydrożną topolę. Pewien wariat jadący TIR-em wyprzedzał na 3-go i chłopak musiał uciekać do rowu - wyrzuciło go z rowu i auto owinęło się wokół drzewa......

Drzewa jak najbardziej - ale niech rosną spokojnie w lesie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Ferbik 
Administrator



Pomógł: 143 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 15820
Piwa: 107/205
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-28, 22:05   

majk-el, ale Ty jak inni przeciwnicy zostawiania drzew przy drodze myślicie tylko o Was. Mnie chodzi o to, że jeśli wszyscy jeździliby zgodnie z przepisami, to żadne drzewo nie zostałoby naruszone. Magnepan pewnie podobnie jak ja ma tu na myśli to, że to nie tylko my mamy jeździć przepisowo, ale wszyscy. To przez idiotów na drogach są wypadki. Drzewa nie są tu niczemu winne. W ogóle to kto wydał pozwolenie budowania domów przy drodze? Na ogrodzeniu też się można zabić. Bóg dał nam rozum, żebyśmy z niego korzystali umiejętnie a nie po to, żeby nam oczy do środka nie wpadły.
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-29, 00:39   

Wyciąć wszystko w piz..
Niech ktos poda mi chociaż jeden argument za tym aby te drzewa zostawić.
Niech sobie rosną ale w lesie. Albo przynajmniej ze dwa metry od drogi a nie prawie przy samym asfalcie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Magduś 
Przyjeżdża na zakupy
Miss Forum 2007


Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 07 Mar 2006
Posty: 464
Skąd: prawie Wieluń
Wysłany: 2007-05-29, 09:54   

magnepan, nie znam tej trasy, ale co zrobisz, gdy ktoś z przeciwka będzie wyprzedzał na trzeciego? Wybierzesz zderzenie z samochodem czy z drzewem?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
glizda 
Moderator
diablica



Pomogła: 45 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 14 Lis 2006
Posty: 4328
Piwa: 24/21
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-29, 10:00   

To nie drzewa powodują wypadki, ale ludzie!! Gdyby nie było wariatów drogowych to wypadków też nie byłoby.
Nie zwalajmy winy na drzewa. Gdyby każdy jeździł przepisowo i bezpiecznie nie byłoby tego problemu.
_________________
Wszystko o czym marze jest albo nielegalne, albo nieetyczne, albo strasznie tuczące...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
   
red 
Moderator



Pomógł: 55 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2005
Posty: 5433
Piwa: 68/22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2007-05-29, 10:10   

glizda napisał/a:
To nie drzewa powodują wypadki, ale ludzie!! Gdyby nie było wariatów drogowych to wypadków też nie byłoby.
Nie zwalajmy winy na drzewa. Gdyby każdy jeździł przepisowo i bezpiecznie nie byłoby tego problemu.

Oczywiście że to nie jest wina drzew. Ale po co prowokować smierć ustawiając drzewa na skraju jezdni? Widzialem wiele takich dróg tak wąskich, ze zeby dwa auta mogły sie wyminąc to mało co nie najeżdzało się na drzewa stojące zaraz przy asfalcie. A poza tym ja moge jezdzić przepisowo, ale ktos inny niekoniecznie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Acid v 0.4 modified by Nasedo.


Wieluń Forum dyskusyjne
Kontakt z Administracją Forum | Kontakt z właścicielem domeny
Stomatolog Wieluń Sprawdzenie przebiegu BMW | Iris Trade Łódź Montaż instalacji gazowych | Skracanie linków | Klinika BMW | Notariusz Włochy BMW SPRAWDZENIE PRZEBIEGU,HISTORIA SERWISOWA BMW